X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne clostilbegyt !
Odpowiedz

clostilbegyt !

Oceń ten wątek:
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 to moj pierwszy cykl z clo i prawde mowiac ufalam lekarzowi ktory ustalal mi terminy wizyt na monitoring i coz przegapil ten moment i dal mi za duza dawke bo za bardzo zaczely rosnac i w nastepnym cyklu planuje zrobic to troche inaczej.
    O tym co pisalas ze zle sie czulas to tak ma bardzo wiele dziewczyn ja zreszta tez, ciagle mnie mdlilo i dlatego jak bralam lek to popijalam jak najwieksza iloscia wody i lekko zagryzalam jakas kanapka.
    choc nie ukrywam ze cieszylam sie jak zobaczylam ostatnia dawke :)

    START 2014 ;(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dzis mialam caly dzien bole dolu brzucha jak na @, dwa dni po zastrzyku z pregnylu. Teraz wieczorem troche przeszlo, myslicie ze to juz po ovu?

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia ja nie wiem jak to jest i kiedy się go podaje, nigdy nie miałam podawanego pregnylu.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak miałam po pregnylu i brzuch jak balon.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicken, ja też złapałam się za głowę, jak czytałam o Twoim pierwszym lekarzu. Bardzo dobrze, że go zmieniłaś. I nie trać nadziei. Tak naprawdę, to dopiero rozpoczynasz leczenie (o ile obecny lekarz jest kompetentny). Jeżeli na usg wspomniano o PCO, to może coś jest na rzeczy. A jaki masz stosunek LH do FSH? To może potwierdzić PCO. Dawaj tu swoje wyniki, zaraz coś zaradzimy ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    Alicja81 to moj pierwszy cykl z clo i prawde mowiac ufalam lekarzowi ktory ustalal mi terminy wizyt na monitoring i coz przegapil ten moment i dal mi za duza dawke bo za bardzo zaczely rosnac i w nastepnym cyklu planuje zrobic to troche inaczej.
    O tym co pisalas ze zle sie czulas to tak ma bardzo wiele dziewczyn ja zreszta tez, ciagle mnie mdlilo i dlatego jak bralam lek to popijalam jak najwieksza iloscia wody i lekko zagryzalam jakas kanapka.
    choc nie ukrywam ze cieszylam sie jak zobaczylam ostatnia dawke :)
    Wera, może ten twój lekarz nie jest taki zły? W końcu roni monitoring (rzadkość wśród ginów) i uczy się na własnych błędach, skoro teraz zmienił plan. Zaufaj mu jeszcze raz.

    To jak planuje teraz zrobić?

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia1989 dowiem sie dopiero w sobote na kolejnym monitoringu i zobaczymy co mi powie, zastanawiam sie na acardem czy nie zapytac go czy nie bylo by madrze sprobowac przyjmowac go. Choc juz przyjmuje garsc lekow :(
    biore estrogen na poprawe endometrium bo bardzo kiepsko wyglada + metformine clomid potem progesteron oczywiscie witaminy dla kobiet starajacych sie ovarin i oczywiscie euthyrox

    Czy jest zly nie wiem nie skreslam go bo naprawde bedzie mi ciezko znalesc innego :( a co do monitoringu to sama nalegalam na czestsze wizyty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2017, 19:10

    START 2014 ;(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To koniecznie daj znać w sobotę po wizycie :) Trzymam kciuki za nią :*

    Acard zawsze możesz brać na własną rękę, jest bez recepty i tani. Ja go dostałam ze względu na marne endometrium oraz wcześniejsze poronienie.

    Współczuję Ci wydatków. Te leki i suplementy które wypisałaś pewnie swoje kosztują.

  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten Acard pomaga by endometrium bylo grubsze?
    Moze tez je sobie kupuje-nie powinno chyba zaszkodzić?

    geeky-2017-12-12.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    Ten Acard pomaga by endometrium bylo grubsze?
    Moze tez je sobie kupuje-nie powinno chyba zaszkodzić?
    No ponoć polepsza ukrwienie endometrium czyli na nie działa. Nie wiem czy akurat odbija się to w grubości. Ja dzień po owu endometrium miałam ok 9mm a jakoś zaszłam.

  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje poprzednie wyniki badań:
    15dc:
    TSH: 1.998ulU/ml
    FSH: 8,42 U/l
    LH: 8.4miU/ml
    Progesteron: 0,12ng/ml
    prolaktyna: 555,5 uU/ml
    testosteron 0,61 ng/ml

    pozniej dostalam bromergon i zaraz po jego skończeniu (pierwszy cykl)
    1dc:
    FSH: 6,36 U/l
    LH: 4,41miU/ml
    Progesteron: 0,32ng/ml
    prolaktyna: 18,33 uU/ml

    geeky-2017-12-12.jpg
  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i co powiecie na moje wyniki?

    geeky-2017-12-12.jpg
  • nadey Przyjaciółka
    Postów: 135 38

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez wczoraj byłam na monitoringu w 13dc,pecherzyk miał 25mm. Doktorka mówiła, że owulacja dziś... czy peknie tego juz nie idę sprawdzić.. i teraz czekanie :)

    10 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadey a bedziesz robic zastrzyk na pekniecie czy sam ma peknac?
    Jak kazala Wam sie teraz starac? Codziennie, co drugi dzien? Przez ile dni?

  • nadey Przyjaciółka
    Postów: 135 38

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Nadey a bedziesz robic zastrzyk na pekniecie czy sam ma peknac?
    Jak kazala Wam sie teraz starac? Codziennie, co drugi dzien? Przez ile dni?

    Nie dostałam żadnego zastrzyku na pekniecie. Miał sam peknac,a czy peknał - tego juz nie wiem... owulacja była przewidziana w ten sam dzien (w nocy)albo na drugi (w 14dc ) i moze faktycznie wtedy się odbyła.. bo w 14dc juz jajniki mnie nie bolały. A w 13 dc- jakby chciał eksplodowac,szczegolnie lewy na którym było jajo. :)
    Doktorka mimo wszystko kazała współżyć przez cały kolejny tydzień "tak w razie gdyby" no i co 3 dni. Ale u nas ochota była czesciej ... wiec czemu nie? :D

    10 cs
  • Tuliska Autorytet
    Postów: 2347 2182

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) nie znamy się ale mam problem i chciałam was i coś zapytać. Otóż to mój drugi cykl z clo i pierwszy z pregnylem. Z poprzedniego cyklu została mi torbiel, ale o tym nie wiedziałam bo ginka była zbyt leniwa żeby sprawdzić po raz kolejny. W tym cyklu na nowo brałam clo i w 9dc miałam pecherzyk 22mm, położna (bo ona robi monitoring) nakazała wzięcie pregnylu. Teraz okazało się że to jednak torbiel a pechezyk rośnie w drugim jajniku. I teraz pytanie. Co się dzieje przy zbyt wcześnie podanym pregnylu?
    Może troszkę namieszalam ale bardzo proszę o pomoc jeśli ktoras z was zna taki przypadek :)

    8p3ovfxm8uset94e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety pregnyl moze ci zablokowac ten drugi pecherzyk tzn on przestanie rosnac i albo zostanie w postaci torbielki albo sie wchlonie. Pregnyl to progesteron, a ten powinnien zaczac wzrastac dopiero w czasie ovu.

    A skad wiesz ze ten pecherzyk 22mm to torbiel z poprzedniego? Moze pecherzyk od clo tak szybko urosl...
    Ja tez mialam juz w 11dc po CLO pecherzyk 23mm i drugi 14mm i z obu powstalo cialko zolte, wiec moze jeszcze nic straconego.

  • Tuliska Autorytet
    Postów: 2347 2182

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasiu dziękuję za odpowiedź.
    Widzisz w poprzednim cyklu bylam na monitoringu i na lewym jajniku miałam pecherzyk 28mm, mam tak od zawsze że pecherzyki pękają albo częściowo albo wcale. Byłam u ginki ale ona stwierdziła że usg już niepotrzebne. No i teraz w piątek brałam pregnyl a peherzyk się tylko po nim zmniejszył ma 18mm. Stąd wiem że Stary pecherzyk. Ten nowy z kolei narazie rośnie. W piątek miał 9mm wczoraj 16... nie wiem co z niego będzie ale zależy mi tylko na tym żeby w przyszłym cyklu startowac na nowo a nie męczyć się z torbielami :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 10:54

    8p3ovfxm8uset94e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany faktycznie pokrecone to wszystko troche. Najlepiej by bylo na poczatku przyszlego cyklu po prostu pojsc na monitoring i sprawdzic czy wszystkie stare pecherzyki poznikaly i pojawiaja sie nowe malutkie. Bo tak to nie wiadomo nawet jak dzialac z tym pregnylem. Ale moze z tego 16 jeszcze cos bedzie, skoro mimo pregnylu jednak rosnie. Trzymam kciuki! :)

  • Tuliska Autorytet
    Postów: 2347 2182

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci slicznie ♡ za pomoc ♡ a powiedz mi czy orientujesz się czy z torbielami mogę w przyszłym cyklu brać clo? Czy musi być przerwa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 11:21

    8p3ovfxm8uset94e.png
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ