Forum Starając się - ogólne BLOKADA PSYCHICZNA
Odpowiedz

BLOKADA PSYCHICZNA

Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:10

 • zielarka Autorytet
  Postów: 2092 3373

  Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  weronika86 wrote:
  Moglabys napisac cos o tej diecie?
  Zakaz:
  -mleka i nabiału w ogóle
  -sera żółtego
  -cukru
  -białej mąki
  -kawy
  -herbaty
  zalecenia:
  -mięta
  -rumianek
  -przywrotnik

  Od 1 stycznia (a co, symboliczna data pomaga trzymać się zaleceń) wracam do tego rygoru...chyba zdechnę bez mleka i kawy... :(

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2013, 22:22

  FITop1.png
 • ChciałabymJuż Autorytet
  Postów: 862 1065

  Wysłany: 1 stycznia 2014, 20:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hmm bez bleka to ja w raju:P bo nie lubię i kawy też nie, ale cukier?? :o On jest wszędzie. nie słodzę herbaty, ale nie wyobrażam sobie nie wciągnąć czegoś słodkiego...

  Właściwie to ja już w ogóle nie wiem jak do tego wszystkiego podchodzić. W tym miesiącu jestem tu tylko hmm.. w celach towarzyskich. Bo to jest tak.. jak mierzę tempkę, myślę co jeść, czego nie, co sprzyja zajściu w ciążę, co nie.. to non stop myślę o dziecku, nadzieja rośnie z dnia na dzień, w pobliżu @ sięga zenitu,a później .. wielkie rozczarowanie. No i mówią, że nie należy się tak starać za wszelką cenę, non stop o tym myśleć i wszystkiego kontrolować.. a z drugiej stroy, żeby pilnować tego, tego i oewgo... to jak kurde w końcu?! Stąd właśnie ja w tym miesiącu mam w d... całe mierzenie temp. i czuję się z tym wspaniale.Jak patrzę czasem na wykres to brakuje tych kreseczek, ale ogólnie super. Tylko jeszcze mi zostało planowanie <3 na dany dzień :-/ może i to uda się zniwelować. W ogóle to w sobotę idę na muzykoterapię kamertonami..może to pomoże mi się zdystansować.. Napiszę więcej po wizycie :)

  ulek lubi tę wiadomość

  dqprupjyo7wwzfuq.png

  thgfe6hhvbp6j415.png
 • Maracuja Autorytet
  Postów: 746 241

  Wysłany: 1 stycznia 2014, 20:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ChciałabymJuż wrote:

  Właściwie to ja już w ogóle nie wiem jak do tego wszystkiego podchodzić. W tym miesiącu jestem tu tylko hmm.. w celach towarzyskich. Bo to jest tak.. jak mierzę tempkę, myślę co jeść, czego nie, co sprzyja zajściu w ciążę, co nie.. to non stop myślę o dziecku, nadzieja rośnie z dnia na dzień, w pobliżu @ sięga zenitu,a później .. wielkie rozczarowanie.

  mam dokładnie tak samo. Stwierdziłam, że w tym miesiącu, nie będę oglądała wszystkich tych ciążowych programów, które swoją drogą uwielbiam. W ostatnim cyklu czułam takie napięcie, że nie mogłam spać w nocy , a wszystko przez przeżycia związane z pragnieniem dziecka. I nie pomagają obietnice składane samej sobie, że odpuszczam, że nie będę się nakręcać, bo głowa i tak robi swoje...nie mam już na to pomysłu. Jest dokładnie tak jak napisałaś, że z jednej strony wszędzie się czyta o tym żeby się wyluzować i nie pragnąć dziecka za bardzo. Z drugiej strony, że decyzja o zajściu w ciążę powinna się wiązać ze świadomym przygotowaniem, odpowiednią dietą, braniem kwasu i innych suplementów. Jak więc o tym wszystkim nie myśleć, skoro jedno drugie wyklucza. Można się nie stresować, jeśli jest się na początku starań, ale im dłuższy czas za nami tym trudniej wmawiać sobie, że jest i będzie super.

  ulek lubi tę wiadomość

  Maracuja
 • ChciałabymJuż Autorytet
  Postów: 862 1065

  Wysłany: 2 stycznia 2014, 17:59

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No właśnie ja początkowo chciałam tak świadomie podejść do ciąży i poszłam do mojej położnej środowiskowej i się pytam jakie badania mam zrobić, co brać, czego nie robić, czego nie jeść itd.. a ona popatrzyła na mnie i mi mówi tak: ciąża to nie choroba, nie staraj się wszystkiego przewidzieć, ani zaplanować bo i tak się nie uda. A ograniczenia sobie wprowadzisz jak będziesz w ciąży. Niech ciąża będzie ciążą a czas przed, po prostu czasem przed. I miała rację z pewnością, bo inaczej sie człowiek za bardzo napina jak chce wszystko wiedzieć przed.. tylko jak ochłonąć? Hmm..

  dqprupjyo7wwzfuq.png

  thgfe6hhvbp6j415.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego