X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 24 października 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, krzywą można do 28 tyg. A nawet dobrze jak później, bo czasem w 24,25 cukier jeszcze nie wybija i można przegapić cukrzycę. Może posłuży ci glukoza smakowa?

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 24 października 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2023, 21:51

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 25 października 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz w ciągu dnia przybieram pozycję półleżąca. Pessar trzyma dobrze, więc już tak nie świruje. Owszem, też leżę na boku, ale nie tylko. Nawet teraz wstaję do stołu do posiłków. U mnie najgorzej, że brzuch mi się często stawia. Biorę 3 x buscopan. Stawia się tak od 24 tygodnia, ale chyba nie powoduje spustoszeń, bo na wizytach wychodzi wszystko ok. Teraz mój cel to skończyć 32 tydzień. Jak się uda, to 35. A jak tak daleko dojadę, to już pewnie uda się dotrwać do końca. Oby🙏

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 25 października 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2023, 21:52

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 25 października 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś przeczytałam, że maluch w macicy z pessarem jest jak w zawekowanym słoiku, więc póki ktoś nie odkręci wieczka, powinno być ok 🙂

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 27 października 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby tak bylo dziś się wysiedziałam 2 h w diagnostyce ale wyjścia nie miałam wróciłam do domu prosto do łóżka tak się boję żeby przez To siedzenie szyjka mi dalej nie poleciała. I oczywiście jakby było mało wizytę mam za tydzień ale chyba wyszła mi cukrzyca mam lekkie przekroczenie 1h po wypiciu norma 180 a ja mam 182 jeszvze jak przyjdzie mi jechać do diabetologa to zalamka

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, od takiego siedzenia i krotkiego chodzenia szyjka nie powinna ci polecieć. Masz pessar, który ją trzyma. Ja mam cukrzycę, więc bywam u diabetologa. Nic się od tego nie dzieje. Jednak więcej czasu jestem na kanapie niż na nogach. A przypominam, że szyjka mi spadła do 6 mm po szwie, pojawił się też lejek. Po 2 tyg. leżenia plackiem lejek się trochę przymknął i szyjka miała 11 mm i wtedy dołożono mi pessar.
    No i obawiam się, że u ciebie też cukrzyca, skoro masz przekroczenie. Na początek dostaniesz glukometr, a już teraz możesz wprowadź dietę ograniczającą węglowodany. Jakby coś, to pytaj🙂

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 28 października 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie glukometr dostanę u ginekologa czy muszę się umówić do diabetologa wizytę mam w piątek za tydzień więc do tego czasu ogranicze jedzenie Boże co za pech ja tak kocham jeść i słodkie i wszystko inne w ciąży jedynie odrzuciło mnie od kiełbasy z grila jestem okropmym lasuchem ..... miałaś podawane sterydy na rozwoj pluc ja nie miałam lekarz się jeszcze wstrzymuje

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukometr dostaje się u diabetologa. Tam też uczą jego obsługi. U mnie w ciągu dnia cukry normuję dietą, ale na czczo mam przekroczenia i dwa dni temu dostałam nocną insulinę. Pilnuj cukrów, bo ma to wpływ na maleństwo. U mnie na syczniówkowch sporo m cukrzycowych i one mi sprzedały parę trików. Np. przed obiadem zjeść najpierw sałatę, surówkę lub ogórki kiszone, dopiero potem posiłek i to sprawia, że cukry tak nie wybijają. Zamień pszenne pieczywo na to razowe. I też raczej mniej kanapek niż więcej. Jako przekąski mogą być różne orzechy. Poza tym są ciastka dla diabetyków, jak nie w spozywczych, to w Rossmanie. Dasz radę!

    U mnie że sterydami to samo, ale następna wizyta u mnie wypadnie w 32+1 i wtedy poproszę o konkretną decyzję, bo potem to już właściwie nie ma sensu.

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 28 października 2022, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pięknie Ci leci ! U mnie dopiero 27+4 lekarz prywatnie może dać skierowanie do diabetologa ?

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, ja wziąłem od lekarza POZ, czyli od mojej pani doktor pierwszego kontaktu. Zadzwoniłam do przychodni i pielęgniarki same wystawiły mi skierowanie. Nr dostałam smsem i podałam go, jak rejestrowałem się u diabetologa.

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 28 października 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie radzisz sama sobie robisz posiłki? Dla mnie to będzie dramat bo ja z łóżka nir wstaję mąż będzie musiał to wszystko ogarnąć zobaczę co gin powie ale z moją szyjka napewno do diabetologa się nie wybiorę będę szukać prywatneu teleporady i juz

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukometr darmowy można też załatwić w aptece jak się paski kupuje. Na paski dostaje się receptę. A obiad możesz jeść w miarę normalny, tylko ziemniaki zamień na kaszę gryczaną lub ryż i nie wielkie porcje. Mniej a częściej.

    Ja przebywam u rodziców, bo tak wygodniej. Obiady gotuje mama.

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 3 listopada 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak tam leżenie i wykluwanie potomstwa?
    Ogarnęłaś Kasiu tego diabetologa? Jak tam w ogóle samopoczucie?

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 4 listopada 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się czuje tak jakbym była po wielkim maratonie a byłam tylko u lekarza i w aptece . Z tego leżenia wszystko mam zastane. Moja szyjka tragiczna 6mm ratuje mnie to że jest wszystko pozamykane i że krążek dobrze trzyma to wszystko kolejna wizytę mam za 3 tyg ale muszę naprawdę leżeć ale do diabetologa muszę jechać w poniedziałek mąż jedzie po skierowanie od rodzinnego i będę dzwonić kobiety z wciąż muszą przyjąć do 7 dni tak ? prywatnie nie chce iść wystraczy że 2 razy w msc chodzę do fin prywatnie. WY JAK TAM też leżycie?

    Starania od 2016
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1136 982

    Wysłany: 5 listopada 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam kontrole po 3 tygodniach lezenia i na szczęście szyjka bez zmian 26 mm. Lezenie dalej zalecane ale mogę wyjść na spacer 15 minutowy. U nas dzisiaj 30+4, mlody wazy 1570 gr. Mam nadzieje ze dotrwamy:)




  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 5 listopada 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    26mm to dobra dlugosc napewno dotrwacieja jesten przykuta do łóżka moj cel to mimimum 32 tc ciekawe czy dotrwam z tak krótka szyjka

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 6 listopada 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja natomiast że skurczami trafiłam do szpitala. Wyciszamy je kroplówkami z magnezem. U mnie 31+6.

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 6 listopada 2022, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że kroplówka pomoże a z szyjka jak ? Ile będziecie tak leżeć?

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 6 listopada 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wieczorem szyjka w badaniu krótka, ale zamknięta. A jak długo tu zostanę, to nie wiem. Teraz leci druga kroplówka. A ją powoli się dozuje, więc będzie tak kapać do wieczora.

‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ