X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 28 lutego 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm może uda mi się ją gdzieś tam wyłapać bo właśnie siedzę i przeglądam.

    welonka lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 lutego 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    chcebardzobycmama czemu dała Ci tak odległy termin na usg? W kwietniu dopiero? To nie jest trochę za późno? Ja miałam póki co już 3 USG i 16 marca mam genetyczne, a będzie to 13tc. Później to usg gdzieś koło 18 miesiąca i wydaję mi się, że po tym będę już widziała lekarza znacznie częściej bo trzeba będzie monitorować czy maluchy się rozwijają tak samo i czy nie ma między nimi różnicy dużej w masie. Co do kupowania rzeczy dla maleństwa to ja w poprzedniej ciąży jakoś nie patrzyłam na te wszystkie zabobony i w tej też na to nie patrzę. Tak na prawdę jeśli ma się coś stać to i tak się stanie, a my nie będziemy winne jeśli stałoby się to po zakupie rzeczy dla dziecka. Dla mnie to troszkę nielogiczne, ale rozumiem Twój strach. Ja jednak bym się nie przejmowała. My ostatnio kupiliśmy śliczne różowe zawieszki do smoczków dla maluszków.

    My mamy dziś szczepienie małego. Trzeba to będzie przetrwać. Teraz biedny niczego nieświadomy pokłada się do drzemki.
    Zle obliczyla mo tygodnie ciazy. Obliczyla mi miedzy 5 a 6 I dala od razu dwa usg jeden na 8 tydzien drugi na 13 ale ja poszlam wczesniej I wyszedl mi na usg juz 8 tydzien I facet ktory mi robil usg tez wyliczyl wg OM 7t3 dzien. Takze automatycznie powinno mi sie przesunac to usg na marzec .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 lutego 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja już po wizycie. Wszystko jest w porządku, mam już kartę ciąży, termin na 15 października :)
    Pierwsze USG 3 kwietnia, będą to od razu badania prenatalne :) Tak się cieszę i nie mogę się doczekać :)

    sallvie lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 28 lutego 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama teraz już wszystko jasne, ale jeśli miałabyś wybierać miedzy usg prywatnie między tymi wizytami, a strachem o maleństwo to ja bym dla własnego spokoju poszła na tą wizytę prywatnie :)

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 28 lutego 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana ale fajnie :) moja mama miala ze mna termin na 15 pazdziernika a urodzilam sie 22 :) moze Twoje malenstwo tez bedzie z 22 jak ja haha :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 28 lutego 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana fajnie, że znasz już termin porodu i że wszystko jest okej :)
    Teraz tylko dotrwać do usg i cieszyć się ciążą w spokoju czego życzę każdej z Was :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 lutego 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam dziewczyny :*
    Również wszystkim życzę wszystkiego dobrego i aby każda z nas cieszyła się jak najbardziej ciąża a później maluszkami <3
    Zero stresów, jak najwięcej szczęścia :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 1 marca 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja jak zwykle od samego rana na nogach :) Jeszcze nie mam przy sobie dziecka, a już czuję, jakby było, przez moje nocne przebudzanie się, albo wstawanie do maks 8:30 rano :)

    Noo mamy marzec :) Czyli, że od tego miesiąca powoli powinnam chyba zacząć wyczekiwać małej z dnia na dzień bo nigdy nic nie wiadomo :)
    Co prawda do terminu jeszcze +/-50 dni ale może jej się zachce wyjść wcześniej :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 1 marca 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej, ufff udało mi się do Was dotrzeć, szlag mnie trafiał, nie mogłam się zalogować, bo...jak zwykle zapomniałam hasła, a nie sprawdzam spamu na poczcie, a właśnie tam trafiło mi 'przypomnienie hasła'.. Ale już jestem i postaram się nadrobić. :) U mnie poprzedni cykl nie wyszedł, zobaczymy czy z tego coś będzie.
    Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać Wasze wszystkie posty, bo widzę, że ich sporo :D
    Miłego dnia :)

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja dzis mialam jakas masakryczna noc ,co chwila sie budzilam siku. Jestem zdenerwowana i chce mi sie spac a nie moge zasnac yhhh :/
    Salvie poskacz troche ,pobiegaj to I malutka moze ruszy sie szybciej wyjsc :P
    Van musi sie udac. Trzymam kciuki :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie przynajmniej po porodzie będziesz przyzwyczajona do nocnego wstawania:)
    Szczerze to ja nie mogę narzekać na początki z małym w domu. Kładliśmy się w trójkę koło 21/22 i spał do 8/9 z jedną nocną pobudką na cyca więc miałam raj :)

    Czekam niecierpliwie z Tobą na Twoją córę :D :D


    Ja ostatnio myślałam nad imionami i za nic nie mogę znaleźć męskich. Nic mi się nie podoba :/ za to dla dziewczynek mamy już wybrane. U naszego pierworodnego poszliśmy bardzo w język polski i polskie imię Antoni, ale ma w Niemczech swój odpowiednik Anton lub Antony, a dla dziewczynek mamy typowo zagraniczne. Emma i Sonja. Chciałam Emme i Mie, ale mężowi tak podoba się Sonja, że się zgodziłam i głęboko w nosie mam co mi rodzina powie ;D


    Van fajnie, że już jesteś kochana :D Trzymam kciuki za kolejny cykl :D


    Chcebardzobycmama rozumiem Cię doskonale. Dwie dzidzki naciskające na pęcherz to jest dopiero coś :D

    A do mnie właśnie dotarło, że nie pochwaliłam się Wam zdjęciem maluszków z ostatniego usg :) Zaraz przetworze w tinypic i Wam podrzucę :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę bardzo drogie internetowe ciocie :)

    Dzidzia numer jeden i dwa :)
    Ta po lewej na samym początku zrobiła nam tego psikusa o którym mówiłam i schowała się za drugim maluszkiem :D

    esoiuc.jpg

    sallvie, chcebardzobycmama lubią tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.

    Maniaaaa - masz bliźniaki jednojajowe, czy dwujajowe?

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiadomo, dowiem się po porodzie. Niestety wbrew wszystkim opinią jest to ciężko na usg stwierdzić bo to co widać na usg jest tylko owodniami, a wiadome jest również, że bliźniaki które powstały z jednego jajeczka mogą występować w takiej kombinacji jaką mam ja. Czyli ja mogę mieć jednojajowe, ale mogą być też dwujajowe. Zobaczymy co będzie z płcią bo większe szanse na jednojajowe są przy jednej płci. Muszę czekać na genetyczne 16.03 i w tedy może się coś więcej dowiem. Ja mam przeczucie na dwie dziewczynki, wróżby (nie do końca w nie wierzę, ale dla żartów i sprawdzenia czemu nie.. ) mówią, że dziewczynki i kalendarz chiński też na to wskazuje :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj jest fajny artykuł opisujący co i jak :)
    http://www.blizniaki.net/kacik_porad_13.html

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie tak. Ale ja zawsze powtarzam, że płeć tak naprawdę nie ma znaczenia, ważne, żeby dziecko/dzieci były zdrowe. :)
    A co do wróżb, to ja też za bardzo nie wierzę, mojej kuzynce wychodziło, że będzie miała syna a ma córkę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 10:43

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • pinktea Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;)
    Dzisiaj jakoś pochmurno, a ja mam wolny dzień więc sobie piję herbatkę, leniuchuję i was podczytuję. Wstałam też skoro świt, ostatnio przyzwyczaiłam się do wstawania na 8 rano na zajęcia, co liczy się z pobudką jakoś 6.45 i nie moge się odzwyczaić, nawet gdy mam okazję pospać dłużej to i tak budzę się, szykuje faceta do pracy, ale przynajmniej mam czas nawet na kąpiel rano i przeglądnięcie wszystkich kanałów na youtube ;> Okres mam planowo dostać jutro, ale jeszcze nic nie czuje. Jajniki pobolewają i tyle. Ciekawa jestem jak to będzie teraz z tymi cyklami po odstawieniu tabletek anty (oczywiście uwzględniając że z ciąży nici - myślę że nie mogłabym być aż taką szczęściarą, choć w głowie jeszcze nadzieja sobie siedzi ;). Gdy ostatnio odstawiałam miałam cykl prawie 60 dniowy - koszmar :o mam nadzieję, że teraz mnie to ominie z racji tego że tylko przez 5 miesięcy je przyjmowałam.

    Diana, ja też jestem z października ;) świetny miesiąc! Trzymam kciuki za spokojną ciążę, ciesz się tym czasem jak tylko możesz :)

    Sallvie, to dobrze że nie masz spania - hartujesz się przed przyjściem małej na świat :))

    Maniaa, i bardzo fajnie, że wybierasz róznorodne imiona. Moim zdaniem imie ma sie podobać rodzicom i nie narzucać jakichś silnych skojarzeń - owszem, nie wszystkie imiona każdemu sie podobają, ale tylko nasze widzimisie się liczy ;)
    A tak swoją drogą - myślisz by w przyszłości wrócić do kraju? Ostatnio jest coraz większa fala powrotów z emigracji zauważyłam i tak sie zastanawiam. Mi podoba się mnóstwo krajów, w wielu miejscach na świecie chciałabym choć trochę pomieszkać, ale tęsknota pewnie daje się po jakimś czasie we znaki.
    A zdjęcie maluszków cudne <3 Jestem zakochana ;))

  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa - no artykuł ciekawy, ja sama jestem z ciąży bliźniaczej i szczerze mówiąc, też chciałabym mieć w przyszłości bliźniaki. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 10:50

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że płeć nieważna :)

    Ja te wszystkie wróżby to zupełnie dla żartu robię, fakt niby z obrączki i mi i męzowi pokazywała, że syn i dwie córki, ale czy ja wiem, czy to takie na 100% pewne :)
    Wydaję mi się, że wynik i nasze pragnienia (?) odnośnie płci mogą jakoś na siebie oddziaływać, a my mimo woli nieświadomie delikatnie wprawiamy tą obrączkę na włosie w ruch. Taka jest moja teoria, ale ja też czasem lubię pogłówkować i głowę pomęczyć więc może to być błędne rozumowanie.

    Nie widział ktoś Lily na forum? Zniknęła w sobotę i slad zaginął.. :/

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 1 marca 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa - no właśnie dziwne, że jej nie ma, podczytałam trochę posty, z czasu kiedy mnie nie było..pisała, że wpadnie napisać co z betą i cisza... dziwne. :-/

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ