X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny pomóżcie!!! ile tego kwasu metylowanego brac? wyniki powyżej...jeśli mam niska homocysteine i kwas foliowy w normie to chyba mój organizm jest ,,wysycony" ta witamina i nie musze brac az tyle ? teraz biore 400, chce dokupić jeszcze 400 i po 2 okresie starac się ( ok polowa grudnia), to wystarczy???

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej, jakby Ci lekarz doradził... Ja sama nie wiedziałam ile kwasu i brałam różne dawki. Lekarka zleciła 400, bo taka dawka jest dostępna w aptece (Folian z Solgara). Bałam się, że to będzie za mało i sama zwiększałam dawkę i teraz biorę 1000. Tylko mój organizm nie wchłania syntetycznego kwasu, stąd moje obawy. 400 powinno u Ciebie wystarczyć.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 3 listopada 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje Ci Izieth!!! 400 nawet jak mam homozygote? mi pewnie tez nie przyswaja się ten kwas bo badanie robiłam dwa miesiące od brania femibionu...i może dlatego jest w normie? chce od polowy grudnia starac się znow i boj się ze za wcześnie...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 3 listopada 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie wytyczne dostałaś jeszcze od specjalistów??? proszę daj jaksa nadzieje:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 4 listopada 2016, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam MTHFR 1298A-C homozygotę, a MTHFR 677C-T heterozygotę i 400 wystarczało :) Sama zwiększyłam ze strachu, że jednak to za mało, bo pierwsze dziecko straciłam z powodu wad cewy nerwowej.

    Może być tak, że jednak Twój organizm daje radę z przyswojeniem kwasu, może z dużymi dawkami by sobie nie poradził. Ja przez kilka miesięcy brałam 15mg i wyszedł mi absurdalne wysoki poziom w badaniu. Tak, czy inaczej lepszy jest metylowany, bo na pewno się wchłonie :)

    Po diagnozie wylądowałam u genetyka i dietetyka. Genetyczka zaleciła Clexane, jak już będę w ciąży, a gin od razu kazała brać Acard, metylowane B6 i B12 i poczekać miesiąc ze staraniami. Dietetyczka rozpisała dietę i to nie była dieta ubogobiałkowa, jak zalecała ginekolog, ale generalnie zdrowa i bogata w tłuszcze, bo wg niej miałam za niski cholesterol. Też mówiła o metylowanych witaminach, dodatkowo probiotyk zaleciła i olej z kryla, ale to może dlatego, że jestem wegetarianką ;)

    Jeszcze przed ciążą brałam Acard, metylowane B6 i B12, Folian, olej z kryla i tran dorszowy (to też przez brak ryb w diecie). I jeszcze wit D, bo wyszedł spory niedobór - to też warto sprawdzić.

    Po miesiącu zaszłam w ciążę i wszystko jest w porządku :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 4 listopada 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje:) ja mam wit D chtba tez za mało wynik 20 ( jednostek nie pamiętam, a norma chyba od 30).Dokupiłam folian 400 czyli razem 800 będę mieć...i od grudnia starania !

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 4 listopada 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To za niski poziom wit D, też sobie suplementuj, ja cały czas biorę 5000 jednostek, przy takim niedoborze mniejsze dawki nie mają sensu :)
    Powodzenia! :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 4 listopada 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo a ja biore 2000,wiec chyba od jutra dwie tab dziennie:) dzięki:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat wrote:
    Tąkiel jest naprawdę super lekarzem.
    Ale ta Twoja mutacja (mam taką samą) jest wariantem prawidłowym - ja mam tak napisane na swoim wyniku.
    Jesli homocysteina niska to znaczy ze cos tam sie metyluje i przyjmuje.
    Ja bardzo mocno Tąkiela polecam, to on mnie na większość rzeczy naprowadził więc się nie martw.
    Kup metylowaną formę na wszelki wypadek i bierz razem z innymi suplami przygotowującymi do ciąży.
    a mi zalecił 15 mg kwasu foliowego, mimo mutacji obu MTHFR heterozygota, Leiden V i homocysteiny niskiej bo cos kolo 7, a potem 5. Chociaz na pewno wiedział więcej od innej pani genetyk... Kwasu foliowego zapisanego nie brałam, bo mimo metylowanej formy i tak miałam poziom ok 20-24, a po odstawieniu wiekszych dawek metylowanych mam już w normie.

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    hej dziewczyny a któras mam mthfr i v leiden?
    ja mam:)

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile bierzecie teraz kwasu foliowego? czy teraz ma to jeszcze znaczenie? Ja biorę tylko tyle ile jest w Thorne czy Seeking Health czyli 04,-0,5 mg, bo biorę połowę dawki zalecanej na opakowaniu:)

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anian31 wrote:
    Ile bierzecie teraz kwasu foliowego? czy teraz ma to jeszcze znaczenie? Ja biorę tylko tyle ile jest w Thorne czy Seeking Health czyli 04,-0,5 mg, bo biorę połowę dawki zalecanej na opakowaniu:)
    Ja w 1 trymestrze bralam ok 3mg a teraz biore 1.8mg co 2 dzien na zmiane z 1mg.

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja biore 0.8 metylowanego od ponad miesiaca i poziom kwasu foliowego w krwi skoczyl z 8.4do 19.7czyli ponad norme...dietetyk mowi zebym dalej suplementowala i sprawdziła za ok 2miesiace...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 31a poronilas jakas ciaze?ja juz 3:(

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KitkaAnitka wrote:
    A może ktoś jest z Warszawy,Białegostoku czy też warmińsko-mazurskiego i może polecić dobrego lekarza który zajmuje się Mutacją MTHFR.

    Ja chodzę o Jerzak, ale czy polecam to trudno powiedzieć, jest delikatnie mówiąc specyficzna.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I zapomniałam dodać, ze w ciąży nie jestem.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth wrote:
    Ja mam MTHFR 1298A-C homozygotę, a MTHFR 677C-T heterozygotę i 400 wystarczało :) Sama zwiększyłam ze strachu, że jednak to za mało, bo pierwsze dziecko straciłam z powodu wad cewy nerwowej.

    Może być tak, że jednak Twój organizm daje radę z przyswojeniem kwasu, może z dużymi dawkami by sobie nie poradził. Ja przez kilka miesięcy brałam 15mg i wyszedł mi absurdalne wysoki poziom w badaniu. Tak, czy inaczej lepszy jest metylowany, bo na pewno się wchłonie :)

    Po diagnozie wylądowałam u genetyka i dietetyka. Genetyczka zaleciła Clexane, jak już będę w ciąży, a gin od razu kazała brać Acard, metylowane B6 i B12 i poczekać miesiąc ze staraniami. Dietetyczka rozpisała dietę i to nie była dieta ubogobiałkowa, jak zalecała ginekolog, ale generalnie zdrowa i bogata w tłuszcze, bo wg niej miałam za niski cholesterol. Też mówiła o metylowanych witaminach, dodatkowo probiotyk zaleciła i olej z kryla, ale to może dlatego, że jestem wegetarianką ;)

    Jeszcze przed ciążą brałam Acard, metylowane B6 i B12, Folian, olej z kryla i tran dorszowy (to też przez brak ryb w diecie). I jeszcze wit D, bo wyszedł spory niedobór - to też warto sprawdzić.

    Po miesiącu zaszłam w ciążę i wszystko jest w porządku :)

    Ja tez mam niski cholesterol, sadze ze z tego samego powodu co Ty, bo tez jestem wegetarianka. Nie jem tez nabiału krowiego, od czasu do czasu kozi bądź owczy. Niedobór d3 również miałam duży, teraz już jest w miarę OK, cały czas biorę d3 5000. A ta dietetyczka to z jakiego miasta ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chidzi o cholesterol to ja tez mam raczej wybierac golonke niz pierogi...bo cholesterol jest potrzebny...i przez nasza mutacje mozemy miec za niskie wyniki.nie wiem.jak to jest polaczone ale mozemy miec tez problemy z jelitami dlatego probiotyki sa potrzebne,ja ocet jablkowy mam.pic prze jedxeniem zeby zakwaszac ornlganizm ...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też probiotyki biorę, od dziś nowe czyli esencje probiotyczną

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem pod opieka ginekologa ale mi clexan nie pomogl:(hematolog nie za bardzo chcial dac clexan.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ