X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 31 maja 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    ja mam skierowanie na HSG i potem ewentualnie histeroskopię. Prof. powiedziała, że u mnie to na 99% przegroda. Teraz przede mną HSG (może uda się je zrobić jeszcze w czerwcu), a potem zobaczymy. Będę dawać zanać co i jak.

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 20:11

    Maluszek, magdalenka_ka lubią tę wiadomość

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Maluszek Przyjaciółka
    Postów: 75 35

    Wysłany: 31 maja 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnosia w jakim mieście przyjmuje prof. ?

    Aniołek [*] 27.V.2014 6tc.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 31 maja 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluszku, prof. przyjmuje w Warszawie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 20:11

    Maluszek lubi tę wiadomość

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 5 listopada 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Czekoladko ;)
    Usunęłam przegrodę histeroskopowo w sierpniu. Potem miesiąc wkładki domacicznej, aby nie zrobiły się zrosty. Teraz zaczynamy na nowo starania. Moja przegroda była bardzo grupa i długa - prawie przez całą długość macicy. Niektórzy lekarze załamywali ręce, twierdzili, że niekoniecznie będzie można ją usunąć. Sugerowali wręcz, że to macica podwójna.
    Udało się jednak.
    Tobie też tego życzę.
    W razie pytań pisz ;)

    PS Teraz staram się potwierdzić lub wykluczyć zespół antyfosfolipidowy. Heh... To też niestety mogła być przyczyna, wyszły mi jakieś tam przeciwciała... :(

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 5 listopada 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moją przegrodę było widać na USG, ale jak już dostałam skierowanie na zabieg, to musiałam przed zabiegiem wykonać HSG w celu potwierdzenia. Wiem jednak, że czasem od razu robią histeroskopię.
    Wiem, że najgorsze to czekanie... Mija 8 miesiąc odkąd poroniłam, 8 miesiąc czekania, myślenia... heh
    Jeśli chodzi zespół antyfosfolipidowy - u mnie wyszły p/ciała beta 2 glikoproteinie. Reszta ok. Diagnozuję się więc dalej, bo nie wiadomo czy to zespół. Też czuję, że przyczyną była przegroda.
    Powodzenia kochana, dawaj znać co i jak.

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 6 listopada 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na zabieg czekałam miesiąc, trzeba ustalić termin, bo musi być po miesiączce - przed owulację, do ok. 12 dnia chyba. Ja w poniedziałek mam lekarza od zespołu. A tych badań na tarczycę też nie robiłam. Drogie są? Miałaś skierowanie czy sama zrobiłaś? Ja za większość badań płaciłam... :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2014, 17:13

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 8 listopada 2014, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, robiłam to co lekarze mi kazali. Ale zrobię teraz na pewno. W końcu to jedno pobranie krwi tylko. Histeroskopia i przygotowanie do niej zajęło mi nieco czasu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 10:09

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 11 listopada 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed HSG trzeba mieć czysty posiew z szyjki macicy. Mi to właśnie zajęło trochę czasu - musiałam wyleczyć bakterię - a to już cały cykl w plecy. Potem czekałam na HSG. Potem na zabieg, wszystko musi być w określonych dniach cyklu. Dostaniesz też skierowanie na takie typowe badania: ekg, mmorfologia, grupa krwi itp., ale to już pikuś ;)
    Nie jest tak źle. Sam zabieg histeroskopii - usypiasz na 15 minut, budzisz się i już po wszystkim. Trochę krwawiłam potem, ale prawie nic nie bolało.
    Będę trzymać kciuki.
    A może nie trzeba będzie u Ciebie robić zabiegu... ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2014, 18:25

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 12 listopada 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzybicę pewnie wyleczyłaś, ja miałam gorzej - bo w posiewie wyszedł mi streptococus agalactiae, a to ciężko wyleczyć niestety... Gdyby nie posiew, nie miałabym pojecia, że go mam, bo jest bezobiawowy. Myślałam, że zwariuję - zawsze coś.
    Dziś byłam u lekarza. Ze względu na obecność tych przeciwciał, o których Ci pisałam mam jeść acard, a po pozytywneym tescie clexane.

    Daj znać co u Ciebie po wizycie.

    PS Tarczyca OK ;)

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jakaś bakteria - paciorkowiec. Sporo kobiet to ma, jak nie ma ciąży to nawet tego czasem nie leczą, bo nie daje objawów, a i tak powraca. Przed porodem trzeba tylko wyleczyć, bo zagraża dziecku niestety...

    W którym tygodniu poroniłaś? Mam nadzieję, że teraz już będzie u nas obu OK :)

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moja koleżanka poroniła w 4 miesiącu ciąży z powodu macicy dwurożnej, ale to chyba nie to samo co przegroda prawda? Miała operację macicy, rok po operacji nie mogła się starać, ale zaczęła mimo to jakieś 9 miesięcy później, bo już nie mogła się doczekać. Zaszła w ciążę jakoś po 7 miesiącach starań. Urodziła już przez cesarkę śliczną, zdrową córeczkę :)

    Magnosia lubi tę wiadomość

  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 14 listopada 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki godawerdi, pozytywne historie dają nadzieję :)

    Czekoladowa: posiew to nie to samo co cytologia, ale pobierany w podobny sposób ;)

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w kolejnym etapie:) Czekam na histeroskopię:) Do szpitala idę 9 grudnia,zabieg na drugi dzień. Muszę jechać ,zrobić gdzieś posiew i czekać na @:)

  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 20 listopada 2014, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia, dobrze że nie musisz robić HSG. Trzymam kciuki, odzywaj się co i jak.

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy jak to wyjdzie naprawdę bo ja już się nauczyłam że oni jedno mówią a drugie robia...Odebrałam wyniki posiewu- wszystko ok:)

  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 26 listopada 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekoladowa trzymam kciuki:) Patrzyłam na Twój wykres, temperatura ładna, może zabieg nie będzie potrzebny i wszystko będzie teraz w porządku <3

    Tak spbie pomyślałam, że mało nas. Czytałam i słyszałam, że problem przegrody jest dość częsty, a na forum dosłownie garstka. Bardzo dobrze, nikomu nie życzę żadnych przeszkód. Ale jak już się znalazłyśmy, to dobrze byłoby się trzymać razem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 20:11

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 26 listopada 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenka co u Ciebie? Zaglądasz tu jeszcze czasami? ;)

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 26 listopada 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wywołałaś mnie ;) cześć Magnosia!

    Odnośnie przegrody, to chyba ok, byłam jeszcze u dwóch lekarzy i obydwoje są zgodni, że przegroda jest na tyle mała, że nie ma na nic żadnego wpływu. ale ciąży jak nie było tak nie ma...dzisiaj zaczęłam kolejny cykl, już 10 i humor trochę wisielczy niestety. A co u Ciebie Magnosiu?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Magdalenka ;)
    To dobrze, że przegroda malutka, na pewno nie zaszkodzi w takim razie :)

    No ja też w trakcie starań, tak bardzo już bym chciała, ale na razie nic... zobaczymy. Trzeba być dobrej myśli. W tym cyklu w pierwszej fazie wino i siemię lniane, ciekawe czy będą efekty ;)

    PS Nie przejmuj się, przegroda nie jest przeszkodą w zajściu, na pewno wkrótce się doczekasz. <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 20:10

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2014, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnosia wrote:
    Czekoladowa trzymam kciuki:) Patrzyłam na Twój wykres, temperatura ładna, może zabieg nie będzie potrzebny i wszystko będzie teraz w porządku <3

    Tak spbie pomyślałam, że mało nas. Czytałam i słyszałam, że problem przegrody jest dość częsty, a na forum dosłownie garstka. Bardzo dobrze, nikomu nie życzę żadnych przeszkód. Ale jak już się znalazłyśmy, to dobrze byłoby się trzymać razem ;)
    No właśnie bladzioch jest i tym bardziej jestem przerażona,zdecydowanie wolałabym żeby ta druga kreska pojawiła się już po zabiegu,a tak nawet specjalnie się na nic nie nastawiam...

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ