X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bydgoszczanki łączmy się! :D
Odpowiedz

Bydgoszczanki łączmy się! :D

Oceń ten wątek:
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bój się szukać i zmieniać lekarzy. Też przeszłam ich sporo. Musisz być pewna, że jesteś w dobrych rękach. Dużo cierpliwości trzeba mieć, ale odnalezienie dobrego lekarza to już duży sukces.

  • zosiaaaa Autorytet
    Postów: 1308 1498

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczę się w Osielsku u dr Kłyszejko. Przeszłam kilku lekarzy i dopiero ona się mną porządnie zajęła i wprowadziła jakiś plan działania. Ma wady jak każdy, jest tylko człowiekiem. Nie wiem czy nam pomoże, ale póki co nie mogę złego słowa na nią powiedzieć. Żałuję tylko, że tak późno do niej trafiłam, bo dopiero po 2 latach starań.
    Tak jak dziewczyny piszą, samemu trzeba czuć że dany lekarz jest tym właściwym, który nam odpowiada. Nic na siłę.

    Starania od 2017r.
    01.2022r. pierwsza wizyta Gameta Rzgów
    05.2022r. FET: 4AB beta 0
    06.2022r. FET: 4CC beta 0
    10.2022r. histeroskopia: przewlekły stan zapalny endometrium
    03.2023r. FET: 4CC
    beta 10dpt: 253,8 mlU/ml
    beta 12dpt: 799,7 mlU/ml
    41+2 CC 4180g 60cm 10 pkt ♥️

    age.png
  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( jestem zalamana W zeszłym miesiacu na monitoringu lekarz widział polipa na macicy Bylam wczoraj na monitoringu po 2 cyklu z clo i polip nadal jest Jeszcze mam go skontrolować w 1 fazie cyklu i jesli bedzie to zapisac sie na histerokopie :( na jego usuniecie I tu sie zastanawiam czy przyczyna polipa jest clo? Powoli mam dość Pocieszajace jest tylko to ze podobno mialam ladna owulacje ale ciazy przez polip nie moze byc :( co za lipa

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra, nie załamuj się. Nie wydaje mi się, żeby clo było przyczyną polipa. Może był już wcześniej, a teraz dopiero na USG został zauważony. A może to jest właśnie dobra wiadomość. Być może on uniemożliwiał Ci zajście w ciąże. Gdy go usuniesz może się okazać, że przeszkoda zniknęła i spokojnie zajdziesz w ciążę. Na innym wątku jest dziewczyna, u której zdiagnozowano polipa dopiero podczas histeroskopii diagnostycznej. Wcześniej nie było go widać w ogóle. Zaszła od razu po badaniu. Głowa do góry.

  • Jamajca Ekspertka
    Postów: 493 70

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra, nie załamuj się. ważne, że wyłapane. Ja mam torbiel skórzastą, z którą robili mi invitro (co prawda nieudane), kwalifikuje się do wycięcia. Tak cały czas się zastanawiam, czy podejść do invitro, czy wyciąć. Choć i w Osielsku i w Płocku mówili, wytnie się po ciąży. Sama nie wiem.

    http://ovufriend.pl/graph/5ecbba88813add7c6493c0535fb88d36
  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny :) macie racje w poniedzialek ide jeszcze raz sprawdzic czy przypadkiem sie nie zluszczy Jesli nie to dostane skierowanie na wyciecie Bo starania by byly ciezkie Jamajka a gdzie masz ta torbiel umiejscowiona?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 21:16

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a slyszalyacie o klinice invicta? Po jakim czasie starań zdecydowałyście się na in vitro?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juna kciuki i myśli z Tobą ✊✊✊ za piękne i silne 💓
    😘😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 07:19

    juna lubi tę wiadomość

  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasztanek a jak u Ciebie ?

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • zosiaaaa Autorytet
    Postów: 1308 1498

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Dziewczyny a slyszalyacie o klinice invicta? Po jakim czasie starań zdecydowałyście się na in vitro?

    Byliśmy w Invicta raz na wizycie, raz mąż robił badanie nasienia, nigdy więcej nas tam nie zobaczą. Ale to tylko i wyłącznie nasza opinia. Najlepiej iść samemu u się przekonać. Konsultował nas lekarz, który chyba co dopiero skończył medycynę, nie był kompletnie przygotowany do rozmowy. Nie odpowiadał na moje pytania, motał się. Dobrze, że wizyta była darmowa, bo złotówki bym za nią nie zapłaciła. Może my po prostu źle trafiliśmy. Poza tym oni w Bydgoszczy robią tylko co najwyżej inseminację, na in vitro i tak trzeba jechać do Trójmiasta.
    Kwestie intymności tam są żadne, wszyscy wszystko słyszą na korytarzu jak jest się przy rejestracji, po co się przyszło, z nazwiskami i w ogóle. RODO😁

    Staramy się 2,5 roku i mimo, że nie jesteśmy absulotnie przeciwni in vitro, to jeszcze go nie bierzemy pod uwagę. Wszystko zależy od problemu, więc nie ma co porównywać i chyba też dużo zależy od tego na jakiego się lekarza trafiło.
    W Invicta np od razu proponowali in vitro, na pierwszej wizycie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 11:06

    Starania od 2017r.
    01.2022r. pierwsza wizyta Gameta Rzgów
    05.2022r. FET: 4AB beta 0
    06.2022r. FET: 4CC beta 0
    10.2022r. histeroskopia: przewlekły stan zapalny endometrium
    03.2023r. FET: 4CC
    beta 10dpt: 253,8 mlU/ml
    beta 12dpt: 799,7 mlU/ml
    41+2 CC 4180g 60cm 10 pkt ♥️

    age.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra1983 wrote:
    Kasztanek a jak u Ciebie ?

    12 września mam wizytę u dr. Wtedy być może będę już wiedziała, czy kończę anty czy jeszcze ostatnie pudełko będę zaczynała i wtedy wracam do gry. Zależy jak uda mi się załatwić resztę lekarzy do tego czasu.

    Kiedy połączyłam dwa opakowania anty, to coś mi się pomieszało i krwawienia nie dostałam, brzuch mnie bolał całe kolejne pudełko. Na szczęście wczoraj dostałam normalny okres z odstawienia. Już się bałam, że znowu coś się pokreciło.

  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze chwila :) bedzie dobrze :) i dobrzr ze normalna @ przyszla wszystko się normuje Ja w poniedzialek sie dopytam czy clo moglo spowodowac polipa Bo 3 miesiace temu socha go nie widzial a po 1 cyklu z clo to on juz byl :( ja to z tym lacze Na innych forach znalazlam 2 dziewczyny ktore w trakcie brania clo dostaly polipy

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się już gotowa do powrotu na ring 😉
    Mam nadzieję, że ruszę już po tym opakowaniu, które zacznę w niedzielę. Tak czy inaczej, już niedługo. Ostatnie starcie 😄
    Zaciekawiłaś mnie tym polipem po clo. Daj znać co Ci powiedział.

  • Madgirl Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Dziewczyny a slyszalyacie o klinice invicta? Po jakim czasie starań zdecydowałyście się na in vitro?


    Witaj my z tą klinika jesteśmy związani już ok 2lat, pierwsza próba invitro się udała, ciąża rozwijała się prawidłowo, jednak zbagatelizowano moje objawy plamienia i wmawiano mi że to normalne, ale w sumie w szpitalu też odprawili mnie z kwitkiem nikt wtedy nie zauważył że moje obawy były słuszne, dostałam krwiaka.... Co do opieki zgodzę się z Zosią na początku był Pan W.K który nie do końca był przekonany co ma robić, na szczęście już go tam nie ma ja ze swojej strony mogę polecić Michała Augustyniaka bądź profesora Łukaszuka. Tak to prawda jeśli chodzi o invitro, czy porób komórek, bądź inne zabiegi przeprowadzane są w Gdańsku jednak to nie stanowi dla nas żadnego problemu. Jeśli chodzi o koszta są ogromne i trzeba się na nie przygotowac. Ale to zależy od problemu, badań potrzebnych oraz czy ktoś chce badać swoje zarodki metoda PGD,

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mamy ❤️ 😍
    Martwi mnie tylko, że lekarz wypatrzył też jakaś zmianę i pytał czy nie plamię. Dostałam l4 i następna wizyta za 2 tyg 😉 Szykuje się pracownik roku 😅

    Co do invicty to w większości rankingów klinik jest na pierwszym miejscu. http://staraniowy.pl/ranking-najlepszych-klinik-leczenia-nieplodnosci/
    Skuteczność mają chyba najlepszą razem z Novum.

    Madgirl, przepraszam, że pytam ale jakie miałaś objawy krwiaka?

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje juna!

    juna lubi tę wiadomość

  • Aisak88 Autorytet
    Postów: 395 1257

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam w invicta 2 inseminacje nieudane i muszę przyznać, że klinika jest fatalna. każda wizyta odbywała się z innym lekarzem - prowadził mnie jeden podgląd przed inseminacją drugi a samą inseminację przeprowadzał trzeci - w konsekwencji pęcherzyk był przerośnięty i kwalifikował się do torbieli - lekarz w ogóle nic nie na to nie powiedział, to ja musiałam dopytywać, czy to czasem już nie za późno na inseminację i że taki pęcherzyk już nie pęknie - po dłuższej naradzie z innym lekarzem przeprowadzono inseminację mówiąc do mnie "że może jeszcze pęknie, a poza tym inseminacja i tak ma tylko 10 % skuteczności" także ja nie polecam. Być może in vitro przebiega inaczej i pacjenci też są inaczej traktowani.

    Juna strasznie się cieszę i gratuluję !
    Jamajca kiedy podchodzisz do kolejnej próby? ja czekam na rozpoczęcie cyklu (circa za dobę powinno nastąpić) - za tydzień mam wizytę do dr K i ruszam dalej

    juna lubi tę wiadomość

    Walka o rodzeństwo
    Start stymulacji 7.11
    15.11 podglad komórek
    17.11 punkcja
    22.11.22 transfer 🍀
    4dpt ⏸ 11,6
    6dpt 38,99
    7dpt 68,49
    8dpt 128,2
    10dpt 269,1
    13 dpt 657 🥰
    14 dpt 959,4
    16 dpt 2217
    20 dpt 7152
    21 dpt echo zarodka 0,38 cm mrugające ❤️
    24 dpt 18670
    28 dpt 52491 echo zarodka 0,82 cm serduszko bije jak dzwon 🥰
    35 dpt zarodek 1,07 cm
    7t6d 1,97 cm 🥰
    9t3d 3,32 cm
    Prenatalne książkowe 7 cm chłopaka
    14t5d 9cm człowieczka
    ❤️🧡💛💚💙💜🖤
    25 tc 750g
    32 tc 1800g
    35 tc 2656g
    37 tc 2980g
    38 + 6 cc moj drugi cud 3520 g, 54 cm

    Czeka 7 ❄️
  • Jamajca Ekspertka
    Postów: 493 70

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra1983 wrote:
    Dziekuje dziewczyny :) macie racje w poniedzialek ide jeszcze raz sprawdzic czy przypadkiem sie nie zluszczy Jesli nie to dostane skierowanie na wyciecie Bo starania by byly ciezkie Jamajka a gdzie masz ta torbiel umiejscowiona?

    Lewy jajnik. Przy usg zasłaniał jajeczka.

    http://ovufriend.pl/graph/5ecbba88813add7c6493c0535fb88d36
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juna superancko 😘😘😘 gratuluję i dbaj o siebie, staraj się nie przemeczac, leż i pachnij a młode niech tam działa 😉

    juna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisak cieszę się, że dzialasz 😄 kciuki

    Aisak88 lubi tę wiadomość

‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ