X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 26 lutego 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALAALICJA u mnie wykryto cukrzyce w 24tc. Teraz 26sie zaczął. Cukry są juz lepsze od 3 dni. pO posiłkach mam cukier ok 90. Parę rzeczy wykluczylam - zobaczymy jak będzie dalej. W piatek wizyta u dietetyka.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 26 lutego 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie czy z powodu cukrzycy mialyscie częściej wizyty u gin, Usg?

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 2 glukometry i dają 2 różne wyniki... Co robić...

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    Mam 2 glukometry i dają 2 różne wyniki... Co robić...

    sprawdź czy paski są ważne, albo nie za długo po otwarciu. Ja tak kiedyś wzięłam paski po terminie i cukry zaczęły mi wyc-odzić 140-170 mało zawału nie dostałam. Kupiłam nowe paski i od razu było 80-90 :)

    a jak różnica jest niewielka, to się nie przejmuj, bo parę jednostek mogą się różnić :)

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie różnica 20jednostek. Paski są ważne. Otwarte przeze mnie osobiście. Aj...

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    Mam 2 glukometry i dają 2 różne wyniki... Co robić...

    hej:) Też tak miałam, ze różne wychodziły wyniki a czasem różnica wynosiła nawet 3o co przy naszych normach jest dużo. Kupiłam sobie całkiem nowy glukometr i na nim teraz mam wyniki ok. Narazie mierzę sobie cukier raz na 3 dni i co 2 tygodnie do diabetologa. Gdyby wyszły jakies nieprawidłowości wtedy od razu wracam do mierzenia 4 razy dziennie. Ciężko wytrzymać na tej diecie a jutro TŁUSTY CZWARTEK:)będą pączkowe katusze:))

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki masz glukometr? Ja mam 2 nowki różne. Ixell, glucocard mini 01. W szpitalu mierzyli mi ixell. W laboratorium gdzie badania robię też tym mierzyli. A co lepsze przed pobraniem krwi na czczo glukometr u nich wskazywał 87,a gdy za chwile pobrala krew normalnie naczczo to 80 wyszło.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tłustym czwartkiem się nie przejmuje, znalazłam przepis na ciastka dla cukrzyków wiec je będę zajadac:) dziś jadłam i cukier super.

    ALAALICJA, mychowe lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 27 lutego 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    A jaki masz glukometr? Ja mam 2 nowki różne. Ixell, glucocard mini 01. W szpitalu mierzyli mi ixell. W laboratorium gdzie badania robię też tym mierzyli. A co lepsze przed pobraniem krwi na czczo glukometr u nich wskazywał 87,a gdy za chwile pobrala krew normalnie naczczo to 80 wyszło.

    w laboratorium powinni badać krew żylną. Jest to dokładniejsze badanie.
    Pierwszy raz słysze by badali glukometrem. To w Polsce?

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 27 lutego 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w PL. Badali wpierw glukometrem przed wypiciem glukozy- bo jak duży wynik to nie robi się tego badania. A potem pobierali mi zylnie, i jak dostałam pełny wynik krzywej cukrowej to przed pobraniem wskazywał 80 z zyly (glukometr pare sekund wczesniej wskazywal 87), a po 2h 147.

    ALAALICJA lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 27 lutego 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    Tak w PL. Badali wpierw glukometrem przed wypiciem glukozy- bo jak duży wynik to nie robi się tego badania. A potem pobierali mi zylnie, i jak dostałam pełny wynik krzywej cukrowej to przed pobraniem wskazywał 80 z zyly (glukometr pare sekund wczesniej wskazywal 87), a po 2h 147.
    Ja miałam tak samo przeprowadzone badania i wyniki też podobne.Najpierw nadczczo z żyły 90 a za chwilę glukometrem 88. Różnica była nie duża, ale z żyły wskazało mi trochę więcej .Po 2 godzinach miałam 145.

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 27 lutego 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    Tłustym czwartkiem się nie przejmuje, znalazłam przepis na ciastka dla cukrzyków wiec je będę zajadac:) dziś jadłam i cukier super.

    I JESZCZE NIE ZDRADZIŁAŚ CO TO ZA PYSZNE CIASTECZKA??POPROSZĘ O NAZWĘ:)

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 27 lutego 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    A jaki masz glukometr? Ja mam 2 nowki różne. Ixell, glucocard mini 01. W szpitalu mierzyli mi ixell. W laboratorium gdzie badania robię też tym mierzyli. A co lepsze przed pobraniem krwi na czczo glukometr u nich wskazywał 87,a gdy za chwile pobrala krew normalnie naczczo to 80 wyszło.[/\

    Obecnie mam IXELL i jestem zadowolona, chociaż czasem wychodził mi dziwny cukier np. 32 z rana i od razu wiedziałam, ze coś jest nie tak i robiłam kolejny pomiar. Ja na początku popełniałam błąd bo czasem na siłę wyciskała kropelkę krwi, albo przemywałam dłonie chusteczkami nawilżającymi a to zmieniało już wartość. Mam też glukometr one touch ale coś mi nie podpasował.Potrzymałam trochę dietę i na razie się uspokoiło.

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 27 lutego 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukometr nie jest dokładnym urządzeniem do pomiaru cukru, chodzi tylko o orientacyjne sprawdzenie, jak mniej więcej to wygląda. Wskazania glukometru mogą być nawet o 20-25 % róźne od tych z krwi żylnej. Możesz sobie raz zrobić próbę pt: pobieram krew w laboratorium i w tym samym czasie mierzysz sobie oboma glukometrami i będziesz wiedziała, który dokładniej pokazuje. Jeśli nie chcesz tak zrobić, to ja bym brała te większe wartości, tak na wszelki wypadek, żeby być "świętszym od Boga"

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 27 lutego 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wam dziewczyny minął tłusty czwartek? Ktoras się skusiła?
    Ja zjadlam jedynie ciastko z jabłkiem, ale chętnie skorzystam z przepisu na cukrzycowej babeczki/ciasteczka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2014, 00:56

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 27 lutego 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,5 szkl maki, kostka margaryny, kostka chudego twarogu -250g. wszystko zagnieść podsypujac maka, rozwałkować wycinać kwadraty , włożyć kawałek jabka pokrojonego w kostkę i zlepic rogi-zrobić sakiewki.nagrzać piekarnik Piec 20 min 180C. Do zrumenienia. Ciastka bardzo przypominają kruche ciastka. Proste, szybkie, idealne na przegryzke. Ja należę do mało wymagających smakoszy -mi odpowiadają.

    W przyszłym tyg będę robić badania, wiec sobie sprawdzę.

    Jeśli macie ciekawe przepisy na Ala fast foody to proszę o info:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2014, 19:40

    mychowe, versa lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 2 marca 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny chyba do was dołączę, w czwartek robiłam badanie i wyszły mi takie wyniki na czczo 98 po 75mg glukozy i czekaniu 2 godzin miałam 180

    we wtorek idę do ginki i dostanę pewnie skierowanie do poradni.

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 2 marca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexast wrote:
    cześć dziewczyny chyba do was dołączę, w czwartek robiłam badanie i wyszły mi takie wyniki na czczo 98 po 75mg glukozy i czekaniu 2 godzin miałam 180

    we wtorek idę do ginki i dostanę pewnie skierowanie do poradni.

    No niestety wynik marny. Mnie skierowano na 3 dni do szpitala na próbę i wtedy ustalili dawki insuliny. Mnie przerażała cala ta sytuacja. Ale jeśli nie boisz się igły i krwi to nie jest zle. Co prawda mój cukier był niższy ale zauważyłam ze moge wszystko jeść tylko w mniejszych ilościach. Największe ograniczenie to miecho wieprzowe, chleb-chyba ze dla cukrzyków, nabial i smażone i niektóre owoce. Trzeba polubic kurczaka i warzywa. Będzie ok. Nawet skusilam się na normalne ciasto i super wynik. Dla dzidzi trzeba dostarczać wszystkich składników, nie można się głodować. Najwyżej regulować dawki insuliny z czasem. 2 tyg mierze cukier, przeszła mi handra i jest ok.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 2 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od piątku mierzę i zawsze po śniadaniu mi cukier skacze. W ciągu dnia jem normalnie i cukier też jest w normie. Dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego wyszedł mi taki wynik.
    Zapisuje kiedy co jem i jaki jest wynik godzinę po jedzeniu i potem 2 godziny po. Taki spis dam dietetykowi. Ja tam ogólnie jem dużo kurczaka i warzyw, więc nie będzie tak tragicznie. Jedyne co to muszę odstawić słodycze :(

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 4 marca 2014, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie najgorzej to z tymi słodyczami się rozstać..

    ALAALICJA, Drzemka lubią tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ