X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zastój moczu u płodu II trym.
Odpowiedz

zastój moczu u płodu II trym.

Oceń ten wątek:
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 27 lutego 2016, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamenkaa wrote:
    Ojej ja bym nie pozwoliła by każdy oglądał ......źle Cie biedulko potraktowali trochę..
    Wiesz jak rodziłam pierwsze dziecko była położna i lekarz mialam porod z mężem wyobraź to sobie jak dostałam bóle parte zleciało sie mase studentów młode chlopaczki które sie chcieli uczyc na mojej......i patrzec mi w...... Oj Nie Zaprotestowałam powiedziałąm mężowi albo ich wyprosi albo sie nie kłąde :D
    i powiedziałam im w nerwach i tym bólu brzydko by s .............
    hehe po czym wszyscy wyszli a było ich chyba z 10 haha zostałam sama z polozna i lekarzem :)

    Liley tez tak sobie tlumacze ze jesli 5mm obie to jest dobrze ;-) po tygodniu bylam na wizycie i bylo juz 4mm wiec idzie w dół Natomiast jedna równe 4mm a druga 4mm,1. wiec juz równości nie ma ale jak idzie w dół to jest ok

    Nie nie. Ja mialam 4 konsultacje. Pierwsza jak to wyszlo na usg w medicover w 12tc. Dostalam skierowanie do osrodka referencyjnego. Moja dr prowadzaca wyslala mnie do lekarza X a inni znow sugerowali Y wiec poszlam do dwoch. Natomiast w srode mialam kontrolę u mojej dr prowadzacej i wypisala mi skierowanie do Lodzi do Matki Polki. Mialam isc w te niedziele (na lezenie) ale zachorowalam na grype i przesunięto hospitalizacje o tydzień.

    Widzicie u Was musi byc lepiej jak obserwuja a mnie do szpitala wysylaja :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 27 lutego 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam gdzieś, że jeśli pomiar był powyżej 5mm zalecana jest kontrola poporodowa.
    Agsha - mocno trzymamy z Małgosią i Miłoszkiem za małego Olka kciuki ;)) Dobrze, że cie nie kładą na oddział chorej, to szpitalne powietrze rozkłada jeszcze bardziej. Zdrowiej!

    f2wlepok51d0udm2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 27 lutego 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liley wrote:
    Czytałam gdzieś, że jeśli pomiar był powyżej 5mm zalecana jest kontrola poporodowa.
    Agsha - mocno trzymamy z Małgosią i Miłoszkiem za małego Olka kciuki ;)) Dobrze, że cie nie kładą na oddział chorej, to szpitalne powietrze rozkłada jeszcze bardziej. Zdrowiej!

    Ale.bylo napisane w ktorym tygodniu/trymestrze?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 27 lutego 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnostyka ultrasonograficzna w ciąży obejmuje mi-
    nimalną liczbę 3 badań (11.-14. tydzień ciąży, 18.-22.
    tydzień ciąży, 30.-34. tydzień ciąży). Poszerzenie mied-
    niczek nerkowych (jednostronne, obustronne) w bada-
    niu prenatalnym opisywane jest za pomocą wymiaru
    przednio-tylnego miedniczki nerkowej:
    • poniżej 24. tygodnia ciąży szerokość przednio-tylna
    (A-P) miedniczki nie powinna przekraczać 5 mm,
    wartość większa obliguje do kontrolnej oceny ukła-
    du moczowego płodu w 3. trymestrze ciąży (po 28.
    tygodniu);
    • powyżej 28. tygodnia ciąży szerokość przednio-tylna
    (A-P) miedniczki nie powinna przekraczać 8 mm,
    wartość większa obliguje do planowej oceny układu
    moczowego u noworodka;
    • szerokość miedniczki ponad 10 mm w każdym czasie
    trwania ciąży obliguje do pilnej oceny układu moczo-
    wego u noworodka oraz pogłębienia diagnostyki po-
    urodzeniowej zgodnie z zaleceniami urologa/nefro-
    loga dziecięcego. Poszerzenie kielichów ponad 4 mm
    ze współistniejącym poszerzeniem miedniczki ponad
    5 mm także sugeruje taką diagnostykę.
    Obowiązkowym elementem diagnostyki wad prze-
    szkodowych jest ocena pęcherza moczowego, którego
    powiększenie sugeruje obecność przeszkody podpę-
    cherzowej.


    naszukałam się. Wycinek z publikacji naukowej.

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    f2wlepok51d0udm2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 27 lutego 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki...:)

    Tylko jak wytlumaczyc fakt ze za duzr miedniczki moga spowodować zupelna dysfunkcje nerek i smierc dziecka jeszcze w brzuchu... :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 29 lutego 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz na polnej mówił nam, że duże powiekszenie może powodować wodonercze i zastoje moczu. Może dlatego? Bądź dobrej myśli :) mały Olek czuje twoje nerwy, niech rośnie spokojnie! ;)

    f2wlepok51d0udm2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 29 lutego 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liley wrote:
    Lekarz na polnej mówił nam, że duże powiekszenie może powodować wodonercze i zastoje moczu. Może dlatego? Bądź dobrej myśli :) mały Olek czuje twoje nerwy, niech rośnie spokojnie! ;)

    Znaczy powiekszenie to jakby efekt zastoju i wodonercza i to ma prawdopodobnie Maluch. A do tego szybko to sie powieksza.
    Juz chce isc do tego Instytutu Matki Polki a tu jeszcze tydzien :( dla Oleczka to duzo...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 29 lutego 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo liczymy na to, że wszystko sie odwróci i będzie lepiej niż myślisz! Ja wczoraj leżąc już z mężem powiedziałam, że może warto jechać jeszcze gdzieś na kontrole. Objechał mnie od góry do dołu i skwitował "zaufaj naszej dr". No i kurcze chyba ma racje. Jedyne co mogę to ufać prowadzącej. Agsha, bedzie cię badał ten lekarz o którym piszesz w pamiętniku? Jeśli jest faktycznie specjalista w problemach z nerkami to bądź dobrej myśli :)
    Aaa i powiem Ci, że te nasze maluchy na prawdę odczuwają nasze zdenerwowanie. Zawse kiedy sie zastanawiam czy wszystko będzie dobrze, dostaje okrutne kopniaki jakby Miłek mówił mi "mamuśka nic sie nie martw" ;)

    f2wlepok51d0udm2.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 29 lutego 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie podzielę się z Wami doświadczeniem w tej kwestii. W pierwszej ciąży na usg połówkowym dowiedzieliśmy się, że nasza córka ma powiększone miedniczki nerkowe. Poszerzenie obustronne, nie pamiętam dokładnie wymiarów ale coś ok 8mm-10mm. Dowiedziałam się, że dziecko w brzuchu matki jest bezpieczne, taki zastój moczu w żaden sposób mu nie szkodzi. Po porodzie moje dziecko podejrzewam, że właśnie z tego powodu dostało zapalenia układu moczowego. Niestety ale takie zastoje już w okresie życia poza łonem matki sprzyjają rozwojowi bakterii. Mała dostała antybiotyk, zrobili posiew. Trafiła na oddział patrologii noworodka. Gdy infekcja minęła wypisali nas do domu i zalecili wizyty w poradni nefrologicznej. W takim przypadku należy przynajmniej raz w miesiącu robić analizę moczu maluszka. Przy nawracających infekcjach trzeba zrobić badanie mające na celu sprawdzenie czy mocz nie cofa się do nerek. U nas na szczęście nie było to konieczne, bo infekcje nie powracały. Neurolog zalecił jedynie obserwację nerek na USG. Co ważne powiedział nam, że do roku z reguły takie powiększenie ustępuje, im bardziej dziecko się pionizuje i zaczyna chodzić tym mocz lepiej spływa do pęcherza moczowego. Faktycznie tak się stało, mniej więcej po ukończonym roku poszerzenie miedniczek całkowicie ustąpiło :)

    Liley, pragnaca dzidziusia, kamenkaa lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 29 lutego 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aher wrote:
    Moje drogie podzielę się z Wami doświadczeniem w tej kwestii. W pierwszej ciąży na usg połówkowym dowiedzieliśmy się, że nasza córka ma powiększone miedniczki nerkowe. Poszerzenie obustronne, nie pamiętam dokładnie wymiarów ale coś ok 8mm-10mm. Dowiedziałam się, że dziecko w brzuchu matki jest bezpieczne, taki zastój moczu w żaden sposób mu nie szkodzi. Po porodzie moje dziecko podejrzewam, że właśnie z tego powodu dostało zapalenia układu moczowego. Niestety ale takie zastoje już w okresie życia poza łonem matki sprzyjają rozwojowi bakterii. Mała dostała antybiotyk, zrobili posiew. Trafiła na oddział patrologii noworodka. Gdy infekcja minęła wypisali nas do domu i zalecili wizyty w poradni nefrologicznej. W takim przypadku należy przynajmniej raz w miesiącu robić analizę moczu maluszka. Przy nawracających infekcjach trzeba zrobić badanie mające na celu sprawdzenie czy mocz nie cofa się do nerek. U nas na szczęście nie było to konieczne, bo infekcje nie powracały. Neurolog zalecił jedynie obserwację nerek na USG. Co ważne powiedział nam, że do roku z reguły takie powiększenie ustępuje, im bardziej dziecko się pionizuje i zaczyna chodzić tym mocz lepiej spływa do pęcherza moczowego. Faktycznie tak się stało, mniej więcej po ukończonym roku poszerzenie miedniczek całkowicie ustąpiło :)


    Cudowna wiadomość!!! Budzi nadzieje :)

    Liley lubi tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 29 lutego 2016, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liley wrote:
    Bardzo liczymy na to, że wszystko sie odwróci i będzie lepiej niż myślisz! Ja wczoraj leżąc już z mężem powiedziałam, że może warto jechać jeszcze gdzieś na kontrole. Objechał mnie od góry do dołu i skwitował "zaufaj naszej dr". No i kurcze chyba ma racje. Jedyne co mogę to ufać prowadzącej. Agsha, bedzie cię badał ten lekarz o którym piszesz w pamiętniku? Jeśli jest faktycznie specjalista w problemach z nerkami to bądź dobrej myśli :)
    Aaa i powiem Ci, że te nasze maluchy na prawdę odczuwają nasze zdenerwowanie. Zawse kiedy sie zastanawiam czy wszystko będzie dobrze, dostaje okrutne kopniaki jakby Miłek mówił mi "mamuśka nic sie nie martw" ;)


    Ja juz marze o tych kopaskach

    Tak.jade do dr Szaflika :)

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 1 marca 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aher dobrze, że opisałaś swoją historię, stawia na nogi ;) trochę obawiam się tego 'leżenia' w szpitalu - z córką miałam pod górkę, trzymali nas niepotrzebnie. Bardzo liczę, że wrócę po standardowej 3ciej dobie po cc, szczególnie, że czeka na mnie córka.
    Agusha - oby okazał się cudotwórcą! O kopniakach? Ah, też marzyłam! Wczoraj jak dostałam w żebro to bolało z dobre pół godziny! Syn jest bardzo ruchliwy, nawet podczas usg wierci się i kopie jak szalony.

    f2wlepok51d0udm2.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 1 marca 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha poczytałam trochę stron wstecz. Ja też drżałam całą ciążę, bo mój lekarz prowadzący się dziwił, że u dziewczynki wystąpiło poszerzenie... Mówił, że częściej to spotyka chłopców, najczęściej z powodu nieprawidłowości cewki moczowej. A u dziewczynek nie powinno być z tym problemu, chyba że jest jakaś przeszkoda typu przewężone przewody moczowe czy ich zagięcie itp, a to się da sprawdzić dopiero poza życiem płodowym a nie w okresie ciąży. Nie wiem czy dobrze doczytałam, ale masz zaplanowane odbarczanie? Głowa do góry kochana, zobaczysz, że wszystko będzie dobrze :)

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 1 marca 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aher wrote:
    Agsha poczytałam trochę stron wstecz. Ja też drżałam całą ciążę, bo mój lekarz prowadzący się dziwił, że u dziewczynki wystąpiło poszerzenie... Mówił, że częściej to spotyka chłopców, najczęściej z powodu nieprawidłowości cewki moczowej. A u dziewczynek nie powinno być z tym problemu, chyba że jest jakaś przeszkoda typu przewężone przewody moczowe czy ich zagięcie itp, a to się da sprawdzić dopiero poza życiem płodowym a nie w okresie ciąży. Nie wiem czy dobrze doczytałam, ale masz zaplanowane odbarczanie? Głowa do góry kochana, zobaczysz, że wszystko będzie dobrze :)

    Jade w niedziele do prof Szaflika na oddzial na kilka dni i jak przebada to podejmie decyzje ale duza szansa ze bedzie odbarczal.

    Najbardziej martwi mnie ze to obustronne i tak duze
    Bo ok 5mm w 28tc przykladowo to norma. Ale nie w 14.... Nie znam ani jednego przypadku takiego i stad ta schiza :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 1 marca 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, że nie będą już się powiększać. U mojej córki też w pewnym momencie poszerzenie stanęło w miejscu a ona rosła więc ta proporcja też się zmieniała, ale i tak do końca ciąży było cały czas ponad normę. Przede wszystkim lekarze nie kazali mi mówić, że dziecko ma chore nerki bo nerki miały dobrą budowę i strukturę tylko odpływ moczu był nieprawidłowy, co nie oznaczało, że źle one pracują czy coś. Głowa do góry. Trzymam kciuki za pozytywny rozwój sytuacji

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 1 marca 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aher wrote:
    Możliwe, że nie będą już się powiększać. U mojej córki też w pewnym momencie poszerzenie stanęło w miejscu a ona rosła więc ta proporcja też się zmieniała, ale i tak do końca ciąży było cały czas ponad normę. Przede wszystkim lekarze nie kazali mi mówić, że dziecko ma chore nerki bo nerki miały dobrą budowę i strukturę tylko odpływ moczu był nieprawidłowy, co nie oznaczało, że źle one pracują czy coś. Głowa do góry. Trzymam kciuki za pozytywny rozwój sytuacji
    Dzięki za ciepłe i bardzo pocieszające słowa....;-)

    A czy zechciałabyś się podzielic w jakim tygodniu ile miała Twoja córeczka tych poszerzonych miedniczek?

    Ja nie wiem jak z nereczkami jeszcze.... nic nie mówili czy ok czy nie ok :( Tylko o tych miedniczkach i UKMach

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 marca 2016, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyślijcie mnie do wariatkowa. Na moje oko maly ma torbiele na prawej nerce których nie mial. Mam najnowsza fote i tak to wyglada a dr nie podjela sie interpretacji :( siedze i placze...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    Wyślijcie mnie do wariatkowa. Na moje oko maly ma torbiele na prawej nerce których nie mial. Mam najnowsza fote i tak to wyglada a dr nie podjela sie interpretacji :( siedze i placze...
    Spokojnie! Czekaj na opinie specjalisty! Nie jesteśmy lekarzami. Kochana! Na moje oko mój syn, kiedy było duże zagrożenie taśmą, nie miał nóg!! Jeszcze dostałam wydruk z usg, na którym tak to wyglądało. Moze po prostu tak usg "złapało" nerke. Lekarz pewnie by was poinformował.

    f2wlepok51d0udm2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liley wrote:
    Spokojnie! Czekaj na opinie specjalisty! Nie jesteśmy lekarzami. Kochana! Na moje oko mój syn, kiedy było duże zagrożenie taśmą, nie miał nóg!! Jeszcze dostałam wydruk z usg, na którym tak to wyglądało. Moze po prostu tak usg "złapało" nerke. Lekarz pewnie by was poinformował.

    Wlasnie nie bo jak bylam na usg u specjalisty to powiedzial ze dobrze ze nie ma torbieli bo wtedy to raczej smierc. A tydzien pozniej bylam u mojej dr co zrobila to zdjecie ala torbielowate ale nic nie powiedziala "bo sie na nerkach nie zna" :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    Wlasnie nie bo jak bylam na usg u specjalisty to powiedzial ze dobrze ze nie ma torbieli bo wtedy to raczej smierc. A tydzien pozniej bylam u mojej dr co zrobila to zdjecie ala torbielowate ale nic nie powiedziala "bo sie na nerkach nie zna" :(
    Wiem, że Ci ciężko ale myślę, że wszystko ułoży sie na korzyść Olka. Dobrze, że powiedziała wam prawdę. Moja dr tez nie sciemniala, jestem jej pierwsza pacjentka i wróżyć z fusów nie będzie. Ważne, że masz termin do specjalisty. Do tego czasu daj maluchowi rosnąć spokojnie :)takie nerwy wam jedynie zaszkodzą, tak ja u nas.. powodem naszych problemów jest moje silne zdenerwowanie :(

    f2wlepok51d0udm2.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ