X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • Alnilam Przyjaciółka
    Postów: 109 31

    Wysłany: 17 marca 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja, dzięki Kochana, dodajesz mi wiary tymi słowami. Takie przykłady, jak Twój dodają nadziei, że będzie dobrze. Przykro mi z tego powodu, że straciłaś ciążę kilka razy, moja mama i przyjaciółki też miały takie doświadczenie i wiem, jak bardzo to boli, płakałyśmy razem... Pocieszające jest to, że potem zwykle udaje się wreszcie tak, jak się to stało u Ciebie. :)

    Kochana, co do pasty, to faktycznie mąż gotuje całkiem nieźle, z tym, że my właśnie na zdrowej diecie jesteśmy, aby nie dołączyć do grupy "Otyłe staraczki 2016". ;-( Więc niestety zupki warzywne i sałatki... ;-((... ale jak się tylko uda nam zaciążyć, to oficjalnie jeśli któraś w tu jest z Wawy, zapraszam do nas na domową pizzę w celu uczczenia. :D

    d24faacae1ff16d163f728ccc184dffb.png

    20150418580116.png
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 17 marca 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam z Warszawy , z całej Polski się zjedziemy:-) Witamy nowe koleżanki:-) co do tsh to jak już wcześniej było napisane trochę za wysokie. Moja endokrynolog utrzymuje mi tsh na poziomie 1,0 to ponoć najlepsze dla starającej się o dzicie. Ja miałam właśnie 2,98 jak trafiłam do endokrynolog od ginekolog , która stwierdziła że jak na mój wiek za wysokie tsh mam , a było to 6 lat temu.

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 17 marca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heja
    tak tsh za wysoki ja miałam na poziomie 2,6 jak zaszlam. I co miesiąc miałam konsultacje Endo :) czekamy co tam tobie powie ciekawego.

    Aktualnie się wysypiam mały raz się budzi i nie dostaje cyca. Dostaje go ok 20 a potem o 6 :)

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 17 marca 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alnilam ja również witam Cię na forum i życzę powodzenia w staraniach. A czy sprawdzaliscie nasienie męża?

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Alnilam Przyjaciółka
    Postów: 109 31

    Wysłany: 17 marca 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka i reszta koleżanek z wątku - a więc zapraszam. :-) Ale jest jeden warunek - musimy zaciążyć. :D Także tego, 3-majcie kciuki. :D

    Mon!ta^, ja dzisiaj, zmotywowana przez Was wybrałam się do endo (akurat zwolniło się miejsce do ponoć dobrego) i potwierdził Wasze słowa - TSH za wysokie, cytując go "dobre dla 60-letniej babci". ;-) Jutro idę na morfologię i w przyszły wtorek mam przyjść z wynikami. Teraz nie mogę uwierzyć, że tyle czasu na to czekałam niepotrzebnie i możliwe, że zaprzepaściłam tyle szans zajścia w ciążę przez tych konowałów, którzy przez prawie rok przekonywali mnie, że do zajścia w ciążę jest w porządku... Wrrrr.
    Fajny masz system z synkiem - moja bratowa kilka razy w nocy się budzi, żeby karmić, ale jak widać da się inaczej. A ile mały ma miesięcy?

    Nuffeq, dzięki za miłe przywitanie. :-) Na razie jeszcze nie sprawdzaliśmy męża, ale będzie trzeba się wybrać. Problem w tym, że on ma lekarzo--fobię i boi się wszystkiego co nie jest tabletką na ból głowy... ale z drugiej strony bardzo mu zależy na powiększeniu rodziny, więc wiem, że jak trzeba, to pójdzie. Na razie łykamy razem Folik i przeszedł na zdrową dietkę, odstawiliśmy nawet pizzę i kawę, a wyobrażacie sobie, jakie to poświęcenie dla Włocha. :P

    A Wy dziewczyny sprawdzałyście nasienie mężów?

    d24faacae1ff16d163f728ccc184dffb.png

    20150418580116.png
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 17 marca 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie bo ja zachodze w ciążę ale nie mogę jej utrzymać , dwa razy niestety straciłam ciążę. Lekarze twierdzą że to nie jego wina.Teraz wiem że to progesteron jest za niski i ciałko żółte niedomaga. W sumie już mogę brać luteine , ale muszę odsapnąć i tak odpoczywam od listopada i nie wiem ile to potrwa na ten moment się zblokowałam:-(

  • Alnilam Przyjaciółka
    Postów: 109 31

    Wysłany: 17 marca 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech... Wiesz, z jednej strony to na pewno ciężka sytuacja, ale popatrz na to z pozytywnej strony: już przynajmniej wiesz, w czym jest problem. Wiele osób pewnie nigdy się nie dowie...
    Starasz się jakoś zdrowo odżywiać, uprawiać sport?...

    d24faacae1ff16d163f728ccc184dffb.png

    20150418580116.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 17 marca 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to miałam prolaktyne za wysoką. I miałam problemy z zajściem ponad 4 lata starań. Tak mój mąż badał nasienie. Poszedł do kibelka 5 minut i po sprawie :) u niego było wszystko dobrze.

    Robcio ma 8 miesięcy prawie na suwaczku jest info :) wcześniej budził się co 2-3h :)
    bardzo dobrze że w końcu trafiłaś na dobrego lekarza :) możesz mężowi też dawać selen poprawia nsienie

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 18 marca 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałyście... aż miło :)

    Czy któraś z was podróżowała Pendolino? Może któraś mama z dzieckiem? W połowie kwietnia jadę z maluszkiem do Iławy i próbuje się dowiedzieć, jak inni oceniają podróże. Trochę będzie zamieszania, bo oprócz Kajetana, będę miała wózek i walizkę. Mąż wsadzić Nas do pociągu, ale dalej musimy radzić sobie sami ;)

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Alnilam Przyjaciółka
    Postów: 109 31

    Wysłany: 18 marca 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mon!ta^, racja, nie zerknęłam na suwaczek. :( A to już duży chłopak jest. :D

    Anastazja, tak jeżdżę często bo jestem z Krakowa, ale mieszkam w Warszawie. Z moich porad: jeśli kupisz wcześniej bilet będzie dużo taniej.

    Jeśli chodzi o komfort podróży, to jak dla mnie jest bardzo dobry. Złożony wózek i walizkę możesz zostawić na początku wagonu w specjalnych miejscach na bagaż, może jest też jakaś "bagażownia", ale to musisz sprawdzić, bo nie jestem pewna. Obsługa, przynajmniej jak dotąd była dla mnie bardzo uprzejma, więc na Twoim miejscu poprosiłabym kogoś z nich o pomoc przy wysiadaniu i myślę, że nie odmówią. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2016, 09:56

    d24faacae1ff16d163f728ccc184dffb.png

    20150418580116.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 18 marca 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z rezerwacją czekam, aż tylko będę mogła to zeobic, bo najwcześniej przez internet bilet mogę kupić 30 dni przed dniem wyjazdu.

    Najbardziej jestem ciekawa wagonów dla rodziców z dziećmi. Różne o nich opinie krążą. Ponoć w wersji pierwotnej zostały stworzone dla klasy biznesowej, jednak później przerobiono je i dostosowano pod dzieci.

    Przyznam, że troszkę mam pietra przed tą podróżą - może dlatego, że będzie pierwszą tak długa. Jedziemy z Krakowa do Iławy.

    Czy wejście do pociągu jest łatwiejsze niż do standardowego składu IC? Chodzi mi o to, czy jest na wysokości peronu (płyty dworca) i nie ma kilku stromych schodów?

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 18 marca 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy iść zbadać nasienie i zacząć przygodę z naprotechnologiem. Olałam starania i pojawiły się dwie kreski na teście. Tak więc u nas problem polegał na blokadzie psychicznej.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też badalismy nasienie na szczęście było ok. U nss w ogóle wyniki było dobre poza moim niskim amh a robiliśmy tez immunologie i genetyke. U nas też problemem było utrzymanie ciąży.

  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 18 marca 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alnilam to już krok do przodu. U nas problem był po obu stronach. U mnie lekkie PCO, trochę podwyższona prolaktyna, a u m. słabe nasienie.
    Z dodatkowych wspomagaczy polecam wiesiołek ( na śluz, ale tylko należy brać do owulacji), mąż też może brać na zwiększenie jakości nasienia.

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 18 marca 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak staram się ćwiczyć , aktualnie 3 razy w tygodniu chodzę na trampoliny takie zajęcia:-) z tym zdrowym jedzeniem gorzej , ale chęci mam ;-)

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 19 marca 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny, jak sie ciesze ze znalazlam swoj rocznik. A juz myslalam ze wszystkie porodzily i ja jedna jestem ta "stara po 30tce" starania zaczelismy przed 30 tka jeszcze, na koniec 2014r, myslalam ze pojdzie szybciej ale niestety my jestesmy ta jedna na 4 pary z problemami. Hormonalnie teoretycznie jest u mnie ok, troche martwi mnie TSh waha sie 2,2-2,6. Gin mowi, ze ok, ale ja juz sama nie wiem. Pozostale tarczycowe dobre. Owulacje mam, cykle dosc regularne 27-30, rok temu u meza okazalo sie ze jest slaba morfologia nasienia. Ale przy suplementach, witaminach, zmianie stylu zycia poszly do gory, teraz jest na poziomie 15,4 wiec ok. Drugi cykl na clo plus fostimon plus ovitrelle. I nic. Hsg robione, jajowody drozne. Troche juz trace nadzieje.

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 19 marca 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) będzie dobrze w końcu pojawi się groszek my ponad 4 lata i proszę Mam małego szkraba :D trzeba być dobrej myśli i nie myśleć o tym czy będzie czy nie bo psychika robi swoje. Plus polecam trzymanie nog w górze po :D 15 minut.

    Ja jeszcze nie jechałam pendolino jedynie metro, dlr i w Londynie pociągiem było ok :)

    Lanta, Anastazja85 lubią tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 19 marca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Lanta:-)
    Sorry, że zapytam, a po co Clo jeśli masz owulacje?

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 20 marca 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz zalecil 3 cykle stymulowane, taka troche inseminacja bez inseminacji jak to nazwal. Pierwszy cykl byl bez clo tylko fostimon plus ovitrelle i potem progesteron przez 10dni. W drugim cyklu dorzucil clo. Teraz bedzie 3 cykl ale my z mezem myslimy ze to bez sensu chyba, no chyba ze rzeczywiscie zrobimy inseminacje. Sama juz nie wiem co robic

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 20 marca 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziwnie no ale moze cos to da

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
‹‹ 262 263 264 265 266 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ