X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aby ten 24 tyd minal wiec jeszcze dwa tyg najgorsze. Ale mowil jaka szyjka jest u Ciebie?

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 12 maja 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O samej szyjce tym razem nic nie mówił ale z tego co zrozumiałam (i widziałam na usg) to w szyjce jest "bąbel" płynu owodniowego i to się mojemu lekarzowi nie spodobało. Mówi, że on może zniknąć no ale nie musi... Na szczęście nic mi nie wycieka, jeśli mogę to tak brzydko określić :/

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O czyms takim jeszcze nie slyszalam...

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 12 maja 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula mocne kciuki za najbliższy czas :* ja czytałam o przypadkach gdy worek owodniowy zaczyna wychodzić do pochwy, ale u Ciebie to pewnie jeszcze nie to.

    1tnvuq7.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic, we wtorek może dowiem się czegoś więcej...

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie w 22 tyg mialam pecherz plodowy w kanale i przez dwa tyg lezalam z nogami wyżej. Niestety przez bakterie ktore wniknely do pęcherza doszlo do zakazenia organizmu i w 24 tyg urodzilam. Teraz w pore zostały wykryte moje problemy z szyjka i jest dobrze. Posiewy czyste i to najważniejsze.

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 13 maja 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny trzymam za Was kciuki:)
    u mnie dopiero 20+1 a od dwóch dni boli mnie troche brzuch po bokach i promieniuje na krzyż, do tego mam wrażenie, że leci więcej śluzu, czasem czuję nisko w brzuchu tak jakby czkwakę czy cos takiego ale już się boję, że dziecko jest tak nisko:( byłam w poniedziałek na wizycie szyjka była zamknięta i utrzymana ale nie miałam podawanej długości. Umówiłam się na prywatna wizytę 19 maja ( bo chcę zrobić dokładniejsze badanie usg) i przy okazji sprawdzić szyjkę. Jak myślicie czy jeśli teraz zaczęło się cos dziać z szyjką mogę spokojnie poczekać do czwartku?
    Przepraszam Was, bo mój problem jest może niczym w porównaniu do Waszych.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 13 maja 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ola :)
    Nie przepraszaj bo nie masz za co, dla każdej z nas problemy w ciąży są poważne.
    A masz za sobą jakąś historię poronień, problemy z donoszeniem? Bo jeśli tak to idź może do innego lekarza.
    A jeśli nie to na Twoim miejscu chyba poczekałabym do czwartku, tym bardziej, że poniedziałkowa wizyta przebiegła pomyślnie. Ale przede wszystkim leżąc. W razie czego gdybyś (nie daj boże) zaczęła plamić czy odczuwać skurcze to od razu jedź na IP.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola lez narazie i jesli czujesz bol wez nospe i magnez nawet podwojna dawke i odczekaj. Ja biore magnez 3x1 a wcześniej nawet 3x2. Magnez nspewno nie zaszkodzi i nospa tez nie. Jesli bedzie gorzej jedz na ip. A jesli w miare ok to czekaj do czwartku...

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam Dziewczyny, może te bóle nie są takie silne ale ja jestem straszna panikara, do tego bardzo nisko czuję ruchy. To druga ciąża, pierwszą córkę rodziłam 7 lat temu, urodziła się w 38+6 ale to cesarka planowana, mała chyba nie miała jeszcze ochoty wyjść dość wcześnie stawiał mi się brzuch ale z szyjką było ok, na ostatniej wizycie lekarz mówił, ze z szyjką ok ale nie robił badania usg dopochwowego nie mówił mi nic o długości szyjki wiec przez badanie ginekologiczne może stwierdzić, że jest ok?

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 13 maja 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to co czujesz Cię niepokoi to jedź na IP już. Szyjka może się skrócić z dnia na dzień i to nawet całkiem bezobjawo. U Ciebie jest dość wczesna ciąża, za wczesna na przepowiadacze i inne niegroźne skurcze. Nie mam zamiaru straszyć, zwyczajnie masz prawo to skontrolować a lepiej 20 razy pojechać na ip bez potrzeby niż raz zlekceważyć. Po badaniu jak wyjdzie wszystko ok to odetchniesz :)

    1tnvuq7.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 14 maja 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pojechalam jeszcze na Ip i nie wiem czy dobrze robię. Staram się leżeć biorę magnez. Czy jak się nie miało problemów z szyjka w pierwszej ciąży to mniejsze prawdopodobieństwo ze w kolejnej będzie podobnie? Nie chce panikować bo głównie martwię się przez historie które czytałam ze wszystko bylo ok i nagle dziewczyny trafialy do szpitala z zerowa szyjka rozwarciem i dziecko nie przezylo. Nie wiem czy to normalne ze w tym czasie czuje ruchy bardzo nisko czy to juz oznacza kłopoty z szyjka

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 14 maja 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam do Was Dziewczyny pytanie pisalyscie ze w poprzednich ciazach lekarz nie sprawdzal Wam szyjki macie na myśli ze nie robił usg dopochwowego? Nie podawał długości? Bo mi nie robi usg tylko nadal ręka:( w takim razie żądać usg dopochwowego? Teraz ide prywatnie na połówkowe i poproszę o usg szyjki ale jak ten lekarz mnie nie bada to nie będzie wiadomo czy się skraca bo nie będzie porównania? U prowadzącego mam wizytę 30 maja

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 14 maja 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak badal ręka to niby 3cm miała mieć, zrobił usg i wyszło 38 mm więc nawet lepiej:)
    Inna sprawa ze w 2 tyg się skrócila.
    Ja też czuję jedną corcie nisko bardzo czasami jakby czkawka tuż nad pachwina, a chwilę później tuż pod zoladkiem, inna sprawa ze u mnie dwie panienki.
    od wczoraj twardnieje mi brzuch po prawej stronie :/
    Nie wiem czy to ma związek z większą aktywnościa po tamtej stronie?
    Co do bólu po bokach to mi mówią lekarze ze to więzadła a martwić należy się bólem na linii pępka, inna sprawa to skurcze.
    Zauważyłam że magnez działa lepiej niż no spa forte...

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 14 maja 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa mam tak samo nisko i jakby czkawka dzis mi tez brzuch często się stawia

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 15 maja 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czułam ruchy nisko, ale na wczesnym etapie ciąży to normalne, bo macica jeszcze nie sięga zbyt wysoko.

    1tnvuq7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz zaraz 27 tyd i tez nisko czuje ruchy często.

    23 maja mam wizyte i zobaczymy co u mnie.

  • Sarayu Przyjaciółka
    Postów: 114 131

    Wysłany: 15 maja 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    Ja juz zaraz 27 tyd i tez nisko czuje ruchy często.

    23 maja mam wizyte i zobaczymy co u mnie.
    To mocne kciuki by było ok. Ja się dowiem w czwartek czy moje 26 mm dalej jest 26 milimetrami :) Mam nadzieję że rozwarcie się nie powiekszylo i dostanę pessar plus celeston.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Tymuś
    s19j7xx.png
    Asia
    5pacdzl.png

    Aniołek 5tc - 18.09.2015


    "Przemienić cierpienie w Błogosławieństwo"
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 17 maja 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jednak pojechałam na IP w niedzielę bo zaczęłam często sikać. Zostawili mnie na obserwacji i dziś wyszłam. Morfologia dobre crp dobre mocz ok usg wszystko dobrze szyjka zamknieta utrzymana ale nie chcięli mi zrobić usg dopochwowego, zeby ocenić szyjkę bo lekarze twierdzili, ze w badaniu ginekologicznym jest ok i nie ma wskazań, pozostaje mi poprosić lekarza prowadzącego. Patrzyli też czy nie ma skurczów - robli zapis ni nie wykazało pomimo, ze czasm czułam stawianie się brzucha. Na chwile obecną jestem spokojniejsza ale lekkie bóle brzucha nadal mam, lekkie stawiania również.

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że to sprawdziłaś. Coś na te twardnienia dostałaś? Magnez, no-spe, luteinę?

    1tnvuq7.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ