Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 170 30

    Wysłany: 3 czerwca, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliaa a starać możecie się już w tym cyklu czy dopiero od następnego?

  • Kornelia35 Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 3 czerwca, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliaa wrote:
    Profesor jak to Profesor 😀 za dużo nie mówił,
    tak w skrócie "piękna macica, wszytko dobrze, zapraszam w pierwszym i drugim trymestrze ciąży" 🤣 Na tej kartce z wizyty napisane, brak przeciwskazań do zachodzenia w ciążę.

    Haha klasyk :) Ale to dobrze, cieszę się, że wszystko się udało! Życzę jak najmniej stresu i powodzenia 🩷
    Wszystkiego dobrego!

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 5 czerwca, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po co profesor zaprasza na wizyty w ciąży? Są one potrzebne, powie coś więcej niż lekarz prowadzący?

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 10 czerwca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam już wczoraj na ostatniej wizycie i zakończyłam leczenie u prof. Ludwina 😁

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 10 czerwca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerkaP2 wrote:
    Jaka bylam Wasza pojemnosc macicy po leczeniu?
    Na karcie z ostatniej wizyty mam napisane 3 ml

  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 170 30

    Wysłany: 10 czerwca, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyneczka i jak ten ostatni SIS? Bolało? Możesz się starać w tym cyklu już? Ile zapłaciłaś?

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 10 czerwca, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie bolało, zapłaciłam 2000 zł. Można się już starać 😊 mówił też, że zaprasza w 1 i 2 trymestrze ciąży, ale nie wiem czy jest sens.

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 10 czerwca, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u swojej dr na badaniu drożności jajowodów. Po operacji jeden jest niedrożny 😏 wcześniej obydwa miałam drożne. Ale mówiła, że przy usunięciu takiej dużej wady nie jest to nic dziwnego.

  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 170 30

    Wysłany: 10 czerwca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyneczka to super! Całe szczęście że nie musiałaś mieć docinki. A miałaś jeszcze plamienie na wizycie? Ja dzisiaj zaczynam okres a w niedziele wizyta. Wydawało mi się, że on tym SIS-em też drożność sprawdza, ale może coś pomieszałam. Podobno okłady z borowiny połczyńskiej pomagają na drożność jajowodów.

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 10 czerwca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wizycie już byłam po okresie, bez plamienia.
    Nie, on nie sprawdza drożności. Można poprosić o badanie drożności, ale trzeba za to dodatkowo płacić. Raz, że jest drogo, a dwa bałam się, że u niego będzie bolało.

  • Kornelia35 Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 10 czerwca, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyneczka wrote:
    Byłam dzisiaj u swojej dr na badaniu drożności jajowodów. Po operacji jeden jest niedrożny 😏 wcześniej obydwa miałam drożne. Ale mówiła, że przy usunięciu takiej dużej wady nie jest to nic dziwnego.

    Dlaczego nie jest to dziwne? Jak to zaargumentowała?

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 10 czerwca, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiła, że było użyte dużo prądu do usunięcia przegrody, bo była duża i poprostu mógł się zrobić przez to jakiś zrost w jajowodzie. Podkreślała kilka razy, że nie jest to absolutnie niczyja wina i że prof zrobił to najlepiej, nikt inny by tak nie zrobił. Chyba wszystkie zabiegi wiążą się z takim ryzykiem. U mnie to już był 3 taki zabieg, wcześniej w innym miejscu. Ważne, że jeden jajowód jest drożny. Ten drugi też jest ponoć do udrożnienia, ale na razie go nie ruszam.

  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 170 30

    Wysłany: 16 czerwca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny jestem już po końcowym SIS. W trakcie badanie nie było bolesne. Mnie zawsze łapie po, ale jak wezmę tabletki to od razu przechodzi. Profesor powiedział że macica idealna. To zdjęcie po jest cudne. Warto było tyle poświęcić i przyjeżdżać ze Szczecina do najlepszego specjalisty. Wiem, że nikt nie zrobiłby tego lepiej. Przegroda była duża - całkowita, a nie ma po niej śladu. Obecnie objętość macicy 6,28ml❤️ i można się starać.

    Kornelia35, Martyneczka, Astereae lubią tę wiadomość

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 18 czerwca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że wszystko ok. I trzymam kciuki za starania ❤️

  • Juliaa Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 18 czerwca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w którym miejscu znajdę pojemność macicy? Nie mam nigdzie na tej ostatniej karcie z wizyty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca, 19:27

  • Martyneczka Koleżanka
    Postów: 116 8

    Wysłany: 19 czerwca, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliaa wrote:
    Dziewczyny, w którym miejscu znajdę pojemność macicy? Nie mam nigdzie na tej ostatniej karcie z wizyty.

    Nie mam teraz przy sobie karty, ale było to gdzieś na dole pierwszej kartki. Z karty z pierwszej wizyty nie mam takiej informacji.

  • Klavel Aga Ekspertka
    Postów: 142 185

    Wysłany: 2 lipca, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyneczka wrote:
    Byłam dzisiaj u swojej dr na badaniu drożności jajowodów. Po operacji jeden jest niedrożny 😏 wcześniej obydwa miałam drożne. Ale mówiła, że przy usunięciu takiej dużej wady nie jest to nic dziwnego.

    Boli taka drożność ? 😬

    06-08.01.2023 - poronienie zatrzymane
    07.10.2023 - operacja przegrody macicy (prywatnie)
    29.01.2024 - ciąża biochemiczna
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1638 919

    Wysłany: 2 lipca, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klavel, ja miałam kiedyś metoda HyFoSy to czułam lekki dyskomfort, ale nie był to bol. Choć pewnie zależy, czy ta drożność jest czy jej nie ma.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Bezova Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 2 lipca, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, szukam informacji gdzie najlepiej w Poznaniu usunąć dużą przegrodę macicy. Polna, Św. Rodziny, Lutycka, Raszei? A może gdzieś prywatnie? Macie jakieś doświadczenia z histeroskopią w tych szpitalach?

  • Bezova Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 2 lipca, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klavel ja miałam drożność robioną z RTG w szpitalu, nie chciałabym drugi raz przechodzić tego zabiegu :( Niestety w Raszei nie podali mi kompletnie nic przeciwbólowego, cewnik nie chciał wejść przez szyjkę, musieli lekko poszerzyć kanał ... ból był ogromny. Ale jak już cewnik był w środku to wlewanie samego kontrastu było niekomortowe ale do przeżycia. Bardziej ta szyjka bolała jeszcze 2 dni.

‹‹ 67 68 69 70 71
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ