X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienia przed okresem.
Odpowiedz

Brązowe plamienia przed okresem.

Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 maja 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane u mnie w szczęśliwym cyklu plamienia były od 3 dpo i trwały ok 6 dni? jakoś tak potem nic, czysto test - bladzioch 16 dpo a dziś pojawiło się plamienie znowu.
    kochane nie mam luteiny, nie byłam nawet u gin jeszcze mogę najwcześniej za tydzień iść bo wtedy przyjmuje. ale nie panikuję bo robiłam progesteron w 23 dc i było 18,8 i gin powiedziała że idealnie więc zobaczymy. weekend robię testy a w pon betę. jak będa plamienia jutro i w sob to zapiszę się na czw do gin i czekamy, wierzę że fasolka sobie rośnie i będzie dobrze. wstrzymam się z <3 bo wczoraj było i może plamienie po tym też być?

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia trzymam ogromnie kciuki za Ciebie !!!
    Dużo odpoczywaj i nie denerwuj się zbytnio choć wiem ze to tak łatwo mówić..
    Serduszkowanie moze faktycznie lepiej odopuścić... Tak dopóki nie upewnisz sie ze wszystko jest ok :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 4 maja 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katson witam się i ja :)
    Widzę ze nasze plamienia to jakaś epidemia :/

    Liuccecita zastanawiam sie czy aby u mnie nie jest tez powodem slabej jakosci owulacja :/
    W kolejnym cyklu mam miec znowu monitoring i zobaczymy czy wlanczac leki na stymulacje..
    Teraz niby owulacja byla ale pecherzyk mógł mieć tylko ok 20mm i to moze za slabo, nie wiem sama co o tym myśleć
    Pociesza mnie to ze u kolezanki w szczesliwym cyklu gin na monitoringu nie wiedział pęcherzyka i Zapowiadał cykl bezowulacyjny ;)

    katson lubi tę wiadomość

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 4 maja 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie się Sylwia wydawało, ze pęcherzyk pęka przy 20 mm. jak miałam 19 to gin mi powiedział, ze owulka będzie na następny dzień. Wydaje mi sie, ze ta wielkość to nie jest zła.

    sylwia1986 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 maja 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Agusia_pia trzymam ogromnie kciuki za Ciebie !!!
    Dużo odpoczywaj i nie denerwuj się zbytnio choć wiem ze to tak łatwo mówić..
    Serduszkowanie moze faktycznie lepiej odopuścić... Tak dopóki nie upewnisz sie ze wszystko jest ok :)
    mąż jutro wraca ale powiem mu abyśmy się wstrzymali o ile jutro test pokaże znowu dwie kreski ;) chociaż mam nadzieję że tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 19:05

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 4 maja 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    kochane u mnie w szczęśliwym cyklu plamienia były od 3 dpo i trwały ok 6 dni? jakoś tak potem nic, czysto test - bladzioch 16 dpo a dziś pojawiło się plamienie znowu.
    kochane nie mam luteiny, nie byłam nawet u gin jeszcze mogę najwcześniej za tydzień iść bo wtedy przyjmuje. ale nie panikuję bo robiłam progesteron w 23 dc i było 18,8 i gin powiedziała że idealnie więc zobaczymy. weekend robię testy a w pon betę. jak będa plamienia jutro i w sob to zapiszę się na czw do gin i czekamy, wierzę że fasolka sobie rośnie i będzie dobrze. wstrzymam się z <3 bo wczoraj było i może plamienie po tym też być?

    @Agusia_pia a jakie były Twoje poprzednie cykle? Również plamiłaś w tym samym czasie ? Czy plamienia noe występowały :)?

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 maja 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katson wrote:
    @Agusia_pia a jakie były Twoje poprzednie cykle? Również plamiłaś w tym samym czasie ? Czy plamienia noe występowały :)?
    we wcześniejszych cyklach plamienia były na 2-3 dni przed @, ostatnio pred poprzednią @ miałam 5 dni plamień! dlatego zaczęłam się martwic robić badania ale wszystko mam w normie.
    oby teraz plamienia ustały i fasolka rosła zdrowa

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia wielkosc pecherzyka akurat nie ma tu znaczenia, jakości owulacji nie "widać" na oko...

    u mnie 1 cykl z Aromkiem, niestety bez ciąży, ale proga miałam 6 dpo 25,40, co ponoć swiadczy o dobrej jakości ciałka żółtego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 07:25

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 5 maja 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita moze tez sobie zbadam progesteron :)
    To juz powinno dac jakiś lepszy obraz sytuacji tak wnioskuje z tego co piszesz:)

    Teraz jeszcze jedna sprawa,na poniedziałek
    mam termin na tomograf zatok i kurcze nie wiem co z tym robic,bo przeswietlenia raczej nie sa korzystne:/ co prawda szanse na ciaze sa srednie ale co jesli ??
    Co byscie zrobiły ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 5 maja 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katson- wrocila Ci endometrioza po prostu


    u5cvp2.png
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 5 maja 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @olencja ona cały czas jest :( ale chyba z miesiąca na miesiąc coraz bardziej daje o sobie znać, chociaż wynikowi jest super ca125 w normie i na usg tez czysto ale wiedaomo że może czaic się wszędzie

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 6 maja 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tak cicho w naszych nieszczesnych plamieniach?
    U mnie dzis 17dc i 4dpo i juz sie pojawilo plamienie w kolorze kawy z mlekiem czyli taki sluz kremowy zabarwiony na jasny braz :/
    Dwa cykle juz bylo lepiej bo plamienie trwalo juz tylko 4dni,myslalam ze to zasługa duphastonu i dostinexu a tu lipa..leki biorę nadal a plamienie zaczelo sie jeszcze szybciej niz zwykle :/
    Jak tam u was?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 7 maja 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie!! Nie pamiętam już czy pisałam Wam, że pierwszy cykl z dostinexem miałam zupełnie bez plamien, drugi z kremowymi, no a trzeci standardowo. Z clo plamien nie bylo, no ale ciąży też nie ;) może one są związane z działaniem hormonów? ?

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 7 maja 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu również dostałam plamien w 18 dc, do tego od 3 dni mam bóle jajnika promieniujące do nerki. Nie pamietam już kiedy tak z niecierpliwością czekałam na @, i żeby te plamienia i bóle sie skończyły. A powiedzcie mi czy u Was jest to jednostajnie nasilone plamienie? Czy z dnia na dzień rozkręca się bardziej tak jak często u mnie ? I zauważyłam też u siebie że zawsze wieczorem jest go więcej niż w ciągu dnia.

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 maja 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domli sam też już nie wiem czym te plamienia tak do końca są uwarunkowane...
    Moja mama miewała takie plamienia ale to pewnie 2/3 dni przed okresem a nie że prawie od połowy cyklu :/
    Moje siostry wogóle nie wiedzą co to plamienia a ja biedna borykam się z nimi już kilka lat, odkąd zaczęłam starać się o dziecko one trwają tak długo 8/10 dni

    Katson u mnie też plamienie ma różne formy i stopień nasilenia...zaczynały się od lekko podbarwionego na brąz kremowego śluzu, później wodniste w kolorze kawy z mlekiem ( takie mam teraz :/ )a przed samym okresem taka sucha maź ciemno brązowa..
    Teraz przy lekach są nieco mniej nasilone i też nie żeby cały dzień, tylko ze 3 razy w ciągu dnia coś poleci, w nocy czasem coś jest czasem dopiero rano jak wstanę i idę do kibelka
    Ja też cały czas od owulacji mam takie jakby ciągnięcia w dole brzucha i w okolicy jajników
    Jest to wszystko cholernie irytujące bo ciągle się badam, faszeruje tymi wszystkimi hormonami ...i nic :(

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia a miałaś stymulowane cykle? Ja jestem na pierwszym z CLO i nie miałam plamień (wcześniej brązowe skrzepy i kawa z mlekiem prawie całą drugą połowę cyklu). Dopiero dziś (25 dzień) pojawiło się trochę krwi po <3 . Może to już @ się zaczyna.

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 maja 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero mamy w planach stymulacje, ale to pewnie za dwa cykle bo teraz mi gin kazala przyjsc po @ na kolejny monitoring i przyniesc wyniki chlopa i dopiero z jego wynikami bedzie stymulacja

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia to mam tak samo jak ty :( a robiłaś badania hormonów ? Ja mam wszystko w normie, u mnie lekarze zwalają plamienia na endometriozę ale wcześniej ich nie było przez tyle lat... dopiero jak zaczęłam starać sie o dziecko to z miesiąca na miesiąca są coraz dłuższe:(

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 maja 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katson robiłam badania...ale też nie wszystkie
    Mam stwierdzone Hashimoto i biorę na to euthyrox, progesteron mialam badany kilka mies temu -wtedy wynik był super (planuje sobie zbadać w tym cyklu za kilka dni )
    Prolaktyna była podstawowa w górnej granicy normy i po obciążeniu za wysoko - biorę dostinex - wynik obecnie super
    Kiedyś lekarzowi nadmieniłam coś o endometriozie - powiedział,że nie widzi wskazań, żeby ją u mnie podejrzewać.
    teraz moja gin ma w planach stymulacje przed owu, ale to dopiero po zobaczeniu wyników mojego chłopa, więc biedny musi zrobić w końcu to badanie...
    Jeśli po tym nadal nie będzie efektów to laparoskopia i będą szukać przyczyn w moich wnętrznościach ;)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia- a spytalas go co oznaczaja u CIebie plamienia? u mnie zaden w ciagu 15 lat tez jej nie podejrzewal...


    u5cvp2.png
‹‹ 19 20 21 22 23
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ