X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poronienie I co dalej...
Odpowiedz

Poronienie I co dalej...

Oceń ten wątek:
  • Violet Flower Autorytet
    Postów: 829 650

    Wysłany: 26 marca 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka86 gratuluję. Super wieści :)

    Lubieswieczki, Alex to teraz najlepsze przed Wami. Wybieranie, oglądanie tych wszystkich rzeczy dla Maluszka to świetny czas.

    Chociaż ja juz powoli mam dosyć wybierania. Tyle tego że ciężko się zdecydować. Jestem teraz w toku zamawiania, przyjmowania kurierow.

    Podstawowe Ciuszki na początek już prawie zgromadzilam, teraz juz kupuje tylko to co mi się bardzo spodoba :)
    I zaczyna mi być ciężko od brzuszka, który w końcu zaczął rosnąć :)

    Kat_ lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kljv6iygm.png

    qb3c6iye9ikwm5gy.png
    MTHFR 1298 A-C hetero | PAI-1 4G hetero
    [*] 05.06.2018 - 11 tc- zaśniad groniasty częściowy
  • Nynka86 Autorytet
    Postów: 430 234

    Wysłany: 26 marca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat_ wrote:
    Nynka, wspaniałe wieści <3 to kiedy połówkowe? Maleństwo nie chciało tym razem pokazać kim jest? Czy nie chcecie wiedzieć? :)
    Połówkowe mam 10 kwietnia. Na prenatalnych lekarka nie powiedziała bo stwierdziła że to bardziej zgadywanie na tym etapie. Mam nadzieję że 10.04. Już mi powie kto tam mieszka bo też chciałabym kompletować wyprawkę.

    Pawełek 21.08.2008
    Dominiś 24.03.2010
    Karolinka 11.12.2014
    Aniołek Urszulka 26.06 2018 [*]
    bl9czbmhgswa7kra.png
    Dorotka 08.08.2019
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 26 marca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VioletFlower, mam to samo ;) jest tak dużo pięknych rzeczy... ja już przepuściłam majątek, no ale nie mogłam się oprzeć ;)

    Violet Flower lubi tę wiadomość

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Te ciuszki są przepiękne :) Nynka to czeka ma info kto tam się u Ciebie kryje :) Ja mam polowkowe 18 kwietnia :) też mam.nadzieje że potwierdzi mi płeć :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 28 marca 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z facetami niestety bywa ciężko :) Mój ma takie fale/etapy. NIby jest wszystko super, jest super tatą, aż pewnego dnia wstaje rano i okazuje się, że jest zmęczony 9tzn ja to sobie tak tłumaczę), on po prostu chodzi naburmuszony, stara sie robic wszystko, zeby ie pomagac mi przy dzieciach, albo wszczyna kłotnię, żeby sobie móc wyjść, a potem noc lub dwie przespać w salonie :) My jesteśmy z tymi maluszkami o 9 mies dłużej, to my czujemy ich ruchy i od początku mamy tą niesamowitą więź z dzieckiem. Faceci niby wiedzą, ze tam w brzuszku jest dziecko, jego dziecko, niby widzi je na USG, syze serduszko, czuje ruchy pod ręką, ale to wszystko to jakaś abstrakcja :) Dopiero keidy poawia się czlowieczek, to oni zaczynaja go poznawać, kochać itd, a i tak to dla nas dziecko jest naważniejsze i na pierwszym miescu :) Jak to było? Światem rządzą faceci, facetami rządzą kbiety, a kobiatami rządzą ich dzieci :)
    Fragment książki, która właśnie czytam :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/39f5591cbe34.jpg
    Do nas jutro przyjeżdzają teściowie,w sobotę chrzestny Zosi z rodziną :) w niefzielę chrzest :) żeby tylko nie było zimno i mokro :( po raz pierwszy nie robimy chrzcin w domu. Nie dałabym rady nic przygotować. Chciałam zamówić catering,ale się okazało,że cena cateringu jest taka sam jak obiad na miejscu w lokalu. Bez sensu zupełnie moim zdaniem :)

    Pamiętacie moje zawirowania z ZUS-em? Najpierw mi obiniżyli wysokoś zasiłku chorobowego, a kiedy sie dowołałam, to zczęli mi kontrolowac firmę. W środę 03.04 mam rozrpawę w sądzie w psraiwe wysokości teg zasiłku. Trzymajcie kciuki :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę mojego wszystkiego uczyć od samego początku. I już mu to zapowiadam, dużo tłumaczę. Chcę, żeby się angażował chociaż w głupią zmianę pampersa, kąpiel czy czytanie do snu :) Wiadomo, on będzie musiał się wysypiać do pracy i na pewno będzie to męczące, kiedy mała będzie płakała. Ale kurcze, tak funkcjonują dzieci i będzie musiał się przestawić. Na razie jest bardzo chętny do planowania wszystkiego, pomalowaliśmy pokoik dla małej, żeby świeżo było. Planujemy jakoś w czerwcu/lipcu kupić meble. Tak wszystko na spokojnie. A po świętach zaczynamy chodzić na edukację u położnej. Będę go ciągnąć ze sobą na ważniejsze tematy na pewno :)
    A tymczasem, wczoraj byłam u gina i z moją kluseczką wszystko w porządku. Ładnie sobie rośnie i bryka :) Na razie nadal potwierdzenie dziewczynki :) Nie mierzył jej wczoraj, a przynajmniej CRL mi nie zapisał, ale duża klusia :) Wszystko ładnie, w środku ograny posprawdzał i jest ok. Nawet przeponę widział, chociaż ja to tam tylko serduszko rozróżniam :)
    Oto Laura :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c15707c22a26.jpg

    Kat_, sunshine03, Leira lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 28 marca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna, chłopy takie są... mój tez jest czasem humorzasty, niech tylko zaczeka aż mi przywalą hormony pod koniec ciąży :D to zobaczy co to są humory... Zobaczymy jak będzie po przyjściu dzidzi na świat. Ale faceci to duże dzieci wiec u każdego czasem coś się znajdzie z głupich zachowań.
    Już chrzciny macie, jejku ale ten czas leci! Restauracja to super pomysł, odetchniesz troche, wszystko elegancko podstawione pod nos. W domu ciężko, sprzątać przed imprezą, stać przy garach, sprzątać w trakcie, ogarniać gości i później znów ogarniać po. Jeśli jest możliwość ułatwienia sobie, to czemu nie skorzystać :)
    Pamietam sprawę z ZUSem. Nie daj się! Pewnie wyślą ze swojej strony jakaś wyszczekaną pipę, ale grunt żeby nie dać się podejść. Trzymaj się swojej racji, zwłaszcza, ze nie zrobiłaś nic wbrew prawu. Powodzenia! I daj koniecznie znac po rozprawie.

    Alex, ale śliczna kluseczka <3 Laura, piękne imię :)

    My jeszcze w lesie z meblami (w sumie tylko łóżeczko i komoda), ale do miesiąca mam nadzieje wszystko ogarniemy.
    Moja Kluska od kilku dni nie zmienia pozycji, leży skosem, głowa pod prawym biodrem a nogi w lewym boku, pod moim żebrem. Czasem tak się boleśnie rozciąga, ze aż mi łzy napływają do oczu :D najgorzej jak się mniej rusza, ja od razu panika, ze nie kopie o stałych godzinach... ale znalazłam na nią sposób :) wystarczy, ze włączę suszarkę do włosów albo mikser, zaraz fika jak szalona. Boi się takich dźwięków, ale mamusia przynajmniej jest spokojniejsza :)

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 28 marca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex śliczna klucha i śliczne imie :)

    Gdzieś kiedyś wyczytałam (może na fb) że facet nie powinien pomagać żonie w opiece nad dzieckiem i w zajmowaniu się domem. Z jakiej racji ma pomagać? To jest ich dziecko i ich dom,nie jej. Ich. On ma opiekować się dzieckiem i zajmować domem. Nie pomagać :)

    Kat_ lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat_ nie przeginaj z tą suszarką, bo jak będą wzdęcia to nie będziesz miała czym dziecka uspokoić ;)

    Mój maluch, w brzuchu, nie cierpiał światła, jak podnosiłam koszulkę z brzucha i stawałam przy oknie, w słońcu, to miotał się jak szalony w brzuchu i wiesz co? Do dziś tak ma - jak tylko słońce zaświeci mu w twarz to kręci, się krzywi i krzyczy ze złości :O

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 28 marca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, coś w tym musi być ;) moja mama mówi, ze jak mnie nosiła w brzuchu, to tak samo się miotałam, jak tylko usłyszałam odkurzacz lub młynek do kawy. W okresie dzieciństwa uciekałam do łazienki, jak ojciec odpalał odkurzacz. W sumie nie lubię tego urządzenia do dzisiaj :D także wiadomo kto w domu odkurza, haha.
    Staram się śpiewać i głaskać brzuch, jak tylko susze włosy czy włączam sokowirówkę, mam wrażenie ze troche jakby lepiej wtedy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 16:06

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 28 marca 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja bratanica w ciąży nie mogła patrzeć na banany, bo od razu miała cofkę :) jej córczka nie ruszy banana do dzisiaj :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Co u Was? Jak się mają Wasze maluszki w brzuszku i poza nimi?
    Staraczki jak u Was? :) Czekamy na więcej brzuszków :)
    Niecierpliwa kciuki za rozprawę! Daj znać w środę co tam nawymyslali :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na luzie :) Weekend w domku z mężem, w sobotę byłam też na warsztatach z komunikacji prenatalnej z maluchem, ale w sumie wszystko już wiedziałam bo dużo sama czytam :)
    Powoli zaczynam czuć ruchy małej, ale bardzo sporadycznie. Bąbelki, czasem jakieś stukanie. Pewnie na święta już będzie to mocniejsze, nie mogę się doczekać :) Za 3 tygodnie mamy drugą rocznicę ślubu, będzie piękny prezent. Wizytę mam 24 kwietnia u mojego gina, a później drugie prenatalne 6 maja.

    Ostatnio wkurzyłam się na pierwszą wypłatę na L4, bo mam uwalone ok 150 zł z podstawy, mimo że ma być 100%. Niby liczą średnią z 12 miesięcy, więc przed podwyżkami miałam mniej i tak wychodzi :/ Ale co, weekendy się nie wliczają? Wszyscy mi mówią że powinny. Zła jestem na to strasznie.

    W sumie rok temu o tej porze byłam już w pierwszej ciąży. I ile do tej pory się zmieniło... Teraz z uśmiechem myślę o moim dziecku, które we wrześniu będę mogła przytulić. I wierzę, że to ten moment :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • moiko Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tragedia :-(
    Poroniłam w 12 tyg ciąży :-(

    wyniki ze szpitala:

    APTT- 32,8sek (min:25, max:38)
    Fibrynogen- 768 mg/dl (min:180, max:350)

    Myślicie, że to jakiś problem z krzepnięciem?


  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) my się jutro wybieramy na usg 3go trymestru :) proszę o kciuki o 14:20! ;)

    Alex, ja za luty tez dostałam jakieś parę stówek mniej, ale jak przeliczyłam, to faktycznie tak wychodziło, bo srednią podstawę z 12 miesięcy (pomniejszoną o 13,71%) dzieli się przez 30 dni i mnoży przez liczbę dni danego miesiąca. A ze luty miał tylko 28 dni to peszek. Jeśli chodzi o kolejne miesiące, o ile podwyżkę dostałaś w miarę niedawno, to średnia będzie niestety nizsza.
    Ruchy Twojego maleństwa zaczną się rozkręcać :) moja Mała leży od jakiegoś czasu stale w poprzek. Jak się rozciąga, to już czuć, ze brakuje jej miejsca. Mam nadzieje, ze zdąży się jeszcze obrócić główką w dół :)

    Moiko, witaj. Przykro mi z powodu Twojej straty... ja niestety nie pomogę, bo nigdy nie miałam takich badań, wiec kompletnie się na tym nie znam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 19:07

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat niestety to była wypłata za marzec. Byłam 2 dni w pracy, 1 dzień na urlopie a reszta to l4. Zobaczymy jak będzie dalej bo ponoć ZUS placi od zwolnienia do zwolnienia, czyli za kwiecień już 25 powinnam dostać pieniądze od początku kwietnia. Zobaczymy ;)
    U Ciebie też leci jak szalone! Już 3 trymestr. Jeszcze chwila i będziemy odliczać do porodu;)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja już wróciłam ze szpitala. Miałam umówione przyjęcie na piątek, ale że nie było miejsc musiałam poczekać Jeszcze jeden dzień. W sobotę po 16 przyjechałam na izbę przyjęć, zanim zostałam przyjęta na oddział zaczęłam delikatnie krwawić. Wczoraj dostawałam tabletki, w sumie 3x po 2 i rozkręciło się krwawienie. Dzisiaj rano Pani doktor po usg powiedziała, że macica ładnie się oczyściła i nie trzeba robić zabiegu. Wczoraj nie powiem krwawiłam dosyć mocno ale dzisiaj jest już dużo mniejsze. Cieszę się, że mam to już za sobą. To czekanie było dla mnie bardzo męczące. Dobrze, że zarówno lekarze jak i położne byli bardzo mili, wszystko dokładnie tłumaczyli, czuło się dużo empatii i zaangażowania. Za miesiąc mam kontrolę u swojego lekarza i mam nadzieję, że będzie już wszystko dobrze.

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat kciuki!!! I czekamy na info ;)
    A mała na pewno zdarzy się obrócić ;) Widocznie narazie jej tak wygodnie :)

    Alex ja już nie moge się doczekać większego brzuszka i ciepłych dni bez kurtki :) Też sir bardzo cieszę ale czekam na ruchy :)

    Kasia, najważniejsze że już po wszystkim i że udało się samymi tabletkami!! Pięknie :) Teraz odpocznij i pomysl co byś chciala jeszcze zweryfikować i do dzieła :) Starania nie będą musiały czekać miesiącami ;) Trzymam kciuki:)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała łobuziara na badaniu grzecznie leżała główką w dół. Po powrocie do domu już chyba z 5 razy zdążyła zmienić pozycję ;) wszystko jest super, rośnie sobie proporcjonalnie, wazy 1365 g. Podobno jest to waga średnia krajowa, wiec nie jest ani za duża, ani za mała :) ciężko było zrobić jej normalne zdjęcie, bo coś jej przeszkadzało i krzywila buzię jakby jadła cytrynę :D fotki ma więc takie, ze jak na nie patrzę, to az płacze ze śmiechu :D
    Wstawiam jedną reprezentacyjną, którą udało się zrobić na samym początku, i na której Kalinka się uśmiecha :) śmiejemy się ze Starym, ze to jest jak profilówka na fejsa, a reszta to reality ;)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c2ce8ba95fdf.jpg

    Lubieswieczki, Leira, kropka123, Violet Flower, NiecierpliwaOna lubią tę wiadomość

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, bardzo się cieszę, ze wszystko tak sprawnie przebiegło i ze miałaś dobra opiekę w szpitalu. Teraz tylko czekać do pierwszej @ i można spokojnie rozpocząć starania :) najgorsze już za Tobą

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
‹‹ 276 277 278 279 280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ