X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kazdy lekarz z ktorym mialam kontakt po szwie mowil ze mam brac luteine. Bralam 3x1 a od poniedziałku mam zmniejszona na 2. .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowilam sie na wizyte dopiero na 10 maja. To az trzy tyg, troche dlugo ale terminow nie mial szybciej. Oby wszystko bylo dobrze przez ten czas.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 24 tygodnia mam wizyty co tydzień. Potem będziemy zmniejszać częstotliwość.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Suzanna22 Ekspertka
    Postów: 162 346

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w wszyscy lekarze w szpitalu i lekarz prowadzący każą brać luteine 2x 100 do 37tyg. A jeśli chodzi o wizyty to mam co dwa tygodnie a od 26-27tyg będą co tydzień do 36tyg.

    3i498rib1erx75f8.png

    3jgxs65gfim7i0be.png

    Juleczko Kochamy Cie <3 [*] 23tyg.

    Suzanna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tej chwili nie chodze do swojego prowadzacego dlatego mam te wizyty tak rzadko. Z moim prowadzacym bede sie widziala najwcześniej w czerwu i mam nadzieję ze xostane u niego juz do konca. Teraz jestemu rodzicow i musialam poszukac jakiegos lekarza na zastepstwo a ze znal moja poprzednia historie to bylo mi duzo łatwiej sie z nim porozumieć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej zaszyte jak tam sie czujecie? U mnie ok narazie. 24 tydzien minal wiec granica przezywalnosci jest, a jutro bedxie 24+3 w tym dniu urodzil sie Marceli... niech to minie

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie odpukać jak na razie wszystko w porządku. Jutro mam wizytę i liczę, że mój gin też powie, że nic się nie pogarsza. A jutro będę miała 20t 3d.
    Kaarolaa jutrzejszy dzień szybko minie i mam nadzieję, że spokojnie dotrwacie do 40 tygodnia :)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula kciuki na wizycie. Jak będziesz cos wiedziala to pisz...

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 1 maja 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przepraszam, że piszę dopiero dzisiaj :) Na wizycie wszystko dobrze, szew trzyma a lejek nawet nieznacznie się zmniejszył :)
    Mój doktorek powiedział nawet, że jeśli będzie tak dalej to za jakiś miesiąc da mi zielone światło na wyjazd na wieś :) Tam oczywiście mam leżeć brzuchem do góry ale przynajmniej w otoczeniu zieleni i świeżego powietrza (np. na leżaczku) a nie w krakowskim smogu.

    A jak u Was?
    Kaarolaa, Twój "krytyczny" dzień minął, odetchnęłaś z ulgą chociaż trochę?
    A jak Twój synuś? Widzę, że że Marcel urodził się bardzo wcześnie, to sporo musiałaś z nim przejść.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula mialam pisac co tam u Ciebie po wizyci, ale wazne ze wszystko dobrze :) na takie wiesci czekalam. Teraz u mnie kontrola 10. Tak minal ten krytyczny dla mnie moment, ale srednio czuje sie lepiej. Caly czas to jeszcze wcześnie, czekam ba rozpoczęcie III trymestru.

    Jesli chodzi o Marcela to bylo ciezko. Gdyby urodzil sie cztery dni wcześniej nie ratowaliby go. Udalo mi sie jakos przetrzymac ciaze do tego bezpiecznego momentu ale latwe to nie bylo. Po wyjsciu trochę specjalistów w poradniach odwiedzilismy. Rehabilitacja trwala 14 miesięcy wiec w sumie krótko. Do tej pory nic nie mowi, ma jeszcze czas ale nawet mama czy tata nie używa. Ważne jednak ze jest w pelni sprawny ruchowo i wszystko rozumie.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 5 maja 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarolaa trzymam kciuki za wizytę, ja teraz też mam 10 maja. Ale każdy dzień napawa mnie optymizmem, że kolejna doba za nami :)
    Bardziej martwi mnie fakt, że ciągle nic nie czuję, żadnych ruchów. Lekarz mnie uspokaja, że nie ma powodów do niepokoju, że z Małą wszystko dobrze ale jak słyszę, że dziewczyny już od 17tc coś czują to zaczynam się zastanawiać czy np. nie ma jakichś opóźnień ruchowych...
    No ale pozostaje mi ufać lekarzowi i cierpliwie czekać na pierwsze ruchy.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie do 24 tyg masz czas z ruchami a i nawet pozniej moga sie pojawic. Ja akurat szybko czulam bo z pierwszym w 16 tc a teraz juz w 15.
    A lozysko masz na przedniej czy tylnej scianie macicy bo to tez wplywa na moment odczuwania ruchow.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 5 maja 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że wpływa jak jest na przedniej ale ja mam na tylnej.
    Ale nie nakręcam się, cierpliwie czekam :)
    A jak Ci idzie polegiwanie? Wiosna i piękna pogoda za oknem to coraz trudniej. Chciałoby się gdzieś połazić, pospacerować... Dobrze, że mam ławkę przed blokiem wśród zieleni to chociaż tam mogę posiedzieć ;)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pewnie niedlugo poczujesz :)

    Mi nie kazali non stop lezec, moze spacerowac a ze teraz jestem u rodzicow na wsi to mam dostep do świeżego powietrza caly czas :) no i jest Marceli wiec jak go puszcze na podworko to musze troche sie za nim nachodzic bo w miejscu nie usiedzi zbyt dlugo. Ale oczywiście tez kiedy moge to leze chociaz boje sie ze to za mało. No nic we wtorek wizyta i zobacze co mi powie. Teraz tez zagadam go o sterydy na pluca, niech da mi skierowanie do szpitala i podadza sterydy i bede wtedy dużo spokojniejsza.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 7 maja 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarolaa a jeśli maleństwo rozwija się prawidłowo to myślisz, że dadzą Ci te sterydy?

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula wrote:
    Kaarolaa a jeśli maleństwo rozwija się prawidłowo to myślisz, że dadzą Ci te sterydy?
    U mnie mimo zalozenia szwu ciaza dalej jest wysokiego ryzyka wiec muszą podac sterydy. Jak nie teraz to za kilka tyg ale musza. Sterydy podaje sie tylko po to zeby pluca dziecka byla gotowe na zyciepoza lonem matki kiedy porod mialby nastapic sszybciej. Takze tutaj to ze dziecko rozwija sie prawidłowo nie ma nic do rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2016, 21:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I po wizycie. Z maluchem wszystko dobrze a i szyjka tez trzyma i ma okolo 2cm :) uffff....

  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 11 maja 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączam do "niewydolnych" ;) jak czytam, że macie wizyty nawet co tydzień to widzę jak bardzo niepoważny jest mój lekarz prowadzący, wyobraźcie sobie, że teraz po założeniu pessara kazał mi przyjść za... 5 tygodni! Oczywiście umówiłam się za 2 tyg. do innego lekarza, nie mam zamiaru czekać aż zwyczajnie urodzę ;/

    1tnvuq7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie poradnia patologii ciazy olali i kaza mi co 4 tyg przyjezdzac na kontrole. Dobrze ze lekarz prowadzacy jest spoko i mam czesciej wizyty.

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 12 maja 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) U mnie też wizyta wypadła w miarę pozytywnie chociaż odrobinę gorzej niż w zeszłym tygodniu. Lekarz kazał mi więcej odpoczywać i straszył, że w razie czego położy mnie do szpitala :/ Podobno takie decydujące są najbliższe 2 tygodnie... Tak więc kolejne dwie wizyty co tydzień.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ