X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 6 lutego 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie dziękuję, żeby nie zapeszyć. Podziękuję jak się uda :D

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 6 lutego 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, nie wytrzymałam i zrobiłam test... Wyszedł negatywny, zatem czas przestać się łudzić... :(

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 6 lutego 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie teraz to następnym razem się uda Van, nie martw się. :)

    U lekarza póki co nic nowego.. na piątek skierowanie na badania, w poniedziałek za tydzień kolejna wizyta, wtedy coś się dowiem.
    Ale powiem wam,że coraz bardziej się boję..

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 6 lutego 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Van bo sie pospieszylas. Czesto jeszcze w dniu spodziewanej @ jest biel a nasteonego dnia cien.

    Jak Wam minal poniedzialek? Ja przez ten tydzien z lubym jadlam bardzo niezdrowo i przytylam 1kg w ten tydzien. Teraz 3 tygodnie na odchudzanie przed wyjazdem <3 Ja planuje zrobic sobie diete zeby sie odrobaczyc (jesli oczywiscie owulki nie bylo i nic nie zaskoczylo) bo jak wiadomo robaki ma prawie kazdy a malo kto wie ;)
    Dzisiaj na obiad kurczak ze skorka i wyrzuty sumienia :/ Poza tym to lenistwo, tylko godzina zajec i czule pozegnanie bo moj jutro leci :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 18:50

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie jestescie? smutno mi bez Was :(
    Opowiadajcie co u Was :D

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 7 lutego 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w ten pochmurny, okropnie szary poranek.

    Zjadłam właśnie śniadanko. Nie ma to jak jeść 1 bułkę przez 40 min. :/ Nienawidzę ciążowych mdłości i emocji. Wczoraj popłakałam się oglądając z mężem tą nową bajkę. Vaiana czy jakoś tak.. Ehh. A tak ogólnie co u nas? Muszę zrobić przelewy, dziś jedziemy odebrać moją poduchę do spania bo już normalnie spać jest mi nie wygodnie i musimy spać z dwiema kołdrami bo jedną mam pod głową i między kolanami :D

    Van, Liluy ma rację. Widziałam testy i wykresy gdzie dopiero np 4 dni po terminie @ wychodziły cienie.


    Diana kochanie nie bój się. Lekarz robi co może i ty też więc musi być dobrze. Zawsze w razie jakiegoś "w" możesz pędzić do szpitala i niech Cię przetrzymają gdyby się coś działo. Wierzę, że tym razem będzie dobrze.

    Liluy schudniesz :P Co do robaków i diety jabłkowej to nie mam pojęcia, ale wiem, że jak moja młodzież zacznie chodzić do przedszkola to chociaż raz w roku będę szła do lekarza po tabletki na "odrobaczenie" całej rodziny. Prawie bo maluchom nie będę dawała jeśli Toś pójdzie do przedszkola w tym roku, ale to się zobaczy. I tak muszę iść go zapisać bo później może być problem z miejscami.

    Dacie wiarę, że tutaj niektórzy zapisują dzieci do przedszkoli już w wieku półroku (oczywiście tylko żeby zająć miejsce) tylko dla tego, że jest takie oblężenie, że jakby zapisywali w wieku tym już typowo przedszkolnym to nie mieli by miejsc dla nich.

    A no i mała niespodzianka u nas badania prenatalne są płatne. w moim wypadku około 240e. hahaha się uśmiałam :'D Muszę iść do doktora po wycenę badania i może mi zwrócą z ubezpieczalni. Zobaczymy. Na razie kazali dostarczyć kosztorys.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    Witam się w ten pochmurny, okropnie szary poranek.

    Zjadłam właśnie śniadanko. Nie ma to jak jeść 1 bułkę przez 40 min. :/ Nienawidzę ciążowych mdłości i emocji. Wczoraj popłakałam się oglądając z mężem tą nową bajkę. Vaiana czy jakoś tak.. Ehh. A tak ogólnie co u nas? Muszę zrobić przelewy, dziś jedziemy odebrać moją poduchę do spania bo już normalnie spać jest mi nie wygodnie i musimy spać z dwiema kołdrami bo jedną mam pod głową i między kolanami :D

    Van, Liluy ma rację. Widziałam testy i wykresy gdzie dopiero np 4 dni po terminie @ wychodziły cienie.


    Diana kochanie nie bój się. Lekarz robi co może i ty też więc musi być dobrze. Zawsze w razie jakiegoś "w" możesz pędzić do szpitala i niech Cię przetrzymają gdyby się coś działo. Wierzę, że tym razem będzie dobrze.

    Liluy schudniesz :P Co do robaków i diety jabłkowej to nie mam pojęcia, ale wiem, że jak moja młodzież zacznie chodzić do przedszkola to chociaż raz w roku będę szła do lekarza po tabletki na "odrobaczenie" całej rodziny. Prawie bo maluchom nie będę dawała jeśli Toś pójdzie do przedszkola w tym roku, ale to się zobaczy. I tak muszę iść go zapisać bo później może być problem z miejscami.

    Dacie wiarę, że tutaj niektórzy zapisują dzieci do przedszkoli już w wieku półroku (oczywiście tylko żeby zająć miejsce) tylko dla tego, że jest takie oblężenie, że jakby zapisywali w wieku tym już typowo przedszkolnym to nie mieli by miejsc dla nich.

    A no i mała niespodzianka u nas badania prenatalne są płatne. w moim wypadku około 240e. hahaha się uśmiałam :'D Muszę iść do doktora po wycenę badania i może mi zwrócą z ubezpieczalni. Zobaczymy. Na razie kazali dostarczyć kosztorys.


    Nie bierz tabletek... tyle jest naturalnych sposobow. Ja uznaje medycyne naturalna i Chinska. Zaluje ze moi rodzice tego nie praktykowali. Sa ludzie co nigdy w szpitalu nie byli ani antybiotykow nie brali i tylko im to na zdrowie wyszlo.

    Omg to masakra, widze ze deficyt jak na zlobek w Pl.

    A tak z ciekawosci planujesz kiedys wrocic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 18:51

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde chyba nie lubie tego dnia :/ I to bardzo. Nie dosc ze moj mnie zoostawia za rowno 3h, to ja jeszcze musze isc na zajecia. Do tego mialam nadzieje ze tempka bedzie szla w gore, okaze sie ze mialam owulacje i bede przeszczesliwa to ona na chama idzie w dol :/ A no i mam znienawidzony francuski, zajecia do 17 i zjadlam pol kinder bueno na sniadanie bo dostalam od lubego i mam wyrzuty sumienia. Aha i pije kawe a po kawie mam cellulit. Caly tydzien pilam :(
    Ide plakac zewnymi lzami ;-;

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy ja od małego bardzo chorowałam, co trochę leżałam w szpitalu. Do tej pory mi to zostało. Co większa zmiana temperatur a ja znów chora i albo węzły chłonne, albo zapalenie płuc lub angina ropna. Nie jest łatwo :D

    No powiem Ci, że my ostatnio byliśmy w tym zniesławionym jugendamcie dowiedzieć się o spis przedszkoli. Pan był dla nas tak miły, że pozaznaczał nam przedszkola gdzie przyjmują już od roku, ale tylko dzieci z naszego miasta i będziemy szli i pytali.

    Czy kiedyś wrócę. To zależy. Chciałabym odchować maluchy, chcemy kupić tu dom, ja chciałabym iść na ausbildung a później może założyć hodowlę psów. Ciągnie do polski bo rodzina, ale tu wiem, ze moim dzieciom będzie żyć się lepiej. Póki co przychodzą takie dni, że siadam i płaczę z tęsknoty, ale zdarzają się sporadycznie. Póki co zostajemy tu, a co nam los przyniesie to się okaże :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy jak Twoje cykle po odstawieniu tabletek , zauważyłaś poprawę czy dalej nieregularne ?nie ma problemu juz torbielami? widzę że dalej nie jasna jest owu:(

    a co do tematu wyżej też polecam zioła ale z umiarem , sama pijąc pokrzywe wyleczyłam anemie i oczyściłam organizm , obecnie stosuje czarnuszkę. Ale dziecka nie leczyłabym ziołami,wolałbym mu podąć tabletkę przepisaną przez lekarza niż kombinować z ziołami :)a wo gole w PL lekarze niechętnie przepisują tabletki na odrobaczenie.

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki :)
    U nas zaczęło sypać ale jestem zła :( już myslalam że przyjdzie ta wiosna że wreszcie będzie można zrzucić te grube kurtki a tu dupa..
    Maniaaaa w Polsce badania prenatalne też są płatne. Darmowe są dla kobiet po 35 r.ż bo jest większe ryzyko dziecka z wadami jakimiś. Ale jestem w szoku że u was aż tyle kosztuje ! Moje badania kosztowały pierwsze 300 a drugie 200 zł i z tego co wiem to dziewczyny podobnie cenowo miały robione.

    Liluy Biedna :( współczuje Ci szczerze :( Ja nie widzę narzeczonego czasem tydzień a już szału dostaje a co dopiero jakbym miała nie widziec go 2 miesiące.
    Trzymam kciuki zeby się okazało że nie zostałaś do tego kwietnia całkiem sama i że rośnie w Tobie mały człowiek :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka u nas nie ma z tym problemu. Ja mieszkam w Niemczech i tutaj z tego co wiem to lekarze nawet zalecają raz na jakiś czas się odrobaczyć.

    Sallvie u mnie gdyby było jedno dziecko tylko to koszt byłby mniejszy około 120e samo usg bez badań hormonalnych i z krwi, a że bliźniaki to koszt rośnie.
    Kochana a te badania w połowie pierwszego trymestru i później w Polsce to co to są za badania? O sug mi chodzi, bo może ja pomyliłam pojęcia. hmm.. Ja w Polsce miałam 2 razy chyba robione badanie usg gdzie były mierzone wszystkie ważne narządy, było sprawdzane czy są, ile jest paluszków u każdej z kończyn, przezierność karkowa itp. i nie płaciłam za nie, ale może ja faktycznie pomyliłam pojęcia :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdziłam teraz wyniki badań i usg z pierwszej ciąży i faktycznie są tam usg prenatalne. Płaciłam tylko za jedne bo robiłam prywatnie na szybko przed wyjazdem do Niemiec.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt zagranicą mają inne podejście , w Pl najchętniej rzepisują tylko dzieciom które chodzą do przedszkola, Mam na ten temat zdanie że każdy chociaż raz w roku powinien być odrobaczany.

    Mania Tobie chyba chodziło o zwykłe usg podczas któtego jest jest mierzone dziecko i sprawdzane czy wszystkie częsci ciała rozwijają sie prawidłowo które w Polsce jest za darmo ,a Sallvie o badanie które może wykrycie choroby wrodzone i genetyczne takie jak zespół Downa, wady cewy nerwowej, nieprawidłowości chromosomów , i te badanie jest płatne u nas

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kochana w 13 tygodniu badanie pierwszego trymestru i było na nim badane czy są obie raczki, obie nóżki, czy są wszystkie narządy typu żołądek wątroba itp itd. Była mierzona przeziernosc karkowa. No i miałam do tego robione badanie z krwi na sprawdzenie ryzyka zespołu Downa itd. I to chyba tyle co miałam badane na tym pierwszym USG.
    A drugie miałam w 27 tygodniu chociaż dziewczyny maja je wykonywane zazwyczaj wczesniej bo do 23 tygodnia bo podobno lepiej wszystko sprawdzić. Ale na nim mialam badane serce małej, miałam badane wymiary jej wszystkie czyli czy np główka wielkosciowo zgadza się z OM miałam badane przepływy ogólnie była badana pępowina mózg, sprawdzał czy mała ma czaszkę, czy ma oczy itp itd :)
    Czyli właściwie wyglądaly te badania prawie jak u Ciebie. Ale z tego co wiem to niektórzy lekarze nawet na takie badania nie wysyłają. Nie robią takich badań ani nic.
    Moja szwagierka chodziła na NFZ obie ciążę i nie miała takich badan jak ja. Ja niby tez chodze na NFZ ale mój lekarz do którego chodze ma certyfikat i mogłam z nim normalnie się umówić ma te prywatne wizyty prenatalne.

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie tak a propos jeszcze tych badan prenatalnych to moja kuzynka np prowadziła prywatnie ciążę u jednej doktor i płaciła za wizyty comiesięczne ale badania prenatalne miała za darmo w jej innym gabinecie.

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    Lily ja od małego bardzo chorowałam, co trochę leżałam w szpitalu. Do tej pory mi to zostało. Co większa zmiana temperatur a ja znów chora i albo węzły chłonne, albo zapalenie płuc lub angina ropna. Nie jest łatwo :D

    Ale ja tez tak mialam, moj chloppak do teraz tak choruje. Ale wiesz co pomoglo? Wlasnie rezygnacja z lekow, zmiana nawykow zywienoowych i medycyna naturalna.
    Maniaaaa wrote:
    Czy kiedyś wrócę. To zależy. Chciałabym odchować maluchy, chcemy kupić tu dom, ja chciałabym iść na ausbildung a później może założyć hodowlę psów. Ciągnie do polski bo rodzina, ale tu wiem, ze moim dzieciom będzie żyć się lepiej. Póki co przychodzą takie dni, że siadam i płaczę z tęsknoty, ale zdarzają się sporadycznie. Póki co zostajemy tu, a co nam los przyniesie to się okaże :)

    Ale nie moge sie zgodzic z tym ze w Pl bedzie sie zylo gorzej. Moim zdaniem to zalezy od czlowieka, a nie kraju. Moze zeby zyc w Polsce trzeba wiecej na to popracowac ale mozna zyc na wyzszym poziomie niz za granica. Ja wiem ze do pewnej granicy w Pl bedzie mi lepiej, niestety ja mam za duze ambicje i Polska bedzie mnie ograniczac.
    Moj plan po studiach to kupic mieszkanie i pomieszkac chwile i jak osiagne najwyzszy mozliwy dla mnie poziom w Pl to je sprzedac i wyjechac do Ameryki (nie musi byc USA) i tam kontynuowac biznesy i zarabiac miliony ;)
    Gdyby Pl byla nad cieplym morzem to bym nie wyjezdzala :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 18:53

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Liluy jak Twoje cykle po odstawieniu tabletek , zauważyłaś poprawę czy dalej nieregularne ?nie ma problemu juz torbielami? widzę że dalej nie jasna jest owu:(

    a co do tematu wyżej też polecam zioła ale z umiarem , sama pijąc pokrzywe wyleczyłam anemie i oczyściłam organizm , obecnie stosuje czarnuszkę. Ale dziecka nie leczyłabym ziołami,wolałbym mu podąć tabletkę przepisaną przez lekarza niż kombinować z ziołami :)a wo gole w PL lekarze niechętnie przepisują tabletki na odrobaczenie.

    Cykl pierwszy byl bez krwawienia i trwal 14 dni (oczywiscie bez owuylacyjny). Drugi trwal dni 19 i nie wiem czy owulacja byla czy nie ale raczej nie. Ten jest trzeci i tak jak widzisz :p Wydaje mi sie ze owulacja mogla byc mimo pozniejszego spadku bo nie takiec cykle w ktorych owulacja byla a nawet ciaza widzialam. Aczkolwiek na nic sie nie nastawiam.
    Torbiele zeszly ale jak skonczylam brac tabsy to nie wiem czy nie wrocily nie badalam sie jeszcze.

    Ja nie mowie tylko o ziolach. Nie mowie tez zeby dziecku nie dawac lekow. ALE:
    1. Akupunktura bardzo pomaga
    2. Wszystkei niedobory mozna wyleczyc zdorwym odzywianiem i duza iloscia orzechow
    3. Jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz
    4. Im wiecej zjesz lekow tym bardziej bedziesz chorowac
    5. 5 porcji owocow i warzyw to nie glupi wymysl, faktycznie sporbujcie zjesc ten 1kg dziennie
    6. Na odrobaczanie trzeba jesc pestki dyni i calkowicie zrezygnowac z cukru. Polecam pestki dyni na codzien i pod zadnym pozorem nie uczyc dzieci slodzic. Wtedy mala szansa na robaki, chociaz ogolnie pasorzyty ma kazdy w sobie :)
    7. Zdrowym i odpowiednim jedzeniem wyleczylam alergie, 7 lat szczepionek tylko pogorszylo sprawe. Diete ulozylam sama, po 2 latach metody prob i bledow, bylo lepiej i gorzej.
    8. Jasne ze jak jest zapalenie pluc to antybiotyk trzeba wziac, ale w Polsce przesadzaja z antybiotykami i lekami.

    No nie wiem co jeszcze. Polecam na fb grupe Panaceum medycyna naturalna czy cos takiego, duzo sie nauczylam :D

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo ale mam zaleglosci:) Lili mozliwe ze zaskiczylo ,wszystko sie okaze jak malpa nie przyjdzie I tego wlasnie ci zycze zeby juz sie zadomowil u ciebie kropek:) co do robakow.. dziewczyno nie strasz,pierwsze slysze cos takiego o.0

    Chyba to badanie ktore sorawdza czy nie ma wad genetycznych, czy anatomia prawidlowa jest najbardziej stresujace .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Liluy Biedna :( współczuje Ci szczerze :( Ja nie widzę narzeczonego czasem tydzień a już szału dostaje a co dopiero jakbym miała nie widziec go 2 miesiące.
    Trzymam kciuki zeby się okazało że nie zostałaś do tego kwietnia całkiem sama i że rośnie w Tobie mały człowiek :)

    Przeczytalam to co napisalas i sie rozplakalam, z usmiechem na ustach ale sie rozplakalam <3 Dzieki za slowa wsparcia jestescie najlepsze. Czuje sie z Wami jak z najlepszymi przyjaciolkami albo z super siostrami. Czasem wole Was od chlopaka, od mnie jednak w takich sprawach nie rozumie.

    Co do prenatalnych to z invitro tez sa darmowe i obowiazkowe jak po 35rz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 18:47

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ