X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ANA p/ciała
Odpowiedz

ANA p/ciała

Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 22 listopada 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    U mnie napisali "Badania wykonano pośrednią metodą immunocośtam na przełyku małpy, świnki morskiej i komórkach HEp-2.

    WTF?!?!?!?!?!?!?!?!?!
    no bo takie odczynniki między innymi się stosuje do stwierdzenia czy wykryto te przeciwciała.

    M&M
  • Eniula Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 listopada 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    Właśnie odebrałam wyniki ANA2.

    W badanej surowicy krwi WYKRYTO przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) o typie świecenia ziarnistym i mianie 160.

    W metodzie immunodyfuzji wobec ekstraktów grasicy NIE WYKRYTO przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA (Sm, RNP, La/SS-B, PM-Scl, Scl-70, Jo1, Ku, Mi-2, Ro/SS-A, rybosomalnych, fibrylarynowych, RNA-polimerazie I).

    Nic z tego nie rozumiem :(

    Powinnaś zgłosić się do reumatologa na dalsze rozszerzone badania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Idgie- niestety dla mnie to czarna magia również :( także nie pomogę.

    Przeczytałam cały wątek i nic nie kumam :(
    Dopiero tutaj na forum dowiedziałam się, że coś takiego w ogóle istnieje.
    Czy ktoś mi powie, czy u mnie jest możliwość, że mam te przeciwciała skoro mam już córkę?
    W pierwszą ciążę zaszłam w 1 cyklu starań lecz poroniłam.
    Po 6 miesiącach starań (bez wspomagaczy) zaszłam i ciąża przebiegała książkowo, córcia zdrowa.
    No ale teraz jest pod górkę od 18 miesięcy.
    W maju miałam laparoskopię, usunięto mi torbiel endometrialną i pół jajnika. Endometriozy nie było na innych narządach, tylko 5cm torbiel.
    Hist-pat po laparoskopii nie wykazał endometriozy, tylko zwykłą torbiel z niepękniętych pęcherzyków i ciałek białawych. Bez szału :)
    Lekarz z Invimedu stwierdził, że to że hist-pat nie wykazał endometriozy to nie znaczy że jej nie ma. Że on ufa bardziej lekarzowi, który widział torbiel na żywo i twierdzi, że to endo niż facetowi, który oglądał mały wycinek pod mikroskopem.
    CA125 zawsze jest ponad normę. Wypadałoby powtórzyć ten marker.
    No ale moje pytanie- czy mogę mieć jakieś ANA skoro bez problemu pojawiła się moja córka?
    Czy te przeciwciała ma się od urodzenia, czy one mogą się pojawić w związku z jakąś chorobą? Od jakiegoś roku bolą mnie stawy, kości. Biorę wit D i wtedy jest lepiej. Ale zaczęła się jesień i już mnie wszystko boli.
    Totalnie jestem zielona w tym temacie, jakże ważnym!
    Help :)

    pojęcia nie mam...mnie strasznie bolą palce u stóp i rąk i stawy..podobno t też przyczyna niedobory b12..więc od dwóch lat mnie żgają idosaję ja co miesniowo raz w miesiącu...czy jest lepiej sam nie wiem...może trochę...

  • Eniula Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 listopada 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Markery nawet przy przeziębieniu idą w górę.
    Można mieć ANA i urodzić.:)
    Zróbcie sobie badanie RF-rheumatoid factor oraz ASO.
    ASO w wysokim mianie może oznaczać że w stawach zagnieździły się bakterie- nazywamy to chorobą odczynową która powoduje ból stawów.
    RF pokaże czy mamy do czynienia z poważnym stanem zapalnym a w połączeniu z ANA o artretyzmie.

    Umka lubi tę wiadomość

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 22 listopada 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eniula wrote:
    Powinnaś zgłosić się do reumatologa na dalsze rozszerzone badania.


    Ja mam 1:320 homogenny i jąderkowy i negatywne te pozostałe i mam dopiero się zgłosić za około rok na powtórzenie. No ale ja mam wysokie Anty-TPO w hashimoto i to może dlatego tak mam.

    M&M
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 listopada 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ wrote:
    Hej mój maż jest na bezglutenie, więc ja po cześci też...
    Mnie wyszlo ANA 1 dodatnie ANA dwa Ziarnsiste świecenie...powtórzyłam i juz nie bylo...powtórzyłam po operacji wyciecia guza w okolicach pępka..czy to mogla być przyczyna wzrostu przeciwciał?
    Tak po jakimkolwiek zabiegu, większym zranieniu np. po usunięciu zęba ANA może wyjść dodatnie (jak sie ich nie ma) Po zabiegu/zranieniu powinno sie odczekać 6 tygodni i dopiero wtedy badać ANA bo inaczej wyjdą wysokie/dodatnie.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 22 listopada 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli, żeby zrobić moje badanie, musieli maltretować jakąś małpkę i świnkę?! :(

    Zapisałam się do reumatologa na za tydzień.
    Byłam już na początku roku, bo mnie nadgarstki i stawy w prawym małym palcu bolały (od pracy myszką?). Czynnik reumatoidalny RF mam ok, ale robiłam jeszcze odczyn Waaler-Rose i on wyszedł dodatni.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 listopada 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    Czyli, żeby zrobić moje badanie, musieli maltretować jakąś małpkę i świnkę?! :(
    0sad.gif nooooooo o tym to nie pomyślałam...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 22 listopada 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, mam poczucie winy wobec tych zwierzaków :(

    vanessa, Mimbla lubią tę wiadomość

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 listopada 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    Kurde, mam poczucie winy wobec tych zwierzaków :(
    może tym zwierzaczkom sprawiło to przyjemność albo... za to im płacą ;)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 22 listopada 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pewnością...

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Eniula Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 23 listopada 2014, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Ja mam 1:320 homogenny i jąderkowy i negatywne te pozostałe i mam dopiero się zgłosić za około rok na powtórzenie. No ale ja mam wysokie Anty-TPO w hashimoto i to może dlatego tak mam.
    Tak przy Hasi Ana górą i nie ziarnista. Odstawiłaś gluten?

  • Eniula Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 23 listopada 2014, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    Czyli, żeby zrobić moje badanie, musieli maltretować jakąś małpkę i świnkę?! :(

    Zapisałam się do reumatologa na za tydzień.
    Byłam już na początku roku, bo mnie nadgarstki i stawy w prawym małym palcu bolały (od pracy myszką?). Czynnik reumatoidalny RF mam ok, ale robiłam jeszcze odczyn Waaler-Rose i on wyszedł dodatni.
    No niestety nośnikami do badań są zwierzątka. Coś za coś... Odczyn W-R to inna forma oznaczania RF. Powodzenia. :)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 23 listopada 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eniula wrote:
    Tak przy Hasi Ana górą i nie ziarnista. Odstawiłaś gluten?
    Lekarz nie kazał, ani reunatolog, ani endokrynolog. Ale myślę nad kupieniem książki z przepisami właśnie bez glutenu.

    M&M
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 23 listopada 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedne zwierzaki.

    Gluten wplywa na ANA?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Eniula Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 23 listopada 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy Hashi przeciwciała niszczą tarczycę która nie jest w stanie w pełni funkcjonować i dlatego podaje się hormony. Gluten i laktoza są składnikami obciążającymi system immunologiczny. Wiele osób nie wie że ma np. nietolerancję na gluten która może powodować wytwarzanie przeciwciał przeciw tarczycy.
    Warto zagłębić się w tym temacie.

    Gluten nie wpływa na ANA. ANA może świadczyć o chorobach autoimmunologicznych. Ale powtarzam może. :)

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 23 listopada 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama ma Gravesa-Basedowa. Powiem jej, żeby o tym poczytała.
    Dzięki za inspirację :)

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Judyta Znajoma
    Postów: 24 64

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potwierdzam. Bardzo dlugo staralismy sie zajsc w ciaze. po dlugim staraniu sie udalo, ale 2 krotnie poronilam. Ciaza obumarla. Po pierwszym poronieniu lekarze nie zlecili mi badan, tylko tlumaczyli, ze to moze sie zdarzyc. Po drugim okazalo sie, ze mam przeciwciala przeciwjadrowe. Ponadto mam endometrioze (chorobe autoimmunologiczna) Zrobilam testy na nietolerancje pokarmowa i okazalo sie, ze w wieku 36 lat sie dowiedzialam, ze mam nietolerancje na gluten, laktoze, jaja kurze i jeszcze pare innych rzeczy, ktore czesto jadlam. Odstawilam to wszystko, biore aspiryne a w przypadku zajscia w ciaze bede brala heparyny. Ponadto biore lek naltrexon na choroby autoimmunologiczne i mam nadzieje, ze w koncu sie doczekamy naszego szczescia. Stawy tez mnie zawsze bolaly, myslalam, za taka moja uroda, ale odkad odstawilam gluten i laktoze oraz odkad biore aspiryne, jest lepiej z tym.

    fresa lubi tę wiadomość

  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny jestem po 2 poronieniach po ostatnim w czerwcu tego roku mielismy przerwe pol roczna zeby wszystko sie zagoilo i wrocilo do normy a w miedzy czasie robilam badanie nim podejmniemy probe zaledwie tydzien temu pokazalam lekarce wyniki badan i niestey tez mam to COS ANA ale nie widzedze nigdzie numeracji czy to jest ANA 1 ? W mianie 1:640 to suma ktora wybiega bardzo poza granice normy czy tylko ciut ciut ktos cos o tym wie?
    na dodatek mam podwyzszona prolaktyne i tez nie wiem jak bardzo czy duzo ponad norme wynik 24,27 ng/ml
    lekarka powiedziala mi tylko zeby probowac a jak zobacze pozytywny test to przyjmowac codziennie rano aspiryne i jakies ziolko zapomnialam teraz nazwy i nic wiecej watpie zeby mi to pomoglo
    ostatnie poronienie najprawdopodobniej bylo z przyczyny zlego podzialu chromosomow a moja ANA jest typ swiecenia: ziarnisty i chromosomow
    zastanawiam sie czy czasem nie powinnam porozmawiac z lekarka o tych zastrzykach od momentu owulacjii do miesiaczki zeby chronic dziecko od samego poczatku co myslicie?

    fresa lubi tę wiadomość

    sylwanka26
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    nie robiłam jeszcze badań na ANA, ale zapewne będę musiała je zrobić. Mam endometriozę, przyszedł w tamtym roku moment, kiedy podczas miesiączek źle się czułam. Miałam stany podgorączkowe, wszystko mnie łamało jakby mnie jakie choróbsko brało. Ostatnio przez kurację półroczną na endometriozę nie miesiączkowałam, teraz jest mój 3 cykl i znowu zaczyna mnie wszystko boleć w ciele.

    Wiem, że już z samego tytułu posiadania endometriozy jestem narażona na inne schorzenia.

    Wytłumaczcie mi tak prosto czym są ANA? Są to przeciwciała, które atakują sam swój organizm? Ale to jest z jakiś bakterii wszystko?

    Jest badanie ANA1, ANA2, a jak się nazywa badanie ANA gdzie sprawdza się poszczególne narządy jakie zaatakowało?

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ