X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bierz wiecej magnezu. ja tez mialam stawianie kolo 20 tyg i jak zaczelam brac 6 tab na dobe to przeszlo a teraz wystarcza tylko 3 :)

    ja mam wizyte u mojego gina w poniedzialek i nie moge sie juz doczekac...

    ewa84 lubi tę wiadomość

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 17 maja 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem po wizycie. Niestety lejek znowu odrobinę się powiększył i tym sposobem leżę z tyłkiem na poduszce :/ Na szczęście w domu, tym razem gin nic nie wspomniał o szpitalu.
    Kolejna wizyta standardowo za tydzień.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 17 maja 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula przytulam :* każdy dzień to większa szansa dla malucha, wszystkie musimy wytrwać jak najdłużej, też grzecznie leżę.

    A bierzecie dha? Mi w szpitalu dawali pregna dha 2x2, czyli 1000 mg dziennie. Wyczytałam, że ma dobry wpływ przy ryzyku przedwczesnego porodu a poza tym jest zdrowe dla dziecka, dobrze wpływa na mózg i wzrok.

    1tnvuq7.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 17 maja 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Femibion 2, który zawiera DHA.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 18 maja 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazali brać magnez właśnie w dawce 3x2 nic więcej oszczędzać się ale nie muszę ciągle leżeć Magdula trzymam za Ciebie kciuki:)
    ja biorę mama dha 1x2

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ola ;)
    Ja na razie staram się opracować najwygodniejszą pozycję do pisania na laptopie na leżąco ;)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula zaviskam kciuki zeby wszystko tam trzymalo.

    ja biore omega med z dha dwie tabletki...

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tylko ja takie końskie dawki biorę :P

    Ola też mam magnez w takiej dawce :) jak uznali, że z szyjką jest ok to więcej nie trzeba :)

    1tnvuq7.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 18 maja 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale niestety nie zrobili usg przez pochwę a prosiłam 2 razy ehh pozostaje mieć nadzieję, że wiedzą co robią;P kłucia ciągle mam

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, widocznie w badaniu szyjka tak długa, że wątpliwości nie mieli :-)

    1tnvuq7.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 18 maja 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    bierz wiecej magnezu. ja tez mialam stawianie kolo 20 tyg i jak zaczelam brac 6 tab na dobe to przeszlo a teraz wystarcza tylko 3 :)

    ja mam wizyte u mojego gina w poniedzialek i nie moge sie juz doczekac...


    ja czytalam jak wczesniej pisalas o magnezie biore 6 dziennie i jak juz pisalam dobry rezultat


    powodzenia na wizycie


    czy po dha dzieci tez szybciej urosna? bo moja jedna corcia musi podrosnac dobrze, teraz biore po 1 tabletce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 19:51

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy twierdzą, że dzieci teraz duże się rodzą przez witaminy ciążowe, ale czytałam, że przyszła mama ma niewielki wpływ na wagę dziecka o ile odżywia się prawidłowo i nie stosuje używek.

    1tnvuq7.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 19 maja 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę witaminer teraz i się zastanawiam czy dokupić dodatkową dawkę dha czy brać 2 dziennie obie tabletki i czy to ma sens. U mnie dziewczyny rosną nierówno i jest duże prawdopodobienstwo że będą musieli wcześniej rozwiązać ciąże nawet jeśli szyjka wytrzyma :/

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Ja biorę witaminer teraz i się zastanawiam czy dokupić dodatkową dawkę dha czy brać 2 dziennie obie tabletki i czy to ma sens. U mnie dziewczyny rosną nierówno i jest duże prawdopodobienstwo że będą musieli wcześniej rozwiązać ciąże nawet jeśli szyjka wytrzyma :/
    A to blizniaki dwukosmowkowe, dwuowodniowe czy każda ma osobna owodnie i kosmowke

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę tylko mama dha i w składzie tez jest tylko dha, jod ( i tak bym musiała brac oddzielnie bo endokrynolog zalecił jod)niewielka dawka magnezu i kwas foliowy, wyniki krwi dobre dlatego nic nie dokładamy. W 20+5 dniu dziecko ważyło 380gram nie wiem czy to dużo czy mało i czy te pomiary w ogole są miarodajne? rzeczywiście po 6 tabletkach magnezu brzuch nie robi się twardy ale odpoczywam też dużo. Mam tylko własnie takie kłucia w okolicy blizny po cesarce może to też ma jakis wpływ nie wiem.

    Magdula a Ty jak co tydzień masz wizytę to masz też zawsze usg? ( chodzi mi o usg szyjki ale również dzidziusia). Ja mam dziś tę wizytę prywatną - nie odwołałam jej i zastanawiam się czy takie częste usg nie zaszkodzi dziecku?

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a poza tym co mnie jeszcze martwi - jest dzień, ze dziecko baardzo się rusza a są dni gdzie jest spokojne i nawet jedzenie słodkiego nie pomaga, nie wiem czy to normalne na tym etapie ciąży? miałyście może tak? czy jak juz poczułyście ruchy to czułyście juz zawsze dużo i często

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola to jest normalne, nawet do 24 tc dziecko moze byc aktywne a pozniej przez 3 dni cisza, u mnie tez tak bylo i nie panikowalam, bo z Marcelim bylo tak samo...

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa wg mnie nie masz wpływu na wzrost dziewczynek, przyczyna jest pewnie w tym jak je odżywia łożysko i tam są jakieś dysproporcje.

    Ola ja na tym etapie czułam ruchy np rano i wieczorem albo tylko jak leżałam. Liczyć ruchy jest sens dopiero w trzecim trymestrze, teraz jeszcze maleństwo nieduże i możesz czuć tylko te najmocniejsze jego ruchy :-)

    1tnvuq7.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 19 maja 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    A to blizniaki dwukosmowkowe, dwuowodniowe czy każda ma osobna owodnie i kosmowke

    Jednojajowe jednokomosmowkowe dwuowodniowe.

    Galeona tak nierówno podzieliły się lozyskiem, jedna miała w pt 393g druga 580g :/
    Niestety tego nie można leczyć. Mam jeść dużo białka u karmić je porządnie za 2 tym kolejna wizyta.
    Do tego ta szyjka... Dobrze że przepływy narazie są ok.
    Mam liczyć się z koniecznością hospitalizacji i koniecznością wcześniejszego rozwiązania ciąży.
    Dlatego zastanawiam się nad zwiększeniem tego dha

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 19 maja 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, co tydzień mam usg szyjki i przy okazji sprawdzamy czy serduszko bije. Zresztą maleństwo wtedy też widać ale bez pomiarów.
    Takie typowe usg Młodej mam mniej więcej co 4 tygodnie. Akurat w ten wtorek będę miała takie kompleksowe badanie i zobaczę Małą w pełnej krasie :)

    Co do ruchów to u mnie też ciągle bardzo oszczędnie.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ