X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • jogisiowa Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 28 lipca 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było, ale muszę sie Wam pochwalić że po usunięciu przegrody pochwy i macicy (w marcu) w końcu udało nam się zajść w ciążę. Wcześniej dwa lata się staraliśmy i nic. Lekarze mówili żeby sie starać, że trzeba wierzyć że się uda A to guzik prawda. W końcu trafiłam do odpowiedniego lekarza który nam wszystko wyjaśnił i podjął się tego zabiegu. Nie zwlekajcie z usuwaniem bo zabieg nie jest taki straszny a jak widać pomaga. Pozdrawiam Was wszystkie trzymam kciuki i wszystkiego dobrego. :)

    Asiak, Ayreen, Krolowa_Monika, Sisi85 lubią tę wiadomość

    jogisiowa
  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 28 lipca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jogisiowa, serdeczne gratulacje!!! :) Dbajcie o siebie i rośnijcie zdrowo! <3

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 28 lipca 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnosia wrote:
    Witam wszystkich,
    straciłam swoje dzieciątko, to był 14 tydzień ciąży. Przyczyną mogła być przegroda w macicy. Uwidoczniono ją podczas USG. Niedługo mam konsultację w tej sprawie u specjalisty.
    Zastanawiam się, czy któraś z Was przeszła zabieg usunięcia przegrody, a potem szczęśliwie zaszła i donosiła ciążę? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tej sprawie.
    Przeszukałam forum i zdaje się, że nie było wcześniej takiego tematu.

    Pozdrawiam wszystkie Forumowiczki ;)


    Witam,
    ja mialam usunieta przegrode macicy w listopadzie 2014 i nadal nic... Nasze starania trwaja już ok 3 lat bez skutków... tzw. nieplodność idiopatyczna

  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 29 lipca 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj marl202,
    mam nadzieję, że wkrótce się uda znaleźć przyczynę niepłodności albo tak po prostu w końcu się uda i ujrzycie drugą kreskę ta teście.

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milo by bylo ale nadzieja po woli umiera

  • Krolowa_Monika Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 27 września 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    w tę środę ( to był koniec 10 tygodnia) zaczęło się u mnie poronienie(chociaż ciąża zatrzymała się o wiele wcześniej). Dostałam skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie, ale Pan doktor w szpitalu powiedział, żebyśmy poczekali aż organizm sam zareaguje. Długo nie czekałam, bo w czwartek poroniłam samoistnie. Lekarz po wszystkim robiąc usg stwierdził, że warto poszukać przyczyny, bo może jakaś była i nagle stwierdził, że nie chce wydawać diagnozy ,ale wydaje mu się, że to przez to, że mam częściową przegrodę macicy(1,2 cm), powiedział, że lepiej to oczywiście jeszcze zbadać. Nie chciał wydawać wyroku. Jeśli chodzi o ciążę to przy drugim cyklu zaszłam i oczywiście dzień w którym dowiedziałam się, że zostanę mamą był najcudowniejszym dniem w moim życiu... A w środę wszystko rozsypało się na kawałki. Muszę teraz dokładnie to zbadać, bo bardzo mi zależy na dziecku i mam do Was pytanie czy znacie jakiegoś lekarza (najlepiej w Warszawie), z którym konsultowałyście tę naszą przypadłość ?

    mal lubi tę wiadomość

  • mal Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 18 listopada 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    ja wlasnie wczoraj dowiedzialam sie o swojej przegrodzie kt najprawdopodoniej przyczynila sie do straty w 5 tygodniu. To bylo pierwszy raz kiedy zobaczylam 2 kreseczki i tak starsznie sie cieszylam, jakies 3 dni temu zaczelo sie plamienie a wczoraj diagnoza ze to ciaza biochemiczna i ze jest przegroda i najalepiej ja przeciac.

    Polecono mi dr. Jacka Donca kt prywatnie przyjmuje w evaclinic. Pracuje tez w szpitalu na Szaserow (tam moze byc ciezko sie dostac).
    Podobno zabieg odbywa sie w znieczuleniu miejscowym i juz po miesiacu mozna zaczac ponownie starania.
    Planuje do niego sie wybrac i jak najszybciej zrobic zabieg... ale musze poczekac az beta spadnie i wszytko sie oczysci:(

    Powodzenia i dawaj znac co u Ciebie. Ja tez bede pisala jak sie u mnie sprawy maja. Wczoraj przezylam totalny dramat ale dzisiaj juz jakos bardziej racjonalnie o tym mysle i mam nadzieje ze za pare miesiecy napisze tutaj ze sa 2 kreski...

    Krolowa_Monika lubi tę wiadomość

  • Krolowa_Monika Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 26 listopada 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Mal,

    Ja już jestem po histeroskopii ( zabieg ten należy wykonać zaraz po miesiączce), miałam ją robić na NFZ, ale okazało się, że długo bym czekała i zdecydowałam się to zrobić prywatnie ( moja obsesja posiadania dziecka powiększa się i chwilami sobie nie radzę z tym) i z końcem października wszystko się wyjaśniło. Zabieg polega na tym, że usypiają Cię ( sen jest super) i wprowadzają sondę i jak trzeba to przyrządy do nacięcia. U mnie okazało się, że to macica dwurożna i nie ma żadnej przegrody więc niczego nie nacinali. Zatem u mnie nie znaleziono przyczyny poronienia... Jeśli chodzi o jakiekolwiek zabiegi to proponuję Szaserów, tam naprawdę jest świetna opieka i bardzo dobrzy lekarze i tam też jest dr JAcek Dońca. Tam mną się opiekowali po poronieniu.
    Mój lekarz kazał mi odczekać w sumie dwa cykle i zacząć się starać. Czyli nadszedł ten cykl w którym zaczynamy starania. Mam nadzieję, że teraz się uda... Trzymam za Ciebie kciuki i też pisz na bieżąco. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2015, 16:39

    mal lubi tę wiadomość

  • mal Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Krolowo :)

    ja trzymam mocno kciuki za Wasze starania. Chcialabym byc juz na tym etapie :).
    Na razie wyczekuje @, która na złość sie spóźnia 2 dni :( Termin histeroskopii wyznaczony mam na 22 grudnia. Jak nie dostane @ do srody to chyba mi przepanie... Kurcze tak strasznie chce miec już ten zabieg za sobą ale wygląda na to że sie pomecze nieco dłużej.

    a tak w nawiasie to mi tez ostatnio napomkneli ze to macica dwurozna ale z częsciowa przegroda wiec w sumie wszystko wyjdzie w praniu... czyli na histero.

    Pozdrawiam cieplo i zycze dwoch kresek!

    Krolowa_Monika lubi tę wiadomość

  • Krolowa_Monika Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki za Ciebie :) .
    Daj znać jak po badaniu . Ja już niestety świruję, ten cykl miałam już pozwolenie na starania i raczej nic z niego nie wyszło ... W czwartek powinnam dostać miesiączkę ale z tempeartury widzę, że może się przesunąć o jakieś 1-2 dni ... Ale czuję się bardziej miesiączkowo niż ciążowo...
    Najgorsze jest to czekanie z cyklu na cykl...
    A gdzie robisz to badanie ?
    Bardzo szybko się Tobą zajęli :), to dobrze :)

  • ewcia3004 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jak widać, jestem tu nowa, ale to jedyne miejsce gdzie cokolwiek wyczytałam o przerodzie macicy.
    A więc, niestety, jestem jej posiadaczką. Potwierdzone histeroskopią diagnostyczną... W lutym będę miała elektroresekcje.
    Mam pytanie, jak się po tym czułyscie?
    Czy faktycznie zrosty się robią?

    Strasznie się obawiam tego wszystkiego :-(

  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania trzeba wykonać aby sprawdzić czy ma się przegrodę? Czy zwykłe USG 3D wystarczy?

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • ewcia3004 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wierząca, zależy od lekarza. Ja po pierwszym cesarskim cięciu (24 tydzień) usłyszałam, że moja macica nie jest do końca taka jak powina być i że jest dwurożna. Mówiłam o tym dwóm lekarzom do których chodzilam. Sprawę zignorowali, bo niby nic nie widać. Cały czas przypominałam pierwszemu, a potem drugiemu, ale nic z tym nie zrobili. Przez 5 lat od pierwszej cesarki urodziłam dwóch chłopców. Przy drugim konowaly utwierdzili się w tym, że pierwsza ciąża była przypadkiem...ponieważ udało mi się donosic szczęśliwie. Niestety, trzeciego Synka także straciłam w 24 tygodniu. Przez dwa lata różne badania...gdy mój "lekarz" stwierdził, że się na wynikach badań genetycznych nie zna! I o tym słyszał na studiach, zmieniłam lekarza. Był to listopad 2015.
    Pierwsza wizyta, długi wywiad, wszystko opowiedziałam, zbadał, zrobił usg ( zwykle 2d) i skierowanie na histeroskopie z podejrzeniem nie macicy dwuroznej, a z przegrodą! Miał rację....

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia usunięta przegroda macicy nie dorasta! Co do histeroskopi szkoda ze od razu nie usunęli tej przegrody. Ja miałam całkowitą przegrodę dość grubą która działała jak antykoncepcja, nie pozwalała na zagnieżdżenie. Usunęli mi ją w czasie histeroskopi, szybko doszłam do siebie, nie ma czego się obawiać. Też wcześniej lekarze twierdzili że mam dwurożna macice, zabieg oczywiście tego nie potwierdził.

    ewcia3004 lubi tę wiadomość

  • ewcia3004 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak, też pytałam czy od razu się nie da. Stwierdzili, że jeżeli okaże się, że nic nie będzie, to bez sensu dawać znieczulenie ogólne, które mimo wszystko nie jest obojętne dla organizmu. Na szczęście długo się nie czeka, a przy okazji usunięcia przegrody sprawdzą dokładnie blizne po cięciach i ewentualne zrosty. choć przy pierwszej lekarz zerknął i powiedział, że jak na 3 cesarki nie jest źle...

  • mal Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja usuwalam przegrode w grudniu. Stracilam wczesna ciaze i trafilam do dobrej lekarki kt na usg (bylo 3 D) zdiagnozowala przegrode. Przegrode usuwalam prywatnie, caly zabieg trwal jakies 20-30min. Tego samego dnia bylam w domu. Nic nie bolalo tylko bylo plamienie. Histeroskop mial 5mm. podono bardzo czesto przegroda jest wlasnie mylona z macica dwurozna. u mnie tez tak wlasnie bylo. Trzymajcie sie i powodzenia.

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 9 marca 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się o dziecko już 2 lata i wczoraj miałam histeroskopie diagnostyczną i lekarz wykrył,że mam przegrode i za miesiąc histeroskopia operacyjna... Udało się wam zajść w ciąże po usunieciu przegrody??

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 16 marca 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.Szkoda ze watek taki krótki. Ja dzisiaj dowiedzialam sie ze albo mam przegrode albo dwurozna macice. W wieku 26 lat po 15 cyklach staran w kobcu trafiłam do konkretnej gin dr biernat ze slaska. Najlepsze jest to ze rok temu w Styczniu i lutym mialam robione usg i lekar mówił ze ok a ona zobaczyla to od razu... Musze zapisać sie.na histero i laparo w międzyczasie porobić badania. Najgorsze ze maz ma dodatkowo problem z lekkością i aglutynacja. Mam nadzieje ze w wakacje zrobie zavieg i potem Będzie ok

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 16 marca 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciłam rok przez konowala....

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • paulina90 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was koleżanki opowiem wam moja historie ja z mezem staramy się o dziecko od 14 miesięcy bez zadnego skutku rok temu wykryto u mnie przegrodę w macicy ale jedna pani doktor powiedziała ze to normalne poszlam do innego lekarza to powiedział ze jakby to było normalne to by miała kazda kobieta w czwartek ide do innego lekarza i zobaczymy co mi powie lekarz tyle dobrze jest ze maz nadal się chce starac o dzidzie proszę o jakas odpowiedz bo bardzo się boje

    paula
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ