X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 6 marca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, u nas w 26tc było niecałe 700 g. Jesteśmy w szpitalu już do końca, następne usg w czwartek. Przepływy na razie ok, choć były małe wahnięcia. Faktycznie Wasze dzieci nadrobily po 30 tc? Tu nikt nie daje szans, że moja Córeczka dużo przybierze, tak bardzo chciałabym, żeby się mylili. Mamo Filipka, urodzilas się z wagą 2200? A ile masz cm wzrostu? Bo jak tak czytam, to wydaje mi się, że moje dziecko ma już wyrok w postaci niskoroslosci :( Strasznie mnie to dołuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 12:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka ❤❤❤❤ Andzul do 30 tc dzieci rozwijaja narzady itp a po 30 tc miesnie i tluszczyk dlatego zwykle dzieci wtedy najwiecej przybiraja. Pytasz o wage i wzrost u mnie w rodxinie mam 2 kuzynow co urodzili sie z waga ok 1700-1800 a teraz to dorosli mezczyzni wazacy ok 100 kg i mierzacy powyzej 1.90 ☺ moj maz urodzil sie tez o czasie i wazyl tez cos ok 2 kg ale u nich w rodzinie duzo niskich osob. Ja wazylam tez ponizej 3 kg ale tez z tych niskich bo u nas wszystkie kobiety niskie. A w 26 tc 700 gram to wcale nie tak malutko nie jest to wielka waga ale inie taka mala. Najwazniejsze sa przeplywy i lozysko. Wspieram Cie mocno ❤❤❤

    andzul, ayka lubią tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, ja urodziłam się 2200 i 49 cm, obecnie mam 168, więc jak na kobietę to niska nie jestem;) W sam raz bym rzekła;)
    Ja właśnie nie wiem co z tymi przepływami, bo niby lekarka mówiła, że dobrze wszystko, za chwilę, że coś jej się nie podoba, za chwilę, że jednak dobrze...Sprawdzała pępowinowe i tętnicę w mózgu dziecka. Co do łożyskowych jakby nie mogła do nich dotrzeć? Powiedziałam "skoro jest okej, to czemu dajemy te lekarstwa na lepszy przepływ w łożysku?" a ona "bo to nie sa te, które sprawdzałam".
    Nie potrafię również rozczytać usg tych przepływów. Nie mam tam takich wartości jak RI, itd. Jedynie ps, ed, ps/ed i vel. czyli zapewne velocity..

    andzul lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, bardzo dziękuję za kciuki, ja też o Was myślę i czekam na wieści z Twojej wizyty kontrolnej za tydzień. Byłaś też drobniutka, więc Maluszek może wdał się w Mamę :-) Dbaj o Was! Współczuję rewolucji pokarmowej :-/

    Andzul, po 30-tym tygodniu dzieciaczki idą bardziej we wzrost i masę. Spektakularnych wyników bym się nie spodziewała, ale gdy "normalne" dzieci przybierają ok. 150 g tygodniowo (niektóre i po 200 g), to nasze Minionki np. 50/70-100 g. Moja Córka do tej pory nie nadrobiła wagi, a ma już 17 miesięcy, za to jest wyższa niż inne dzieci w jej wieku. Jest wysoka i szczupła. Śmieję się, że to typ modelki ;-) Absolutnie nie ma mowy u niej o niskorosłości, a długo była na 3 centylu, ledwo dobiła do 10-tego. Staraj się nie wkręcać i na pewno nie czytaj zbyt wielu artykułów na temat niskiej wagi i wzrostu dzieci w ciąży. Ja tak dałam się zafiksować w ciąży z Córką ;-) Płakałam od 27-mego tygodnia ciąży, że moje dziecko będzie niskie, chude, do tego z za małą główką lub brzuszkiem. Panikowałam, że w związku z za małą główką, to i mózg się nie rozwinie prawidłowo i liczyłam się z tym, że moje dziecko może być w jakimś stopniu niepełnosprawne. Moje Dziecko jest w pełni sprawne i w pełni normalne! Jest wysokie, ruchliwe, pięknie symetryczne, bardzo inteligentne, jedynie drobniutkie. Masz jeszcze sporo czasu do podhodowania swojego Maluszka, więc na spokojnie. Sytuacja w ciąży zmienia się z każdym tygodniem. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i Maluszka! Daj znać w czwartek! Ja też idę na USG kontrolne tego dnia :-)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaFilipka wrote:
    Andzul, ja urodziłam się 2200 i 49 cm, obecnie mam 168, więc jak na kobietę to niska nie jestem;) W sam raz bym rzekła;)
    Ja właśnie nie wiem co z tymi przepływami, bo niby lekarka mówiła, że dobrze wszystko, za chwilę, że coś jej się nie podoba, za chwilę, że jednak dobrze...Sprawdzała pępowinowe i tętnicę w mózgu dziecka. Co do łożyskowych jakby nie mogła do nich dotrzeć? Powiedziałam "skoro jest okej, to czemu dajemy te lekarstwa na lepszy przepływ w łożysku?" a ona "bo to nie sa te, które sprawdzałam".
    Nie potrafię również rozczytać usg tych przepływów. Nie mam tam takich wartości jak RI, itd. Jedynie ps, ed, ps/ed i vel. czyli zapewne velocity..
    No to masz teraz piękny wzrost, a byłaś taka malunia jak moja Calineczka :-) Moja Córka miała 46 cm i 2280 g :-)
    Może warto skonsultować ten wynik z innym lekarzem? Podejść do kogoś i podpytać, co oznaczają poszczególne parametry? Może warto też pójść do innego lekarza, by ponowił badanie, tak na wszelki wypadek?

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Filipka, a skąd jesteś? Mój lekarz prowadzący mówi, że badanie przepływów jest po prostu bardzo trudne i nie każdy się na tym zna. Może faktycznie warto podejść jeszcze gdzieś i to sprawdzić. Ja jestem w Waw w szpitalu Bielanskim i tu nie ma, że czegoś się nie da zbadać.
    Trzymają mnie na usg bardzo długo, aż uda się wszystko sprawdzić. Pewnie Dzidziuś faktycznie po Tobie będzie nie za duży... Moja rada - dużo leżenia na lewym boku i mało stresu. Dwa razy, gdy wyszły słabsze przepływy to raz kiedy wpadłam w straszny dół przed badaniem, a drugi gdy 4 h siedziałam i czekałam na badanie w poradni przyszpitalnej... Może taki przypadek, ale teraz tylko leżę i staram się oszukać mózg...

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka, dzięki za te słowa, są dla mnie wielkim wsparciem. Wiem, że cudów nie będzie i nie urodzę nagle dużego bobasa, ale modlę się, żeby były przepływy i żeby Córeczka choć trochę rosła. Cudnie, że Twoja Córka taka wysoka. Bardzo,bardzo sie cieszę! U Niej też główka była za mała? Bo my też mamy ten problem... Mój Synek trzy lata temu w 37 tc urodził się z wagą 2610g więc też nie był kolosem. No ale jednak rozbieżności na tym etapie ciąży nie było...
    Zastanawiam się też ciągle czym mogłam zaszkodzić... :(
    Na pewno dam znać po usg i trzymam też kciuki za Twoją wizytę :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, to jesteś pod dobrą opieką lekarską. Sama jestem z W-wy, Szpital Bielański znam, bo miałam niedaleko :-) Musisz zdać się na opinie lekarzy i ich pomoc.
    Weź też pod uwagę, że Twój Synek też był mały, a dziewczynki są jeszcze drobniejsze. Mój mąż miał wagę urodzeniową 2700 g, był w pełni donoszony. Teraz chłop jak dąb ma 184 cm. Widocznie masz tendencję do rodzenia Minionków, jak ja :-) Nie ma co się spodziewać cudów, po prostu nie będziemy rodzić Klopsików 4 kg i tyle. Mojej Córki główka w pewnym momencie była za mała, ale uwierz mi, jej główka nadal jest malutka, piękna i okrągła. Mój mąż też ma małą głowę i ona ma to po nim. Lekarze jednak tej głowy aż tak się nie czepiali jak wielkości brzuszka. Ten zawsze odstawał 2-3 tygodnie. Za to nogi były zawsze za długie. Płakałam po nocach, że moje dziecko będzie zniekształcone i asymetryczne. Modliłam się, by było zdrowe i sprawne. I co się okazało? Córka była i jest pięknie symetryczna. Jest wysoka, ma piękną, małą, krągłą główkę, długie, szczupłe nogi. Jest dziewczęca, filigranowa. I jest zdrowa!
    Leżenie na lewym boku bardzo pomaga i jest to jedno z pierwszych zaleceń lekarzy przy mniejszych Dzieciaczkach. Zatem leż na lewym boku, najlepiej nie czytaj nic na temat hipotrofii, żebyś niepotrzebnie się nie wpędzała w stres. Dobrze, że jesteś pod stałą opieką lekarską i badają przepływy, łożysko i ilość wód. Lekarze będą wiedzieli co robić i jak Wam pomóc. Zareagują w odpowiednim momencie. Na razie tucz swojego Bączka i odpoczywaj. Niczym na pewno nie zaszkodziłaś swojemu Dziecku! Nie jest to zależne od Ciebie! Przytulam!

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 6 marca 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka, już niewiele czytam, mam wrażenie, że dotarlam już do końca Internetu. Na pewno Twoja Córeczka jest taka Cudna, jak Ją opisujesz. No i zdrowa - najważniejsze!
    Dobrze czytać!
    Też się trochę pocieszam, że jestem po okiem naprawdę wybitnych specjalistów. Tyle mogę zrobić na razie dla mojej Coreńki.
    Przytulam również i jeszcze raz dzięki! :*:*:*

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul az sprawdziłam ile moj synek wazył w podobnych tygodniach no u mnie tydzien pozniej bo w 27 tc i 4 dniu wazył 784 zatem nie był wtedy kolosem ale tez wtedy jeszcze nie było az tak widac,ze bedzie hipotrofikiem dopiero pozniej bardzo zwolnił z waga. Urodziłam Go w 36 tci3 dniu i wazył 2040 !!!
    a pomiary były ok oprocz nozek bo zawsze były długie ale tego tez lekarze sie az tak nie czepiali. Ja na przepływy dostałam Medargin ( lek ten wogole mozna brac jak sie ma problemy z krzepnieciem nie tylko kobiety w ciazy ale i np po zawałach po udarach mozna go kupic bez recepty).
    Moj synek jest teraz nie za duzym chłopcem ale bardzo szybko sie rozwija od 2 miesiecy raczkuje i chodzi przy meblach a ostatnio zaczyna robic po kilka samodzilnych kroków choc z duzym strachem. Nazywamy Gabrysia Żywym Srebrem :D wszedzie Go pełno a ma dopiero 8 miesiecy :D
    a co do lezenia na lewym boku oczywiscie jak najbardziej polecana ale tez bez przesady pisze o tym bo dzieci w brzuszku tez lubia troche zmian pozycji :D
    Andzul i prosze nie mysl o tym,ze to Ty mogłąs czyms zaszkodzic !!!
    czesto lekarze nie potrafia stwierdzic przyczyny no chyba,ze kobieta pije,pali itp.
    Buziaki <3

    ayka lubi tę wiadomość

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 7 marca 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, cudownie, że Gabryś tak sobie radzi. A powiedz, mieścicie się w siatkach centylowych ze wzrostem, czy gonicie na razie?
    Tu właśnie wszyscy lekarze powtarzają, że nie ma na to leków, a czytam, że dużo dziewczyn coś tam dostaje...
    Dla mnie jest to właśnie nie do pojęcia, że nie można określić przyczyny i wyszukuję. Np nie mogę sobie darować jednej słabej kawy dziennie, tego, że nie potrafiłam się długo wyleczyć z zapalenia gardła albo znaleźć sposobu na straszne mdłości i wymioty na początku ciąży. Myślę, że może to wszystko to było za dużo dla mojej Córeczki :(
    Dzięki za wsparcie. Buziaki!

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 7 marca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziul, w większości wypadków medycyna nie potrafi powiedzieć co jest przyczyną hipotrofii. Ale pocieszaj się, że aż 90% dzieci urodzonych z hipotrofią nadrabia wagę i wzrost.
    Moja córka urodziła się mając 2,5kg i 52cm. Obecnie ma prawie 4 lata, waży 17kg i ma prawie 110cm wzrostu. Syn ważył 2kg i miał 48cm. Teraz ma prawie dwa lata i co prawda nie nadgonił tak jak jego siostra w tym wieku ale i tak jest nieźle - 10kg i prawie 90cm.

    ayka lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja na IP czekam na wizyte u lekarza, mam nadzieje ze mnie zostawia bo okazuje sie ze ubywa mi wod, afi mam 5,5
    Ktg tez wychodzi raz dobrze raz zle i chyba juz bym wolala zeby przyspieszyli ciecie.

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 232, racja, niech wyciągają, już jesteś w odpowiednim momencie, a lepsze to niż czekanie na jakąś krytyczną sytuację. Daj znać co lekarz powiedział.

    ayka, Angie 232 lubią tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 7 marca 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu, to pięknie Ci dzieci rosną! Trudno mi myslec pozytywnie, ale wiem,że muszę.

    Angie, trzymam za Was kciuki!!!

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, myślałam wczoraj o Was cały dzień! Dobrze, że masz opiekę i lekarze reagują. Jeśli spada ilość wód to mogą podjąć decyzję o szybszym wyciągnięciu Zuzinki. Trzymam mocno kciuki za cały przebieg porodu! Ściskam mocno i będziemy czekać na wieści od Ciebie.

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielki dzien nadejdzie juz JUTRO!!!
    Sama w to nie wierze ale nie ma na co czekac.
    Kochane trzymajcie kciuki, dam znac jak tylko bede w stanie.

    Trzymam za was rowniez kciuki, witam nowe kolezanki, zycze wam wszystkiego co najlepsze i badzcie dobrej mysli!

    ayka, inessa, andzul lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzul wrote:
    Dla mnie jest to właśnie nie do pojęcia, że nie można określić przyczyny i wyszukuję. Np nie mogę sobie darować jednej słabej kawy dziennie, tego, że nie potrafiłam się długo wyleczyć z zapalenia gardła albo znaleźć sposobu na straszne mdłości i wymioty na początku ciąży. Myślę, że może to wszystko to było za dużo dla mojej Córeczki :(
    Dzięki za wsparcie. Buziaki!
    Andzul, naprawdę trudno powiedzieć, co jest przyczyną hipotrofii, chyba, że są to ewidentne problemy zdrowotne matki, problemy z niewydolnością łożyska, choroby genetyczne, pasożytnicze, nikotynizm czy alkoholizm matki, problemy z przepływami itd. Jak wszystko zostaje wyeliminowane to medycyna nie zna odpowiedzi. Nie wkręcaj się proszę i nie obwiniaj. Robisz wiele dla Córeczki, jesteś pod opieką, więcej się zrobić nie da. Nie ma leku na hipotrofię. Można podawać w ciemno leki na ulepszenie przepływów krwi do łożyska, czy podać sterydy, by dziecku szybciej rozwinęły się płuca, na wypadek gdyby trzeba było je szybciej wyciągnąć. Ja nie mam problemów z łożyskiem ani z przepływami, a dzieci rodzę małe. Po co zatem mieliby mnie faszerować lekami? Co by to zmieniło? Ale jestem bardzo ciekawa leku na poprawę ukrwienia łożyska, o którym wspominała MamaFilipka. Może to coś zmienia?
    Piszesz o kawie, Kochana, ja miałam zalecone od lekarza picie 1 filiżanki kawy dziennie, by właśnie podnieść ciśnienie i polepszyć ukrwienie. Ja jestem niskociśnieniowcem, jeżeli nie masz nadciśnienia, to tym na pewno nie zaszkodziłaś Malutkiej :-) Zapalenie gardła? W II-gim trymestrze przeszłam zapalenie oskrzeli z początkiem zapalenia płuc i byłam na Zinnacie :-) Mdłości? Byłam chora i struta do 17-tego tygodnia, mało co jadłam i stąd nie przybierałam. Jednak im gorzej Ty się czujesz w ciąży, tym lepiej rozwija się ciąża. Z tego co opisałaś nie widzę niczego, co by wskazywało na Twoją winę. Teraz musisz dać czas sobie i Córeczce. W którym tygodniu teraz jesteś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 232 wrote:
    Wielki dzien nadejdzie juz JUTRO!!!
    Sama w to nie wierze ale nie ma na co czekac.
    Kochane trzymajcie kciuki, dam znac jak tylko bede w stanie.

    Trzymam za was rowniez kciuki, witam nowe kolezanki, zycze wam wszystkiego co najlepsze i badzcie dobrej mysli!
    Trzymam mocno kciuki Kochana! Wszystko będzie dobrze i już jutro weźmiesz w ramiona swoją Zuzinkę! Odpoczywaj dużo i koniecznie daj znać jak się czujesz i jak Malutka (na pewno będzie cudowna!). Jestem myślami i sercem z Wami!

    P.S. Jaka fantastyczna data! 8 marca! Mała kobietka dla dużej kobietki, w jej dzień :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2017, 14:30

    inessa, Angie 232 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pamietam o Was <3 <3 <3

    ANgie kochana i super,ze juz to JUTRO !!!!! wspieram i wiesz ciesze sie,ze jutro bedziesz tulic Zuzie do serca <3 :)

    Andzul pytasz o siatkie centylowe wiesz sama widziałam ich 2 rodzaje i w jednym był na 5 centylu a w tej siatce co mam w ksiazeczce zdrowia w wieku korygowanym jest uwaga na 50 centylu :) pod zwgledem wagi !!!! a jakby nie korygowac to tak ledwo miesci sie w 10 centylu ( to jest najnizszy centyl tam ).
    I tak jak kazda z nas tu pisze nie szukaj w sobie zadnej winy hipotrofii !!!!!
    bo zwykle jej sie nie znajdzie !!!
    buziaki dla Wszystkich <3

    ayka lubi tę wiadomość

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ