X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne BLOKADA PSYCHICZNA
Odpowiedz

BLOKADA PSYCHICZNA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:10

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Moglabys napisac cos o tej diecie?
    Zakaz:
    -mleka i nabiału w ogóle
    -sera żółtego
    -cukru
    -białej mąki
    -kawy
    -herbaty
    zalecenia:
    -mięta
    -rumianek
    -przywrotnik

    Od 1 stycznia (a co, symboliczna data pomaga trzymać się zaleceń) wracam do tego rygoru...chyba zdechnę bez mleka i kawy... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2013, 22:22

    FITop1.png
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm bez bleka to ja w raju:P bo nie lubię i kawy też nie, ale cukier?? :o On jest wszędzie. nie słodzę herbaty, ale nie wyobrażam sobie nie wciągnąć czegoś słodkiego...

    Właściwie to ja już w ogóle nie wiem jak do tego wszystkiego podchodzić. W tym miesiącu jestem tu tylko hmm.. w celach towarzyskich. Bo to jest tak.. jak mierzę tempkę, myślę co jeść, czego nie, co sprzyja zajściu w ciążę, co nie.. to non stop myślę o dziecku, nadzieja rośnie z dnia na dzień, w pobliżu @ sięga zenitu,a później .. wielkie rozczarowanie. No i mówią, że nie należy się tak starać za wszelką cenę, non stop o tym myśleć i wszystkiego kontrolować.. a z drugiej stroy, żeby pilnować tego, tego i oewgo... to jak kurde w końcu?! Stąd właśnie ja w tym miesiącu mam w d... całe mierzenie temp. i czuję się z tym wspaniale.Jak patrzę czasem na wykres to brakuje tych kreseczek, ale ogólnie super. Tylko jeszcze mi zostało planowanie <3 na dany dzień :-/ może i to uda się zniwelować. W ogóle to w sobotę idę na muzykoterapię kamertonami..może to pomoże mi się zdystansować.. Napiszę więcej po wizycie :)

    ulek lubi tę wiadomość

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChciałabymJuż wrote:

    Właściwie to ja już w ogóle nie wiem jak do tego wszystkiego podchodzić. W tym miesiącu jestem tu tylko hmm.. w celach towarzyskich. Bo to jest tak.. jak mierzę tempkę, myślę co jeść, czego nie, co sprzyja zajściu w ciążę, co nie.. to non stop myślę o dziecku, nadzieja rośnie z dnia na dzień, w pobliżu @ sięga zenitu,a później .. wielkie rozczarowanie.

    mam dokładnie tak samo. Stwierdziłam, że w tym miesiącu, nie będę oglądała wszystkich tych ciążowych programów, które swoją drogą uwielbiam. W ostatnim cyklu czułam takie napięcie, że nie mogłam spać w nocy , a wszystko przez przeżycia związane z pragnieniem dziecka. I nie pomagają obietnice składane samej sobie, że odpuszczam, że nie będę się nakręcać, bo głowa i tak robi swoje...nie mam już na to pomysłu. Jest dokładnie tak jak napisałaś, że z jednej strony wszędzie się czyta o tym żeby się wyluzować i nie pragnąć dziecka za bardzo. Z drugiej strony, że decyzja o zajściu w ciążę powinna się wiązać ze świadomym przygotowaniem, odpowiednią dietą, braniem kwasu i innych suplementów. Jak więc o tym wszystkim nie myśleć, skoro jedno drugie wyklucza. Można się nie stresować, jeśli jest się na początku starań, ale im dłuższy czas za nami tym trudniej wmawiać sobie, że jest i będzie super.

    ulek lubi tę wiadomość

    Maracuja
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja początkowo chciałam tak świadomie podejść do ciąży i poszłam do mojej położnej środowiskowej i się pytam jakie badania mam zrobić, co brać, czego nie robić, czego nie jeść itd.. a ona popatrzyła na mnie i mi mówi tak: ciąża to nie choroba, nie staraj się wszystkiego przewidzieć, ani zaplanować bo i tak się nie uda. A ograniczenia sobie wprowadzisz jak będziesz w ciąży. Niech ciąża będzie ciążą a czas przed, po prostu czasem przed. I miała rację z pewnością, bo inaczej sie człowiek za bardzo napina jak chce wszystko wiedzieć przed.. tylko jak ochłonąć? Hmm..

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ