X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Adopcja ???
Odpowiedz

Adopcja ???

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko - jak ja Wam kibicowałam.
    Powiedzieli Wam chociaż dlaczego decyzja była taka a nie inna?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane tak jak pisalam wczesniej jestesmy b.zniesmaczeni i zniecheceni zwlaszcza moj maz. Doswiadczenie niesamowite ja porownuje do poronien bo Macius juz mial do nad przyjechac sad nam go przyznal a osrodek stwierdzil,ze jednak uwazaja iz ma zbyt duze zaburzenia przywiazania i nie nadaje sie do adopcji. Zobaczymy co dalej na razie maz widze, ze na ten czas nie jest gotowy a ja nie chce nic na sile i ze ja chce bo maz dla mnie zdecydowalby sie. Mysle,ze przyjdzie odpowiedni czas dla nas jeszcze.

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesko przykro mi bardzo, a nie można jeszcze kiedys próbować znowu o Maciusia? Czy on zawsze będzie miał te zaburzenia przywiązania i nie będzie nadawał się do adopcji? Mam nadzieję, że Cię nie uraziłam tymi pytaniami, wierzę, że doczekacie się dzieciaczka <3 Ale takie doświadczenie jest bardzo trudne, mam znajomych, którzy chcieli adoptować dziewczynkę 10-letnią, a pod koniec babcia dziewczynki się nie zgodziła i zabrała ją z tego ośrodku, w którym mieszkala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 15:23

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie można sie gdzies odwoływać?
    No przeciez to nie pies który jest agresywny i sie "nie nadaje do ludzi"
    Tylko dziecko, które pewnie wymaga większej pracy psychologa.

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie - masakra jakaś - może rzeczywiście można się odwołać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 15:55

  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!!!
    Niestety miałam przyjemność poznać rodzinę która miała pod opieką dzieci tak na krótko. Nie wiem jak to nazwać ,takie pogotowie może. Mój synek poszedł do zerówki i 2 dzieci chodziła do niego do zerówki z tej rodziny. Chłopczyk 5 lat i dziewczynka ale to chyba nie była jego siostra. Niestety chłopiec bardzo dużo przeżył jak na swój wiek. Mój syn i ten chłopczyk mieli pewną sytuacje która wyszła na jaw po jakimś czasie. Później się dowiedziałam, że chłopczyk był molestowany w rodzinnym domu lub się w nim naoglądał różnych takich rzeczy :-(. Przez tą sytuacje po pierwszym półroczu chłopiec i dziewczynka zniknęli ze szkoły. Potem dowiedziałam się że jednak zabrali ich z rodziny zastępczej bo mieli tam akurat te dzieci zostać na dłużej. Jednak docieram już do sedna sprawy. Chłopiec miał mieć spotkania z psychologiem i rodzina zastępcza została poinformowana, że jutro mają być z dziećmi w ośrodku u psychologa. Nie było możliwości negocjacji. Pojechali. Dzieci weszły do pokoiku do psychologa i już nie wyszły!!!!! Wyszedł tylko jakiś pracownik i powiedział tym ludziom że mają przywieść rzeczy dzieci bo je zabierają!!!! Dzieci w szoku. Dziewczynka zaniemówiła w ogóle a chłopiec wpadł w taką histerię, że nie można było go uspokoić. Tak ośrodki dbają o dobro dzieci!!! Dla mnie to jest masakra. Jak później takie dziecko nie ma mieć zaburzeń i ma nadawać się do adopcji??? Robią dzieciom wodę z mózgu. Babeczka która miała te dzieci wcześniej mówiła do nowej rodziny, że ona z tego rezygnuje bo to jest mafia. Teraz jeszcze będą ludzi ciągać po sądach czy nie zaniedbania jakieś byli a oni prywatnie z dziećmi jeździli do psychologów zanim jeszcze ośrodek wyznaczał im terminy bo były dosyć odległe. Dlatego napisałam u góry że niestety miałam przyjemność z taką rodziną bo to co zobaczyłam i przeżyłam razem z tymi ludźmi, jak traktują to przechodzi ludzkie pojęcie.

    Kava lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie potrafiłam sie oprzec i musze wkleic ten wiersz dotyczący adopcji, dla mnie jest piekny:
    Nie jesteś ciałem z mego ciała

    ani kością z mojej kości

    ale wciąż prawdziwie moja

    nie zapominam o tobie nawet na jedną minutę.

    Nie rozwijałaś się pod moim sercem

    ale w nim.

    Dla mnie jesteś kimś wyjątkowym.

    Fakt, że to nie ja ciebie urodziłam

    nie przeszkadza mi być twoją matką

    ani tobie moją córką.

    Bo być matką znaczy więcej niż urodzić dziecko

    a dorastanie jest czymś

    co możemy razem doświadczać...

    Tęskniłam za tobą

    i kiedy w końcu wybrano ciebie

    staliśmy się rodziną.

    W twoim zachowaniu jak w lustrze

    widzę swoje odbicie

    a podobieństwo tworzy się

    z miłości, ciepła i bezpieczeństwa.

    Claire Short

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 17:20

    Ania_84, Bratek, Asiak, manabu, Kjopa3, MARTIII lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 września 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa sliczne :-)
    Szczegilnie zapamietsm a podobieństwo tworzy sie z milosci ciepła i bezpieczenstwa <3

    inessa lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Redis Nowa
    Postów: 5 23

    Wysłany: 30 września 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, my właśnie zaczeliśmy szkolenia w Żarach. Polecam, pracują tam naprawdę kobiety z powołania. My dojeżdzamy na szkolenia 400 km, ale nie żałujemy. :) Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy :)
    Czujemy ze to najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć. Jesteśmy z niej DUMNI :)
    Pozdrawiam

    inessa, Mona_M, Bratek, Asiak, rah, ewelinka2210, Dagers, tercia lubią tę wiadomość

    885e7fd3240f6651c58efb0872d70af7.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 2 października 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redis gratuluję decyzji!
    Wysłałam Ci zaproszenie na priv mam kilka pytań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2015, 08:23

  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy Ośrodek ma swój program i swoje reguly kwalifikacji. Generalnie dużo papierów do dostarczenia, póżniej rozmowa w miejscu zamieszkania, plus diagnoza w środku (testy, rozmowa na temat motywacji, waszej historii życia, leczenia, relacji, obaw itp). Póżniej dostaje się kwalifikacje na szkolenie. w niektórych ośrodkach to juz oznacza że sięma kwalifikację adopcyjną, tylko trzeba je zobic, w innych jest to kolejny etap diagnozy i po szkoleniu mówią czy tak czy nie. zwykle kurs to spotkania raz na tydzień raz na dwa. No a pókbiorezonans to już czekanie... :)

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co potrzebujesz to pytaj. chętnie podpowiem :)

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 21:33

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy kwalifikację - czekamy.
    Nie dziwię się, że nie możesz się doczekać. 3 mam kciuki. Jakie nastawienie przed :)?

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .ać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 21:33

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawy sa dobre, rozmyslanie tez. to najwazniejsza decyzja w waszym zyciu :) ja caly czas rozmyslam :). po to tez jest kurs. rola osrodka nie jest zniechecanie tylko doprowadzenie do podjecia takiej decyzji na jaka jestescie gotowi.
    jak by co to fajne rzeczy pisza dziewczyny tu:
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/osrodki-adopcyjne,11782,24.html?sd=1

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 21:33

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 14 lutego 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJ JEST TU ktoś z Poznania co się stara o adopcję? chciałabym podpytać o coś więcej...?

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ