X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 4 listopada 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 4 listopada 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam że gdy dodaję buźkę to kasuje mi całą wiadomość. A więc mam na imię Elwira jestem w 19 tygodniu ciąży w poniedziałek dowiedziałam się że muszę bardzo dużo leżeć. Na razie na szczęście jest ze mną mój mąż w domu i pomaga mi zajmować się domem i dziećmi. Nie wiem jak sobie poradzę gdy zostanę z tym sama a mąż pójdzie do pracy. Nie wiem czy wytrzymam długo leżeć leżę dopiero kilka dni i czuję się gorzej niż wcześniej mam lekkie zawroty głowy jestem osłabiona. Brakuje mi świeżego powietrza mimo że Okno jest otwarte to nie jest to samo co spacer. Mam nadzieję że nie będę musiała leży do końca ciąży ale jeśli będzie to konieczne Trudno będę musiała jakoś sobie poradzić. Pozdrawiam was serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrowia Buźka

    KasiaMarysiaaa lubi tę wiadomość

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 5 listopada 2017, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wpadam z dobrymi wieściami :) 03.11.2017 o 13:15 silami natury przyszła na swiat Helenka. 2940 gr, 53 cm, 10 pkt. O północy odeszły mi wody, ale do 10 rano nie pojawiły sie żadne skurcze, wiec podano oksytocynę. Dziewczyny leżące, warto wierzyć :) u mnie sytuacja była naprawdę beznadziejna od połowy ciazy, 3 pobyty w szpitalu, a mimo to udało sie w terminie urodzić zdrowego szkraba :)

    KasiaMarysiaaa, Elwira.eli, Caro, Lovilovi, Kitkat lubią tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha wrote:
    Hej, wpadam z dobrymi wieściami :) 03.11.2017 o 13:15 silami natury przyszła na swiat Helenka. 2940 gr, 53 cm, 10 pkt. O północy odeszły mi wody, ale do 10 rano nie pojawiły sie żadne skurcze, wiec podano oksytocynę. Dziewczyny leżące, warto wierzyć :) u mnie sytuacja była naprawdę beznadziejna od połowy ciazy, 3 pobyty w szpitalu, a mimo to udało sie w terminie urodzić zdrowego szkraba :)

    Gratulacje :)
    Ja czekam na wizytę w czwartek i okaże się jak z szyjka

    Elwira.eli lubi tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha wrote:
    Hej, wpadam z dobrymi wieściami :) 03.11.2017 o 13:15 silami natury przyszła na swiat Helenka. 2940 gr, 53 cm, 10 pkt. O północy odeszły mi wody, ale do 10 rano nie pojawiły sie żadne skurcze, wiec podano oksytocynę. Dziewczyny leżące, warto wierzyć :) u mnie sytuacja była naprawdę beznadziejna od połowy ciazy, 3 pobyty w szpitalu, a mimo to udało sie w terminie urodzić zdrowego szkraba :)
    Gratulacje :)
    Jednak zostałaś w szpitalu:D
    Święta informacja :)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaMarysiaaa wrote:
    Gratulacje :)
    Ja czekam na wizytę w czwartek i okaże się jak z szyjka
    Ja również w tym tyg badanie. Wprawdzie usg a wizyta za tydzień.
    Daj znać po wizycie:)

    KasiaMarysiaaa lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elwira.eli wrote:
    Zapomniałam że gdy dodaję buźkę to kasuje mi całą wiadomość. A więc mam na imię Elwira jestem w 19 tygodniu ciąży w poniedziałek dowiedziałam się że muszę bardzo dużo leżeć. Na razie na szczęście jest ze mną mój mąż w domu i pomaga mi zajmować się domem i dziećmi. Nie wiem jak sobie poradzę gdy zostanę z tym sama a mąż pójdzie do pracy. Nie wiem czy wytrzymam długo leżeć leżę dopiero kilka dni i czuję się gorzej niż wcześniej mam lekkie zawroty głowy jestem osłabiona. Brakuje mi świeżego powietrza mimo że Okno jest otwarte to nie jest to samo co spacer. Mam nadzieję że nie będę musiała leży do końca ciąży ale jeśli będzie to konieczne Trudno będę musiała jakoś sobie poradzić. Pozdrawiam was serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrowia Buźka
    No niestety leżenie oslabia organizm.
    Obyś nie musiała leżeć, zależy od powodu leżenia.
    Wiele przyczyn ustaje i można funkcjonować.

    Elwira.eli lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ja również w tym tyg badanie. Wprawdzie usg a wizyta za tydzień.
    Daj znać po wizycie:)

    Trzymam kciuki i dam znać bo jest to decydująca wizyta na której dowiem się co dalej.

  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 5 listopada 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha gratuluję z całego serca i życzę wam zdrowia. kasiaMarysiaaa trzymam kciuki. Przyczyną mojego leżenia to napinający się brzuch oraz wiotka szynką i rozwarcie.

    KasiaMarysiaaa lubi tę wiadomość

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 5 listopada 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie kochane o luteinę w przypadku mamy leżącej? Lepsza dopochwowa czy podjęzykowa?

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 5 listopada 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie kochane o luteinę w przypadku mamy leżącej? Lepsza dopochwowa czy podjęzykowa?
    Jakie wy leki bierzecie?

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elwira.eli wrote:
    Aasha gratuluję z całego serca i życzę wam zdrowia. kasiaMarysiaaa trzymam kciuki. Przyczyną mojego leżenia to napinający się brzuch oraz wiotka szynką i rozwarcie.
    To jak wiotks szyjka czyli pewnie miękka to jak u mnie. Niestety to raczej nie poprawi się nie stwardnieje nagle. Zależy czy ta szyjka mieknie czy zawsze była miękka. Nie jest to bardzo kiepska sytuacja ale trzeba cały czas leżeć.
    Rozwarcie - czy zewn czy wewn.
    Może pessar Ci lekarz założy ?
    Tobie jest na pewno ciężko jeśli masz w domu małe dziecko. Leżenie w przypadku dziewczyn nie mających dzieci to pikus w porównaniu z tymi które mają obowiązki.
    Może choćby dlatego dostaniesz pessar lub szew- choć na szew już trochę późno.i unika się w przypadku skurczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2017, 22:54

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elwira.eli wrote:
    A co sądzicie kochane o luteinę w przypadku mamy leżącej? Lepsza dopochwowa czy podjęzykowa?
    Jakie wy leki bierzecie?
    Tych leków nie da się ocenić ot tak. Każdy lek dobierany jest wg wskazan.
    Są liczne badania udowadniajace działanie luteiny w zapobieganiu porodom przedwczesnym.
    Doustna a dopochwowa inaczej się wchłania
    Przy miękkiej szyjce lepsza jest dopochwowa
    Przynajmniej tak zwykle lekarze dają

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    W piątek byłam u lekarza i mój mały waży już 1940g. Jak to powiedziała pani gin - "byk" :) a gdzie tu jeszcze do końca...

    Wstępne ustalenia to takie, że zdejmie mi pessar w 38tc. Także są szanse, że na święta już rodzina będzie powiększona ;)

    Do tego czasu, oczywiście oszczędzamy się.
    Jednak najgorsze, że kręgosłup zaczyna dawać o sobie znać, eh...

    KasiaMarysiaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha wrote:
    Hej, wpadam z dobrymi wieściami :) 03.11.2017 o 13:15 silami natury przyszła na swiat Helenka. 2940 gr, 53 cm, 10 pkt. O północy odeszły mi wody, ale do 10 rano nie pojawiły sie żadne skurcze, wiec podano oksytocynę. Dziewczyny leżące, warto wierzyć :) u mnie sytuacja była naprawdę beznadziejna od połowy ciazy, 3 pobyty w szpitalu, a mimo to udało sie w terminie urodzić zdrowego szkraba :)

    Gratuluję :):)

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 listopada 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angeliquee wrote:
    Hej dziewczyny :)

    W piątek byłam u lekarza i mój mały waży już 1940g. Jak to powiedziała pani gin - "byk" :) a gdzie tu jeszcze do końca...

    Wstępne ustalenia to takie, że zdejmie mi pessar w 38tc. Także są szanse, że na święta już rodzina będzie powiększona ;)

    Do tego czasu, oczywiście oszczędzamy się.
    Jednak najgorsze, że kręgosłup zaczyna dawać o sobie znać, eh...
    Duży Wow :) a właśnie- ile jeszcze przybędzie :) Ale moze to i dobrze bo nawet rodzac chwilę przed terminem dziecko już jest duże jak w 40tc :)
    O ile oczywiście tendencja wagowa się utrzyma.
    A pessar zdejmie w gabinecie czy pójdziesz do szpitala leżeć ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2017, 23:28

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elwira.eli wrote:
    A co sądzicie kochane o luteinę w przypadku mamy leżącej? Lepsza dopochwowa czy podjęzykowa?

    Ja biorę 2 x 2 dopochwowo. Odkąd zwiększył mi dawkę rzadziej boli mnie podbrzusze. A Ty bierzesz coś na ta szyjke ? :)

    Elwira.eli lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angeliquee wrote:
    Hej dziewczyny :)

    W piątek byłam u lekarza i mój mały waży już 1940g. Jak to powiedziała pani gin - "byk" :) a gdzie tu jeszcze do końca...

    Wstępne ustalenia to takie, że zdejmie mi pessar w 38tc. Także są szanse, że na święta już rodzina będzie powiększona ;)

    Do tego czasu, oczywiście oszczędzamy się.
    Jednak najgorsze, że kręgosłup zaczyna dawać o sobie znać, eh...

    Zazdroszczę Wam tych 31 i 34 tygodni :) zawsze to bezpieczniej z mojej perspektywy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Duży Wow :) a właśnie- ile jeszcze przybędzie :) Ale moze to i dobrze bo nawet rodzac chwilę przed terminem dziecko już jest duże jak w 40tc :)
    O ile oczywiście tendencja wagowa się utrzyma.
    A pessar zdejmie w gabinecie czy pójdziesz do szpitala leżeć ?

    Nie określiła się w tym temacie. Ale mam kolejną wizytę za dwa tygodnie to może coś więcej mi powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaMarysiaaa wrote:
    Zazdroszczę Wam tych 31 i 34 tygodni :) zawsze to bezpieczniej z mojej perspektywy

    Moment i zleci Tobie. U mnie nawet nie wiem kiedy a juz 32 tc. I mam male dziecko w domu, przez co martwilam sie czy uda mi sie donosic tę ciaze, skoro calkowite lezenie nie wchodziło w grę.

    KasiaMarysiaaa lubi tę wiadomość

‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ