X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • buziaak1996 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy .. dużą rolę w tym gra psychika. Ja rok temu reż sobie zamarzyłam o ciąży nie udawało się, później zaskoczyłam jak już sobie odpuściłam i na luzie kochałam się ze swoim mężem. Niestety ciążę poroniłam i dałam troche odpocząć swojemu organizmowi.
    Teraz rozpoczął się mój drugi cykl starań. Pobolewa mnie cały czas jajnik co mnie niepokoi .. jeśli w tym cyklu się nie uda mam zamiar troche sobie odpuścić i używać tylko testów owulacyjnych.

  • buziaak1996 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszające jest to że jesteśmy jeszcze młode i mamy dużo czasu by się starać,jeszcze nasz zegar biologiczny pikaćnie zaczął. Więc uszy do góry,cycki na przód ,wierze że tym razem się uda i że będzie dobrze :)
    Zanim w poprzednia ciaze zaszlam.to sie zamartwialam ze moze nie jestem płodna albo że ciąża może być nie taka jak powinna i się stało,jakbym sobie wykrakała.. teraz czuje że będzie dobrze ,mysle ze wiara mi pomoże

  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    buziaak1996 wrote:
    Liluy .. dużą rolę w tym gra psychika. Ja rok temu reż sobie zamarzyłam o ciąży nie udawało się, później zaskoczyłam jak już sobie odpuściłam i na luzie kochałam się ze swoim mężem. Niestety ciążę poroniłam i dałam troche odpocząć swojemu organizmowi.
    Teraz rozpoczął się mój drugi cykl starań. Pobolewa mnie cały czas jajnik co mnie niepokoi .. jeśli w tym cyklu się nie uda mam zamiar troche sobie odpuścić i używać tylko testów owulacyjnych.

    Ale u mnie to bylo na luzie, ja zaczelam studia wiec nie bede plakac jak sie nie uda, po prostu bym chciala, a ja tak mam ze jak chce to dostaje, z ciaza nie jest tak latwo i to jest dla mnie nowa sytuacja.
    Ty sie zamartwaialas, a ja mam endometrioze, PCOS, 2 zapalenia jajnika lewego i pojawiaja mi sie torbiele endometrionalne (czekoladowe - wypelnione krwia), ktore mnie wyjmuja z zycia na 3 tygodnie. A no i jestem "tam" niedokrwiona i powinnam brac acard, problem w tym ze mi acardu brac nie wolno bo mam za rzadka krew.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • buziaak1996 Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że w moim przypadku była to ciąża pozamaciczna.. do tej pory lekarze.nie wiedza co bylo przyczna ,po takowej ciazy podobno wzrasta ryzyko..
    Co do zapalenia jajnika jak to sie objawia?

  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczal mnie bolec brzuch tak jak przy okresie podczas stosunku, pozniej bolal coraz bardziej az w koncu w nocy trafiolam do szpitala, dwa dni przed tym skoncszyl mi sie 3 tygodniowy okres. Do tego doszla goraczka, wymioty i bol glowy. Okazalo sie ze to te same bakterie co przy anginie i nawet ten sam antybiotyk.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Co prawda nie jestem już staraczką bo o swoje szczęście wystarałam się 26 tygodni temu, ale również jestem rocznik 97 i chętnie z wami nie raz popiszę :)
    Postaram się was wesprzeć w tej drodze o upragnionego maluszka, ja sama zaszłam w ciążę dopiero w 25 cyklu starań i wiem jak nie raz może być ciężko.

    LilyEvans, diana11 lubią tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestes 97 i staralas sie 25 cykli czyli 2 lata :D Zaczelas majac 17 lat? Rzadko spotykane, zazdroszcze ;)
    Dzieki za wsparcie, podeslij wiruski.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz zajrze na Twojego bloga <3
    Mam nadzieje ze zostane na dluzej.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LiluyEvans dokładnie tak zaczęłam się starać mając 17 lat po wakacjach miałam iść do 2 klasy LO :)
    Ale tak wyszło że nam wczesniej nie wyszło :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Witam wszystkie, które dołączyły :*
    U mnie niestety zaczął się nowy cykl.. i tym razem znów się nie udało.
    Nic tylko czekać na kolejną owu.. i znów to samo czekanie, obliczanie, mierzenie co wcześniej.. :(

    sallvie lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    buziaak1996 wrote:
    Dołączem do was dziewczyny :) Mam 20lat:)
    Pytanie.. co myślicie o braniu kwasu ciazowego jeszcze przez zajsciem w coaze ? Wlasnie dzis wyawietlila mi sie rubryczka na ovu ,że kwas foliowy może pomóc szybciej zajsc w ciaze .
    Hej, hej! :) ja kwas foliowy biorę od poprzedniej ciąży zaraz od momentu jak się o niej dowiedziałam bez przerwy, dużo o nim czytałam i ponoć bardzo dobrze wpływa. Pomaga zajść w ciążę a później ją wspomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2017, 17:53

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    LiluyEvans dokładnie tak zaczęłam się starać mając 17 lat po wakacjach miałam iść do 2 klasy LO :)
    Ale tak wyszło że nam wczesniej nie wyszło :)

    Ja bym sie bala w takim momencie, co nie zmienia faktu ze juz wtedy marzylam o dziecku. Teraz sie troche boje reakcji rodzicow ale jestem pelnoletnia i zyje sobie sama wiec to inna bajka.
    Moze dobrze ze Wam sie odrazu nie udalo? Skonczylas normalnie szkole, mozecie teraz zamieszkac we dwoje itp ;)

    Diana u mnie tez nowy cykl, ja musze czekac do kwietniowej owulacji bo przez to przestawienie cyklu nie bedzie owulki na przylot chlopaka, a bylo tak idealnie :(

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci LiuyEvans że jak dzisiaj tak sobie spokojnie o tym pomyśle to może i faktycznie lepiej że się wtedy nie udało od razu ale też nie żałuje że się wtedy zaczęliśmy starać bo gdyby nie to, to dzisiaj może jeszcze w ciąży bym nie była :)

    LilyEvans lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Powiem Ci LiuyEvans że jak dzisiaj tak sobie spokojnie o tym pomyśle to może i faktycznie lepiej że się wtedy nie udało od razu ale też nie żałuje że się wtedy zaczęliśmy starać bo gdyby nie to, to dzisiaj może jeszcze w ciąży bym nie była :)
    Jasne nie ma czego zalowac ;) Poza tym czerpaliscie wiecej przyjemnosci z seksu niz poary uzywajace prezerwatyw czy przerywajace stosunek, oraz te bojace sie wpadki

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LiluyEvans wrote:
    Jasne nie ma czego zalowac ;) Poza tym czerpaliscie wiecej przyjemnosci z seksu niz poary uzywajace prezerwatyw czy przerywajace stosunek, oraz te bojace sie wpadki

    Co do rodziców to się nie bój masz w końcu 20 lat a nie 15 !! :) Ja się reakcji moich też trochę bałam bo jednak dopiero co miesiąc wcześniej odebrałam wyniki matury, 3 miesiące wczesniej skończyłam szkołę a tu proszę :) ale bardzo się ucieszyli i już nie mogą się doczekać wnuka albo wnuczki tym bardziej że będzie to ich pierwszy wnuk :)
    Co do tej przyjemności z seksu to przez pierwszy rok fajnie było :) ale jak z każdym kolejnym miesiącem nie wychodziło. To jakoś nie potrafiłam się nim w pełni cieszyć. Nawet jeśli nie stosowaliśmy antykoncepcji - chociaż nie powiem nie wiem co to seks z prezerwatywa i nawet nie myślę o tym żeby po porodzie zacząć jej używać :D albo kalendarzyk, albo tabletki ewentualnie spirala :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy być cierpliwe kobietki.. ale zawsze dobrej myśli. :) wczoraj byłam załamana, ale dzisiaj wzięłam się w garść i powiedziałam sobie, że będzie dobrze i się w końcu uda :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Co do rodziców to się nie bój masz w końcu 20 lat a nie 15 !! :) Ja się reakcji moich też trochę bałam bo jednak dopiero co miesiąc wcześniej odebrałam wyniki matury, 3 miesiące wczesniej skończyłam szkołę a tu proszę :) ale bardzo się ucieszyli i już nie mogą się doczekać wnuka albo wnuczki tym bardziej że będzie to ich pierwszy wnuk :)
    Co do tej przyjemności z seksu to przez pierwszy rok fajnie było :) ale jak z każdym kolejnym miesiącem nie wychodziło. To jakoś nie potrafiłam się nim w pełni cieszyć. Nawet jeśli nie stosowaliśmy antykoncepcji - chociaż nie powiem nie wiem co to seks z prezerwatywa i nawet nie myślę o tym żeby po porodzie zacząć jej używać :D albo kalendarzyk, albo tabletki ewentualnie spirala :D

    Ja chce miec jedno dziecko po drugim, bralam wcszesniej tabletki i mozliwe ze do nich worce albo spirala ;)
    U mnie to by byl 7 wnuk wiec juz nie taka radosc, im juz nie zalezy. Ja sie jakos bardzo nie boje, oni sa swiadomi ze mieszkalam z facetem, z reszta slysza cos ie w nocy dzieje jak spimy u mnie w domu rodzinnym. Po prostu bedzie gadanie z wyzszoscia "i co teraz?", "i jak skonczysz studia?", a ja wiem ze sobie poradze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 16:57

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Musimy być cierpliwe kobietki.. ale zawsze dobrej myśli. :) wczoraj byłam załamana, ale dzisiaj wzięłam się w garść i powiedziałam sobie, że będzie dobrze i się w końcu uda :)

    Ciezko byc cierpilwym kiedy cale zycie dostawalam to czego chcialam i kiedy chcialam :p
    Ja tez sie powoli biore w garsc, na szczescie do UK przyleciala moja bestie i mnie wspiera i pociesza. Paradoks? Ona wczoraj szla po tabletke wczesnoporonna i jak zajdzie przed 30 to dokona aborcji. A ja marze o dziecku <3

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ogólnie sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana ze wszystkim ;)

    W każdym razie obecnie czekam na @.czuje ze się zbliża a przyjść nie może :/

    Mnie z moim dzieli ok 400km wiec nie tak łatwo się spotkać. Mieliśmy zacząć starania miesiąc wcześniej ale on się pochorowal i nic z tego nie wyszło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2017, 22:41

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra. Właśnie tym poprzednim postem przywolalam do siebie @! Haha właśnie przyszła. Skończyłam pisać poprzedniego posta i z coraz silniejszym bólem brzucha poszłam do łazienki.

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ