X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • lucia001 Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 14 października 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. dzieki za odpowiedzi.
    Mam jeszcze takie pytanie do tych ktore mialy histeroskopie z laparoskopia. Juz 10 dni po zabiegu a ja zaczelam czuc bole brzucha i plecow???nerek??
    Czy tez mialyscie takie objawy? Czy to normalne?

    Pozdrawiam

    histero i laparo- przegroda częściowo wycieta
    Jajowody drozne pcos 4 lata starań minęły i nic
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 15 października 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po zabiegu miałam tylko bóle w klatce piersiowej ,ale to od gazu który pompuja podczas operacji. Brzuch mnie w ogóle nie bolal, cały czas tylko plamie ale tak ma być.A nie dzwigalas albo nie przeciazylas się? Przez miesiąc po zabiegu nie powinno się przemeczac no i zero sexu.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • lucia001 Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 15 października 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z tym gazem to ja też miałam ale anestezjolog powiedział ze to normalne i krwawienie tez normalne choć ja jakoś dużo nie miałam. Z tym dźwiganiem to nie przypominam sobie choć byłam na zakupach wiec może to dźwiganie mi troszkę zaszkodziło.

    histero i laparo- przegroda częściowo wycieta
    Jajowody drozne pcos 4 lata starań minęły i nic
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 4 listopada 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny, od dawna czytam wasze wpisy szukając w nich nadziei i pocieszenia. Otóż moje starania są tak długie że już się nawet do tego przyzwyczaiłam i czekanie na cud już też tak nie przeraża - człowiek się przyzwyczaja do wszystkiego. Moja ostateczna diagnoza to przegroda całkowita macicy - która podobno uniemożliwiała zapłodnienie - usunęłam ją po raz trzeci trzy miesiące temu (bo podobno wcześniej nie było to dobrze zrobione)i teraz czekam na efekty... czy przyjdą?

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 6 listopada 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto Cie operował?
    Czasem się zastanawiam czemu takie cholerstwo potrafi być w macicy.Kiedys nie mialam o tym pojecia dopóki mnie nie zdiagnozowali.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • lucia001 Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 6 listopada 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. chcialam sie zapytac jak to u Was z miesiaczka bylo po histero i laparo? Bo mi sie juz tydzien spoznia. Po zabiegu nie mialam jakiegos wiekszego krwawienia, tyle co na papierze po podtarciu. Czy to normalne, ze sie tak spoznia? czy powinnam sie martwic? poradzcie jak to u was bylo?

    histero i laparo- przegroda częściowo wycieta
    Jajowody drozne pcos 4 lata starań minęły i nic
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 6 listopada 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pojawiła się w terminie, kolejna tez.Lekarz mówił,ze może się rozregulowac,po zabiegu nie miałam owulacji jak byłam na kontroli.Obie były bardzo obfite,w życiu takich nie miałam,natomiast nic mnie totalnie nie bolalo,nie musialam brać nic przeciwbólowego.Po samym zabiegu lekko krwawilam przez miesiąc.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • lucia001 Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 6 listopada 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    U mnie pojawiła się w terminie, kolejna tez.Lekarz mówił,ze może się rozregulowac,po zabiegu nie miałam owulacji jak byłam na kontroli.Obie były bardzo obfite,w życiu takich nie miałam,natomiast nic mnie totalnie nie bolalo,nie musialam brać nic przeciwbólowego.Po samym zabiegu lekko krwawilam przez miesiąc.
    Dzieki. Wlasnie tez wydaje mi sie ze owulacji nie bylo bo sluzu zadnego cale 6 tygodni nie bylo. Boli mnie juz jakis czas jak na @ a tu nic nie widac. Sucho raczej i takie inne uczucie niz zwykle przed @, stad sie troche zaczelam martwic. Mi wlasnie nie powiedzieli jak to sie odbywa w kwestii @, a nigdy az tyle mi sie nie spoznial, dzieki za rade kasiarzyna:)

    histero i laparo- przegroda częściowo wycieta
    Jajowody drozne pcos 4 lata starań minęły i nic
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 8 listopada 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden zabieg miałam na fundusz - okazał się klapą bo jak się później okazało przegroda była nadal - kolejny zabieg robiłam prywatnie u dr Tomaszewskiego na Parkowej (Białystok) i jestem bardzo zadowolona - mam nadzieje że teraz już będzie ok bo doktorek mówił że moja gruba i całkowita przegroda uniemożliwiała zagnieżdżenie zarodka dlatego nie mogłam zajść w ciąże :(

  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 8 listopada 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki męża w normie, owulacja jest - myślicie że ta przegroda mogła być przyczyną niepłodności? Spotkałam się z opinią że jest to przyczyna poronień a ja nigdy wcześniej w ciąży nie byłam a staramy się już 4 lata.

    Marzena1991 lubi tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 listopada 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam częściowa i dodatkowo endometrioze i tez się latami staramy.Poprzedniczki na forum miały całkowita lub częściowa i po usunięciu zaszły,czyli cos na rzeczy musi być.Jestem dobrej myśli w końcu musi się udać :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    Ja miałam częściowa i dodatkowo endometrioze i tez się latami staramy.Poprzedniczki na forum miały całkowita lub częściowa i po usunięciu zaszły,czyli cos na rzeczy musi być.Jestem dobrej myśli w końcu musi się udać :-)
    A kiedy miałas usuniętą? Mi już leci czwarty miesiąc po zabiegu - nic innego nie pozostało jak tylko cierpliwie czekać i działać :D

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 9 listopada 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zabieg w maju . Przegroda 2/3 . Staramy się już 3 lata

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena1991 wrote:
    Ja miałam zabieg w maju . Przegroda 2/3 . Staramy się już 3 lata
    A innych przyczyn nikt nie znalazł? Kurcze wiem co czujesz bo mam to samo - boje się troche bo jeżeli to nie wina przegrody to co dalej?....

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 10 listopada 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropa;* Właśnie w tym problem ,że innych przyczyn nikt nie znalazł. A gdzie chodzisz do lekarza?

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 10 listopada 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Tomaszewski - Bialystok

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 11 listopada 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam usuwaną pod koniec września.Dodatkowo endometrioza i torbiel endometrialna.Narazie się nie staramy,bo lekarz co półtorej tygodnia zakladal mi balon,zebym nie miała zrostów (podczas operacji zastosowal tez specjalny żel przeciwzrostowy).Na początku grudnia dopiero się okaże czy wszystko ok,czy będzie docinanie czy już będziemy mogli się starać.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 11 listopada 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mialam zel przeciwzrostowy. Mi lekarz kazal sie statac po miesiecznej przerwie. Mysle ze musze sie do niego zglosoc i czynic dalsze kroki, mysle tez o zdrowym odzywianiu bo podobno tez to ma wplyw. Pije teraz inofem wczesniej bralam ovarin inofolic clo duphaston.- nic kompletnie nie pomoglo owszem owulacja ok ale ciazy brak :(

  • Kropa Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 11 listopada 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze to przez ta przegrode sie nie udaje :-( a teraz jak juz jej nie mam to predzej czy pozniej sie uda

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 11 listopada 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę ze to teraz będzie wymagać czasu, ja się nie nastawiam ze w pierwszym cyklu się uda :-) Jeśli basdania hormonalne sa ok, macica ok to się niebawem uda :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ