X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?
Odpowiedz

Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama sie próbuje pocieszac i wypierac pewne rrzeczy.. czego sie jeszcze dowiem.. ten rok jest dla mnie tragiczny, jeszcze 3 miesiace do jego konca, jaka jeszcze zla wiadomość mnie czeka...

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 13 października 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczonapragniedziecka wrote:
    Caly czas zastanawiam sie czy można miec celiakie i wzjg razem? Czytalam ze objawy przy rych dwoch chorobach sa bardzo podobne i mozna je pomylic... moze lakarz zbyt pochopnie podjal decyzje o stwierdzeniu wzjg tylko po badaniu kolonoskopowym.

    Wiem że przy stwierdzeniu celiakii sprawdza się w krwi przeciwciała IgG, IgA koszt ok 200 zł więc może warto zrobić żeby mieć pewność. Teraz tyle tych chorób jelit w dodatku są to "nowe" choroby i objawy podobne czy Crohn czy wzjg czy właśnie celiakia.

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 13 października 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczonapragniedziecka wrote:
    Sama sie próbuje pocieszac i wypierac pewne rrzeczy.. czego sie jeszcze dowiem.. ten rok jest dla mnie tragiczny, jeszcze 3 miesiace do jego konca, jaka jeszcze zla wiadomość mnie czeka...

    Wiem co czujesz. U nas też od połowy roku same złe rzeczy się dzieją i to na każdej płaszczyźnie czy zdrowotnej czy nawet zawodowej. Ja do męża już mówię że chciałabym żeby ten rok się wreszcie skończył bo aż strach myśleć co jeszcze się wydarzy.

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Wiem co czujesz. U nas też od połowy roku same złe rzeczy się dzieją i to na każdej płaszczyźnie czy zdrowotnej czy nawet zawodowej. Ja do męża już mówię że chciałabym żeby ten rok się wreszcie skończył bo aż strach myśleć co jeszcze się wydarzy.

    Ja jestem załamana.. naprawde nic nie uklada sie tak jak bym chciala.. w rodzinie kolejna ciąża, a mi serce pęka. Gdyby ktos dal mi pewnosc ze zajde w ciaze i urodze dziecko, siedzialabym spokojnie i czekała naprawde...

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 14 października 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczonapragniedziecka wrote:
    Ja jestem załamana.. naprawde nic nie uklada sie tak jak bym chciala.. w rodzinie kolejna ciąża, a mi serce pęka. Gdyby ktos dal mi pewnosc ze zajde w ciaze i urodze dziecko, siedzialabym spokojnie i czekała naprawde...

    Chyba wszystkie przechodzimy te same wzloty i upadki. Ja i mąż jesteśmy ostatnią parą w rodzinie bez dzieci... boli to tym bardziej że ja uwielbiam dzieci i wszyscy o tym wiedzą. Ciągle dowiaduje się o czyjejś ciąży a u nas brak efektu już prawie 1,5 roku. Miałam mega kryzys z płaczem jeszcze przed okresem kiedy widziałam że temp spada co zwiastuje @. Ale mąż zachorował na wzjg i to tak jak nigdy przedtem, wyniki nasienia okazały się fatalne i głowa przestawiła się na męża, na jego zdrowie. Tak jakby ktoś pokazał nam gdzie jest problem a ja zadaniowo próbuje się z nim zmierzyć nie sprawdzając kiedy są dni płodne ani jaka jest temp i że dziś koniecznie trzeba działać. Daj sobie czas a wierze że i do Ciebie los się uśmiechnie wkrótce :)

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mieszane uczucia co do tego wszystkiego...

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 15 października 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczona czytałam,ze osoby chrujace na wzjg często maja również celiakie

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 16 października 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o radę :( mąż miał dziś kolejną kontrolną wizytę u gastrologa i w związku z tym że nadal ma biegunki, zdarza się że z krwią, stracił od wakacji 10 kg i dziś wziął ostatnią dawkę Metypredu- nadal bierze Asamax - lekarz rozłożył ręce i dał skierowanie do szpitala na oddział.... wyniki krwi są ok (jeszcze), biegunki z reguły są w nocy i nad ranem, przez resztę dnia jest ok albo uczucie parcia. Czy czekać jeszcze aż stan zapalny się samoczynnie uspokoi czy od razu szpital? Mąż ma umowę na czas okr i boi się że pracodawca mu jej nie przedłuży, 3 m-ce temu nie było go w pracy przez 1,5 m-ca:( tylko że wiadomo zdrowie najważniejsze.... poprzednim razem gdy był rzut i pobyt w szpitalu naprawdę czuł się strasznie źle, nie miał siły, wyniki były złe, krwiste biegunki... proszę poradźcie coś mądrego bo nie wiem czy lekarz olał temat wysyłając z problemem gdzie indziej czy ma racje...

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z własnego doswiadczenia, poszukalabym innego lekarza, zeby miec porownanie, zresztą teraz właśnie tak zrobiłam.. za tydzien mam wizyte u nowego lekarza.. a co do pobytu w szpitalu, to myslalabym o tym poważnie.. bo moze nie warto nadwyrezac jeszcze bardziej organizmu.. a moze tam stwierdza cos więcej..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa no i wiem, ze moze nie w kazdym przypadku to sie sprawdza, ale moze warto zrobic testy na nietolerancje..?

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 października 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka a jaka czesc jelita ma mąż zajeta? Bierze czopki ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 17 października 2017, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma zajętą część końcową. Czopków nie bierze zgodnie z zaleceniem lekarza. Tylko Asamax. Myślisz że należałoby zacząć? Przed szpitalem brał Pentase w tabl i czopkach, a potem zmienili mu właśnie na Asamax.

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 17 października 2017, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z was była w szpitalu z powodu wzjg? Jak Was leczono? Mąż dostawał ostatnio wlewki dojelitowo ale one mają mega skutki uboczne zwłaszcza w nasieniu....

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 17 października 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka niestety nie pomogę :/ ja mam zajętą początkową część jelita więc mi pomagają czopki...ale jak ktoś ma dalej zajęte to czopki nie dadzą rady...
    nie byłam nigdy leczona w szpitalu. A byłaś na tym forum https://crohn.home.pl/forum/ ?? może tam coś znajdziesz

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 20 października 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mój mąż w szpitalu, ja dostałam okres także niewesoło u nas... ale najważniejsze żeby mężowi pomogli. Mam nadzieje że macie Wy jakieś lepsze wieści.
    Adele jak u Ciebie? Kiedy testowanie?
    Zrozpaczona jak wizyta u dietetyka?

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebralam diete... pomalu wprowadzam ja w życie, razem z partnerem stwierdziliśmy ze jak wroci na stale do domu to i on bedzie odzywial sie zdrowo razem ze mna, bo przeciez to tez jest wazne.
    Aczkolwiek na chwile obecna ogarnela mnie ogolna depresja chyba... :(

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 21 października 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze. Musi być. My kobiety jesteśmy silne i damy radę ze wszystkimi przeciwnościami losu. Warto czasem sobie popłakać w samotności. Mi to pomaga tym bardziej że muszę być silna dla męża, być dla niego wsparciem. Ułoży nam się to wszystko, z czasem się ułoży... wierze w to i nie ma innej opcji

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam.. bo ja juz chyba trace sily.. kazda informacja o kolejnej ciazy wsrod przyjaciół, mimo ze jest dla mnie bardzo radosna to jednak w głębi serca tak bardzo cierpie...

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 października 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mega dlugi cykl... Zawsze miałam 28-max30 @ ten bedzie mial 35.. Nie wiem czym sobie przesunelam owu.. Biorę nipokalanka 2 cykl moze to on.. Dzis mam wiec 7dpo. Czuje sie dobrze. Cycki w ogole nie bola a zawsze mega bolaly od owu wiec niepokalanek dziala

    Ewka zdrowka dla męża :* silna babka jestes <3

    Zrozpaczona kazda kobieta starajaca sie juz jakis czas ma takie nastroje.. Mnie tez dolowal widok kobiet w ciąży lub malych bobasow.. Ale jakos z czasem mi to przeszlo... Skupiam swoje myślenie na czymś innym. To bardzo trudne.. Ale od paru cykli nie placze gdy dostaje @ wiec stwierdzam ze psychicznie ze mną juz ok..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz tez od dluzszego czasu nie rozpaczam gdy @ przychodzi. Moze po prostu to wlasnie my nie bedziemy mogli byc rodzocami... jestem mloda wiem.. ale moj narzrczony jest starszy o 10 lat. Czas leci a nasze szanse maleja.. to bolesna ale prawdziwa prawda.

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ