X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie no to trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po waszej myśli :)
    To fakt wizyty co 2 tygodnie są fajne, a te co miesięczne strasznie się dłużą.

    Hah zapomniałam Wam ostatnio o czymś wspomnieć :) Mówiłam ostatnio o dawce kwasu foliowego który powinna zażywać przyszła jak obecna mama w ciąży i się bardzo zdziwiłam bo u nas sprzedawany jest kwas foliowy dla kobiet w ciąży z 800mg, ale wiadomo co kraj to inne normy.

    Co u Was? U nas dziś zimno, szaro i mglisto :/ Nie lubię takiej pogody, przytłacza mnie.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W UK 400mg dlla ciezarnych i karmiacych, normalnie chyba 200mg.
    U mnie dzisiaj niefajnie bo mam duzo zajec. Chociaz duzo to pojecie wzgledne bo Polski student chicalby miec tak malo jak ja, a dla mnie 4h zajec rozrzucone 9-17 to masakra. Jeszcze nigdy nie mialam wiecej w ciagu jednego dnia :p

    Mi sie jednak dopiero zbliza owulacja wiec nie ma co nawet myslec ze bedzie jak moj przyleci :/ a widzimy sie za tydzien. Czyli jeszcze moge miec okres. Jak mi @ przyjdzie i dlugo bedzie trzymac jak on wpadnie to ja sie pochlastam obiecuje Wam. Miesiac wstrzemiezliwosci, plany na wspolna kapiel, kilka kompletow seksi ciuszkow tylko po to zebym krwawila...;-;

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziwnie z tym kwasem foliowym w UK. Z tego co słyszałam od paru znajomych mieszkających kiedyś w UK to tam opieka zdrowotna jest ogólnie lekko mówiąc dziwna. A z tymi zajęciami to faktycznie porażka. 4h zajęc a taka rozbieżność czasu :/

    Zerknęłam na Twój wykres i faktycznie zapowiada się jakby owu miała być dopiero ;/ Ale to znaczy, że masz długie cykle. Przed anty też takie miałaś?

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    Ale dziwnie z tym kwasem foliowym w UK. Z tego co słyszałam od paru znajomych mieszkających kiedyś w UK to tam opieka zdrowotna jest ogólnie lekko mówiąc dziwna. A z tymi zajęciami to faktycznie porażka. 4h zajęc a taka rozbieżność czasu :/

    Zerknęłam na Twój wykres i faktycznie zapowiada się jakby owu miała być dopiero ;/ Ale to znaczy, że masz długie cykle. Przed anty też takie miałaś?

    Przed anty mialam zdrowo jebniete :/ Potrafilam krwawic 3 tygodnie i potem 3 tygodnie normlanie, nieraz cykl mial 3 tygodnie lacznie a nieraz 2 miesiace :p

    Tutaj opieka zdrowotna dziala chyba na zasadzie "silni przetrwaja slabi odpadaja". Taka sparta tylko humanitarna, na miare XXIw.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to nie wiem jak Wy ale ja porzucilam wszytskie inne tematy i udzielam sie tylko tutaj. Tam czulam sie nieswojo, jakos sztywno a tutaj jak w domu ;) (nie mowie o fioletowej stronie gdzie sa nasze mlode ciezarowki)
    Teraz jestescie dla mnie jak siski <3

    sallvie lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki :)
    Moja Nelunia uzbierała siły po wczorajszym "cichym dniu" i dzisiaj urządza sobie w brzuszku niezłą dyskotekę :D ciekawa jestem po kim to tak skoro ja i narzeczony w ogóle dyskotek nie lubimy :)

    Jadę zaraz do swojego gina po receptę na tabletki. A później jedziemy z narzeczonym do mojego kuzyna na noc. Chłopaki sobie wypija a ja im towarzystwa dotrzymam :)

    LiluyEvans Ja tam udzielam się tylko tutaj bo fajnie tak jak się ma rowiesniczki które myślą tak samo jak ja i też chcą szybko zostać mamami i nie uważają młodego macierzyństwa jako głupotę itp itd. No i na moich kwietnioweczkach na fioletowej stronie :) moja skarbnica wiedzy wam powiem. Tym bardziej że to mój pierwszy dzidziuś i jeszcze nie do końca ogarniam co i jak a mam tam mamy które już rodziły i dużo takich które niedawno rodziły wiec ich wiedza jest mega wazna dla mnie :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy a wspominałaś lekarzowi o tych dziwnych cyklach? Może warto o tym porozmawiać z gin żeby Ci to unormowali chociaż trochę. Przecież przez to masz nierówne fazy lutealne, nie wiadomo kiedy dokładnie owu wystąpi itp. Serio warto się udać może dadzą radę to unormować jakoś do czasu aż w ciąże zajdziesz. Co do tej opieki to powiem Ci że w Holandii jest podobnie jak w UK. Zanim pójdziesz do gin musisz iść do internisty żeby dał ci skierowanie ;/ Ja bym tak nie mogła. :/

    Za to u nas nie mogę narzekać. Dziś 5t1d a lekarz nie robił problemu, że za wcześnie itp. Mam wziąć starą książeczkę ciążową i potwierdzenie grupy krwi i na wizytyę. Cieszy mnie to, że nie kazali wyciągać żadnych papierów od poprzedniego ginekologa bo bym go zabiła jakbym go zobaczyła.

    Ja też w sumie udzielam się tylko tutaj, na fioletowej jestem raz na jakiś czas. Podczytuję co piszą dziewczyny z dwóch wątków na których jestm i wsumie tyle. Raz na jakiś czas odezwę się na różowej w temacie staraczek z niemiec. Jednak taka grupa gdzie jesteśmy w podobnym wieku bardziej mi odpowiada. Jest tak luźniej, jakoś tak bardziej swojo.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    Liluy a wspominałaś lekarzowi o tych dziwnych cyklach? Może warto o tym porozmawiać z gin żeby Ci to unormowali chociaż trochę. Przecież przez to masz nierówne fazy lutealne, nie wiadomo kiedy dokładnie owu wystąpi itp. Serio warto się udać może dadzą radę to unormować jakoś do czasu aż w ciąże zajdziesz. Co do tej opieki to powiem Ci że w Holandii jest podobnie jak w UK. Zanim pójdziesz do gin musisz iść do internisty żeby dał ci skierowanie ;/ Ja bym tak nie mogła. :/

    Za to u nas nie mogę narzekać. Dziś 5t1d a lekarz nie robił problemu, że za wcześnie itp. Mam wziąć starą książeczkę ciążową i potwierdzenie grupy krwi i na wizytyę. Cieszy mnie to, że nie kazali wyciągać żadnych papierów od poprzedniego ginekologa bo bym go zabiła jakbym go zobaczyła.

    Ja też w sumie udzielam się tylko tutaj, na fioletowej jestem raz na jakiś czas. Podczytuję co piszą dziewczyny z dwóch wątków na których jestm i wsumie tyle. Raz na jakiś czas odezwę się na różowej w temacie staraczek z niemiec. Jednak taka grupa gdzie jesteśmy w podobnym wieku bardziej mi odpowiada. Jest tak luźniej, jakoś tak bardziej swojo.

    Myslisz ze po co bralam tabletki? :p od 15 rz :) bo pooooojebane cykle
    A mam te problemy przez endometrioze i pcos i problemy hormonalne. Niestety jedyne leczenie to operacja (niestety wyciecie jajnikow - > bezplodnosc), terapia hormonalna ale przy niej nie zajde w ciaze (tak sie zabezpieczalam caly zwiazek) i ciaza. Innej opcji dla mnie nie ma.

    W UK to oni mi na pewno nie pomoga bo sama widzisz jaka tu jest opieka, dla nich taki problem to nie problem.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy ah to ant była na wyregulowanie :/ No to jedyne co to najlepiej skonsultować to z jakimś dobrym lekarzem w Polsce.

    Sallvie mały też mi urządzał dyskoteki. Ciekawe jak będzie teraz. Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało, też chętnie Ci poradzę :)

    Ja dziś wielkie sprzątanie urządziłam, niby nie powinnam przez te bóle brzucha o wysiłku ale mam stres przed wizytą i jedyne co jest mnie w stanie odstresować to sprzątanie :/

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    Liluy ah to ant była na wyregulowanie :/ No to jedyne co to najlepiej skonsultować to z jakimś dobrym lekarzem w Polsce.

    Sallvie mały też mi urządzał dyskoteki. Ciekawe jak będzie teraz. Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało, też chętnie Ci poradzę :)

    Ja dziś wielkie sprzątanie urządziłam, niby nie powinnam przez te bóle brzucha o wysiłku ale mam stres przed wizytą i jedyne co jest mnie w stanie odstresować to sprzątanie :/

    Z tego co wiem moj jest dobry ;) Nawet bardzo bo babki 100km do niego jezdza, a jego oddzial j(est ordynatorem) to najchetniej odwiedzana porodowka (z tych na NFZ).

    Kurde ja jak sie stresuje to gryze paznokcie, jest mi niedobrze, jem, ale nigdy nie sprzatam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 17:36

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Maniaaaa na pewno napisze jak coś sama niedawno bylaś w ciąży to pamietasz co i jak :)

    Już do wizyty parę godzin dasz radę :) pojedziesz i uslyszysz same dobre wiadomości :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie w sumie to na nogach mogłabym przejść bo to tylko około 10 min na nóżkach :) Jakoś muszę dać radę, teraz odpoczywam i piję kawkę, muszę jeszcze małego położyć spać, skończyć ogarniać kuchnie i wziąć prysznic.

    Liluy ja nie sprzątam codziennie, wychodzę z założenia, że gdy w domu jest nieposprzątane, obiad nie ugotowany to chociaż dziecko jest szczęśliwe :D

    Więc jak się zdenerwuje czy zestresuje to nadrabiam w godzinę całe sprzątanie :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahhh czekam na wiesci ;)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dziewczyny, trzymajcie kciuki, za godzinę wizyta, ale się stresuje.

    sallvie lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki zaciśnięte !!! Daj znać po wizycie !!

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już po wizycie. Będą bliźniaki o ile drugi się nie wchłonie.

    Jeszcze nie potrafię się cieszyć, nie dociera do mnie.

    sallvie lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeeej zazdroszcze :D
    masz sklonnosc genetyczna do blizniakow?

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Maniaaaa ale szok ! Gratulacje kochana :*
    Daj sobie czas :) tak jak ja musialam ochlonac z tym że będę miała córeczkę. W pierwszy dzień się nie cieszylam z niej a dzisiaj jestem najszczesliwsza na świecie że będę miała moją malutka księżniczkę :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy u mnie nie ma bliźniaków w rodzinie, wydaje mi się że to przez wcześniejszą antykoncepcję tak zadziałało :)

    Sallvie wiem, że jeszcze będę się cieszyć, ale póki co mam taki stres, że się z tego śmieje póki co

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcale Ci się nie dziwie ja mimo że chciałam bliźniaki zawsze to jakbym się dowiedziała że mam te bliźniaki to bym była w takim szoku na poczatku hahah :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ