X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • eco88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 20 listopada 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoanaDarc
    pisałaś, ze miałaś zabieg w Białymstoku - gdzie i jaki lekarz Ci go wykonał?

    eco88
  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 27 listopada 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sam zabieg w szpitalu uniwersyteckim, lekarz był z Artemidy dr Domitrz, sam robił mi histeroskopie, moja przegrodę ciął 4 razy, więc szczerze mogę go polecić

  • lahtien Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Ja miałam przegrodę macicy. Mój ginekolog zoperował mi ją normalnie na NFZ (pracuje też w szpitalu) na dwa razy, ponieważ była bardzo gruba. Obecnie jestem w 8 tyg. ciąży, która traktowana jest jako zagrożona. Mam l4 od początku ciąży, trochę pobolewa mnie podbrzusze - przy chodzeniu ból bardzo się nasila. Biorę Duphaston i Luteinę. Najważniejsze, że dzidzia ma się dobrze, serduszko bije. Jeśli jesteście w podobnej sytuacji napiszcie - będzie mi raźniej. Na razie bardzo się modlę by dzidzia przeżyła i żeby była zdrowa a przede wszystkim dbam o siebie i nie łażę za dużo. Pozdrowienia dla Was wszystkich starających się i ciężarnych :) nam się udało po 8 miesiącach od drugiego zabiegu. Usunięcie przegrody znacznie zwiększa szanse na zajście. Oby też na utrzymanie.

    Marysia
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomosc. Jest nadzieja - my nadal czekamy 5 miesiac od zabiegu moze w koncu sie uda ;-) pozdrawiam

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 7 miesiecy od zabiegu

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Na usg 20 grudnia (7t3d) lekarz na usg zauważył u mnie przegrodę w macicy. Jestem po jednej ciąży pozamacicznej i jednej poronionej na bardzo wczesnym etapie (ok 5 tygodnia), plus za mną (co najmniej) dwie ciąże biochemiczne. Do lekarza tego samego chodzę od 2012 roku i nigdy wcześniej nie było mowy nawet o przegrodzie. W grudniu 2014 roku miałam czyszczoną macicę właśnie po tej 5 tygodniowej ciąży, wtedy też lekarz nic nie zauważył (ten sam gin do którego chodzę). Nie mam pojęcia jak to możliwe. Teraz zaś powiedział, że mam się przegrodą nie przejmować, tylko dowcipkować luteinę 2x2 po 100 mg na dobę i będzie ok. Następne usg mam dopiero prenatalne 19 stycznia. Zastanawiam się czy jeśli faktycznie jest jakiś problem to nie powinnam mieć częściej usg kontrolnego? Czy powinnam mu zaufać i jeśli kazał się nie stresować to po prostu cierpliwie czekać? Dodam, że to gin prywatny więc za każdą wizytę muszę płacić, także jemu byłyby częstsze wizyty.
    Dodam, że nie mam plamień ani krwawień, mam bóle podbrzusza, ale nie jakieś drastyczne, które by mnie martwiły...
    Jakaś rada?

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Lily Rose Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziele sie swoimi doswiadczeniami by pomoc choc jednej kobiecie uwierzyc , ze mimo tej wrodzonej wady warto walczyc.Wiem o mojej wadzie dobrych pare lat ...ale od 2 lat starania sie o dziecko I nic ...postanowilam dzialac.Wielu ginekologow mowilo iz ta przegroda nie musi byc przyczyna nieplodnosci ale ja nie moglam dluzej czekac.Nie mieszkam w Polsce wiec udalam sie do najlepszego specjalisty w Krakowie nie mialam czasu...Doktor Artur Ludwin od razu na pierwszej wizycie stwierdzil calkowita przegroda pochwy,przegroda macicy (klasaVB wg ASRM,U2AC1V1 wg ESHRE-ESGE),jestem tydzien po zabiegu elektrosekcji przegrody calkowitej pochwy, metroplastyki histeroskopowej pod kontrola transrektalnej ultrasonografii 2D/3D.To najlepszy prezent swiateczny jaki moglam sobie zrobic,czuje sie psychicznie i fizycznie lepiej bez tej przegrody.... Za 2 miesiace zaczne starania o pierwszego dzidziusia....Polecam klinike Ludwin, same zdecydowalam sie na ten krok z internetu..... nie bylo tanio ale profesjonalizm doktora mam nadzieje bedzie owocny... Podziele sie dalszymi efektami bo choc jedna kobieta przeczyta i zdecyduje sie na zabieg to zapewniam ze bez tej wrodzonej wady czuje sie zdrowsza. Ta przegroda to dluga droga i walka z bezplodnoscia.... Kazdy przypadek powinno sie traktowac indywidualnie ..powodzenia Przegrodki...wiara i dzialanie.

    TERAZ TU
  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily Rose a ile kosztował Cie zabieg?
    Ja jestem po 4 histeroskopiach przecięcia przegrody, które nie przyniosły rezultatu,szukam pomocy gdzie indziej i zastanawiam się nad dr Ludwinem

  • Lily Rose Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 tys.zl plus 700zl zel aplikowany na brak zrostow...pierwsza wizyta 750zl (sonovaginografia 2D/3D/4D)..6.450 razem ale zabieg po pierwszej wizycie i expresowy.Doctor Artur Ludwin jest docentem i najlepszy specjalista. to byl dobry wybor.Mam35 lat i nie moge czekac....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2016, 12:20

    TERAZ TU
  • lahtien Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, dla mnie byłoby to dużo :( Co do operowania na NFZ to chyba zależy od lekarza. Mój od razu przed staraniami powiedział że przegroda utrudnia zajście i zwiększa ryzyko poronienia i że trzeba to zoperować najpierw. Na zabieg czekałam miesiąc - data musiała zgadzać się z cyklem. Drugi miałam po trzech miesiącach bo przegroda okazała się za duża na jeden raz. Wszystko za darmo na NFZ. Jestem bardzo zadowolona. Teraz jestem w 11 tyg. Ciąży :) po 8 m-cach starań. Cieszę się że mój lekarz miał głowę na karku i nie czekał aż poronię tylko przed ciążą załatwił sprawę.

    Marysia
  • Lily Rose Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu to gratuluje ciazy. ... wychodzi na to ze po zabiegu zaszlas szybko w ciaze .... Doktor Ludwin w ciagu 1 zabiegu likwiduje przegrody. .. oczywiscie jesli jest taka mozliwosc to najlepiej zrobic zabieg na NFZ ... za prywatna klinike trzeba slono placic ...

    TERAZ TU
  • lahtien Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zależnie od drogi wykonania zabiegu najważniejsze jest by móc po nim powiększyć rodzinę :) serdecznie więc życzę powodzenia, trzymam kciuki!

    Marysia
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez miałam likwidowania przegrodę u dr Ludwina we wrześniu z zastosowaniem żelu przeciwzrostowego,potem 2 miesiące zakładania balonów przeciw zrostom i teraz mamy zielone światło na starania,dobrze słyszeć ze się udaje :-) wiec wkraczam w Nowy Rok pełna nadziei :-)
    Pozdrawiam Was przegrodki :-)

    magda_lena87 lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dziewczyny ma ktos moze jakies pozytywne wiesci na pocieszczenie wszytkich starajacych sie? Pozdrawiam

  • Magnosia Autorytet
    Postów: 864 1206

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    ja co prawda już jakiś czas temu, mój synek ma 15 miesięcy, ale zaszłam w ciąze po usunięciu przegrody.
    Wiem, co czujecie. Sama byłam załamana i zagubiona. Jestem założycielką wątku.
    Nie poddawajcie się, usunięcie przegrody bardzo poprawia warunki do zajścia i donoszenia ciąży.
    Ja poza przegrądą mam także zespół antyfosfolipidowy. Całą ciąże byłam więc na clexanie.
    W tym kierunku również warto się przepadać.

    Kciuki dziewczyny!

    kasiarzyna, magda_lena87 lubią tę wiadomość

    Szymon ❤ ur. 30.09.2015r. ❤
    Hania ❤ ur. 18.01. 2019r.❤

    Św. Dominiku czuwaj nad moimi dziećmi.
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po usunieciu przegrody (byla szeroka i na calej dlugosci jamy macicy) laparokopowo z histeroskopia.
    Przeszlam juz histsroskopie diagnostyczna. Niestety okazalo sie ze przegroda jest nadal na 1/3 dlugosci macicy:(( czeka mnie kolejny zabieg... mam nadzieje ze po usunieciu uda mi sie zajsc w ciaze... i ja szczesliwie donosic.

  • magda_lena87 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja również miałam zlikwidowaną całkowitą przegrodę u dr Ludwina (10 stycznia 2017r.) po zabiegu miałam już 2 wizyty z zakładaniem balonika przeciw zrostom (zostało jeszcze prawdopodobnie dwie wizyty z balonikiem). mam pytanie do kasiarzyny :) czy dla Ciebie zakładanie balonika również było bolesne? ja myślałam dziś że nie dam rady wyjść z gabinetu :( po wizycie od razu wzięłam tabletkę przeciwbólową. Czy Ty również miałaś 4 wizyty z balonikiem? i co później już koniec leczenia? z góry dziękuję za odp :) pozdrawiam Was serdecznie :)

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena87 tak...miałam 4 balony w odstępie ok tygodniowym,zawsze dziewczyny w rejestracji dawały mi efferalgan ale to guzik dawało,bolalo jak cholera...potem krwawilam przez parę dni.Po balonach miałam robiony SIS,i na jego podstawie lekarz ocenia czy jest ok czy jest potrzeba docinki.U mnie było ok,ale cos zaslanialo mu widok na USG i nie był pewny czy to jakiś zrost.Zrobił histeroskopie od razu i ocenił ze jest wszystko ok,a widok zasłaniał mu w jednym miejscu po prostu czop śluzu.Po histero lekarz dal nam zielone światło :-) Trzymaj się dasz rade,wiem ze bardzo boli ale warto walczyć do końca :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zycze powodzenia:)
    Czyli to moze byc normalne, ze lekarz nie docial mi tej przegrody za jednym zabiegiem? Ciekawe dlaczego?

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile wiem to jest to na tyle niebezpieczny zabieg,ze może grozić pęknięciem macicy dlatego lepiej mniej dociac niż więcej i ważne zeby zrobił to dobry specjalista.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ