X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienia przed okresem.
Odpowiedz

Brązowe plamienia przed okresem.

Oceń ten wątek:
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 maja 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja powiedz mi po jakim badaniu wyszło że to jednak endometrioza ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 8 maja 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laparoskopia, bo ani na usg nie bylo nic widac ani marker ca125 nie wyszedl wysoki


    u5cvp2.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 8 maja 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin tez zakłada u mnie laparoskopie jako ostatni punkt badan...i szczerze powoedziawszy mnie to przeraza,nigdy nie bylam jeszcze w szpitalu a to jednak zabieg
    Powiedzcie mi dziewczyny bo chce sobie zbadac progesteron 7dni po owulacji ...tylko czy wynik bedzie miarodajny skoro biore duphaston?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 8 maja 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia wynik nie bedzie miarodajny bo duphaston to syntetyczny progesteron :) u mnie cześć zmian endo było widać przy tomografii komputerowej ale dopiero laparoskopia odsłoniła wszystko:)

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy dupku mozna, przy luteinie nie mozna robic proga


    u5cvp2.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięks olencja - własnie przekopałam wczoraj internety..i wyczytałam (nawet słowa lekarzy) że duphaston nie wpływa na wynik progesteronu ..tak więc dziś zrobiłam sobie badanie 7/8 dni po owulacji (owulacja była jakoś z 12 na 13 dc)

    olencja lubi tę wiadomość

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was dziewczyny, jak plamienia ?

    u mnie jeden cykl super, kolejny znów z plamieniami, wkurzyłam się w końcu i zmieniłam gina.

    nowy gin od razu zwrócił uwagę, że mam za grube endometrium- w 16 dniu miało 16 mm i skierował mnie na biopsję endometrium
    czekam na wyniki i liczę w końcu na jakąś diagnozę!

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie podczas stosowania clo trochę plamienia ustały, ale już 4 cykle clo nie biorę i plamienia mam minimalne. u mnie jednak podobno jest to spowodowane lekką nadżerką, ięc nie biorę sobie jakoś tego mocno do siebie.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 12:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum
    u mnie stymulacja też nic nie dała. ani zwiekszenie progesteronu.

    czekam na wyniki tej biopsji...

    a gina zmieniałam, bo poprzedni wmawiał mi, ze te plamienia nie przeszkadzają w zajściu w ciążę. ale chyba jednak przeszkadzają, skoro w 1 ciążę zaszłam w 1 cs, a o drugą już 1,5 roku walczę ?

    Posok82 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 12:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie miałam na razie nic, moj poprzedni gin to olewał,
    nowy zlecił od razu biopsję endo, czekam na wyniki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne rozumiem. Zobaczysz trzymam kciuki zeby cos sie wyjasnilo , bo prawidlowa diagnoza to polowa problemu rozwiazana. Najgorzej wlasnie jak czlowiek tak szuka, szuka i nic.

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny:)
    Luccecita oby badania w końcu cos wyjaśniły.
    Te nasze plamienia to straszna zmora i nie wiem dlaczego tak trudno doszukac sie ich przyczyny.
    Ja również zmienilam lekarza,bo poprzednia mimo braku efektów nadal chciała ładować we mnie duphaston a brałam juz przez pol roku i nic..
    Obecny lekarz dal mi clo na owulacje bo cos slabo z nia bylo przez ostatnie 3 cykle...i jak narazie mam 24dc i plamien nie ma, na niedziele spodziewam sie okresu.
    Veritaserum mam nadzieje ze po tych ostatnich dosc juz inwazyjnych badaniach bedzie juz tylko lepiej.

    Moj gin ma w planach jeszcze 1 na pewno cykl z clo, pozniej badanie na hlamydie i ureaplasme a w następnej kolejności drożność jajowodów.

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia no moj poprzedni tez mi tylko pakował duphaston :/
    veritaserum mam wrazenie, że dosłownie zmarnowałam rok czasu u tamtego gina :/

    a jak z Waszym endo ? nowy gin zwrocił od razu uwagę, że moje jest za grube

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 12:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum ja brałam anty przed 1 ciążą i zaszłam bez problemu! a plamienia pojawiły mi się ok 2 lata temu, ale mniejsze i nie w każdym cyklu, a nasiliły się jakieś 1,5 roku jak zaczelismy sie starać. nie mam pojęcia skąd to dziadostwo.

    EDIT:
    tak sobie myślę, że te plamienia pojawiły sie u mnie pierwszy raz po zmianie pracy- na biurowo-siedzącą
    więc moze to ma cos do rzeczy, mniej ruchu i hormony wariują ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2017, 13:51

  • Kaska2286 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie forumowiczki. Na brązowe plamienia pomaga mi WITAMINA B6 teraz łykam w dawcę 100 mg dziennie. Co prawda teraz zaczynam swój trzeci cykl z ta witaminka ale już w puerwszym cyklu widziałam różnice i efekty. Kiedyś miałam nawet 5 dni plamienia przed miesiaczka a już w pierwszym cyklu było tylko 1,5 dnia. I dwa cykle po 26 dni gdzie wcześniej bywało różnie.

    Kaska2286
  • Czarna37 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 lipca 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny problem. Okres miałam 12 czerwca. Po jego zakończeniu współżyłam z mężem. To był jeden raz zaraz po okresie. Wczoraj również wspolzylismy po czym dziś na bieliźnie zauważyłam brązowe plamki i przy podcieraniu się również jakby śluz zabarwiony krwią. Dodam że podczas stosunku czułam suchość pochwy. Czy to efekty otarcia czy być może plamienie implantacyjne i zaszłam w ciążę po okresie. Co myślicie?na test chyba za wcześnie a wcześniej nie zdażaly mi się plamienia przed okresem, który teraz powinnam mieć za około tydzień

  • asymetryczna_ Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 1 lipca 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Mam problem z plamieniami w II fazie cyklu. Pojawiły się po usunięciu jajowodu z ciążą pozamaciczną. Miałam histeroskopię, usunięty polip, cytologię będę powtarzać, w tamtym roku była ok, hormony w porządku. Lekarz stwierdził, że tak może być i dała mi duphaston 2x1tabl. Nic to nie daje, a ostatnio pojawiły się krwawienia podczas współżycia na kilka dni przed miesiączką. Czy któraś z Was miała podobnie albo ma pomysł co jeszcze mogę zbadać. Szczerze mówiąc to mnie to trochę martwi..

‹‹ 19 20 21 22 23
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ