X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwiak na macicy a ciaza
Odpowiedz

Krwiak na macicy a ciaza

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcelcia wrote:
    Mi nic nie podali, wypuscili do domu. Zamienili luteine na duphaston doustny

    Ja miałam to samo - na SOR zrobili USG w piątym tygodniu (przy krwawieniu), stwierdzili, że ciąża jest na miejscu, przepisali doustnie Duphaston 3x1 i do domu. Zalecenia to polegujący tryb życia. W 2 trymestrze krwiak zniknął :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ja miałam to samo - na SOR zrobili USG w piątym tygodniu (przy krwawieniu), stwierdzili, że ciąża jest na miejscu, przepisali doustnie Duphaston 3x1 i do domu. Zalecenia to polegujący tryb życia. W 2 trymestrze krwiak zniknął :)
    PRZEczytałam już chyba cały internet i większość wychodzi z tego i dzidzia jest cała.. ja dzisiaj nie zauważyłam żywej krwi. A towarzyszyły temu bóle?

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • marcelcia Ekspertka
    Postów: 269 79

    Wysłany: 22 maja 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ja miałam to samo - na SOR zrobili USG w piątym tygodniu (przy krwawieniu), stwierdzili, że ciąża jest na miejscu, przepisali doustnie Duphaston 3x1 i do domu. Zalecenia to polegujący tryb życia. W 2 trymestrze krwiak zniknął :)
    Jakieś bóle temu towarzyszyły? Lezalas plackiem cały czas? Ile czasu trwało krwawienie, plamienie? Jakoes dodatkowe objawy? Bo ja w tym łóżku wariuje

    Nowy początek <3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcelcia wrote:
    Jakieś bóle temu towarzyszyły? Lezalas plackiem cały czas? Ile czasu trwało krwawienie, plamienie? Jakoes dodatkowe objawy? Bo ja w tym łóżku wariuje

    U mnie na początku były silne bóle menstruacyjne, jakoś w połowie 5 tygodnia + krwawienie. Minęło ok 7 tygodnia (te bóle), ale krwiak został + plamienie. U mnie chyba nie nastąpiło całkowite opróżnienie krwiaka, myślę, że trochę z niego wyszło, a potem zaczął przysychać. Nie leżałam plackiem i lekarz też mi tego nie zalecał (w tej kwestii zdania są BARDZO podzielone, niektórzy wręcz twierdzą, że całkowite leżenie może pogorszyć sprawę). Zaleceniem było POLEGIWANIE, ale normalnie po domu funkcjonowałam, tyle, że nie przemęczałam się, nie dźwigałam. W drugim trymestrze krwiak zniknął, ale oszczędny tryb mam zalecony do dziś. A samo plamienie mogło być do 2 trymestru gdzieś..

    mersiak lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • marcelcia Ekspertka
    Postów: 269 79

    Wysłany: 23 maja 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info, dla mnie kazde uczucie ze cos poleciało i wizyta w wc to koszmar

    Nowy początek <3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcelcia wrote:
    Dzięki za info, dla mnie kazde uczucie ze cos poleciało i wizyta w wc to koszmar

    Zakładaj wkładki/podpaski i myśl pozytywnie. Uczucie, że coś poleciało to na pewno nie poronienie. Przy poronieniu są bardzo silne bóle z krzyża, jak przy porodzie, nie przeoczysz tego. Ciąża sama nie wypadnie, musi być przy tym mocna praca organizmu, więc samo uczucie "wypadania" to nic groźnego.

    mersiak lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • marcelcia Ekspertka
    Postów: 269 79

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, uspokoiłas mnie.. A jakie to sa normalne bóle ciążowe?

    Nowy początek <3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcelcia wrote:
    Dzięki, uspokoiłas mnie.. A jakie to sa normalne bóle ciążowe?

    Na początku są to bóle menstruacyjne i kłucie jajników (tylko w jednym, naprzemiennie lub oba naraz). Te bóle menstruacyjne kończą się wcześniej, jakoś chyba do 9 tygodnia, ale kłucia w jajnikach miałam długo, chyba do drugiego trymestru. Oczywiście o wszystkich ewentualnych bólach musisz mówić lekarzowi, żeby był na bieżąco i w razie czego wiedział co sprawdzać, ale to są raczej takie odczucia większości ciężarnych, więc nie ma się co stresować. Poza tym jakby miało nastąpić poronienie to nie ma opcji, żebyś miała wątpliwości czy to ten moment czy nie. To nie jest zwykły ból, tego się nie da pomylić z niczym, ale nie życzę Ci, żebyś wiedziała o czym mówię.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Na początku są to bóle menstruacyjne i kłucie jajników (tylko w jednym, naprzemiennie lub oba naraz). Te bóle menstruacyjne kończą się wcześniej, jakoś chyba do 9 tygodnia, ale kłucia w jajnikach miałam długo, chyba do drugiego trymestru. Oczywiście o wszystkich ewentualnych bólach musisz mówić lekarzowi, żeby był na bieżąco i w razie czego wiedział co sprawdzać, ale to są raczej takie odczucia większości ciężarnych, więc nie ma się co stresować. Poza tym jakby miało nastąpić poronienie to nie ma opcji, żebyś miała wątpliwości czy to ten moment czy nie. To nie jest zwykły ból, tego się nie da pomylić z niczym, ale nie życzę Ci, żebyś wiedziała o czym mówię.
    mam 9 na koncie.. jedno w 11 tygodniu, wywołany poród.. tylko zawszw bóle dziwne są...

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dziś byłam w szpitalu ponieważ krwawie,żywą czerwoną krwią jestem w 5 tyg.Lekarz widział narazić pęcherżyk ciążowy dostałam luteine dopochwową 2x1 i duphaston3x2 .Dziewczyny czy to może być krwiak ? Leżę cały czas podpaska cala z krwi strasznie się boje :(

  • marcelcia Ekspertka
    Postów: 269 79

    Wysłany: 23 maja 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Witam. Dziś byłam w szpitalu ponieważ krwawie,żywą czerwoną krwią jestem w 5 tyg.Lekarz widział narazić pęcherżyk ciążowy dostałam luteine dopochwową 2x1 i duphaston3x2 .Dziewczyny czy to może być krwiak ? Leżę cały czas podpaska cala z krwi strasznie się boje :(
    U mnie na SOR nie widzieli krwiaka tylko serduszko. Po kilku h byłam u swojego gin i krwiak ogromny.. Leciało ze mnie ciurkiem.. Leżę 3 dzień

    Nowy początek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcelcia wrote:
    U mnie na SOR nie widzieli krwiaka tylko serduszko. Po kilku h byłam u swojego gin i krwiak ogromny.. Leciało ze mnie ciurkiem.. Leżę 3 dzień

    No u mnie też nic nie widział w szpitalu .a jakie miałaś to krwawienie i kiedy się zaczęło i czy trwa do teraz kiedy może ustąpić jeśli rzeczywiście to krwiak ? Jakie masz leki ?ja dopiero mam wizytę za tydzień bo jeszcze zarodka nie było tylko pecherzyk

  • marcelcia Ekspertka
    Postów: 269 79

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    No u mnie też nic nie widział w szpitalu .a jakie miałaś to krwawienie i kiedy się zaczęło i czy trwa do teraz kiedy może ustąpić jeśli rzeczywiście to krwiak ? Jakie masz leki ?ja dopiero mam wizytę za tydzień bo jeszcze zarodka nie było tylko pecherzyk
    W nocy ok 2.30 poczułam mokro, zobaczylam krew, lało sie po nogach. Pojechalam na SOR, byl to 5t6d.. Zadała mnie i było serduszko crl 3,5mm. Powiedziala ze nie widzi źródła krwawienia i ze na tym etapie nic sie nie da zrobić... Brałam luteine dopochwowa a ze krwawienie to dala mi duphaston 3x1 doustnie. Wróciłam do domu, ok 10 pojechałam do mojego gina i zobaczył po tych kilku godzinach ogromnego krwiaka, prawie w całej macicy. Leki biore takie jakie bralam i mam leżeć. Wizyta 29 maja

    Nowy początek <3
  • marcelcia Ekspertka
    Postów: 269 79

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawilam 1 dzien obficie, wczoraj i dzisiaj plamie na ciemny brąz, czasami czerwona krew. Przeczytałam przez te 3 dni tyle historii, ze wiem ze to normalne

    Nowy początek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co możesz mi poradzić w tej kwestii? Przepraszam ze tak pisze ale naprawdę boje się i martwię czy Ciebie brzuch bolał ?czy miałaś skrzepy? ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja non stop siedzę i czytam, ale powiem ci ,ze mnie to nie uspokaja i krwawienie dalej jest takie jakby to był zwykły okres.:(

  • Ewel. Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mnie bolał brzuch w momencie kiedy krwiak opróżniał się a najbardziej jak wychodziły skrzepy. Po mocnym krwawieniu krwiak opróżniał się ponad miesiąc

    mhsv2n0agpm4d5s2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewel. wrote:
    Hej dziewczyny. Mnie bolał brzuch w momencie kiedy krwiak opróżniał się a najbardziej jak wychodziły skrzepy. Po mocnym krwawieniu krwiak opróżniał się ponad miesiąc
    A jak miałaś mocne krwawienie to też były strzępy? Ile ono u co trwało ? Najgorsze jest to że ja nie wiem czy to jest krwiak bo lekarz mi nic nie powiedział

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skrzepy i strzępy zakrwawionego śluzu to nie poronienie. Gdyby doszło do wydalenia tkanki ciążowej to w dotyku byłoby to jak wątróbka (jeśli weźmiecie to w palce), a wszystko co między palcami się rozpada i rozmywa to nie jest groźne.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Ewel. Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 23 maja 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku była tylko krew. Skrzepy pojawiły się po pary dniach. Krwawienie trwało jeden dzień, później już tylko plamienie.

    mhsv2n0agpm4d5s2.png
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ