X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy Ja tam jestem za :D Zobaczymy czy test z sody wykaże u mnie prawidłową płeć hahaha :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Panie :D
    Testy porobione? Ja jeszcze w lozku i mi sie nie zbiera na wstawanie :p
    Jak weekend? Mi tempka troszke spadla ale mam nadzieje ze to nic nie znaczy.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 18 lutego 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dopiero teraz przeczytałam twój wpis Lily, a z ciekawości bym zrobiła :D więc zrobię to jutro, dzisiaj kupię sode, bo nawet nie mam w domu ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny jak Wy pieczecie, czy sprzatacie bez sody? :P

    Ja zrobilam i uwaga opis (nie dla delikatnych):
    Gdyby nie zapach (baaardzo mocny, wydaje mi sie ze soda wzmocnila jeszcze sam zapach siuskow) to wygladalo jak piwo, takie mocno zlote piwo z piekna wielka pianka. Jak by podac komus z zatkanym nosem to by sie na pewno skusil :p
    Mi za to od tego zapachu zrobilo sie niedobrze, ale piana byla, i to duza :) Mam nadzieje ze sie to sprawdzi. Ponoc babcie tak dawniej sprawdzaly bo nie bylo innych metod.

    Ok Diana poczekam na Twoj wynik. I milego weekendu.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 18 lutego 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też muszę testować jutro bo zapomniałam wczoraj kupić sodę ale już dzisiaj naprawiłam swój błąd haha ;)

    Liluy Podobno pieniąca się soda oznacza chłopca, ciekawe ile w tym prawdy ;D
    Ja tak się zastanawiam czy nie zrobić sobie 2 testów, dzisiaj z tego nie porannego moczu i dla porównania jutro rano z porannego :P ciekawa jestem czy wyjdzie to samo czy będzie jakaś różnica.

    Ja właśnie wróciłam z lumpeksowych łowów dla małej haha wydałam 16,50 a nakupowałam jej tyle ciuszków i to jeszcze firmowych .

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bede buszowac po lumpeksach w Polsce i w UK ;)
    Czasem fajne zabawki mozna dostac jak oryginalne lego (wystarczy umyc w zmywarce wszytsko), albo oryginalne buciki (kiedy malutkie converse wyczailam za 4zl). Bo ciuszki to wiadomo ;)

    Edit: Jesli chodzi o piane to przez kilka pierwszych tygodni oznacza ze to w ogole ciaza, pozniej dopiero sie tym "rozpoznaje" plec. Poza tym raczej to bedzie dziewczynka bo <3 2 dni przed owu, chociaz wiadomo roznie to bywa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 13:28

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 18 lutego 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy Już tylko 4 dni i będziesz miała 100% pewności, ale ja tam jestem dobrej myśli, jak dla mnie to właśnie to :)
    Z tą metodą kalendarzykową na "wybieranie" płci to ja już chyba sama nie wierzę, chyba, że faktycznie mojemu dziecku jajka przy porodzie wyrosną. My się kochaliśmy idealnie w dzień owulacji, więc powinien być chłopak a tu niby córka ;D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 lutego 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha :) to ja nie wiem czy u mnie chlopak bedzie jak kochalam sie przed owu,w trakcie I po :')

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 lutego 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jakos przeczucie mam ,że to dziewczynka vedzie :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Ciebie mogl sie dostac jakikolwiek plemnik, ale jak sie <3 tylko przed owu albo tylko w owu to to zwieksza szanse na konkretna plec :)
    Ja jesli sie uda to zakladam dziewczynke, juz widze to wszytskie kokardki i slodkie ciuszki :D

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 18 lutego 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc mój mocz z teraz wykazuje dziewczynkę, bo nie pojawiła się żadna reakcja zobaczymy co wyjdzie rano z tego właściwego moczu ;)

    Ogólnie jak już tak sobie piszemy o zabobonach to chciałabym się z wami podzielić moimi przemyśleniami i w ogóle co wskazuje dany zabobon a jaki efekt jest u mnie ;) Jak urodzę to muszę pamiętać, żeby wrócić na stronę 43 i wtedy już w ogóle zobaczymy jak to w moim przypadku się sprawdziło no i dodamy do tego zabobony typu zgaga = dziecko z czupryną.

    A więc tak USG z 27tc (26tc4dz) a raczej mój lekarz prowadzący twierdzi, że w brzuchu mieszka DZIEWCZYNKA
    Na co zabobony odpowiadają tak:

    - Kształt brzucha - czyli najpopularniejszy zabobon, nawet dzisiaj w sklepie inna ciężarna nagle do mnie wyskakuje "chyba dziewczynka będzie co?" bo mi to po kształcie brzucha wywnioskowała... Mówi się, że szpiczasty brzuch wskazuje na chłopca a piłeczka dziewczynkę. Więc ja do 20 tygodnia miałam spiczasty brzuch czyli CHŁOPAK ale później zmienił mi się kształt na taki bardziej okrągły czyli DZIEWCZYNKA

    - Zachcianki - Ja mogłabym pochłonąć na raz cały słoik ogórków kiszonych, kapusty kiszonej, albo co drugi dzień jeść jakiegoś burgera albo gyrosówkę czy kebaba = CHŁOPAK

    - Spanie na północ lub południe - Ja mam możliwość spania tylko na wschód albo zachód ale jak byłam w 13tc w szpitalu to miałam łóżko ułożone tak, że mogłam spać na północ lub południe. Podobno północ oznacza chłopca a południe dziewczynkę mi wygodniej było spać na północ więc CHŁOPAK

    - Włosy na nogach - Podobno jak rosną szybciej niż przed ciążą to znaczy, że będzie chłopak a jeśli jakoś im się "przystało" będzie dziewczynka. U mnie mogę mieć tydzień nieogolone a prawie w ogóle nie odrastają czyli DZIEWCZYNKA

    - Nudności i wymioty - Jeśli męczą mdłości a jeśli w ogóle kobieta wymiotuje w ciąży, będzie dziewczynka, jeśli ma to szczęście i nie ma tych dolegliwości będzie chłopak, u mnie baaardzo rzadko się zdarzyło, że mnie mdliło, na dodatek były to tak lekkie mdłości, że mogłam normalnie funkcjonować, nad kibelkiem nie zawisłam ;) = CHŁOPAK

    - Odbieranie urody - W 16 tygodniu miałam jakąś wysypkę więc można by było sądzić, że dziewczynka, ale po tygodniu, dwóch te krosty zniknęły i tyle było mojego odebrania mi urodzy, a tak to każdy mi mówi, że ja tak ładnie wyglądam właśnie na CHŁOPAKA

    - Test z sody - W chwili obecnej wskazuje na DZIEWCZYNKĘ Ale jutro wykonam go jeszcze raz, z tego prawidłowego porannego moczu ;)

    - Wróżba z obrączki - Chyba moja ulubiona wróżba ! Ogólnie nie wierzę w te wszystkie zabobony i w ogóle, bo wiadomo prawda jest taka, że wszystko zależy od np. budowy macicy tak jak w przypadku brzucha, czy po prostu innych czynników. Ale u mnie w rodzinie często się tą wróżbę robi i nie wiem jakim cudem, ale do tej pory nie znałam przypadku że się pomyliła.
    No więc zawieszona nad ręką pokazuje ile dzieci i jakiej płci będą co więcej pokazuje kolejność tych dzieci. Ruch wahadłowy to chłopak a ruch okrężny dziewczynka. Nad ręką mi wychodzi chłopak, chłopak, dziewczyna. Jak wzięłam nad brzuch już w ciąży to też wyszedł CHŁOPAK

    wniosek? Doktor pomylił się na badaniu albo wróżby w moim przypadku trzeba czytać na opak haha

    -

    diana11 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahah te wrozby sa super :D Nie znalam wiekszosci z nich. Jedno jest pewne, moja bratowa kazda ciaze przechodzila inaczej - pierwsza bez mdlosci, druga mega wymioty, trzecia tylko mdlosci, tak samo smaki, krztalt itp. I ma 3 dziewuchy.
    Moja siostra w ciazy miala tylko zgage i tylko na koniec, poza tym maly brzuszek, po ciazy odrazu (!) idealnie plaski jak u modelki. Raz dziewczynka raz chlopiec.

    Sallvie a jesli moge zapytac to <3 bylo przed owu czy w czy tak i tak? Jak wiemy to nie zabobon tylko chodzi o "jakosc" plemnikow X i Y. Jestem ciekawa czy to sie u Ciebie sprawdzi :)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 18 lutego 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana owulacja była 13 dnia cyklu i wtedy też było <3 ale w sumie jak teraz tak patrzę to <3 było też 11dc i 16dc z tym że wątpię szczerze, że plemniki z 11dc przeżyły do 13dc bo wcześniej im się to nie udawało przez 2 lata :)

    Aaa przypomniało mi się o kalendarzu chińskim jeszcze :) według niego też mam mieć chłopca :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 17:29

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Aaa przypomniało mi się o kalendarzu chińskim jeszcze :) według niego też mam mieć chłopca :)

    To plemniki powinny dotrzec chlopiece :p Tyle rzeczy wskazuje na chlopca
    A o co chodzi z tym kalendarzem?

    Edit: takie cos znalazlam o plci i plemnikach i o to mi wczesniej chodzilo:
    Po pierwsze musimy mieć świadomość, że dużo zależy od momentu, w którym dochodzi do zapłodnienia. Dlatego przed planowanym poczęciem warto stworzyć kalendarz płci i dokładnie obserwować moment owulacji. Plemniki, które próbują dotrzeć do komórki jajowej dzielą się na dwa rodzaje - niosące chromosom męski i żeński. Te pierwsze są bardzo szybkie, ale żyją krótko. Natomiast drugie poruszają się wolniej, za to potrafią dłużej przetrwać. Żeby spłodzić dziewczynkę należy więc współżyć przed jajeczkowaniem (optymalnie 40. h przed) - plemniki niosące chromosom żeński będą miały większą szansę dotrzeć do komórki jajowej. Jeśli natomiast zależy nam na chłopcu, trzeba poczekać do samego szczytu owulacji - szybkie plemniki męskie mają wówczas przewagę. Badania kliniczne w kilkuset przypadkach potwierdziły skuteczność tej metody planowania płci - jeżeli chodzi o dziecko płci męskiej w 90%, a żeńskiej - w prawie 60%.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 17:44

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 lutego 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg kalendarza chinskiego dziewuszka I wg.mdlosci tez u mnie wychodzi:P miejmy nadzieje ze wytrwam 9miesiecy i bedzie mi dane sprawdzic czy intuicja się sprawdziła.:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez by wyszla teraz wg chinskiego dziewuszka, ale tak szczerze to sie nie sprawdzilo ani na mnie, ani na chlopaku, ani na rodzenstwie, wiec jakos w to watpie.
    Ja mam mdlosci od "zagniezdzenia" lub zgage na zmiane, ale ogolnie wyczuwam ze pierwsze bedzie baba :)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LiluyEvans wrote:
    Mi tez by wyszla teraz wg chinskiego dziewuszka, ale tak szczerze to sie nie sprawdzilo ani na mnie, ani na chlopaku, ani na rodzenstwie, wiec jakos w to watpie.
    Ja mam mdlosci od "zagniezdzenia" lub zgage na zmiane, ale ogolnie wyczuwam ze pierwsze bedzie baba :)
    Zgaga to dobry znak :) jeszcze przed zrobieniem testu zgaga mi dokuczala . Wczesniej nie wiedzialam nawet co to jest

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloy kiedy testujesz :)?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 18 lutego 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testuje 22 :)
    Dziewczyny juz drugi raz usnelam o 19, cos w tym jest

    Jesli chodzi o zgage to jest mi znana ale tylko po jedzeniu ktore ja wywoluje, teraz mam po wszytskim ,a nawet po niczym. Rzadziej mi bylo niedobrze (no chyba nikomu nie jest niedobrze 24/7) a teraz praktycznie caly czas.

    I poza zylami na klatce jestem cala wyzylowana. Nogi, stopy (wierzch i spod), dlnie (wierzch i spod) i na brzuchu po bokach dwie wielkie linie od biodra az pod piers :D Mial ktos tak ze moza cyckami byl caly w zylach? Mam nadzieje ze to kolejny dobry znak bo nawet widziala to kolezanka i chlopak.
    Jesli juz jestem przy objawach to od samej implantacji pieka mnie sutki, wcozraj nagle sie poczulam jakby mi ktos wbijal igle az po kregoslup i od wtedy bola mnie tez piersi - jakbym ciagle biegala po schodach bez stanika. Sa tez duze i ciezkie. I moze to cos nienormalnego ale swedzi/piecze mnie wewnatrz ust, caly jezyk, dziasla i policzki (one tez na zewnatrz), bardzo silnie to czulam w dzien implantacji. Do tego dochodzi twarz ociekajaca tluszczem (kropelki az mi sie robia), gazy i male dokuczanie jajnikow. I od 3 dni zbiera sie we mnie duzo wody, a nie ma ku temu powodow - nie upijam sie, nie pije kawy ani herbaty, nie jem slono.

    Mam nadzieje ze to wszystko dobrze zwiastuje bo chyba sie wykoncze jak test bedzie negatywny.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 18 lutego 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten kalendarz chiński to takie najgorsze gówno z tych wszystkich zabobonów chyba jest :) w niektórych przypadkach wychodzi że np kobieta z danego rocznika powiedzmy 25 lat nie ma innej szansy jak urodzenie córki :) co do intuicji matki a podobno jej sprawdzalność to aż 71% :D to mi ciągle mówi, że to mimo wszystko chłopak jest :) ale by były jaja. Zawsze się śmiałam że jak to możliwe że lekarz się pomylił a tu sama bym była takim przypadkiem haha :)

    Liluy powiem Ci że ja chyba nie uwieże jak napiszesz że - tfu - test jest negatywny. Przecież te wszysykie objawy są takie ciążowe.

    Ps co do płci to jeśli jednak Nela to Nela to bym się nie obraziła jakbyście też miały dziewczynki :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ