Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 4 listopada 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulola u niemowląt normalna temperatura to do 37,5.
    Inhalator musisz kupić, uwierz mi to niezbedny sprzet przy dzieciach, zwlaszcza że przy infekcji często lekarze przepisują leki do podania w inhalacji i dzieki takiemu postepowaniu udaje sie uniknac antybiotyku.

    Mnie zastanawia postawa pediatrow, jak można ładować w dziecko wszystko na raz? Jak w kurczaki sorry za porownanie. Przeciez to mega obciaza organizm i zwieksza ryzyko NOP.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 6 listopada 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulola, to jest ta? Wygląda jak ta z filmiku od Ciebie tylko tego lwa do grania nie widzę. No chyba, że to to co ma pod rączkami...

    http://www.smyk.com/tiny-love-safari-gimnastyka-dla-bobasa-z-palakami-mata-edukacyjna.html

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 6 listopada 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko się zgadza. To jest ta mata a maluch na zdjeciu element z lwem ma pod rączkami- możesz go ustawić albo poziomo do rączek albo pionowo do nóżek. Ja kupiłam za podobną cenę tylko ze w empiku . Wogole zauwazylam ze odkąd Zocha bawi sie na macie duzo szybciej rozwija sie ruchowo. - od kilku dni podciąga sie za kciuki do siedzenia. Wprawdzie z lezenia pod katem 45 stopni a nie z plaskiego ale i tak wydaje mi się że wcześnie. Swoją drogą nie sądziłam ze postepy dziecka będą mnie napawały taka dumą :) .

    Magdula lubi tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 6 listopada 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ulola :)
    ulola wrote:
    Swoją drogą nie sądziłam ze postepy dziecka będą mnie napawały taka dumą :) .

    Ja podobnie wielu rzeczy się nie spodziewałam :) Zdanie "przekonasz się jak urodzisz" nabrało nowego znaczenia i większego sensu ;)

    ps. śliczną masz Zochę w awatarze :)

    ulola lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 7 listopada 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    guzki się zmniejszyły na nóżkach ale jeszcze są...
    a ja mam inne zmartwienie:(9 października miałam już okres teraz ani widu ani słychu z piątku na sobotę obudziłam się w nocy z zawrotami głowy teraz dodatkowo mam mdłości, kołatanie serca, ciężko się oddycha, czuję jajnik, mrowienie w piersiach miałam zgagę po zjedzeniu ciastka wczoraj wieczorem, Dziewczyny jestem tak zestresowana, wszystkie objawy ciąży:( nawet nie mogę sobie wyobrazić co będzie jeśli jestem w ciąży:(

  • ttuska Autorytet
    Postów: 355 125

    Wysłany: 7 listopada 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulola też muszę zainwestować w mate-kiedy Zosia zaczęła się nie interesować? Zastanawiam się czy nie zaczekać i poprosić na chrzest, bo już powoli się pytają co chcemy ;) miałaby wtedy 3 miesiace

    w4sqkrnt373m17ix.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, no to byś sobie zafundowała niespodziankę. Gdybyś karmiła piersią to takie przestoje byłyby normalne (tak czytałam) ale w tej sytuacji to nie wiem... Zrób test, szkoda się stresować.

    ttuska, a kiedy chrzcicie? Ja stwierdziłam, że poczekamy do wiosny. Swoją drogą ciekawe jak pójdzie załatwianie formalności bo nie mamy z TŻ ślubu i nie zamierzamy brać. Przynajmniej na razie. Podejrzewam, że księża mogą bardzo kręcić nosem, pewnie zależy na kogo się trafi.

    Matę zamierzam kupić może na gwiazdkę? Albo Mikołaja? Na Mikołaja mała będzie miała 3 miesiące bez 6 dni a na Gwiazdkę 3 miesiące i 12 dni :) Tak czy siak kupię już w tym miesiącu a kiedy zacznie być używana to wyjdzie w praniu, w zależności od rozwoju Weroniki :)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula zastanawiam się czy nie zostało coś hcg z tej ciąży? 15 listopada idę do ginekologa

    ulola lubi tę wiadomość

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola ja miałam tak samo ;) . Wpadłam w panikę bo to po cc bardzo szybko. Na dodatek miałam wszystkie objawy ciąży i czułam się jak wtedy kiedy bylam w pierwszej ciąży - ktora niestety straciłam. Nawet zaczelam brać acard i kwas foliowy, obczailam tez doktorka Magduli / namiar brałam dla kuzynki / i stwierdziłam ze w razie 2 kresek sie do niego zgłoszę. W dodatku okres rozkręcał mi się cichaczem - bylam pewna ze to plamienie implantacyjne ;) takze mega spanikowałam. Po ciąży organizm moze potrzebować czasu żeby wrócić do równowagi ale zrób test - lepiej wiedzieć niż sie zamartwiać.

    Ola31 lubi tę wiadomość

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mate rozlozylam jak Zosia miała 11 czy 12 tygodni i od razu byla mega zafascynowana. Gdzies tydzień wczesniej juz wyciagala rączki do zabawek i zauwazylam ze wkurza sie ze niektóre sa za daleko i nie może dotknąć. Żeby ja zainspirować na macie mimo ze sie gapiła i cieszyła zaczela jej wkładać do raczki listek składający się z trzech różnych materiałów i po dwóch dniach obróciła sie do niego na boczek. Koleżanka ktora chodzila ze swoja córcią na fizjoterapię mówiła ze dziecko musi czuć twarde podloze wtedy rozwija sie zdecydowanie lepiej. Jak najbardziej sie zgadzam i uważa ze spokojnie można sie z dzieckiem bawić na kocu na podłodze tylko ze mata zdecydowanie sprawę ulatwia. Zreszta zanim przenioslysmy sie na mate zauwazylam ze Zosia na przewijaku zaczyna się obracać czy próbuje podnosić takze podloga tylko ulatwila sprawę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2016, 13:58

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulola dzięki:)momentami jestem pewna, że to na pewno ciąża bo te objawy a po chwili myślę, ze moze jednak okres się zbliża zwłaszcza, ze czasem miałam długie cykle. Martwi mnie tylko, ze jakiś czas po tym pierwszym okresie miałam jakiś taki bardzo gęsty ciagnący się śluz, trochę krwi i trochę czegoś takiego jak juz w końcówce połogu ( taka żołta wydzielina)

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula z chrztem nie powinno byc problemu. Będziecie musieli tylko jakies dodatkowe świstki podpisać- ze zobowiazujecie sie wychowywac dziecko w Wierze czy cos w ten deseń. Aha w jednej z okolicznych parafii ksiądz powiedzial kolezance ze jak nie maja ślubu to owszem ochrzci ale w sobotę a nie w niedzielę. Poszla gdzie indziej i problemu nie było. Ja tez chciałam czekać do wiosny ale moj pomysl chyba nie przejdzie.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola u mnie to żółte tez się pojawiało, więcej jak bolała blizna wiec może cos się jeszcze goi w środku. Śluz tez byl bardzo gesty.
    W sumie jakby w ciąży mialo byc bezproblemowo to rok to idealna różnica wieku ;) a ze z pracy wyrzucą? Znajdzie się cos innego ;)

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulola, nie przejdzie bo bliscy molestują? ;) Wcześniej będziecie chrzcić?
    Powiem szczerze, że mi się nie spieszy. Poza tym Weronika ma teraz czas częstego czuwania, ciężko wstrzelić się w moment kiedy dłuższy czas będzie spokojna. Liczę, że do wiosny wszystko się unormuje. No ale główny czynnik to pogoda, żebym nie musiała jej w tony rzeczy ubierać ;)

    Ola, wydaje mi się, że nasza gospodarka hormonalna jest jeszcze rozchwiana i zapewne różne opóźnienia/skrócenia mogą mieć miejsce. Test i będzie wszystko wiadomo. I dawaj od razu znać :)

    Dziewczyny a jeśli mogę zapytać to jak się zabezpieczacie? Ja nie bardzo wiem na co się zdecydować... Pigułki mogę brać tylko jednoskładnikowe, na których temat naczytałam się sporo złego, wkładka też nie jest najlepszym rozwiązaniem a z prezerwatywami nigdy nie było nam po drodze. I bądź tu mądry.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za wsparcie chyba za chwilę spakuję małego do auta i pojadę po test albo dwa.
    Ja właśnie byłam tak głupia, że pozwoliłam mężowi na chwilę bez zabezpieczenia...przez 7 lat tak często bywało w dni płodne i nigdy nic a teraz ta lekkomyślność...załamka

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 7 listopada 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam głupia od razu. U nas ostatnio gdyby Weronika się nie obudziła to też by się tak skończyło ;)

    ulola lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 7 listopada 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobiłam test przed chwilką bo nie wytrzymałam mocz był dość ciemny więc może nie aż tak mocno rozcieńczony, negatywny ale zdaję sobie sprawę , że to wieczorny mocz

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 listopada 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu jeszcze ktoś z problemem skracającej się szyjki PRZED porodem? Czy któraś z mam ma pessar?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 8 listopada 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia chyba są Dziewczyny tylko mało się udzielają a jak u Ciebie sytuacja?

    Byliśmy dziś u fizjoterapeuty - ogólnie nie jest źle;) Musimy zwracać uwagę na prawidłową pielęgnację czyli starać się wszystko robić obrotami, podnosić z boczków itp. Oglądałam kiedyś takie filmiki na temat NDT Bobath. Starałam się tak robić ale wszystko mi wolniej idzie.

    Spojrzałam dziś na test i jakby pod kątem ustawić i odpowiednie światło to jakiegoś cienia bym się dopatrzyła i trochę się wystraszyłam bo to wieczorny mocz. Tylko pamiętam, że jak baardzo chciałam mieć dziecko to za którymś razem też zostawiłam test spojrzałam później i też jakiś taki cień był a ciąży nie było.To jest taka szara kreska bez żadnego zabarwienia na różowo. Widoczna tylko pod światło, jakby lekkie odbicie w miejscu gdzie powinna być druga kreska, jakby cień odczynnika. Co myślicie Dziewczyny. Zastanawia mnie czemu jeszcze nie ma @. I tak myślę i może jak brałam ten bromergon to mi pięknie zbił prolaktynę i @ była w miarę szybko a później odstawiłam i cykl się automatycznie wydłużył. Objawy nadal mam tzn. najbardziej taka słabość, zawroty głowy i lekkie mdłości. Tylko na ogół mdłości w ciąży pojawiają się troszkę później więc test powinien wykryć jeśli te mddłosci byłyby ciążowe. Różnie to jest. Chyba poczekam spokojnie do wizyty u ginekologa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2016, 12:15

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 8 listopada 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola spokojnie. Przeciez na instrukcji pisze po 10 minutach wyrzucić bo jeśli cos sie pojawi na teście po tym czasie nie jest miarodajne. Ewentualnie spróbuj powtórzyć np jutro rano ;) . A co to znaczy " wszystko robic obrotami"?
    Co do chrzcin u nas to klamka zapadła- 4 grudzień. Niestety przy biesiadno- imprezowej rodzinie męża niewiele dalo sie ugrać. Bedzie impreza na 60 osób :/ .
    Nad antykoncepcją to muszę sie głęboko zastanowić. Stwierdziliśmy, ze spróbujemy właśnie z prezerwatywą ale złośnica zazwyczaj zostaje w szufladzie ;) a ja potem od zmysłów odchodzę. Hormonów nie chciałam- kiedys dlugo stosowalam i nie chciałam wracać ale teraz to juz sama nie wiem.

    Polkosia Ty juz w 32 tygodniu! Wow ale leci a jak tam dalej karmisz? a jesli tak to jak sie czujesz bo to podobno duże obciążenie ciąża +karmienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2016, 15:27

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ