X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuffeq, jak się czujesz? :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam pytać jak tam Nuffeq :)
    Bo Agniesja widzę w formie :)

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, po tragicznym I trymestrze wracam do żywych :D

    Izoleccc, Nuffeq lubią tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, że pytacie :-) Właśnie mdlosci się pojawiły i mega wstręt do jedzenia, zmuszam się żeby zjeść cokolwiek, bo wtedy jest mi trochę lepiej. Jeszcze nie wymiotowalam, ale było już blisko ;-) Boję się, że dopadnie mnie w pracy i wszystko się wyda, a ja chcę poczekać z tą informacją do końca 1 trymestru. Oj będzie ciężko..., ale nie ma co narzekać, najważniejsze żeby wszystko było dobrze. Za tydzień w czwartek kolejne usg i kolejny stres...

    17u9j44jl3novlzi.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obyś nie miała takich przeżyć jak ja, bo w ogóle nie mogłam ruszać się z domu, żeby się nie zarzygać :/ A dlaczego masz mieć kolejne usg? Ja na swoje muszę czekać do końca kwietnia, strasznie dużo czasu ale mam nadzieję, że nasza cierpliwość zostanie nagrodzona i maluszek pokaże co ma między nóżkami :P

    Nuffeq lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 25 marca 2015, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W skrócie naprotechnolog jest od wszystkiego co przeszkadza w zajściu w ciążę. Endokrynologa mam 22 kwietnia, a nasienie mąż pójdzie zbadać po tym cyklu, bo już i tak w weekend wypada owulacja (tak mniej więcej), więc po weekendzie go umówię.

    Nuffeq, to Ty się tam trzymaj. Oby Ci się udało utrzymać tajemnicę. Też wolałabym nie mówić w pracy za wcześnie. Ale jak widać, póki co nie będę mieć z tym problemu ;)

    Nuffeq lubi tę wiadomość

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 25 marca 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze możesz się zdziwić Matleena :D A i pamiętaj, że przed oddaniem nasienia konieczna jest co najmniej 2-dniowa wstrzemięźliwość ;) Gratuluję Ci pierwszego miesiąca bez papierosa :) Oby tak dalej!

    Ja też nie chciałam mówić w pracy przed końcem I trymestru, ale ze względu na to, że praktycznie od razu dostałam zwolnienie, każdy się domyślił :P Takich mdłości jak ja miałam, niestety nie dałoby rady ukryć.

    Miłego dnia Dziewczyny :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 25 marca 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta chyba po to aby zobaczyć serduszko i czy wszystko dobrze. Po prostu gin powiedział żeby przyjść za 2 tygodnie.Tego samego dnia mam też pierwsza wizytę na NFZ. A Ty Agniesja chodzisz prywatnie czy tylko NFZ?
    Dokładnie Matleena na naszym przykładzie widać jak życie potrafi zaskoczyć ;-)

    agniesja lubi tę wiadomość

    17u9j44jl3novlzi.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 25 marca 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodze tylko prywatnie ;]

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 25 marca 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z pracy abonament w skok ubezpieczenia, więc można powiedzieć, że wizyty są prywatne :) I dobrze, bo jakbym miała czekać na endokrynologa czy kardiologa, prędzej urodziłabym niż zobaczyła jakiś wolny termin na NFZ :/

    Ja właśnie wróciłam do domu z holterem ciśnieniowym na ramieniu. Śmiesznie, jak co 15 min. pompuje nie zależnie od tego co robię :P Ciekawe, jak będzie w nocy, pewnie się nie wyśpię :(

    Wiecie co, jednak nie wytrzymam do końca kwietnia i postanowiłam przed wyjazdem iść na usg, w poniedziałek :D Mam skierowanie, więc czemu nie skorzystać :P Od ostatniego minie 4 tygodnie i do następnego też 4, więc chyba to nie jest jakiś mały odstęp, co nie? :)

    W sumie racja Nuffeq, ja też byłam na drugim usg 2 tygodnie po pierwszy, bo było widać tylko pęcherzyk ;)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 25 marca 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chodzę prywatnie, ale ten lek. niestety nie pracuje w szpitalu w mojej miejscowości tylko w oddalonym o 40km., a ja wolałabym rodzic na miejscu, wiec musze mieć też jakiegoś lek.,który tutaj pracuje.
    Agniesja dobry pomysł z tym usg przed wyjazdem, będziesz spokojniejsza. :-)
    A tego holtera możesz choć na chwilę zdjąć? Np. do kąpieli? Słyszałam o tym badaniu ale się nie zagłębialam w szczegóły i jestem ciekawa.

    17u9j44jl3novlzi.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 25 marca 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pompuje co 15 min., więc teoretycznie można go ściągnąć pomiędzy mierzeniami, ale ja nie wiedziałam i zapobiegawczo wykąpałam się przed samą wizytą ;)
    Koleżanka z innego wątku napisała, że miała holter kilka razy i że na pewno się nie wyśpię :/

    Rozumiem Nuffeq, z bólami porodowymi musiałabyś jechać 40 km... nie wyobrażam sobie tego :/ Mój lekarz niby ma dyżury w jednym z lubelskich szpitali, ale ja jeszcze nie podjęłam decyzji, w którym chciałabym rodzić.

    Na ten pomysł wpadłam dzisiaj, zapytałam tylko małża, czy będzie mu odpowiadać usg w poniedziałek i wysłałam zgłoszenie do skoku :) Teraz tylko czekam na potwierdzenie rezerwacji wizyty :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 26 marca 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w nocy co godzinkę popmpuje. Przynajmiej jak byłam w szpitalu to tak miałam ale ciesz sie ze tylko ten masz :P bo ja mialam cisnieniowy i na serce :] kabli pelno mialam i nie wiedzialam jak spac :P ale powiem ze wtedy nawet sie wyspałam kwestia znalezienia odpowiedniej pozycji do tego :)

    A odnosnie lekarza to ja mam z prywatnej kilniki invicta prowadzacego ginka i nie jest w zadnym szpitalu. Bo i tak jak akurat pojdziesz na porodówke to moze nie miec akurat ten lekarz swojej zmiany. I Nuffeq najlepiej miec takiego ginka co ma specjalizacje FMF.

    Ja jesli chodzi o usg to na poczatku ciazxy mialam co tydzien robione usg potem co 2 teraz raz na 3-4tyg

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 26 marca 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym miesiącem, to trochę oszukane, bo tydzień po rzuceniu byłam na imprezie i nie wytrzymałam przy alkoholu i jednego zapaliłam. Ale mąż był zły jak mu się przyznałam w zeszłym tygodniu. Na szczęście szybko mu przeszło.
    Wczoraj fajny wywiad czytałam o relacjach w małżeństwie i tam było tak fajnie powiedziane, że dziecko ma być tylko dodatkiem do małżeństwa, takim efektem ubocznym naszej miłości. Codziennie uczę się od nowa być tylko dla męża, żeby właśnie tak się stało, że dziecko nie będzie na pierwszym planie. Do tego pogadalismy z mężem o tym jak bardzo chcemy potomka i czy na pewno chcemy już i czy jesteśmy w stanie wydać większe kwoty na diagnostykę i lekarza. No i właśnie wtedy ustaliliśmy, że idziemy na badanie nasienia i do naprotechnologa, mimo, że bierze kupę kasy za wizytę (podobno 250-400zł :/). Ale mam już dość pseudo leczenia typu "dam Pani luteinę, albo jednak nie".

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 26 marca 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak Agniesja wyspałaś się?
    Mon!ta wiem ze mogę nie trafić na zmianę mojego lekarza, ale reszta lekarzy będzie wiedzieć, że jestem pacjentka ich przychodni. A z tego co wiem to raczej na to patrzą, może nie w dużych miejscowościach, ale ja mieszkam w małej gdzie wszyscy się znają. :-)

    17u9j44jl3novlzi.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 marca 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Powiem Ci, że nawet się wyspałam, chociaż pompowało co 0,5 h no i siłą rzeczy budziłam się :P Nie było tak źle, ale widzę, że trochę spuchła mi lewa dłoń, normalnie palce jak serdelki :P

    Monita, co to jest specjalizacja FMF?

    Kurcze Matleena, rzeczywiście kupę kasy taka wizyta, ale jak ma to pomóc to chyba warto spróbować. W pierwszej kolejności jednak zrobiłabym badanie nasienia i monitoring cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2015, 10:54

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 marca 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tym jednym papierosem się nie przejmuj :) Mi też przez te 6 m-cy zdarzyło się wziąć od męża parę buszków, ostatnio nawet w Sylwestra, ale jakoś nie biorę ich pod uwagę :P Trzymam się tego, że nie palę już ponad 9 m-cy i jestem z siebie dumna :]

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 26 marca 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) Trochę się nie odzywałam, ale nie mogłam dojść do siebie po weekendowym wyjeździe w Bieszczady. Było super tylko szkoda, że jedynie 3 dni. Piątek i niedzielę spędziliśmy w podróży, więc taki jeszcze jeden dodatkowy dzień by się przydał.

    Od poniedziałku jestem już w pracy. Cieszy mnie, że wiosnę już widać i mam nadzieję, że śnieg nie spadnie już... - u mnie tak lubi w najmniej oczekiwanym momencie sypnąć.

    Dziś po pracy wizyt u ginekolog. I coraz bliżej badania kariotypów w kwietniu.

    Trzymajcie się cieplutko :) a na wiadomości prywatne odpiszę niebawem ;)

    agniesja, Nuffeq lubią tę wiadomość

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 26 marca 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fmf - że specjalizuje się w badaniach prenatalnych, połówkowym oraz tym ostatnim (w każdym bądź razie ja to uważam za ważne)

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 marca 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, ciekawe w czym mój się specjalizuje.

    Powodzenia Anastazja na wizycie! Odezwij się po powrocie :) Nooooo, do kwietnia już bardzo mało czasu zostało, zapiep**a że tak się nie ładnie wyrażę :D

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ