X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?
Odpowiedz

Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?

Oceń ten wątek:
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 11 listopada 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja mam to samo więc doskonale Cię rozumiem... moje dwie dobre koleżanki nie tylko "wyprzedziły" mnie z ciążą to jeszcze ich dzieci za chwilę skończą roczek a ja nadal nic... obawiam się czy się nie dowiem o kolejne ciąży bo obie twierdzą że nie chcą dużej różnicy wieku między dziećmi... w rodzinie też pojawiła się kolejna ciążą.. a ja się zastanawiam czemu innym tak łatwo przychodzi zajście w ciążę, ba nawet sobie planują żeby np. pora roku na czas porodu pasowała... niesprawiedliwe to wszystko.....
    Zrozpaczona co do tej nietolerancji to lekarze mówią że nie są jednoznacznie w chwili obecnej z uwagi na mocne zapalenie i brane leki stwierdzić że trzeba wykluczyć gluten i laktozę z diety ale sugerowali by to zrobić i chyba poprawia się. W pon będzie miał jeszcze gastroskopie i zobaczymy czy tam coś wyjdzie.
    Powiem Wam że mamy taką złą passe ostatnio że z trudem przychodzi mi uśmiechanie się do ludzi... cały optymizm i wiara gdzieś uleciały, żyję tak trochę z dnia na dzień i zdarza się że nie odróżniam jaki mamy dziś dzień tygodnia... ale kurde w końcu musi być przecież lepiej

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 11 listopada 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka ja odkąd wiem o ciąży przyjaciolki to jakos mi ciężko uwierzyc ze mi sie uda.. Nie wiem jak przezyje rosnący jej brzuch ehhh często sie widujemy.. Nie wiem czy zachowuje się okropnie ale tak mi zle z tym.. Ost weekend caly przeplakalam nie mogłam się uspokoić... Na prawdę trzeba byc bardzo silna mobieta zeby przeżyć przez te starania bez szwanku na psychice...

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w rodzinie takze ciąża.. do tego bliźniacza.. unikam spotkania z ta osoba jak tylko moge. Wiem ze to nieuniknione i w koncu bede musiala stawic temu czola. Aaczkolwiek jest we mnie tyle samo radosci z powodu ciazy w rodzinie co zalu i łez z powodu tego ze nas zycie nie chce tak obdarować...

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 12 listopada 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że nie zachowujemy się okropnie tylko dlatego że zazdrościmy innym ciąży bo przecież nie życzymy źle tej dziewczynie ani dziecku. To zrozumiałe że jesteśmy rozgoryczone i nie wiemy czemu my tak długo na nasze szczęście musimy czekać. Ja nauczyłam się bardzo ładnie "udawać" radość z czyjejś ciąży, oglądania zdjęć narodzonego dziecka itd tylko dlatego że u nas jest problem po stronie męża i nie chce mu dokładać swoich frustracji, on i tak jest zdołowany tą sytuacją. Oczywiście kiedy nie ma go w domu to muszę to wypłakać, odreagować bo inaczej nie wiem czy bym nie zwariowała serio... najgorzej jak ktoś mi mówi że ma dziecko i jest cudownie a jakby go nie było to oni by to uszanowali, bo tak miało być i wtedy na usta cisną się tylko przekleństwa bo to jest niesprawiedliwe bo ja nie wyobrażam sobie że ja mogłabym nie mieć dziecka.. strasznie to trudne wszystko

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 listopada 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka racja.. to bardzo trudne.. mnie denerwuje jak ktoś mi mówi,że mam już jedno więc powinnam się cieszyć...owszem mam i cieszę się ale czujemy z mężem ten instynkt i brakuje nam kolejnego maluszka... syn też się ciągle dopytuje bo chce rodzeństwo...i co mam mu mówić.. U nas z kolei problem z mojej strony ale gdzie? co? Nie mam pojęcia i to mnie strasznie wkurza

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 13 listopada 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie każdy ma jakieś mądrości dla innej osoby a to że jesteś młoda masz czas, albo nie można się spinać bo jak się za bardzo chce to nic nie wychodzi albo jak masz jedno dziecko to i z drugim nie będzie problemu... tych mądrości można mnożyć - a kurde co komu do tego. Ludziom w ogóle brakuje jakikolwiek empatii, wczucia się w sytuację drugiego człowieka. Mój mąż ma ostrą wznowę wzjg a i tak słyszy komentarze w stylu że musi zrobić sobie syna to będzie miał zastępstwo no trzymajcie mnie .... nie będę używać tu niecenzuralnych słów ale czasem jestem już na skraju wytrzymałości co do takich ludzi
    Ps. wiem niepotrzebnie się frustruje ale jak się wygadam to mi lżej :)

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo.. ja przez takie gadanie bardzo odsunelam sie od 'bliskich' a przynajmniej od tych od ktorych moge wuczuwac presje lub pytania kiedy dziecko.. jest mi z tym bardzo ciężko. Ale wiadomo jak sie wygadasz komus kto wie o czym mowisz to jakos tak lzej i latwiej...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dzisiaj po badaniach..
    Moja nowa Pani doktor zrobila mi retroskopie, pobrala wycinki.. stwierdzila ze jest lepiej obraz poprawil sie od kolonoskopii, stwierdzila ze obraz nie wskazuje konkretniw na wzjg... jesten dwa tygodnie bez leków.. czuje sie dobrze.. niestety wyniki za 6 tygodni tak bardzo sie boje... dostane taki 'prezent' na swieta.. az sie plakac chce..

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 13 listopada 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczonapragniedziecka wrote:
    Ja jestem dzisiaj po badaniach..
    Moja nowa Pani doktor zrobila mi retroskopie, pobrala wycinki.. stwierdzila ze jest lepiej obraz poprawil sie od kolonoskopii, stwierdzila ze obraz nie wskazuje konkretniw na wzjg... jesten dwa tygodnie bez leków.. czuje sie dobrze.. niestety wyniki za 6 tygodni tak bardzo sie boje... dostane taki 'prezent' na swieta.. az sie plakac chce..

    Bedzie dobrze musisz w to wierzyć <3 <3

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 13 listopada 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze zobaczysz :) mojemu mężowi też patomorfolog powiedział że wycinki z kolonoskopii nie wskazują na wzjg że obraz jest nietypowy i odesłali próbki do dwóch różnych laboratoriów i czekamy na ich oceny. Choroby jelit to niestety nadal nieznane schorzenia dla współczesnej medycyny ale trzeba mieć nadzieję że jest cały czas postęp i znajdą w końcu przyczynę a co najważniejsze skuteczne leczenie

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa a kiedy wyniki meza? :)

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 16 listopada 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są już i jednak ostatecznie jest to wzjg. Poprawia mu się ale jeszcze trochę czasu zanim całkiem wróci do zdrowia. Ale jesteśmy dobrej myśli. W końcu ludzie chorują na tak poważne, śmiertelne choroby że trochę odetchnęliśmy z ulgą że nic więcej nie znaleźli w tych wycinkach. Z tą chorobą trzeba się oswoić i jakoś żyć bo innego wyjścia nie widzę a ja muszę powtarzać mężowi że stres związany z wyrzutami że coś nie idzie w naszym życiu, plany zostały zmienione itd. jest bardzo niekorzystny także trzeba być dobrej myśli że uda się normalnie żyć z wzjg.

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi sie udac! Przede wszystkim musi chyba przejsc na diete bezglutenowa moze inie bezlaktozowa no i mniej stresu duzo mniej.. steres przy tej chorobie nie dziala na nasza korzyść...

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 listopada 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka dokladnie stres,stres i stres powodują zaostrzenie i to głównie on... Mąż musi nauczyć sie zaakceptować chorobę.. No nie wiem trzeba to w glowie sobie poukładać... Ja na prawdę kilka lat miałam co chwile mocne zaostrzenie i nic nie pomagalo. Teraz mam spokoj psychiczny i od długiego czasu nie mam zaostrznia. Czasem zapominam,ze w ogole jestem chora. A jem dosłownie wszystko

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 17 listopada 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że u nas będzie tak samo :) myślę że te ostatnie zaostrzenie to wynik stresu związanego z bezowocnym staraniem się o dziecko, mąż niby zachowywał się normalnie ale podejrzewam że mocno przeżywał te wyniki nasienia :( innych problemów nie mamy więc może jak w końcu uda nam się to i mąż będzie spokojny. U nas decyzja o in vitro zapadła już jakiś czas temu tylko choroba pokrzyżowała plany ale poczekamy trochę jak mąż wydobrzeje i do dzieła :) Zaraz będzie prawie 2 lata starań i nie mamy już ochoty sami walczyć tym bardziej że widać jak męża mojego dużo to kosztuje :(

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 powiedz mi czy podczas okresu twojej remisji zauwazasz krew z kalem? Chociazby jakies śladowe ilosci?

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 listopada 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozpaczonapragniedziecka wrote:
    Adele27 powiedz mi czy podczas okresu twojej remisji zauwazasz krew z kalem? Chociazby jakies śladowe ilosci?

    Ost raz zobaczyłam niewielka ilość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 listopada 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale biegunek krwistych nie ma. To najważniejsze. Brzuch czasem zaboli ale wiem,ze to przez to co zjem

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak widzisz krew to co wtedy robisz? Jakies inne leku bierzesz czy jak?

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 listopada 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtedy nic nie zrobiłam. Byla raz i juz pozniej nie bylo. Ciagle biorę Asamax tabl 2x2. A jak widze,ze zaczyna sie gorzej to włączam czopki i tabl 3x2

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ