X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile misla Twoja szyjka w 16 ze założyli szew?tez masz długa szyjkę a miałaś ten lejek ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 12:59

  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja u mnie problemy z szyjką zaczeły się ok. 20 tygodnia (choć już wcześniej byłam jakaś niespokojna). Szyjka miała 1.16 cm i lejek. Moja ginekolog zaleciła leżenie. Przez tydzień wstawałam tylko do wc, mąż mył mi głowę na leżąco. Na kontroli szyjka ponad 5 cm i lejka nie było widać. Kolejny tydzień tak samo- lezenie. Kontrola szyjka poniżej 1 cm i znowu lejek. Na drugi dzień szpital, okazało się, że jest infekcja, wiec najpierw leczenie, później w 24 tc szew. Szew trzyma, jednak na ostatniej kontroli doktor stwierdziła, że lejek się powieksza. Niecaly tydzień po wizycie byłam na IP. Szyjka ok. 1.5 cm i lejka nie ma. Nie wiem co na ten lejek wpływa.
    Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze. Masz super długą szyjkę. Ja ze swoją krótką i lejkiem w niedzielę zaczynam 33 tc, także głowa do góry:). Odpoczywaj, a jak coś niepokojącego będzie się działo lekarz na pewno zareaguje. Trzymam kciuki za wizytę!

    Nadzieja90 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana za kolejna pokrzepiające wiadomość dzięki temu forum trochę jestem spokojniejsza i wiem ze musze to często kontrolować i odpoczywać marze zeby dotrwać do bezpiecznego tygodnis

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 13:52

  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wg mojego lekarza 2,7 wg lekarza w szpitalu 3cm. Skróciła się o pół cm bo na początku ciąży miała 3,5.Lejka nie miałam. Ale w pierwszej ciąży miałam problemy, córka ma 2 lata i 9 m i lekarz chciał mnie zabezpieczyc.

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julitk4 wrote:
    Nadzieja wg mojego lekarza 2,7 wg lekarza w szpitalu 3cm. Skróciła się o pół cm bo na początku ciąży miała 3,5.Lejka nie miałam. Ale w pierwszej ciąży miałam problemy, córka ma 2 lata i 9 m i lekarz chciał mnie zabezpieczyc.
    To dobrze ze trafiłaś na takiego lekarza lepiej dmuchać na zimne

  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jego pacjentka od 10 lat. Także zna mnie od podszewki. Jakkolwiek to brzmi 🤣

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj tez będę namawiać tego lekarza on pracuje w szpitalu wiec liczę ze będzie łatwiej

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, daj znać po wizycie :)

    Trzymam kciuki żeby Cię uspokoił, a przede wszystkim żeby wszystko było dobrze z szyjką. Na pewno w Twoim przypadku przy tylu ingerencjach powinno się ją często kontrolować. Dopytaj tez lekarza, czy te ponad 4cm do długość całej szyjki czy zamkniętego kanału, bo np moja gin nigdy nie mierzy tej części z lejkiem, tylko zawsze długość zamkniętego kanału, bez względu na to ile ten lejek by nie miał szerokości.

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zA 2 tyg zakładamy szew czy to jest bardzo niebezpieczne ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 18:46

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu trafiłam na lekarza który mowi ze trzeba zapobiegac

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, super wiadomość!
    Wiesz, na pewno zostaniesz poinformowana o ryzyku itp, ale tak naprawdę przy szwie profilaktycznym (bo przy takiej szyjce to raczej będzie profilaktyczny) to ryzyko jest niewielkie, a efekt zazwyczaj super! Szew pięknie trzyma szyjkę i zazwyczaj można w miarę normalnie funkcjonować, a nie leżeć plackiem. Bardzo ważne są później posiewy, bo to ciało obce i może sprzyjać infekcjom. Ja przy pessarze przyjmuje 2 razy w tyg globulki macmiror i codziennie provag doustnie, ale to już zaczęłam na długo przed zajściem w ciąże, bo doustna suplementacja probiotykami zajmuje więcej czasu, gdybym miała szew postępowanie byłoby takie samo.

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, zawsze jest ryzyko ale z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że trzy razy to przechodziłam i trzy razy zakończyło się to powodzeniem, a jak dziś patrzę na trójkę moich cudownych dzieci to jestem pewna, że dla cudu jakim są dzieci każda z nas jest w stanie znieść wszelkie trudy by było dobrze i by cieszyć się macierzyństwem.

    Nadzieja90 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny teraz musze leżeć zeby moja szyjka była Ok do zabiegu za Ok 10-11 dni

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze dotrwam w spokoju

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja u mnie szew zakładany był w znieczuleniu ogólnym. 15 minut i po zabiegu 😉 ja leżałam i nie wstawałam przez dobę po założeniu, ale wiem, że nieraz dziewczyny w ten sam dzień mogą już wstać. Gdy wstałam miałam głupie wrażenie, że wszystko puści, ale to tylko taka paranoja moja 😜 przez pierwsze dni czułam takie ciągnięcie w dół, jakby cały czas chciało mi się siku, ale później było ok. 2-3dni plamiłam na różowo, ale to zupełnie normalne. Co do funkcjonowania po założeniu szwu, przez pierwsze 2 tygodnie większość czasu leżałam, ale teraz już tylko w wolnej chwili leżę i na coraz więcej sobie pozwalam. Moja gin uważa, że po to jest ten szew żeby w miarę normalnie funkcjonować, a nie leżeć plackiem. Super, że gin Ci go założy 😉

    Nadzieja90 lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, na pewno dotrwasz, tylko grzecznie leż :) A pobrał Ci dzisiaj posiew, czy dopiero przy przyjęciu do szpitala?

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam posiew robiony pod koniec stycznia przed stymulacja, lekarz powiedział ze nie trxeba powtarzać a Wy jak myślicie ?

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Miałam posiew robiony pod koniec stycznia przed stymulacja, lekarz powiedział ze nie trxeba powtarzać a Wy jak myślicie ?

    Trochę dawno był robiony ten posiew, zazwyczaj robi się przed założeniem na świeżo, ale co lekarz to inna opinia 😉

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja teraz na pewno będziesz się czuła bezpieczniej. W moim przypadku to był szew rantunkowy, bo szyjki prawie nie było a i tak moja ginekolog ostatnio pozwoliła mi wyjść na lezak przed dom. Od 34 tc możliwe, że trochę mi poluzuje z tym nakazem lezenia, bo sama mówiła, że całej ciąży przeciez nie przeleze. Co do posiewu ja mialam robiony w połowie lutego (wynik był ok) a w szpitalu zrobili nowy wyszły bakterie, więc wydaję mi się, że warto go powtórzyć. Co do zabiegu, miałam znieczulenie w kręgosłup co wiązało się z cewnikiem. 24 godziny nie moglam wstać. Samo założenie szwu trwa parę minut, dluzej samo przygotowanie do zabiegu. Mi zakładali szew w piatek a w poniedziałek mogłam wyjść do domu. Plamiłam tak na różowo 2 albo 3 dni.
    Trzymam kciuki za zabieg!

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny to może powinnam zrobić jeszcze raz ten posiew? Gdzie to zrobić ? Żeby zrobić na własna rękę

‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ