X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama Ja liczę tygodnie ciąży tak jak belly czyli suwaczek pokazuje mi skończone 35 tygodni ale wiem że jestem już w 36 tak na prawdę ;) Mój ginekolog też tak liczy tygodnie.

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 marca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze to ja jestem w takim razie w 12 tygodniu. O.o
    Za szybko mi ten czas leci:P

    sallvie lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 marca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczynki w nowym tygodniu ;)
    Co tu taka cisza? ;(

    Co tam u was słychać?
    My za dwa dni wizytę mamy a w piątek wchodzimy w 37 tydzień !! ;D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 20 marca 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich!
    U nas spokojnie ostatnio, bez żadnych problemów, do wizyty jeszcze daleko.. :)
    Odpoczywamy sobie, samopoczucie coraz lepsze, jeszcze tylko zmęczenie dokucza, czasami mdłości i ból piersi.
    Dzisiaj weszliśmy w 11 tc. Najgorszy okres mija, ułożyło mi niesamowicie, że nie było żadnych problemów i mam nadzieję że tak zostanie. :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 marca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo diana Gratulacje 11 tygodnia !!
    Pewnie, że do końca już zostanie bez problemów !!

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 20 marca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam ginekologa. Usg będę miała z powodu tych bolesnych miesiączek ale się zastanawiam czy nie poprosic przy okazji o monitoring? Bo akurat tak jakoś w środku cyklu jestem

    I dzisiaj się naczyniami że tabletki przeciwbólowe mogą wpływać na obniżenie płodności. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak sobie pomyślę jak ja co miesiąc się faszeruje lekami to masakra

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 20 marca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och zazdroszczę wam pozytywnie tych tygodni ciąży :)

    U mnie póki co 2 tydzień ciąży. Liczy się? :P hahah

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 21 marca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. u mnie ostatnio urwanie głowy. Mały daje popalić. Testuje na ile może sobie pozwolić i przechodzi jakiś cholerny (przepraszam za wyrażenie) bunt.

    Czasem jest tak źle, że cały dzień potrafię przepłakać bo tłumaczenia, prośby. i nic... nic to nie daje... A ja już powoli trace siły. Może nawet nie fizyczne ale psychiczne...

    USG genetycznego też nie zrobiłam bo mały zaczął marudzić u lekarza. Zaczął robić awanturę i bałam się, że się rozkręci więc wyszłam jeszcze zanim mnie do gabinetu zawołali..

    Nie wiem kiedy teraz pójdę do lekarza. Wypadałoby jakoś w tym tygodniu, ale co z małym jak nie mamy go z kim zostawić na czas wizyty.. A chciałabym żeby mąż mógł też zobaczyć maluchy na usg...

    Ostatnio jest ciężko.. i to do tego stopnia, że boje się z nim wyjść sama na spacer bo wiem, że zacznie cyrki odstawiać..

    A co u Was? Jak się czujecie?

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 21 marca 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamelkowo liczy się liczy haha ja zawsze co cykl zanim przyszła @ mówiłam sobie, że jak coś to jestem już w 3 czy tam 4 tygodniu ;)

    maniaaaa to widzę u Antka bunt roczniaka pełną parą. kurcze nie wiem co doradzić w kwestii zajęcia się nim podczas badania .



    u nas dobrze. za 30 dni TP. ale mam nadzieję mieć dziecko wcześniej przy sobie ;) jutro mamy wizytę to podpatrzymy naszego szkraba, jutro też będę miała pobierany gbs ale już widzę, że tylko z jednej dziurki więc generalnie trochę bezsens bo co z tego że tu wyjdzie ujemny jak w odbycie może być dodatni a ja nic o tym nie będę wiedziała ;)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie powiem Ci, że u nas też przed porodem pobierają tylko z okolic pochwy. Drugiego wymazu nie robią i dla mnie to też bezsens. Bo jak już robić posiew całkowity to i z tego i z tego a nie od widzimi się lekarza :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamelkowo mi zarzucali, że jestem lekomanką, bo tabletki jadłam jak cukierki, szczególnie te przeciwbólowe i to przez dobre 4 lata tak miałam i nie było problemów z zajściem w ciążę. :) teraz w internecie co byś nie przeczytała, to wszystko szkodzi, zabija i niszczy także niektóre rzeczy to chyba przesada.. :) ostatnio gdzieś czytałam, że nawet kurz w domu powoduje bezpłodnośc

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 marca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u was dziewczyny ?:) Coraz ciszej tutaj...
    Opowiadajcie kiedy macie wizyty, jak się czujecie? Rośniecie ?:)
    Ja witam się z wami w 11t+6d :)
    https://zapodaj.net/ecfe28cc68fa1.jpg.html

    sallvie lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 22 marca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama ale masz cudny brzuszek <3

    U nas jakieś apogeum przez ostatnie dni. Do buntu dołączyły się zęby trzonowe z góry i dołu i przeziębienie. Chyba jakiś wirus jest bo czuję, że i mnie zaczyna coś brać.

    Ja się muszę Wam pochwalić, że w pierwszy dzień 14 tygodnia poczułam jedno z maleństw. Dosłownie takie jakby bąbelki które odbiły się w środku mnie od ścianek brzucha <3

    Wiem, że to na pewno maluchy :D

    Mały teraz ucina drzemke a ja wystawiam nasz wózek na sprzedaż bo będziemy zmieniać na spacerówkę zwykłą. Już nie mogę się doczekać aż przyjdzie moja Elodie <3

    Szykuję się na kawkę na balkonie, a co. Trzeba sobie poużywać póki dzieć śpi i nie robi awantur :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 marca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaa i co w koncu wyszlo z tymi genetycznymi ? Przelozyli ci wizyte ?:)
    Ruchy? Tak wczesnie?:) wlasnie czytalam.cos ze mozna poczuc bulgotanie I ze czasami jest to dzieciaczek ,a czasami mozna to pomylic ze zmianami zachodzacymi w brzuchu bo sie niby wszystko przesowa.
    Maniaa masz juz jakies imiona wytypowane ?:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 22 marca 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama z genetycznych nici. Nie będę ryzykować kolejnej awantury no i jeszcze to jego przeziębienie, a u lekarza sporo kobiet w ciąży, ja bez języka więc chcąc nie chcąc musi być ze mną i mąż i syn bo nie mamy go z kim zostawić. Sytuacja strasznie ciężka ostatnio tak ogólnie... Mam nadzieję, że coś się polepszy chociaż trochę.

    Powiem Ci, że w drugiej ciąży czuje się ruchy wcześniej, a to dla tego, że mamy wiedzą już że muszą się spodziewać bulgotek, pęknięć, motylków, a nie kopniaków :)

    Teraz po pierwszej ciąży nie da się tego pomylić z niczym innym :D

    Co do imion to mamy już wybrane. O dziwo bardzo ciężko znaleźć nam coś dla chłopców. Nic nam się nie podoba i mam wrażenie, że wszystkie te imiona są takie same, ale dla dziewczynek mamy już wybrane. Będzie Emma i Melanie.
    Może to jakiś znak, że na chłopięce imiona pustka w głowie. W ciąży z Antkiem od razu wiedzieliśmy, że będzie Antoni, a dla dziewczynki mieliśmy problem :)

    Kto wie jak będzie teraz :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 23 marca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz ,powiem ci szczerze ze tez juz przegladalam imienniki w poszukiwaniu imienia . Ciezko jst cokolwiek wybrac. Jak mi sie jakies imie podoba to mojemu nie.. I u nas jest tak ze jak juz w rodzinie jest jeden tomek I jedna ania na orzyklad ti juz sa te imiona zaklepane :P
    Po za tym jest wiele pieknych imion ale niektore z nich kojarza mi sie z danymi osibami ktore znam i nie koniecznie lubie wiec z marszu odpadaja.
    Jak narazie ubilam sobie w glowie Nadie i Oliviera ,ale tydzien temu byla Klaudia i Patryk wiec mysle ,ze w ciagu tych 6miesiecy przewinie nam sie przez glowe jeszcze setki tych imion :P
    Ja mam przeczucie na dziewczynke..ale ostatnio sni mi sie caly czas chlopiec. Ogolnie jakie chore sny mam... ostatnio mi sie snilo ze moje dziecko nie dosc ze ma bujna szope na glowie to jeszcze ni to blond ni to rude :P
    Kurcze szkoda ze ci nie wyszlo z tymi genetycznymi..moze bobasy by pokazaly juz co miedzy nozkami maja :P a co do ruchow,zazdroszcze ze juz je czujesz ,ale pozniej jak to kopniaki beda ,a ru podwojnie :P..

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorrki za literowki ale mam jakas chora klawiature ogolnie w telefonie :P napisanie tekstu z polskimi znakami by mi dwa razy dluzej zajelo,a i za blisko siebie sa klawisze i zadrza sie ze stukne nie w ta literke co trzeba xp

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama u nas też jest taka "tradycja" a raczej w rodzinie męża, że jak ktoś już ma tak na imię w rodzinie to właśnie imię zaklepane. Może i lepiej bo ani jedno z nich mi się nie podoba :) ale za to wiem, że może być problem bo imiona nie polskie. Ale co zrobić jak żadne z polskich dla dziewczynek nam się nie bardzo podobają i szukamy odpowiednika w niemieckim języku.

    Powiem Ci, że jest mi trochę przykro z powodu tych genetycznych i też już bym chciała wiedzieć co tam siedzi, ale no... Młody zarządził inaczej, a ja na prawdę nie mam ochoty użerać się z nim u lekarza szczególnie, że wszedł w etap "rzucania" się i darcia, ale takiego jakby go ze skóry obdzierali. Zastanawiam się co teraz zrobić z normalną wizytą... Bo i tak muszę iść na badania krwi, mocz, i zwykła kontrola maluchów i badanie ginekologiczne..
    I zaczynam się martwić jak ja połączę te wszystkie późniejsze częstsze usg z buntującym się Antkiem...


    A co do ruchów to skoro jesteś świadoma, że to mają być bąbelki, motylki w brzuchu i jesteś szczupła to może poczujesz wcześniej niż normalnie :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 23 marca 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) ja tak na szybko bo robimy remont w mieszkanku i nie mam czasu siedzieć z wami :) po weekendzie was nadrobię na spokojnie :)
    Powiem tyle że u nas wszystko dobrze to już 37 tydzień ! Za tydzień ciąża donoszona :) od poniedziałku próbuję wypchać dziecko na świat molestowaniem narzeczonego i malowaniem ścian ale na razie bezskutecznie :) Spieszyło się dziecku w 13 tygodniu na świat a teraz uparcie siedzi w brzuchu :) wczoraj miałam wizytę ale miałam tylko gbs pobierany więc nawet nie wiem jak tam dzidziuś i jak szyjka :) za dwa tygodnie mam ktg samo ale czy doczekamy haha :)

    Co do imion to u nas na początku miał być Daniel albo Dominika ale rodzice i w ogóle nasi znajomi zaczęli nas mieszać bo podawali jakieś swoje propozycje :) to w końcu zgodziłam się na imiona które bardzo podobają się narzeczonemu czyli Kasper albo Kornelia :) nie jestem tylko jeszcze pewna co do drugiego imienia dla chłopca w razie w nie mam zupełnie pomysłu a dla dziewczynki ma być niby Diana ale nie jest to takie imie które ma to coś i wiem na 100% że je chcę. A opcji że drugiego imienia dziecko nie będzie miało nie ma :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 23 marca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. :)
    U nas okej, odzyskuje humor i energię. To nie to co przed ciąża, ale jest zdecydowanie lepiej niż parę tygodni temu :)
    Jeśli chodzi o imiona.. na tą chwilę dla dziewczynki jest Ola.. Aleksandra <3 dla chłopca nie mamy pomysłów, była mowa o Dominiku, ale sama nie wiem.. dla córeczki jakoś jest większy wybór niż dla synka. Będę miała niezły problem jak się okaże, że to chłopiec :)
    W środę mamy wizytę u lekarza. Do USG też coraz bliżej i strasznie się nim stresuje, boję się, że usłyszę coś niepokojącego, że jest ryzyko wystąpienia jakiejś strasznej choroby.. nie wiem jak bym sobie z tym poradziła.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ