X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ANA p/ciała
Odpowiedz

ANA p/ciała

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noskapina wrote:
    Dzięki Toa za info:)

    vanessa ja wymieniałam jedynie immunologów z tego co kojarzę,a potrzebuję namiary do dobrego ginekologa.

    Jeśli nie chcesz/nie możesz napisać nazwiska na forum to napisz mi proszę prywatną wiadomość.
    Jeden z tych co wymieniłaś nie jest immunologiem tylko ginekologiem i zajmuje się głównie leczeniem niepłodności małżeńskiej :)

    Już dawno chciałam Ci wysłać priv ale nie zaakceptowałaś zaproszenia.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Noskapina Przyjaciółka
    Postów: 70 32

    Wysłany: 25 lutego 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybacz, jestem tu nowa i jeszcze się nie orientuję we wszystkich funkcjach;)
    ale już się poprawiam:) Dziękuję za zaproszenie:) To już wiem kogo masz na myśli. Cieszę się, że trafiłam na kogoś kto się leczy u tego lekarza, bo myśleliśmy o nim z mężem.

    f2w33e3kt4etj0j0.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 7 maja 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny! jestem swiezo po poronieniu i w związku z tym wykonuje badania. Wyszedl mi dodatni wynik ANA, przy czym nie mam zespołu antyfosfolipidowego, antyTPO i antyTG ujemne, mam tylko niedoczynność która jak na razie nie reaguje na leki.
    czy myślicie ze wynik ANA mogl wyjść fałszywie dodatni przez przebyte poronienie?
    dodam ze jak zaczely być problemy z beta to lekarz wlaczyl mi Acard i Clexane, a mimo to ciaza obumarla...

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Noskapina Przyjaciółka
    Postów: 70 32

    Wysłany: 10 maja 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie masz miano ANA? I kiedy wykonywałaś badanie i czy miałaś jakiś zabieg?

    f2w33e3kt4etj0j0.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 10 maja 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem, czekam dopiero na wyniki ANA2, na razie wiem tylko ze ANA dodatnie. Wyszlo mi jeszcze Bialko S poniżej normy ale o ile się orientuje to nie ma ze sobą wiele wspólnego. Nie miałam zadnego zabiegu, poronienie samoistne..

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 10 maja 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem, czekam dopiero na wyniki ANA2, na razie wiem tylko ze ANA dodatnie. Wyszlo mi jeszcze Bialko S poniżej normy ale o ile się orientuje to nie ma ze sobą wiele wspólnego. Nie miałam zadnego zabiegu, poronienie samoistne..

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Noskapina Przyjaciółka
    Postów: 70 32

    Wysłany: 10 maja 2015, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To poczekaj spokojnie na ten wynik, on powie jakie jest miano i czy są jakieś konkretne przeciwciała. 5% populacji posiadająca ANA i jest zdrowa.Za poronienie moga odpowiadać ANA, ale w Twoim wypadku również niedoczynność.

    APS lubi tę wiadomość

    f2w33e3kt4etj0j0.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 11 maja 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj, dałabym wiele żeby odkryc przyczyne... Gin mi powiedział ze ta moja tarczyca nie jest tragiczna i dziewczyny z gorszymi wynikami rodza zdrowe dzieci wiec sama już nie wiem co jest winowajca :( najgorsze jest to ze jak na razie po miesiącu brania tabletek TSH mi nie spada, a tak bardzo chciałabym się już starac o dzidzie...
    Jeśli chodzi o ANA to pocieszylas mnie tymi 5%, chociaż znając moje szczęście to pewnie się w nich nie znajde :)

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 11 maja 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciężko znalesc na necie jakies sensowne informacje o ANA. Jest dużo o zespole antyfosfolipidowym a o ANA mało konkretów i mało kobiet z tym problemem. tyle ze leczenie podobno jest takie samo.

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Noskapina Przyjaciółka
    Postów: 70 32

    Wysłany: 12 maja 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypadek przypadkowi nierówny, nie ma się co sugerować innymi przy okreslaniu jakie TSH jest dla Ciebie odpowiednie. Ja mam THS w normie cały czas, a mam Hashimoto najprawdopodobniej od wielu lat. Jeśli po 2 miesiącach brania leków TSH nie drgnie, to wtedy możesz się zacząć zastanawiać, być może masz źle dobraną dawkę leku. A samo ANA nic nie mówi, nie są to przeciwciała specyficzne dla konkretnej jednostki chorobowej, są w wielu chorobach autoimmunologicznych, dopiero ANA2 może coś powiedzieć.

    f2w33e3kt4etj0j0.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za odpowiedz, odezwe się jak będę mieć wyniki ANA2 :)

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • OvuFriend

    Wysłany: 12 maja 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 13 maja 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebralam wlasnie wynik ANA2:
    STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:160 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty.
    ktoś mi podpowie jak to rozumieć?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Noskapina Przyjaciółka
    Postów: 70 32

    Wysłany: 15 maja 2015, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miano jest niskie:) Nic więcej nie pisze odnośnie innych p/ciał?

    f2w33e3kt4etj0j0.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 15 maja 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie nie :( wiesz co to znaczy ze swiecenie jest ziarniste???
    miano niskie ale chyba mimo to jest cos nie tak z systemem immunologicznym?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • edyta Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:) czytałam trochę pobieżnie więc przepraszam z góry jeśli zadam pytanie raz jeszcze ale czy ma któraś z Was namiary na dr Angelikę Wawrzkiewicz z Zabrza? Czy przyjmuje prywatnie? Czy trzeba mieć do niej skierowanie? Zaczynam zabawę z ana więc będę baaaardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam

  • Yasmin Autorytet
    Postów: 2237 2765

    Wysłany: 11 września 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Dziewczyny nie znalazłam tutaj wątku bezpośrednio o tym dziadostwie dlatego zakładam nowy. Czy któraś ma to świństwo w sobie ? Jakie miano i na jakiej podstawie je u Was wykryto ? Zaszłyście normalnie w ciążę z tym i donosiłyście ??
    cześć dziewczyny. Ja choruję na tocznia układowego. ANA u mnie cyklicznie wysokie. Zdiagnozowali mi to świństwo podczas szukania nawracających zapaleń nerwu wzrokowego. Dla pocieszenia jestem mamą 7 miesięcznej wolnej od tego córeczki :) Ciążę zniosłam świetnie (prócz typowych objawów ciążowych), ale za to po porodzie masakra jakaś. moja historia jest długa. chętnie z czasem opowiem. nie poddawajcie się dziewczyny. warto walczyć nawet gdy nie ma już nadziei

    8599csqvfcj5emu4.png
    w5wqsg188oym87yb.png
  • Aksi Przyjaciółka
    Postów: 116 30

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yasmin wrote:
    cześć dziewczyny. Ja choruję na tocznia układowego. ANA u mnie cyklicznie wysokie. Zdiagnozowali mi to świństwo podczas szukania nawracających zapaleń nerwu wzrokowego. Dla pocieszenia jestem mamą 7 miesięcznej wolnej od tego córeczki :) Ciążę zniosłam świetnie (prócz typowych objawów ciążowych), ale za to po porodzie masakra jakaś. moja historia jest długa. chętnie z czasem opowiem. nie poddawajcie się dziewczyny. warto walczyć nawet gdy nie ma już nadziei

    Cześć :)
    Czy brałas moze jakieś leki? Które ANA robiłaś? 1i2, czy ANA3 też?
    Ja mam ANA1 dodatnie i ANA2 graniczne, miano świecienia ziarniste 1:160. Slyszałam że teraz pora na ANA3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jesteście tu jeszcze?

    jestem po poronieniu (w czwartek było 6 tyg.), a w środę zrobiłam sobie badanie na p/c p.j. ANA (czyli można rzecz prawie 6 tyg. po zabiegu) i oto co mi wyszło: :(

    Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA): W badanym materiale WYKRYTO obecność przeciwciał przeciwjądrowych
    Miano: 1:80
    Typ świecenia: plamisty

    Powiedzcie czy mam się już martwić?????

    4 tyg. przed badaniem miałam robioną kanałówkę zęba (jeśli to może mieć jakieś znaczenie).

    Dodatkowo coś o mnie jeszcze: mam wykryte Hashimoto (aTPO ok. 300), niedoczynność tarczycy - biorę Euthyrox 25.

    Robiłam też dodatkowe badania: antykoagulant tocznia - ujemny, P/c antykardiolipinowe - ujemne.

    z góry dziękuję Wam za odpowiedź.

  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 26 lutego 2016, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny i u mnie dodatnie ANA plus podwyzszona prolaktyna dwa poronienia z tym hormonem chodzi o to ze traktuje dziecko jak chorobe i poprostu je zabija bez lekow sie nie obejdzie kazda jedna ciaza zakonczy sie fiaskiem :( moja ginekolog przepisala mi sterydy PREDNISOLONE ktore mam zaczac brac jak tylko dowiem sie ze jestem w ciazy do 12 tyg i stal sie cud!!!!!!!!!!! moja corka skonczyla wlasnie pol roku a za nastepne pol roku powtorze badania zeby wiedziec czy owy hormon wzrosl czy nie ale juz dzis wiem ze PREDNISOLONE bedzie konieczne by utrzymac ciaze

    bobo_frut lubi tę wiadomość

    sylwanka26
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ