X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że Ci szybko przejdzie Kochana :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, to nie depresja. Po prostu zwyczajnie mi się nie chce. A może to też przez to, że jak mierze to ciągle czekam - to na owulacje, to na testowanie, do tego w rodzinie trochę się wszyscy przyzwyczaili że pomagamy z mężem każdemu w każdym problemie i tak to wszystko do kupy mnie zmeczylo. Taki moment nadszedł, że czuje potrzebę żeby nie czekać, nie stresować się i odpocząć, głównie psychicznie. Tak czy siak tu będę zaglądać, ale nawet mi się nie chce odpisywać w innych wątkach ;)
    Poza tym mój mąż stwierdził, że za bardzo weszłam w forum i że woli żebym to jemu opowiadała o objawach a nie zamykala się w wirtualnym świecie. Nie wiem, może przyda nam się taki cykl bez pomiarów ;)

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wirtualny nie wirtualny, ale masz pewność że po drugiej stronie też jest kobieta, która tak jak Ty pragnie dziecka i zrozumie Cię na pewno lepiej niż facet. Oni niestety nie wiedzą co czujemy. Ja np. (odkąd moja best friend urodziła, ma swoje problemy i moimi nie chcę ją męczyć) wiem, że jak coś mnie męczy, mogę się Wam wyżalić w każdej sprawie i zawsze któraś napisze dobre słowo, albo po prostu "wysłucha" i od razu mi lżej, że wyrzuciłam to z siebi :) Nie to, żebym Cię do czegoś namawiała, bo skoro tak czujesz, może rzeczywiście powinnaś odpuścić mierzenia na jakiś czas i wrócić, jak dojdziesz do wniosku, że prowadzenie wykresu jest już normalną codzienną czynnością, jak np. mycie zębów a nie tylko czas oczekiwania na coś ;) Życzę Ci powodzenia Kochana :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o mierzenie temperatury to sama jestem tym zirytowana, chociaż to mój 1 cykl mierzenia. Codziennie się przez to stresuję czy tempka na następny dzień wzrośnie czy może spadnie (jak jakaś wyrocznia od której jestem uzależniona) Z drugiej strony dzięki tym obserwacjom jestem w stanie zauważyć w czym tkwi problem, np. brak owulacji, brak śluzu itp.

    Natomiast jeżeli chodzi o forum to zdecydowanie mi pomaga. Tak jak w przypadku Agniesji nie mam teraz żadnej przyjaciółki na tym samym etapie (wszystkie już zaciążyły lub mają dzieci) więc nie mam z kim rozmawiać o staraniach. Z moim jak o tym rozmawiam to mam wrażenie, że widzi we mnie jakąś maniaczkę :) Myślę, że on nie wie co ja przeżywam, gdy znowu nie wychodzi. Wspiera mnie, ale to nie to samo....
    Matleena oczywiście moją wypowiedzią nie chcę Cię do niczego namawiać. Wiadomo? Może za jakiś czas sama będę potrzebować przerwy :)

    17u9j44jl3novlzi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. nurtuje mnie jedno pytanie. dziś wykonałam pierwszy raz test owulacyjny - wyszedł ujemny - druga kreska słabsza od kontrolnej. Dziś mam 14 dc. Czy jeśli pasek testowy jest jaśniejszy od kontrolnej to może to również oznaczać że np. owulka była wcześniej już? - pytam bo stosuje je poraz pierwszy ...

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no na forum zostaje, źle się wyrazilam. Ale tu, w tym wątku. Bo w niektórych innych trzeba zaglądać po kilka razy dziennie, inaczej jest tak dużo odpowiedzi, że nie można nadgonic. I tu się zgodzę z mężem, kończy się tak, że ja śledzę wątek zamiast z nim porozmawiać na przykład. Obecność Wasza jest też bardzo ważna. Ale do tej pory myślałam, że mąż w ogóle nie chce ze mną rozmawiać, a okazało się inaczej.

    agniesja lubi tę wiadomość

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jak długie masz cykle, ale to raczej znaczy, że się zbliża, albo masz cykl bezowulacyjny. Testuj dalej, aż kreska testowa będzie ciemniejsza lub taka sama jak kontrolna, albo będzie całkiem blednąć, wtedy to najprawdopodobniej cykl bezowulacyjny, chociaż niech mnie któraś poprawi jeśli się mylę :)
    Jeżeli masz możliwość, testuj 2 razy dziennie, ja w poprzednim cyklu miałam tak, że o 14stej test pozytywny a o 20stej tego samego dnia już negatywny.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena, w takim razie bardzo się cieszę, że zostajesz :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 17 listopada 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak mogłabym Was opuścić. Chcę wyluzować z tymi tematami, które pochłaniają cały dzień. Za dużo czasu mi marnują. Ale tu jest idealnie.

    agniesja lubi tę wiadomość

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 17 listopada 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2015, 19:28

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 17 listopada 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena teraz już wszystko jasne :-) Miło, że nie zostawiasz akurat tego forum.

    Menka ja wyniki testów owulacyjnych określam tylko jako pozytywne lub negatywne. Nigdy nie wnikalam, w którym momencie cyklu pasek testowy jest bledszy. Spróbuję to zbadać w następnym cyklu. Co do testowania 2 razy dziennie to uważam że wiarygodniejszy jest wynik z rana, bo w ciągu dnia mocz może ulec rozcienczeniu. Dlatego Agniesja wynik wieczorny mógł u Ciebie być negatywny.
    Ja testy kupuje na allegro za ok 25zl za 30 sztuk.

    17u9j44jl3novlzi.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 listopada 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, właśnie testów owulacyjnych (w przeciwieństwie do ciążowych) nie powinno się robić z porannego moczu, bo daje niewiarygodny wynik :) Przeczytaj dokładnie instrukcję :) Najlepiej robić do 17stej ale najpóźniej do 20stej.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 17 listopada 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak do tej pory kupiłam raz testy owulacyjne (na allegro) i chyba było ich 30 sztuk w cenie podobnej jaką dała Nuffeq, ale już dokładnie nie pamiętam. Zostało mi chyba ze 3 i nie mam zamiaru więcej kupować, bo mi się nie chce pamiętać o ich robieniu a najbardziej o nie przyjmowaniu płynów 2h przed :P

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 18 listopada 2014, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwracam honor Agniesja. Nie miałam szczegółowej instrukcji. Testuję dopiero 2 cykl. Dobrze, że poprawilas moja wypowiedź:-) Nie chciałam nikogo wprowadzać w błąd.

    agniesja lubi tę wiadomość

    17u9j44jl3novlzi.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 18 listopada 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tweetygoogmorn.gif
    Czas na poranną kawę? Jakie plany na dziś Kochane? :) Ja jestem drugi dzień na urlopie i póki co nie wiem jak spożytkować ten paskudny dzień :D

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 18 listopada 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    porządki w szafie :P

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 18 listopada 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To propozycja dla mnie, czy Twój plan na dziś? :D Postanowiłam, że ubiorę się, zjem śniadanie i pojadę do leclerca po foremki do ciasteczek korzennych. Napaliłam się, że je zrobię w tym roku, zobaczymy co z tego będzie bo do ciastek jakoś nie mam ręki :D

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • ainer85 Autorytet
    Postów: 615 1901

    Wysłany: 18 listopada 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello! ja już kawę wypiłam i zabieram się za górę prasowania. Powiem Wam że jestem walnięta...byłam wczoraj na zebraniu u dziecka w pkolu i zgłosiłam sie do przyjścia na bal przebierańców, ale oczywiście nie słuchałam dokładnie i okazało się ze zgłosiłam się do upieczenia ciasta!NIE UMIEM PIEC CIAST!!! ostatnio sknociłam nawet kopiec kreta z pudełka, później gadałam sama do siebie że już ide i czy nic nie zostawiłam, patrze a przedszkolanka patrzy się na mnie jak na wariatkę ze gadam do siebie. ehhh nawet dziecku w pkolu siary muszę narobić....
    powiem Wam jeszcze że ja sie chyba uzależniłam od forum. Na początku cyklu mówiłam sobie żę podejdę na luzie. Bo w zeszłym cyklu "ból palca" przypisywałam ciąży, której oczywiście nie było. I teraz postanowiłam że spokojnie bede czekać, ale jak wchodzę i czytam to się głupio nakręcam, że pewnie mam cykle bezowulacyjne, że mój M pewnie ma słabe plemniki bo cole litrami pije, że mam za wysokie tsh i wiele innych. Wtedy postanawiam nie wchodzić, nie czytać,nie nakręcać sie. Mija godzina a ja znowu zaglądam na forum....
    miłego dnia wszystkim :)

    agniesja lubi tę wiadomość


    v40cu9h.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 18 listopada 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) podczytuje Was, ale jakoś miałam ostatnio mniej czasu na pisanie. Teraz siedzę jeszcze w pizamce i myje zęby. O 11 mam rozmowę kwalifikacyjną. Nie wiem jak pójdzie, bo jestem trochę podenerwowana. Moja mama ma za kilka minut operację wycięcia miesniakow (a właściwie trzon ka macicy). Oby wszystko poszło dobrze. Proszę trzymajcie za nią kciuki i zmowcie jakaś "zdrowaske". Przepraszam za literówki ale pisze z komórki. Miłego dnia :) odezwę się później :*

    P.s. jeśli chodzi o testy ovu tez robię. To 2 cykl na nich i faktycznie nie picie przez 2 godzinki przed wykonaniem mnie drażni. Czasami o tym zapominam. Przypominam sobie w trakcie picia i musze znowu czekać kolejne 2 godziny na testowanie

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 18 listopada 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Kochana :)
    animaatjes-succes-14927.gif

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ