X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 16 lipca 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty mocne kciuki za maluszka 😘 jesli sam podjął oddychanie to musi być dobrze!
    A jak Ty się czujesz po porodzie? Mozesz widywać synka?

    betty001 lubi tę wiadomość

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 16 lipca 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty, z każdym dniem będzie coraz lepiej. Najważniejsze, że byłaś pod opieką w szpitalu i szybko zareagowali. Waga maluszka też ładna, wszystko będzie dobrze ;*
    Daj znać jak się czujesz, Jak poród i w ogóle pisz nam tutaj w miarę możliwości o postępach maluszka ;*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 16:56

    betty001 lubi tę wiadomość

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betty001 wrote:
    Hej dziewczyny,
    W poniedziałek wieczorem u mnie nastąpił zwrot akcji - na ktg wyszła zawężona oscylacja (czyli za małe wahnięcia tętna malego), stwierdzili że dziecko czuje się niekomfortowo, przenieśli mnie na salę porodową i rozważali czy nie wywołać porodu, szew zdjęli i było rozwarcie na 2 palce. Przez dobę miałam podawaną kroplówkę z magnezu (neuroprotekcja), ale ponieważ ktg jakby się poprawiło, Crp dalej było dość niskie to już zapadła decyzja że wracam na patologię ciazy. I dosłownie wtedy dostałam tak silnych skurczy, że 5h później urodziłam.
    Mały 1.5kg, 44cm, równo skonczony 29tc, od początku sam oddychal i nawet jakies dźwięki wydawał po porodzie. Leży teraz na oiomie, z minimalnym wspomaganiem tlenem, wszystkie badania na razie ok więc oby tak dalej :)
    Do końca nie wiadomo dlaczego pecherz pękł, mówią że pękł od góry (bo na dole musieli go przebijać przy porodzie bo przeszkadzał) więc chyba nie była to wina szwu. Ale mówią też że szew był luźny w momencie jak go ściągali więc chyba średnio spełniał już swoją funkcję.
    Zastanawiałam się co u Ciebie i znalazłam Cię na tym wątku 🙂 ciężko uwierzyc, że to już 😱trzymam za Was kciuki. Jak się czujecie?

    betty001 lubi tę wiadomość

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel, u mnie szew był założony w momencie kiedy szyjka zeszła poniżej 25mm. Dlaczego szew, a nie pessar nie mam pojęcia, ale moja gin nawet nigdy nie wspomniała o pessarze. Zalecony miałam oszczędny tryb życia, kiedy się uda to leżeć.

    Betty, gratuluję! Trzymam kciuki za maluszka ❤ Mam nadzieję, że dobrze się czujesz 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 18:45

    VianEthel2, betty001 lubią tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 16 lipca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty, gratulację! Trzymamy kciuki za maluszka! :*

    betty001 lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 16 lipca 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zauważyłam u siebie lekko różowy śluz. Czy to możliwe, że to po dzisiejszym badaniu? Większych jak do tej pory napięć brzucha nie czuję. Czekam na odpowiedź mohej gin

  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 16 lipca 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe_8 wrote:
    Dziewczyny zauważyłam u siebie lekko różowy śluz. Czy to możliwe, że to po dzisiejszym badaniu? Większych jak do tej pory napięć brzucha nie czuję. Czekam na odpowiedź mohej gin
    Mi różowy sluz zaczal sie przed porodem 😉 i tez nic nie czulam.
    Ale możliwe że to tez po badaniu. Duzo tego masz? Leci caly czas?

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 16 lipca 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe_8 wrote:
    Dziewczyny zauważyłam u siebie lekko różowy śluz. Czy to możliwe, że to po dzisiejszym badaniu? Większych jak do tej pory napięć brzucha nie czuję. Czekam na odpowiedź mohej gin

    Może być po badaniu, bo przed porodem wszystko jest już mocno ukrwione i łatwo o podrażnienia. Jak nie masz skurczy to obstawiam, że szyjka się bardziej nie rozwiera tylko właśnie po badaniu ;*

    Chyba, ze córcia posłuchała tej umowy do 16.07 🤣

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 16 lipca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe i jak tam?

    Phoebe_8 lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 16 lipca 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa tego śluzu było na pewno wiecej niż zazwyczaj. Teraz po prysznicu prawie nic. Poczekam jeszcze i zobaczymy.

    Trine też się śmieje, że posłuchała 😁 tylko teraz to już pewnie 17.07 by się urodziła.

    Ticia czekam na jakiś wyraźny znak. Bo poza tym sluzem nic się nie zmieniło.

  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 16 lipca 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe_8 wrote:
    Inaa tego śluzu było na pewno wiecej niż zazwyczaj. Ale tylko na papierze po skorzystaniu z toalety. Teraz po prysznicu prawie nic. Poczekam jeszcze i zobaczymy.

    Trine też się śmieje, że posłuchała 😁 tylko teraz to już pewnie 17.07 by się urodziła.

    Ticia czekam na jakiś wyraźny znak. Bo poza tym sluzem nic się nie zmieniło.

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 16 lipca 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty, teraz będzie już tylko lepiej 🙂 gratulacje! Synek dobrze sobie radzi po tej stronie brzucha, trzymam kciuki żeby cały pobyt na oiomie był jak najkrótszy.

    A Ty jak się czujesz? Napisz w wolnej chwili, co u Ciebie i jak Maluszek się miewa 🥰

    Phoebe, z tego co wiem, to różowy sluz jest przed porodem. Oznacza pęknięcie jakiegoś drobnego naczynka w szyjce. Równie dobrze po badaniu. Może zwiastowania poród w najbliższych dniach, ale nie musi. Obserwuj rozwój wydarzeń 😊 a ja trzymam kciuki, aby były one po Twojej myśli 🙂

    Vian, nie potrafię Ci odpowiedzieć na pytanie kiedy szew, a kiedy pessar. U mnie obserwowali sytuację-w 16 tyg szyjka miała 26mm i usłyszałam, że jak się skróci bardziej to szew w szpitalu. Na szczęście się wydłużyła, a na skracanie w 23tygodniu został wybrany pessar. Wydaje mi się że sporo zależy od punktu widzenia lekarza i wieku ciążowego w momencie wychwycenia nieprawidłowości. Nie mowie tu o szwie profilaktycznym-a chyba pisałaś że lekarz taki planuje Ci założyć. Pessara profilaktycznie się nie zakłada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 23:11

    Phoebe_8, VianEthel2, betty001 lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 16 lipca 2020, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog napisała mi, że to najpewniej po badaniu. Ale mam jakieś przeczucie, że to już niedługo.

    Vian u mnie na połowkowych szyjka miała 1.16 cm i rozwarcie wewnętrzne. Miałam przez tydzień leżeć, brać leki rozkurczowe i po tygodniu było znowu 5 cm. Kolejny tydzień szyjka 0.95 cm i od razu skierowanie do szpitala. U mnie też ginekolog nic nie wzpominała o pessarze. Ale z tego co mówili inni lekarze pessar zakładają zeby zabezpieczyć szyjkę, szew ratuje ją. U mnie pomógł szew, ale znam dziewczyny, którym pomimo szwu zakładali też pessar. Wszystko zależy od przypadku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 23:55

    VianEthel2 lubi tę wiadomość

  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 17 lipca 2020, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty, super waga maluszka jak na 29 tydzień. Trzymam kciuki, aby wszystko było w porządku. Jest bardzo silny skoro sam próbuje oddychać 🙂 Odzywaj się i pisz jak to tak u Was wygląda. Życzę zdrówka!

    betty001 lubi tę wiadomość

  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 17 lipca 2020, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy zaczęliście ogarniać wyprawkę? Na jakim etapie ciąży? U mnie od kiedy trafiłam do szpitala wszytko stoi, mamy jedynie meble i ciuszki. Nic więcej, nie wiem kiedy zaczynać coś więcej ogarniać..Boje sie po prostu.. A czas jednak leci

    Sarayu lubi tę wiadomość

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 17 lipca 2020, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dość szybko w tej ciąży robiłam wyprawkę. W tym tygodniu co jesteś już dużo miałam, ale też dużo nie musiałam kupować, bo po córce mam. W pierwszej ciąży jakoś po 30tc zaczęłam szał zakupowy 😉

    Maddelainen lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 17 lipca 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po 30tc, chociaż wcześniej w okolicach 28tc zaczęłam coś tam przeglądać i sobie zapisywać, ale bałam się zamawiać. To chyba był najprzyjemniejszy etap tego leżenia, bo czas mijał naprawdę szybko. Najgorzej jak paczka przychodziła i mąż zabierał ją do innego pokoju nawet mi nie pokazując, bo to przecież „tylko kosmetyki” a ja całe dnie czekałam żeby chociaż dotknąć tych rzeczy dla maluszka 🤣

    Maddelainen lubi tę wiadomość

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 17 lipca 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty super sobie synek radzi. Trzymam kciuki, życzę dużo zdrówka. Dawaj znać w miarę możliwości co u Was. Jestem z Wami myślami ❤️

    Phoebe u mnie zaczął się poród od różowego śluzu. Ale raz po badaniu też się zdarzyło także trudno zgadnąć😉Skoro czujesz, że to już niedługo to trzymam kciuki🙂


    Mi lekarz o szwie wspomniał już na pierwszej wizycie w 7t.Mielismy obserwować. W 16t szyjka z 3,5 poleciała do 2,7.Lekarz odrazu skierowanie do szpitala. Ja nie chciałam się zgodzić,prosilam o pessar. Chyba z godzinę tam siedziałam i mnie namawiał. Teraz jestem mu wdzięczna, że nie odpuścił jak się durna upierałam.. Po szwie szyjka cały czas się wydłużała a jak jest teraz zobsczymy na wizycie.

    Ticia super już wyszłaś. W domu najlepiej 😉

    Ja wyprawkę zaczelam kupować po szpitalu w 23t.Niedługo kończę 27t,zostaly mi fotelik, łóżeczko i rzeczy apteczne. Już zaczelam wszystko prac (męża rękami oczywiście) chce poukładać sama póki mogę. Boję się co znowu będzie po 30t.Z córka jak trafiłam do szpitala i potem leżałam plackiem nie miałam nic. Wszystko kupowane na szybko. Teraz tak nie chce, wolę być przygotowana choć mam nadzieję, że syn się nie pospieszy. Ostatnio często twardnieje mi brzuch. A wczoraj, jak się wkurzyłam na męża to mi twardniał co chwilę. Potem byłam na siebie zła, że nie potrafię się opanować. Gorszy mam czas i chyba łapie depreche. Parę tyg temu było mi łatwiej, teraz im dalej tym trudniej.Mąż pomaga mi bardzo. Zajmuje się córka, sprząta gotuje.Ale psychicznie potrafi tylko skomentowac, że przecież wszystko jest dobrze to czym się martwię 🙄No tak. Przecież to takie proste wszystko..

    Maddelainen, VianEthel2, betty001 lubią tę wiadomość

  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 17 lipca 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz uznałam, że będę kupowala w każdym miesiącu cos. Rozpisze sobie wszystko. Podzielę. I chce zrobic tak żeby mieć wszystko do 30tc. Tylko wozek kupimy na samym końcu. Bo to nawet maz bedzie mogl pojechac kupic, jak juz bedziemy mieli wybrany model 😉 lozeczko tez maz bedzie rozkładał kiedy ja będę z dzidzi w szpitalu 😊

    Maddelainen lubi tę wiadomość

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 17 lipca 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phoebe, jak tam sytuacja u Ciebie? ;*

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ