Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • Kornelia35 Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 10 lipca, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mam normalnie kontrolę w niedzielę. Próbowałam dodzwonić się na Starynkiewicza i numer nie działa. Narazie obydwie wizyty aktualne. Jeśli masz możliwość to może pojedź do szpitala 🥺

  • Kasia20 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 15 lipca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia35 wrote:
    Hej! Mam normalnie kontrolę w niedzielę. Próbowałam dodzwonić się na Starynkiewicza i numer nie działa. Narazie obydwie wizyty aktualne. Jeśli masz możliwość to może pojedź do szpitala 🥺
    Dziękuję za odpowiedź! Nadal myślę że dziwne to wszystko,totalnie nie mam żadnego wytłumaczenia na to dlaczego odwołali moja wizytę 🙄

  • KalinaMali Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 sierpnia, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatarzynaa wrote:
    Byłam pod koniec kwietnia i miałam "czekać na telefon". Umówiłam się w końcu w czerwcu sama na teleporadę, do której doszło finalnie na początku lipca i teraz zapisują zabiegi na październik.

    Hej :) Ja jestem właśnie po wizycie i mi również kazali czekać na telefon. Jeśli po dwóch tygodniach nie zadzwonią z terminem (Pani doktor powiedziała, że profesor jest zabiegany i tak może być) to mam zadzwonić na rejestrację.
    Czy tam mam im powiedzieć, że czekam na termin, czy od razu umówić wizytę online?

  • Kasia20 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 13 sierpnia, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ze względu na odwołana wizytę w uczkin zdecydowałam się na prywatną wizytę u profesora. Jestem już po i profesor zdecydował się mnie operować ,zaproponował termin w tą sobotę ,niestety mi nie pasuje min z tego względu że trzeba zrobić dość sporo badań przed,zdecydowałam się na wrzesień. Co do samej wizyty,były spore opóźnienia o których informują. Samo podejście profesora na plus,przyjął mnie w dniu pierwszej miesiączki więc nie było problemu.

  • Mimi7 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 sierpnia, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia20 wrote:
    Hej dziewczyny! Ze względu na odwołana wizytę w uczkin zdecydowałam się na prywatną wizytę u profesora. Jestem już po i profesor zdecydował się mnie operować ,zaproponował termin w tą sobotę ,niestety mi nie pasuje min z tego względu że trzeba zrobić dość sporo badań przed,zdecydowałam się na wrzesień. Co do samej wizyty,były spore opóźnienia o których informują. Samo podejście profesora na plus,przyjął mnie w dniu pierwszej miesiączki więc nie było problemu.

    Hej! :) czekam na wizytę u profesora. W jakim terminie będzie operować we wrześniu? Pytam z ciekawości czy uda mi się „załapać” na ten termin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia, 19:51

  • Kasia20 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 13 sierpnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi7 wrote:
    Hej! :) czekam na wizytę u profesora. W jakim terminie będzie operować we wrześniu? Pytam z ciekawości czy uda mi się „załapać” na ten termin.
    Zaproponowali mi termin na 21 września,z tego co profesor mówił ma jakąś konferencje na przełomie sierpnia/września więc to zapewne zależy od jego kalendarza

    Mimi7 lubi tę wiadomość

  • Kornelia35 Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 14 sierpnia, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Jestem już po końcowej kontroli. Szukałam tu info jeszcze o docinkach. I trafiłam na tę część dlatego cytuję fragment.

    Po 7 balonach , zdecydowałam się na docinkę, bo wgłębienie w macicy sięgało 8-9 mm.
    Prof. Ludwin dociął do 2 mm, podał żel i po miesiącu znów wróciłam na kontrolę sis i trochę znów odrosło mam 6-7 mm.

    Finalnie mam macicę normalną/łukowatą.

    Profesor powiedział, że jest suboptymalnie i już nie zalecał docinek, choć zrozumiałam, że niektóre kobiety dążą do ideału i mają więcej.

    Czy to wgłębienie to coś innego co przegroda prawda?
    Czy któraś z Was miała podobną sytuację (wadę)?

    Łukowata nie jest podobno poważna, raczej traktuje się jako normalą macicę, u mnie jest lekko łukowata.
    Poniżej 5 mm jest najlepszy wynik wgłębienia.

    Będę wdzięczna za odpowiedź!

    QUOTE=Ines1]Lucia001 ja miałam przegrodzie 10-11 mm według Badania u Ludwiga, operowalam prywatnie w Warszawie jednak u innego lekarza, naciał tylko 2-3 mm, i zostało jeszcze ok 8 mm , przed zabiegiem dwie ciąże biochemiczne i jedną po zabiegu. Też zastanawiam się czy nie poprawiać, choć Ludwin pamiętam że mówił mi że jestem w szarej strefie na pograniczu kwalilfikacji do zabiegu, jednak coś wycieli potem i powinno być lepiej więc już sama nie wiem. Ogólnie dwóch lekarzy odradza już docinki. A jak wyglądało to u Ciebie ?Balonów nie miałam bo lekarz po dwóch tygodniach po zabiegu na kontrolnej wizycie stwierdził na usg ze nie ma potrzeby.[/QUOTE]

  • krakowiankq Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 7 września, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klavel Aga wrote:
    Boli taka drożność ? 😬

    Mnie nie bolało.
    Robilam to miesiąc po zakończeniu serii 8 balonów u P.Ludwina więc już chyba stałam się bardziej obojętna na wszelkie ginekologiczne zabiegi.

‹‹ 67 68 69 70 71
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ