X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie znać dziewczyny trzymam kciuki

    ticia9 lubi tę wiadomość

  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ticia Ty już 30t.W 30t to i ja się bardziej uruchomię 😁Także jeszcze dwa miesiące leżenia. Miesiąc minął szybko, mam nadzieję że kolejne dwa też tak zleca niewiadomo kiedy.

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damy radę, co by nie 😊

    Wowka lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie znać dziewczyny jak po wizytach 🙂. Ja mam wizyte planowo 16.06, ale myślę nad przełożeniem na piątek 12.06. Do tej pory cały czas leżę, dziś zaczynamy 33 tc i czeka nas ogarnianie mieszkania po generalnym remoncie. Chciałabym chociaż w pokoju u malutkiej rzeczy poukładać. Mam nadzieję, że bedzie na tyle dobrze, że pozwoli mi się choć trochę uruchomić.

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe_8 wrote:
    Dajcie znać dziewczyny jak po wizytach 🙂. Ja mam wizyte planowo 16.06, ale myślę nad przełożeniem na piątek 12.06. Do tej pory cały czas leżę, dziś zaczynamy 33 tc i czeka nas ogarnianie mieszkania po generalnym remoncie. Chciałabym chociaż w pokoju u malutkiej rzeczy poukładać. Mam nadzieję, że bedzie na tyle dobrze, że pozwoli mi się choć trochę uruchomić.

    33tc to już pięknie ❤ trzymam kciuki żeby gin trochę Ci poluzował. Moja wizyta jest dopiero wieczorem, ale dam znać co i jak. Boże oby tylko było ok..

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ticia na pewno będzie ok! Ja wczoraj po północy wylądowałam na IP. Po skorzystaniu z toalety zauważyłam plamki krwi na papierze. Myślałam, że dostanę zawału tym bardziej, że aplikujac wcześniej Lacto vaginal ani śladu krwi nie było. No ale długo nie myśląc pojechaliśmy do szpitala. Na szczęście wszystko jest dobrze. Szyjka w zasadzie się nie zmieniła, szew trzyma, żadnej krwi w środku. KTG prawidłowe, łożysko wysoko a malutka waży już 2182g! To prawdopodobnie było jakieś zewnętrzne podrażnienie. Jestem w domku ale do swojego lekarza jadę w środę żeby i ona skontrolowała wszystko.

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe_8 wrote:
    Ticia na pewno będzie ok! Ja wczoraj po północy wylądowałam na IP. Po skorzystaniu z toalety zauważyłam plamki krwi na papierze. Myślałam, że dostanę zawału tym bardziej, że aplikujac wcześniej Lacto vaginal ani śladu krwi nie było. No ale długo nie myśląc pojechaliśmy do szpitala. Na szczęście wszystko jest dobrze. Szyjka w zasadzie się nie zmieniła, szew trzyma, żadnej krwi w środku. KTG prawidłowe, łożysko wysoko a malutka waży już 2182g! To prawdopodobnie było jakieś zewnętrzne podrażnienie. Jestem w domku ale do swojego lekarza jadę w środę żeby i ona skontrolowała wszystko.

    Ejej to super, że wszystko ok! Też bym dla spokoju ducha pojechała. I mała jaka już duża 😍

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za nadchodzące wizyty 😊

    Ja chyba jutro podjadę zrobić krzywą. I w sumie nie wiem, czy będę mieć kontrolę w tym, czy w przyszłym tygodniu 🤔 gin powiedziała, że zobaczymy po połówkowym, wtedy szyjka 3cm zamknięta-to nie wiem kiedy będzie chciała mnie widzieć 😉

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe super ze wszystko ok. Strachu się pewnie najadlas biedna.. 33t to już naprawę super 🙂

    Ticia kciuki. Bedzie dobrze 🙂

    ticia9 lubi tę wiadomość

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Ja też dziś wizytuje po 3 tygodniach, których miałam nie przetrwać 🙈 Boję się strasznie, bo w ostatnich dniach brzuch coraz częściej twardnieje, a szyjka już za bardzo nie ma z czego polecieć. Biorę max dawkę magnezu, nie mam skurczy łydek, wiec zakładam, że tu jest ok, z nawodnieniem też ok i cały czas leżę, więc nie wiem skąd te twardnienia, strasznie się martwię :(

    Ticia trzymam kciuki za Ciebie, ale wiem, ze będzie dobrze ;*

    Phoebe, ale strachu musiałaś się najeść, nawet sobie nie wyobrażam. Dobrze, że wszystko się tak skończyło i jesteś w domku ;*

    Wowka, powodzenia na krzywej ;*

    Nadzieja90, ticia9, Wowka, Phoebe_8 lubią tę wiadomość

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trine91 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Ja też dziś wizytuje po 3 tygodniach, których miałam nie przetrwać 🙈 Boję się strasznie, bo w ostatnich dniach brzuch coraz częściej twardnieje, a szyjka już za bardzo nie ma z czego polecieć. Biorę max dawkę magnezu, nie mam skurczy łydek, wiec zakładam, że tu jest ok, z nawodnieniem też ok i cały czas leżę, więc nie wiem skąd te twardnienia, strasznie się martwię :(

    Ticia trzymam kciuki za Ciebie, ale wiem, ze będzie dobrze ;*

    Phoebe, ale strachu musiałaś się najeść, nawet sobie nie wyobrażam. Dobrze, że wszystko się tak skończyło i jesteś w domku ;*

    Wowka, powodzenia na krzywej ;*
    Duzo bierzesz magnezu? A z tym nawodnieniem to o co chodzi

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę 4x dziennie magne b6 forte i 3x dziennie aspargin, bo tam jest potas. Większe dawki magnezu wywołują już u mnie biegunki, a przy okazji skurcze jelit, które tez pobudzają macicę, wiec wole nie ryzykować. Może na tym etapie ciąży to jest normalne, że brzuch częściej twardnieje, ale ja tak się stresuje, że te twardnienia już mi rozwarły szyjkę :(

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trine91 wrote:
    Ja biorę 4x dziennie magne b6 forte i 3x dziennie aspargin, bo tam jest potas. Większe dawki magnezu wywołują już u mnie biegunki, a przy okazji skurcze jelit, które tez pobudzają macicę, wiec wole nie ryzykować. Może na tym etapie ciąży to jest normalne, że brzuch częściej twardnieje, ale ja tak się stresuje, że te twardnienia już mi rozwarły szyjkę :(

    Na tym etapie macica musi zacząć pracować. Też biorę 4x dziennie magne b6 forte. Nie martw się będzie wszystko dobrze ❤ o której wizytujesz? Kciukasy ✊

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe, teraz doczytałam. Musiałaś się najeść strachu, nie lubię takich akcji. Dobrze, że to nic poważnego, uff 😊

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trine mi takie napięcia zaczęły się jakoś w 27 tc. Też się strasznie bałam, że szyjka się skróci. Na szczęście nic się nie działo. Głowa do góry, musi być dobrze. Trzymam za nas wszystkie kciuki.
    Wowka powodzenia w labolatorium!

    Wowka lubi tę wiadomość

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ze 3 razy dziennie trzyma mnie takie napięcie 30-40sek aż oddechu brakuje, a oprócz tego jest kilka krótkich twardnień, których praktycznie nie czuje tylko widzę, że brzuch napięty. Za dużo analizuję, gdybym nie leżała plackiem to bym nawet nie zdawała sobie sprawy z większości dolegliwości.

    Ja mam wizytę za 2 godziny, już tak blisko..

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe tez dopiero doczytalam! Najwazniejsze ze ok

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trine ja mam coś podobnego. Tak jakby brzuch mi się powietrzem napełniał. Nie boli ale to takie niekomfortowe. Ostatnio zauważyłam, że takie uczucie mam jak mała się bardziej na jedną stronę przesunie. U mnie nie jest to regularne. Jednego dnia mam kilka napięć, później przez kilka dni nic.

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie dziewczyny :)
    Pessar trzyma, pani dr zrobiła też szybkie usg żeby podejrzeć lejek i niestety nadal tam jest, ale nie powiększa się, a główka jest już tak przyparta do szyjki, że przynajmniej pęcherz się nie wpukla. Nad pessarem mam dalej 5mm szyjki, gdyby nie on to już byłabym po porodzie..

    Cieszę się, że się nie pogarsza, może jeszcze te 2 tyg uda się wytrzymać, później powiedziała, że już porodu nie zatrzymują. Mój maluszek wazy już 1,9kg i ma dużo włosków :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2020, 16:06

    Phoebe_8, ticia9, Wowka lubią tę wiadomość

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trine to super, że jest dobrze :). Na pewno uda Wam się wytrzymać więcej niż dwa tygodnie! U mnie ten lejek raz jest, raz go nie ma. Jednak ostatnio moja lekarz też mi powiedziała, że gdyby nie szew już bym urodziła.

    Trine91 lubi tę wiadomość

‹‹ 170 171 172 173 174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ