X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 7 marca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, Ayka dzięki :*:*:* Potrzebuję tego wsparcia bardzo.
    Inessa, to Gabryś i tak ładnie rośnie, oby tak dalej! :)
    Ayka, ja też niskocisnieniowiec. Sterydy dostałam w 25tc, teraz jestem w 27. Usg za dwa dni.
    Angie, trzymam kciuki mocno za jutro!!!

    Pozdrawiam Was wszystkie :*

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 8 marca 2017, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Dawno sie nie odzywałam. W 30 tygodniu, tak jak wam pisałam wykluczono hipotrofie i od tamtej pory bylo ok. Tylko Glowa nie dawala sie zmierzyć. Wczoraj przyjęli mnie na oddział: rozpoznanie: malowodzie, podejrzenie zamartwicy i...uwaga: Hipotrofia. Synek wazy wg usg na izbie 2100 gram...wedlug mojego lekarzactyle ważył jakies 3-2 tygodnie temu...jestem załamana, ciągle cos...

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane spokojnego dnia❤❤❤❤ i wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet ☺Sunshine kochana wspieram calym sercem ❤❤❤ a chca juz wywolac porod bo moze byloby lepiej dla synka? Angie niech to bedzie najszczesliwszy dzien w Twoim zyciu ❤❤❤

    ayka lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 8 marca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine jelsi jesli podejrzenie zamartwicy to dlaczego nie wzieli Cie odrazu na cc? Co planuja. Jaki masz poziom wod wg Afi?

    Angie jestem dzisiaj z Toba. Czekamy na cudowne wiesci. Co za piekna data. W takim dniu z corki bedzie silna babka!

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla dużych i małych Kobietek!

    Angie, jesteśmy z Tobą myślami i czekamy na dobre wieści!

    Sunshine, od kilku tygodni o Tobie myślę i się zastanawiam, jak Ci się to wszystko potoczyło. Jesteś już w 37-mym tygodniu, może niech lekarze podejmą decyzję o przyspieszeniu porodu? Hipotrofią się nie przejmuj w tym momencie. Synek nadrobi wszystko po porodzie. Najważniejsze, by szczęśliwie przyszedł na świat. Dawaj znać, co zadecydowali lekarze, może wymuś na nich cesarkę? Przytulam mocno!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 12:13

    inessa lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 8 marca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine, ja tylko nadmienię, że moje dziecko dzień przed porodem na izbie ocenione zostało na 2500, a urodziło się 3300(41 tydzień)! Przez noc nie utył 800 g..Trzymaj się tej pozytywnej myśli!
    Ja na łożysko biorę theospirex, może komuś pomoże. Czy mnie pomogło dowiem sie w poniedziałek.Tutaj na forum czytałam też, że ktoś dostał coś...hm...medo cośtam? Poszukam tego posta..
    A ja już dwa dni biegunka, do tego mleko cieknie mi z prawej piersi tak, że brudzę piżamy...Pochwa boli, jakby ktoś mi tam wazon wepchnął...Jezu, żebym ja się już do czegoś nie szykowała!
    Całuję kochane!

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, dziękujemy za namiary na leki, warto to wiedzieć. Mi już i tak nic to nie da, ale niech pomoże innym Dziewczynom. Bardzo mocno trzymam kciuki za poniedziałkową wizytę i mam nadzieję, że jednak Theospirex przyniesie rezultaty. Do tego mam nadzieję, że u Ciebie lekarze pomylą wagę Dziecka, jak przy pierwszym Maluchu. Mi wmawiali odwrotnie, że Mała ważyła 3500 g na 2 dni przed porodem, a ważyła 2280 g, nieco jakby schudła ;-)
    O masz! A nie strułaś się czymś? A może to reakcja na jakiś lek lub połączenie leków? Może skonsultuj to z lekarzem szybciej? Ja już też czuję potworny nacisk na szyjkę. Określenie z wazonem pasuje idealnie :-) Ale u mnie bym się nie zdziwiła, że Mały może wyleźć, ale u Ciebie to za szybko. Wciskaj Malucha ile wlezie! Ma od nas zakaz wychodzenia przed czasem! Przytulamy!

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 9 marca 2017, 01:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    8 marca o godz 17.29 urodzila sie moja kruszynka Zuzia <3
    Waga 2715 g czyli podobnie co pokazalo w pon usg.
    Jestem obolala ale szczesliwa. Mała jest cudna :-)
    Doczytam Was w wolnej chwili, dziekuje za kciuki i zycze wszystkiego dobrego :-)

    inessa, MamaFilipka, andzul, ayka, Limosa lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 9 marca 2017, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę. Leze w podobno najlepszym szpitalu do rodzenia w trójmieście. Nie powiedzieli dokladnie ile mam wód. Obilo mi się o uszy jak ktos mowil Afi 5 (2 tygodnie ten bylo 12,5) Ale nie jestem pewna. Nie robią mi żadnych badan, poza ktg 3 razy na dobę. Wczoraj ktg bylo ok. Nie wykazalo, żadnych nieprawidłowości w tętnie tak jak we wtorek. Pytalam kiedy usg bo miało być wczoraj. To mi powiedzieli, ze w przyszłym tygodniu. Jestem wściekła. Przyjęli mnie na oddział, narobili strachu, a teraz czekają. Jak zwrocilam uwagę ze mam cos ciągle mokro to zamiast zrobic test ph ( tak jakbym to zrobila w domu) to oni po prostu oglądają sobie te wkladki i każą mi kazda przynosić do nich.

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 9 marca 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie ogromne gratulacje!!!!

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane spokojnego dnia ❤❤❤ Angie Gratulacje ☺☺☺ to coreczka nie taka malenka i dobrze niech rosnie w zdrowiu i radosci ☺wiele milosci Wam zycze ❤❤❤ Sunshine troche dziwne ze nie chca zrobic USG gdzie powiedzieli Ci takie rzeczy chociazby o zamartwicy. Podpytaj dzis na wizycie lekarzy no niech posprawdzaja jak tak nastraszyli. Dobrze ze choc ktg Ci robia ale ja bym i tak prosila o wyjasnienie o co im chodzi no i o badania. A zrobili Ci badania z krwi np CRP czy jest jakis stan zapalny? Wspieram i czekamy na wiadomosci ❤❤❤ buziaki dla Was wszystkich ❤❤❤ kochane od jutra nie bedzie mnie kilka dni wiec nie bede sie udzielac ale pamietam o Was bardzo mocno ❤☺

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. MamoFilipka ja dostalam na lepsze przeplywy aby dziecko moglo lepiej rosnac Medargin!!! To jest bez recepty lek do picia i polecam pic z sokiem bo tak jest lekko mowiac dziwne w smaku. Mam nadxieje ze dzis lepiej sie czujesz ❤❤❤

    MamaFilipka lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj bez biegunek;) Wczoraj wciągnełam dwa banany, może pomogło;)
    Mala robi niezłą dyskotekę w brzuchu, jak na niecałe kilo to śmiało się zachowuje...
    Inessa zapytam lekarkę o ten medargin, w obliczu wszystkich leków, które pożeram już lepiej zapytam, czy mogę jeszcze jednego cukierka...:)

    Angie gratulacje! 2700 to, nie przymierzając, zupełnie normalna waga bojowa!:)

    sunshine nie denerwuj się, mnie zrobiono to samo! Przyjęto przeterminowaną, walnięto na wyro i kazano leżeć. Wód niby było już bardzo mało. Okazało sie potem, że syn miał za pupą jeszcze wielka kieszeń z wodami i generalnie wszystko było okej. Ja miałam tylko od 35/36 tygodnia łożysko w III stopniu, zwapnione i brzydkie, ale jak widać dociągnęłam. Wtedy nikt nie panikował o niedotlenieniu, chociaż przy przyjęciu dzieciak miał już cztery tygodnie różnicy między głową a brzuchem. I ja też spałam spokojna, jakby niewiedza mnie błogo chroniła..
    Całuje Was i życzę dobrego dnia!

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • Ivona12 Koleżanka
    Postów: 54 45

    Wysłany: 9 marca 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine - ja aż z ciekawości zajrzałam na wyniki mojego synka w pierwszej ciaży. Na mniej więcej tym samym etapie miałam 4tyg różnicy między BPD a AC i 3 tyg między HC a AC i na usg jest napisane, że granica błędu pomiarów wagi to nawet 400 gram :) Leżąc w szpitalu też USG miałam raz w tygodniu,a Synuś urodził się dużo większy niż USG wskazywało :)
    mi samej w tej ciązy zdarzyło się,że USG przekłamało wyniki i nie spałam pól nocy ze stresu - powtórzyłam USG i wszystko było ( a już zdążyłam się naczytać o nie rosnącej główce dziecka ). Trzymaj się pozytywnych myśli!
    Jesteś w szpitalu pod opieką lekarzy - wiedzą co robią :) 3mam kciuki.

    ckaihqvkg3tvj3yx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, wspaniała wiadomość! Gratuluję!! Życzę zdrowia, szybkiego powrotu do formy i szybkiego wyjścia do domu z Kruszynką! Kruszynka nie taka kruszynka ;-) Piękna waga! Wymodlone minimum 2,5 kg! Odpoczywajcie i cieszcie się sobą! Te pierwsze chwile są bezcenne. Tulę!

    inessa lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 232 wrote:
    Kochane,
    8 marca o godz 17.29 urodzila sie moja kruszynka Zuzia <3
    Waga 2715 g czyli podobnie co pokazalo w pon usg.
    Jestem obolala ale szczesliwa. Mała jest cudna :-)
    Doczytam Was w wolnej chwili, dziekuje za kciuki i zycze wszystkiego dobrego :-)

    Ogromne gratulację! Waga piękna!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine, dobrze, że robią KTG itd. ale wymuś inne badania. Rozmawiaj z lekarzami, truj, drzyj się, rycz, cokolwiek, byleby poskutkowało. Tu chodzi o Wasze zdrowie! Czasem jak nie rykniesz, to oni nie poczuwają się do robienia czegoś więcej. Bądź "trudną" pacjentką, czasem to daje więcej niż łagodne rozmowy, pytania i proszenie. Jeśli Ty nie potrafisz, to niech zrobi to Twój mąż (partner)/rodzina. Przy spadku wód i podejrzeniu zamartwicy nie ma co czekać z USG do przyszłego tygodnia. Trzymam mocno kciuki, by przyspieszyli działania. USG nieco też by Cię uspokoiło, daje lepszy obraz. Teraz nie chodzi już o wagę Dziecka. Walcz Kochana!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, dobrze, że już czujesz się lepiej i biegunka ustąpiła. Dbaj o siebie i Małą! Widzę, że pierwszą ciążę też miałaś przebojową ;-) Zdrówka życzę!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    kochane od jutra nie bedzie mnie kilka dni wiec nie bede sie udzielac ale pamietam o Was bardzo mocno ❤☺
    Odpoczywaj i wracaj do nas szybko! A jak się czujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś biegnę na USG kontrolne do szpitala. Trzymajcie kciuki za wagę mojego Synka! Dam znać wieczorkiem. Miłego dnia!

    MamaFilipka, inessa lubią tę wiadomość

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ