X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • natic Koleżanka
    Postów: 38 17

    Wysłany: 5 lutego 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie drogie przegròdki ♥ ja z moja przegroda macicy chodzilam 26 lat-gdy zaszlam w ciaze szybko poronilam poniewaz mialam CAŁKOWITA PRZEGRODE MACICY wiec postanowilam cos z tym zrobic. Udalam sie do najlepszego specjalisty od przegrod macicy dr Ludwina(znany jest w tej dziedzinie nie tylko w Polsce lecz tez w europie) usunal mi calkowita przegrode macicy ,mialam metroplastyke histeroskopowa i w tym samym dniu moglam wyjsc do domu bez zadnych komplikacji.
    Dr zrobil mi idealna macice i dodam ze wlasnie sie dowiedzialam ze jestem w ciazy(9miesiacy od zabiegu)
    Dziewczyny nie zwlekajcie z decyzja o usunieciu przegrody no chyba ze przegroda jest niewielka ja niestety mialam calkowita przegrode i bez usuniecia jej nie byloby szans na donoszenie

    Magnosia lubi tę wiadomość

    km5smg7y9y9w2o3n.png
    34bws65grbp5kc9o.png

    Po 3 poronieniach
    2021- 1 procedura IVF
    -30.30 Punkcja- uzyskano 20 komórek z czego 14❄️
    -Transfer odroczony z powodu ryzyka hiperstymulacji
    -zapłodnionych 5 komórek ❤️❤️❤️❤️❤️ PGS-zdrowe -5❄️❄️❄️❄️❄️
    - 01.06 kriotransfer❤️
    -11.06 beta 415
    -14.06 beta 1656
    -29.06 -28dpt- mamy serduszko ❤️
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 5 lutego 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natic, to jesteśmy w podobnej sytuacji i na podobnym etapie ;)

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Piszę , bo widzę że są tu dziewczyny w podobnej sytuacji jak ja. KIlka lat temu stwierdzono u mnie podejrzenie macicy dwurożnej.....Nie przejmowałam sie tym dopóki nie zaszłam w ciążę, po czym straciłam ją w 8 tyg.Wtedy zaczęłam szukać specjalistów zajmujących się tą wadą. Ostatnio okazało się , ze macica jest jednak z przegrodą. Dostałam skierowanie na zabieg usunięcia przegrody. Zabieg ma być wykonany już za tydzień. Przyznam ze bardzo się tym stresuje.... Czy wszystko pojedzie tak jak powinno i czy przyniesie oczekiwany efekt...

    Magnosia lubi tę wiadomość

  • vveronicca Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 5 marca 2015, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Kobiety,
    naprawdę cudownie słychać, że wam się udało. Magnosia, to wspaniała wiadomość- trzymam mocno kciuki. Wszyscy lekarze zawsze u mnie diagnozowali przegrodę. Długą i grubą. W tej też sprawie byłam ostatnio u mojej Pani ginekolog, zrobiła mi usg dopochwowe oraz brzuszne. Po tym badaniu stwierdziła, że mam całkowitą przegrodę albo macicę dwurożną ( co by się potwierdziło po histeroskopii, której na razie nie robiłam), ale w żadnym wypadku nie kwalifikującą sie do usunięcia. Na razie nie mam męża i nie staramy się z moim chłopakiem o dziecko, ale jak bedzię kiedyś czas i zajdzie potrzeba to na pewno też wybiorę się do doktora Ludwina( dobrze słyszeć koleją pochlebną opinię o nim NATIC ;)cięszę się, że tu jesteście możemy przynajmniej się wspierać i wymieniać informacjami.

    Magnosia lubi tę wiadomość

    take my hand we may together conquer the world
  • eco88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 5 marca 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vveronicca Moja przegroda też jest długa i gruba i również nigdy nie było pewności czy to nie dwurożna. Pani prof. Śpiewankiewicz zdiagnozowała przegrodę i zakwalifikowała mnie jednak do usunięcia więc może i w Twoim przypadku będzie to możliwe. Zabieg mam pojutrze :)

    eco88
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 5 marca 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eco kochana witaj! Daj znać jak po zabiegu. Ja też robiłam zabieg u prof. Ś. Trzymam kciuki!

    Vveronicca dobry pomysł z prof. Ludwinem. Moja przegroda zdaniem wielu lekarzy też była nieoperacyjna. Gruba i długa, podejrzenie wręcz macicy podwójnej.

    Buzka

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • eco88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem po zabiegu ale....sama nie wiem co mam myśleć. Cały czas mówiono mi , ze będę miała usuniętą przegrodę ale kiedy obudziłam się, lekarz oznajmił mi, że przegroda została.... przecięta. Nie włożono mi również wkładki mimo, że pan doktor mówił ze będzie to konieczne. Skąd te zmiany?? Niestety doktor nie był zbyt rozmowny i zostawił mnie z tymi wątpliwościami :/

    Magnosia lubi tę wiadomość

    eco88
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 7 marca 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eco dopytaj koniecznie lekarza, mają obowiązek Cię o wszystkim poinformować. Kiedyś coś słyszałam, że przegród się nie wycina a przecina. Nie jestem pewna jak to było u mnie, wiem tylko, że przegrody już nie ma. Mam nadzieję, że u Ciebie jest tak samo.
    Daj znać jak dopytasz o szczegóły. Teraz odpoczywaj i kuruj się :)

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • eco88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 9 marca 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które przechodziły usunięcie (czy tak jak ja przecięcie) przegrody: co w waszym przypadku było zastosowane w celu zapobiegnięcia zrostom?

    Magnosia lubi tę wiadomość

    eco88
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 9 marca 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wkładka, zabieg robiła prof. Ś. Niektóre dziewczyny też stosują specjalne żele.

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • jogisiowa Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 13 marca 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem już 2 dni po zabiegu i dochodzę do siebie w domu.Podczas histerolaparoskopii została mi usunięta przegroda macicy. Doktor laparoskopowo usunął również ogniska endometriozy które wykryli przed zabiegiem podczas usg.Sprawdzono drożność jajowodów i okazało się że jest brak przepływu przez lewy jajowód. Mam nadzieje że to wszystko pomoże mi teraz zajść w tak upragnioną ciążę. Powiedzcie tylko ile Wy musiałyście odczekać po zabiegu usunięcia przegrody, aby móc się na nowo starać? Pozdrawiam Was wszystkie.







    Magnosia lubi tę wiadomość

    jogisiowa
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 13 marca 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jogisiowa cieszę się, że u Ciebie wszystko ok i nie masz już przegrody! :) Ja po zabiegu nosiłam miesiąc wkładkę, potem mieliśmy jeszcze odczekać jeden cykl po jej wyjęciu i już mogliśmy zacząć starania.

    Edit: Tak więc dwa miesiące czekaliśmy tylko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2015, 18:57

    Mała MiMi lubi tę wiadomość

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • eco88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 13 marca 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też zastanawiam się czy po przecięciu przegrody musimy długo odczekać, w końcu nie mam wkładki...
    jogosiowa jak czułaś się po zabiegu? bardzo był obciążający?

    eco88
  • Mała MiMi Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny!
    U mnie tez stwierdzono przegrodę i to niestety całkowitą. Lekarz powiedział mi żeby próbować zajść i donosić bez wycinania jej, bo usunięcie to nie jest prosty zabieg i trzeba się liczyć ze zrostami i zlepami.... ale jakaś nie chciało mi się mu wierzyć. I tak dzięki lekturze kilku forów znalazłam prof. Śpiewankiewicz ( wcześniej wiedziałam tylko o dr.Ludwinie, ale to Kraków). Mam wizytę na początku czerwca u niej, zobaczymy co mi doradzi.....

    Magnosia lubi tę wiadomość

    Mała Mi Mi
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi Mi, myślę, że podjęłaś słuszną decyzję ;) Trzymam kciuki <3

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • eco88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małą Mi Mi ze mną był podobnie, kilku lekarzy radziło mi próbować, a prof. Ś. stwierdziła, że miałbym wtedy przed sobą jeszcze kilka poronień zanim macica by się przystosowała.....

    eco88
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dołączam do Was, widzę, że jest nas bardzo mało. Jestem świeżo po laparoskopii z histeroskopią, podczas zabiegu okazało się, że mam całkowitą przegrodę,
    Lekarz jasno stwierdził, że działała ona u mnie jak naturalna antykoncepcja, staramy się bez efektów już 4 lata, zdaniem lekarza przez ta przegrodę nie mieliśmy szans na ciążę, bo zarodek nie miał szansy na zagnieżdżenie, a nawet gdyby się udało, to taka ciąża skończyłaby się poronieniem.

    Dlatego dziewczyny nie zastanawiajcie się, jeśli macie przegrodę nie bójcie się zabiegu, nie jest aż tak straszny, a może zmienić całe nasze życie i dać nam to szczęście na które tak czekamy.
    Gdyby któraś chciała, mogę dać namiary na świetnego specjalistę, cudowny lekarz.

    Magnosia wysłałam Ci zaproszenie, mam do Ciebie kilka pytań :-)

    Magnosia lubi tę wiadomość

  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Asiak, zaproszenie przyjęte ;)

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • Monia888 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Forumowiczki,
    własnie wróciłam ze szpitala po zabiegu przecięcia przegrody pochwy (niestety tylko mi ją przecięto, nie wycięto). Powiedziano mi, że ta wada wiąże się najczęściej z wadą macicy. Po zdiagnozowaniu przegrody pochwy miałam 2 razy robione USG dopochwowe, lekarze nie zauważyli nieprawidłowości, jednak obaj ostrzegli, że to badanie często nie jest wystarczające do wykrycia np. przegrody macicy. W szpitalu rozmawiałam na ten temat z panią doktor, powiedziałam o swoich planach (chciałabym zajść w ciążę) i obawach, jednak ona zbyła mnie "Proszę starać się o dziecko, jeśli po roku się nie uda to proszę się zgłosić i pomyślimy co dalej". Powiedziała, że badanie histeroskopowe, które wykryłoby wadę, mogą zrobić po roku starań o dziecko.
    Drogie Forumowiczki, proszę powiedzcie jak zdiagnozowano u Was przegrodę macicy?
    Czy badanie USG 3D wykryłoby możliwą wadę? Myślę o prywatnym wykonaniu badania USG 3D. A może tylko histeroskopia jest odpowiednim badaniem diagnostycznym? Chciałabym rozwiać swoje wątpliwości i ostatecznie wadę zdiagnozować lub wykluczyć. Rok starań i perspektywa poronień są okropne, bardzo Wam współczuję tych przeżyć :( Proszę poradzcie mi...

  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 20 maja 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Monia,
    u mnie przegrodę zdiagnozowano podczas zwykłego USG. Zanim jednak zostałam zakwalifikowana do histeroskopii operacyjnej (diagnostycznej nie miałam), musiałam wykonać badanie HSG (badanie rentgenowskie macicy). Badanie to daje dokładny obraz (kształt) macicy i sprawdza zarazem drożność jajowodów. Minusem badania jest ból.
    U mnie sprawa ruszyła dopiero jak poszłam prywatnie do lekarza. Wtedy od razu dostałam skierowanie na HSG a potem na histeroskopię. Tak to niestety jest w naszym kraju. Wcześniej, pomimo widocznej przegrody na USG, słyszałam od lekarzy, aby próbować... :/

    Pozdrawiam, życzę powodzenia i wytrwałości.

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ