X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?
Odpowiedz

Czy są tu jakieś staraczki chorujące na wzjg? Lub inną chorobę jelit?

Oceń ten wątek:
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaaaalenka wrote:
    Trdymam kciuki!! Ja odebralam bete 11dpt 418,6

    Super 🥰🥰

    Wyszłam od lekarza o 19.00 no i ogolnie lekarz do rany przyłóż. Dużo gadaliśmy. Ale jedyne co zaproponował to laparoskopia. Bo do nieczego się nie mozna przyczepić eh

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laparoskopia?? to dziwne w sumie, no ale skoro miałoby pomóc.. i jak zgodziłaś się?

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 9 maja 2019, 04:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laparoskopie zaleca się najczęściej jak na pierwszy rzut oka wszystko jest ok żeby sprawdzić jak to wszystko wygląda od środka czy nie ma np jakiś zrostów uniemożliwiających ciążę. Można w ten sposób znaleźć schorzenia których w innym badaniu nie można byłoby stwierdzić. Także myślę że to dobry pomysł lekarza :)

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 9 maja 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Laparoskopie zaleca się najczęściej jak na pierwszy rzut oka wszystko jest ok żeby sprawdzić jak to wszystko wygląda od środka czy nie ma np jakiś zrostów uniemożliwiających ciążę. Można w ten sposób znaleźć schorzenia których w innym badaniu nie można byłoby stwierdzić. Także myślę że to dobry pomysł lekarza :)
    No to w takim razie to naprawde bardzo dobry pomysł.. 🤞😊

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choruję na WZJG od 2016 roku. Biorę i brałam asamax i salofalk wlewki. Miałam silne zaostrzenia, konieczna była hospitalizacja i sterydy. W ciążę zaszłam w 2018 roku po ok. pół roku starań. W tym czasie brałam asamax i salofalk wlewki. U mnie choroba raczej nie miała wpływu na płodność, aczkolwiek czas oczekiwania na upragnioną ciążę dłużył mi się niesamowicie. Trudno było osiągnąć remisję w chorobie i to powodowało odkładanie decyzji o dziecku. Stan organizmu po zaostrzeniach był też daleki od ideału.
    Urodziłam w styczniu zdrową córeczkę. Ginekolog straszył mnie, że po ciąży nastąpi zaostrzenie, bo tak wynika z jego doświadczenia i strasznie się tego bałam. Od porodu minęły 4 miesiące i choroba nie wróciła. Zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia indywidualna, ale mi się udało utrzymać chorobę w ryzach.
    Mogę też powiedzieć, że mi w uzyskaniu remisji także bardzo pomogła dieta.

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateAnn88 wrote:
    Choruję na WZJG od 2016 roku. Biorę i brałam asamax i salofalk wlewki. Miałam silne zaostrzenia, konieczna była hospitalizacja i sterydy. W ciążę zaszłam w 2018 roku po ok. pół roku starań. W tym czasie brałam asamax i salofalk wlewki. U mnie choroba raczej nie miała wpływu na płodność, aczkolwiek czas oczekiwania na upragnioną ciążę dłużył mi się niesamowicie. Trudno było osiągnąć remisję w chorobie i to powodowało odkładanie decyzji o dziecku. Stan organizmu po zaostrzeniach był też daleki od ideału.
    Urodziłam w styczniu zdrową córeczkę. Ginekolog straszył mnie, że po ciąży nastąpi zaostrzenie, bo tak wynika z jego doświadczenia i strasznie się tego bałam. Od porodu minęły 4 miesiące i choroba nie wróciła. Zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia indywidualna, ale mi się udało utrzymać chorobę w ryzach.
    Mogę też powiedzieć, że mi w uzyskaniu remisji także bardzo pomogła dieta.

    Witaj Kate :) dzięki za twoją wypowiedź, dajesz nadzieję że w końcu każda z nas doczeka swojego maleństwa :) a jaką dietę w tej chwili stosujesz?

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyeliminowałam gluten, laktozę, cukier i mięso. Oczywiście warto poradzić się lekarza i stopniowo eliminować. W czasie ciąży wróciłam do mięsa, ale wynikało to z tego, że mój organizm go potrzebował.
    Trzymam kciuki za Was wszystkie, bo choroby jelit są paskudne i sama myślałam, że przenigdy nie osiągnę remisji i nie będę mieć dzidziusia. Choruję krótko, ale wzjg dało mi w kość.

    Nie poddawajcie się Kobietki!!

    Ewka90, Magdaaaalenka lubią tę wiadomość

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 maja 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenka jak się czujesz ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 12 maja 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest ok, dzisiaj trochę mi jelita dały popalić, ale chyba w obecnym stanie śliwki mi nie służą..
    Ogólnie mam wielki apetyt, a nie za bardzo wiem na co sobie pozwolić ..
    ale 13dpt beta- 975,8. Następną sprawdze 16 maja.. wierzę że wszystko jest dobrze i rośnie!! 🤞 🤞✊✊

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaaaalenka wrote:
    jest ok, dzisiaj trochę mi jelita dały popalić, ale chyba w obecnym stanie śliwki mi nie służą..
    Ogólnie mam wielki apetyt, a nie za bardzo wiem na co sobie pozwolić ..
    ale 13dpt beta- 975,8. Następną sprawdze 16 maja.. wierzę że wszystko jest dobrze i rośnie!! 🤞 🤞✊✊

    Piękna beta :) jesteś już umówiona na wizytę serduszkową ? :)
    Ja umówiłam się na początku czerwca na wizytę przed stymulacją i już się nie mogę doczekać aż zacznę znowu się kłuć :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 09:39

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele a ty jak kochana, zdecydowałaś się na laparoskopie?

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Piękna beta :) jesteś już umówiona na wizytę serduszkową ? :)
    Ja umówiłam się na początku czerwca na wizytę przed stymulacją i już się nie mogę doczekać aż zacznę znowu się kłuć :D
    Stwierdzilam ze 16 maja zrobie jeszcz3 bete, jak wszystko bedzie ok, to zadzwonie i umowie sie na 21 maja na wizyte🤞🤞✊✊

    Ewka90 lubi tę wiadomość

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 13 maja 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Adele a ty jak kochana, zdecydowałaś się na laparoskopie?

    Wstępnie tak. Ale nie będzie to tak szybko ze względu na odległość jaka mnie dzięki od Gdańska.. no i pracę.. nie mogę co chwilę brac wolnego. .. póki co jestem umówiona na wtorek 21 maja na konsultacje u jeszcze jakiejś babki tam w Gdańsku. Ten lekarz mnie do niej chce wcisnąć bo ona podobno w temacie niepłodności ogarnięta. I z nią już uzgodnie termin itp

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 13 maja 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Wstępnie tak. Ale nie będzie to tak szybko ze względu na odległość jaka mnie dzięki od Gdańska.. no i pracę.. nie mogę co chwilę brac wolnego. .. póki co jestem umówiona na wtorek 21 maja na konsultacje u jeszcze jakiejś babki tam w Gdańsku. Ten lekarz mnie do niej chce wcisnąć bo ona podobno w temacie niepłodności ogarnięta. I z nią już uzgodnie termin itp

    no i super, ważne żeby coś zacząć robić w ty kierunku, zobaczysz, musi się udać !!! 🤞🤞✊✊

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 14 maja 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Wstępnie tak. Ale nie będzie to tak szybko ze względu na odległość jaka mnie dzięki od Gdańska.. no i pracę.. nie mogę co chwilę brac wolnego. .. póki co jestem umówiona na wtorek 21 maja na konsultacje u jeszcze jakiejś babki tam w Gdańsku. Ten lekarz mnie do niej chce wcisnąć bo ona podobno w temacie niepłodności ogarnięta. I z nią już uzgodnie termin itp

    Idziemy do przodu dziewczyny i tak trzymać :)

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 maja 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaaaalenka wrote:
    Stwierdzilam ze 16 maja zrobie jeszcz3 bete, jak wszystko bedzie ok, to zadzwonie i umowie sie na 21 maja na wizyte🤞🤞✊✊

    I jak beta ???

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    I jak beta ???

    beta 7308 :) umówiłam się już na usg.. 🤞🤞✊✊

    Adele27 lubi tę wiadomość

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny wynik :) napewno będzie juz widać serduszko :)

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Magdaaaalenka Ekspertka
    Postów: 377 57

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby 🤞🤞✊✊ i znowu muszę czekać. jak nie do bety to teraz do usg. w sumie najważniejszego usg.. 🤞🤞✊✊

    26lat
    Pcos, wzjg
    2 iui - nieudane...

    Nie tracimy nadziei... :)
    A po burzy zawsze wychodzi słońce....
    mamy ❄️❄️❄️❄️<3
    27.04 picis jednego ❄️
    2.01.2020 - urodziła sie nasza córeczka 💕♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co tam ?

    Magdalenka dziś masz wizytę ?

    Ja dziś po wizycie u dr z Gdańska.

    Dostałam nowa stymulacje. Lamette, Ovi i dupka. Do tego na obniżenie PRL diostineks. Czy cos takiego. Chciała bym mnie widzieć podczas tej stymulacji ale wiadomo,że daleko mieszkam więc nie wiem czy to ogarniemy 😲😲😱😱

    Kolejna rzecz cały pakiet badań do zrobienia na NFZ. Niektórych nawet nie robiłam nigdy ale też muszę jechać je zrobić do Gdańska...

    I ost sprawa na USG zobaczyla ognisko endometriozy ! Małe ale jest. Narazie je zostawiamy

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ