X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długoterminowe staraczki !!!
Odpowiedz

Długoterminowe staraczki !!!

Oceń ten wątek:
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 września 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do soboty to mija błogo. Byłam na zakupach, zrobiłam pyszny obiadzik i byłam na spacerze- 6km. Także jestem z siebie dumna :) Zaraz mykam po ziółka, ciacho i obejrzę jakiś lekki film.

    Anet_86, "pozazdrościć" teściowej :) Ale grunt to uśmiech na twarzy i się nie dać wprowadzić w zły nastrój. Co do teściowej to moja nie jest, aż tak bezpośrednia. Ale wiadomo nie jestem jej córką, więc potrafi zaleźć za skórę. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to:

    "po co kupować cif i wydawać pieniądzę jak w biedronce mają tańsze, a lepsze"

    oczywiście chodziło o to, że za dużo pieniędzy wydaję. A muszę zaznaczyć, że nie mieszkamy z teściami, ale wiadomo mamusia dba o synka, aby jego rozrzutna żonka nie wydała za dużo pieniążków :D

    Anet_86, Znowu.ta.kryska, u.tsukino lubią tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 września 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie przypomniał mi się kolejny tekst "mamusi". Dotyczył on zmiany przeze mnie pracy:

    "ja od razu wiedziałam, że to będzie niewypał"

    teściowa "wróżka" to naprawdę dobra sprawa :D

    Karolina2787, Anet_86, Znowu.ta.kryska lubią tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • youstyna Koleżanka
    Postów: 77 10

    Wysłany: 23 września 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Witajcie Ania i Youstyna :)

    Zrobiłam 20 zawijanych z pieczarkami :D
    1,5 kg pieczarek - 10 zł, 2 kg schabu - 30 zł, pokrojenie, rozbicie, przyprawienie, przygotowanie farszu, zawinięcie, panierowanie, smażenie - 4 godz babrania, uśmiech teściowej i słowa pochwały - "Nie lubię takich ostrych, ale już zjem" BEZCENNE!!! Dla takich chwil warto żyć, aż się łza w oku kręci... Ale fakt rura pali po nich :P

    A jak Wam mija sobota?

    U mnie również w kuchni ;) i z mopem. Chociaż marnie mi dzisiaj wszystko idzie. Coś mnie bierze, wszystko mnie boli... Tak liczę na to, że będę mogła odstawić encorton i choroby miną ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś wybrałam się do miasta głównie po odbiór butów.Dziś w końcu wylądowały w paczkomacie no to lecimy z moim odebrać a przy okazji zrobić zakupy. Mój mówi żeby najpierw zrobić zakupy żeby z tą paczką nie latać w te i we wte a na koniec odbierzemy. Dobra zakupy zrobione, my siedzimy w mpku, jedziemy do domu a mi się o paczce przypomniało że nie odebrana no szlak by to trafił. Fakt mogłam jutro, bądź pojutrze ale cholera specjalnie po nią dziś pojechaliśmy. No to mój z całymi zakupami pojechał do domu a ja wróciłam. Na szczęście mam bilet miesięczny więc wyskakuję z mpka i przesiadam się do drugiego z powrotem miałam szczęście bo akurat na takowy trafiłam. Wróciłam i paczkę odebrałam ufff... ;)


    U nas dzisiaj papryczki faszerowane mięsem mielonym z ryżem,cebulką i serem serwuje mój P. mmmm ^_^

    Anet_86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię za papryczki faszerowane... Chętnie bym spróbowała :D

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet zapraszam ;) dziś zaszalał i zrobił 10 :D także podzielę się bo sami i tak nie ogarniemy heh

    Anet_86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzieram kiece i lece :D

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipisiątko mój organizm codziennie potrzebuje coli :D haha serio był czas że się tak jakby uzależniłam bo codziennie musiałam wypić puszkę coli. Teraz staram się ograniczać bo mi się przytyło ale i tak smak czuję na co dzień, tzn chodzi za mną posmak :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 20:07

    hipisiątko lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe doskonale Cię rozumiem bo ja też na ''przed @'' muszę się zaopatrzyć w podobne produkty :P tylko później muszę to odciepieć na własnej skórze bo syfów pełno :/ ale już taki los jak się ma tłustą cerę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola masz jeszcze? Bo ja mam koński apetyt zjadłabym wszystko:-D

    Kurde ja odpadam w konkursie co prawda nie lubimy się z teściową level Max- ale ONA no jest fałszywa mega mi kochaniuje ciucka jak trzeba to współczuje rozmawia doradza się a za plecami jestem potworem
    I cała rodzina to potwierdza że tak mówi czy że tak jest ( jej córki i synowie jej matka siostry itd ) ciężka sprawa z nią broni mojego męża i potrafi mi tak dowalic obracając słowa że głowa mała ( robi to wprost ale tak to powie że mnie to mega rusza a inni mówią że jestem już przewrazliwiona jak tłumaczę- zawsze przyznają mi rację) chyba wolalabym usłyszeć wprost i przeprowadzić z nią odpowiednią konwersacje
    Głupi przykład wakacje moje bóle brzucha a ona przy stole przy wszystkich : każda kobieta jest inna jedne są twarde inne niestety nie- my córko ( do swojej córki) jesteśmy twarde i silne ciążę nasze były bezproblemowe nasze organizmy są bardziej wytrzymałe (!!) Nie każdy taki jest ...
    Wszystko pokiwali głowa a ja oczywiście odrbralam jej wredote 100 %

    Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 września 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak posmakuję coli to potem nie mogę się oderwać od niej :) ale fakt wchodzi w boczki. Tak samo jak wszystkie słodzone soki.

    Ona29, współczuję Ci, bo Twoja teściowa to faktycznie trudny "okaz". Potrafi nieźle zaleźć za skórę. Ale trzymaj się dzielnie i nie daj się prowokować :) Ludzie mają oczy i uszy także słyszą i widzą jak się zachowuje.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki magnez polecacie? Ja lykam ten z olimpu w postaci chelatu 100mg jedna tabletka tylko kurde no on jest drogi mnie sam magnez na miesiąc 100 zł kosztuje albo i więcej za paczkę place prawie 40 zł
    Dziś pokusilam się na magne b6 mama mi wzięła w aptece no i czytam sklad a tam 46mg magnezu fakt że tańszy...ale nie przekonuje mnie jakość? !
    Jutro rano testuje choć przyznam szczerze że chyba wolalabym dostać @ - może głupio zabrzmi ale żałuję że tak szybko podjęłam decyzję bo jeszcze bardziej się tym wszystkim stresuje mogłam odpocząć psychicznie:-/ będzie co ma być

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 września 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stosuję żadnego magnezu, więc raczej nie pomogę :( Ale faktycznie trochę pieniążków idzie u Ciebie na niego jak sama piszesz. Może podpytaj na wizycie ginekologa, może będzie w stanie Ci coś doradzić tańszego.
    Ja jedynie biorę kwas foliowy + zioła Ojca Sroki. Zioła są na śluz. Czy zauważyłam różnicę? Ciężko powiedzieć. Ale dobrze chociaż, że smakują jak herbatka ziołowa :)

    Czekam na wieści z rana. Trzymam mocno kciuki!!! A Ty się nie stresuj tylko policz sobie do dziesięciu i zajmij się czymś relaksującym. Pamiętaj, że strach ma wielkie oczy, a my musimy umieć sobie z nim radzić. Jesteśmy z Tobą! :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 września 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu.ta.kryska, wiem co czujesz z tymi zakupami :D
    Ja w tym miesiącu też mam jakiegoś bzika na ich punkcie. Wyobraź sobie, że dziś mnie nawet tchnęło coś żeby pójść pooglądać, a jak się coś trafi to nawet kupić prezenty na Święta Bożego Narodzenia. Ale pomyślałam, że to lekka przesada, że nawet w radio nie grają jeszcze świątecznych piosenek, a ja tu będę po prezenty latała. Także poczekam jeszcze trochę :D

    Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 września 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze, nie pomyślałam nawet o prezencie dla teściowej, ale fakt coś by wypadalo kupić :D
    Po drugie, ta miotła :D :D Aż dziw, że sama na to nie wpadłam. "Mama" pewnie miałaby nietęgą mine jakby ją zobaczyła :)

    Jak będę miała problemy z wyobrem prezentów to się do Ciebie odezwę Znowu.ta.krysia :)

    Znowu.ta.kryska, Anet_86 lubią tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 24 września 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh, nie zazdroszcze tesciowych. Ja moja widuje raz w roku....no ostatnio 2 razy ale na szczescie mam wybor czy chce ja spotkac czy nie, ale generalnie srednio ja lubie :D ONA29 nie kupuj zadnego hela magne6 ani innych gowien. To sie wogole nie przyswaja i ma pelno wypelniaczy. Ja jestem ostatnio obcykana w temacie supli i jesli chodzi o magnez to najlepiej kup sol Epsom i rob kapiele stop. To najlepiej przyswaja sie przez skore. Podobnie z witamina D dziewczyny. KAZDY w naszym klimacie ma jej niedobory i trzeba brac mega dawki, ale nie jakis badziewny vigantolette zapelniony wypelniaczami tylko takie o prostum skladzie. No a ja w ramach relaksu po poludniu na grzyby pojechalam...polazic po lesie, ale skonczylo sie na pelnym koszyku. Same borowiki i troche kurek. W przyszlym tygodniu bede je szmuglowac dla malza do UK :D

    SylwiaLu lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    heh, nie zazdroszcze tesciowych. Ja moja widuje raz w roku....no ostatnio 2 razy ale na szczescie mam wybor czy chce ja spotkac czy nie, ale generalnie srednio ja lubie :D ONA29 nie kupuj zadnego hela magne6 ani innych gowien. To sie wogole nie przyswaja i ma pelno wypelniaczy. Ja jestem ostatnio obcykana w temacie supli i jesli chodzi o magnez to najlepiej kup sol Epsom i rob kapiele stop. To najlepiej przyswaja sie przez skore. Podobnie z witamina D dziewczyny. KAZDY w naszym klimacie ma jej niedobory i trzeba brac mega dawki, ale nie jakis badziewny vigantolette zapelniony wypelniaczami tylko takie o prostum skladzie. No a ja w ramach relaksu po poludniu na grzyby pojechalam...polazic po lesie, ale skonczylo sie na pelnym koszyku. Same borowiki i troche kurek. W przyszlym tygodniu bede je szmuglowac dla malza do UK :D


    Lago czyli że ta sól to siarczan magnezu tak ? Wiem wiedziałam o tym dawno że przez kąpiele się lepiej wchłania pytałam nawet w aptece o coś podobobnego ale apteka w takiej chemii odpada. Szkoda
    Patrzalam w necie , mnie magnez zdecydowanie pomaga na skurcze macicy, mam ich mniej i kręgosłup tak nie boli

    Test z robiłam- biel wizira albo teraz albo @ bo przytulanek nie było:-)
    Więc czekamy na @ mam nadzieję że szybko przyjdzie !!!! Bo jutro zacznie się 6 tydzień jej braku ... :-/

    Kryska hahaah co Ty piszesz nie zrozumialaby aluzji ale się uśmiałam hahajahaha

    Jannes a miałam pytać @ przyszła ?

    Karola Ty coś dzialalas czy nie bo serc nie widzę?


    Mój poszedł na ryby przyszedł miał paręnaście grzybów pytam się go - po co żeś mi to przyniósł a on na to no niewiem do jajecznicy będzie
    Więc ok myje to obieram kroję w kosteczkę przychodzi on pyta mnie sprawdzałaś? Nie trujące? Nosz kur** a skąd ja mam wiedzieć? Patrzy na mnie ogląda te grzyby i mówi: weź to lepiej wyrzuć . Hahajahaha

    Nie jadam grzybów nie lubię, z bigosu wybiorę:-D to i nie zbieram:-P
    Chociaż przyznam szczerze że mamy tu taka strasznie drogą knajpe i czasem tam zajrzymy ż mężem- uwielbiam tam poledwiczki z kopytkami sosem borowikowo śmietanowym i do tego buraczki na ciepło ( też rewelacyjnie przyrządzone) to jedyna potrawa z grzybem którą zjem
    Za to pieczarki uwielbiam ! :-)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    kontynuując temat teściowych od rana, ja też moją szanuję (jak każdego człowieka), ale mamo do niej nie mówię. Chyba, że chcę jej dogryźć :D Może nawet od tekstów teściowej lepsze są nasze dialogi:

    Teściowa do mojego męża w mojej obecności:
    T: Bluszczem zaraz cały zarośniesz, to trzeba podcinać.
    Ja: Ok, jutro zwalniam się z pracy i będę dbała o ogród.
    T: to ja już pójdę...

    Teściowa wchodzi do nas (bez pukania) z gościem co prąd spisuje:
    T: D., porozrzucałeś tutaj wszystko w przedpokoju (remont robiliśmy), przejść nie można.
    Ja: Przepraszam, następnym razem mamę spytam jak mam w swoim domu rzeczy układać.
    F: gdzie jest licznik?

    Mój ulubiony! Po ślubie wyremontowaliśmy stary dom, w którym kiedyś mieszkali rodzice teścia, oboje nie żyją. Przyszedł gość, kt wymieniał nam dysze w nowej kuchence:
    G: ale sobie tutaj ładnie zrobiliście! Chatka taka niepozorna, a tak ładnie można sobie zrobić.
    T: Łeee tam to stary dom, to co tu można zrobić? Lepiej tu już nie będzie.
    J: Na szczęście mamusia nie musi tutaj mieszkać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 09:07

    Karolina2787, Ona29 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wszystkim :)

    U mnie na szczęście nie ma się czym pochwalić w sprawie "teściowej" bo mieszka daleko i rzadko kiedy tam jesteśmy ale jest spoko i nie czepia się do niczego.

    Co do magnezu to ja biorę magvit b6 fakt że sama zawartość jest tak jak pisałaś Ona ale ten magnez nie jest suplementem a lekiem dojelitowym więc przyswaja się lepiej. Sama na sobie zauważyłam efekty bo odkąd go biorę nie mam skurczów.

    A jeśli chodzi o starania to serduszka jakieś tam były ale nie wiele i nie wtedy kiedy trzeba więc i tym razem klapa. Nie udostępniłam dlatego nie widać.

    Janess a bromek nie działa podobnie jak dupek? Bo odkąd go biorę to wyregulowaly mi się cykle i @ chociaż zawsze była skąpa teraz jest jej jeszcze mniej.

    Kryska rozbroił mnie tekst z miotłą :-D haha

    Niedziela zapowiada się słoneczna więc chyba trzeba tyłek ruszyć. Miłego dnia dziewczyny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet Twoja teściowa ma mistrza ż dogryzywaniem widzę, ale też widzę że nie jesteś jej dluzna nawet się uśmiałam :-D

    Jannes a po co beta ? Chodzi Ci o tamten test ? Fakt mam go i widac tam kreske ale teraz Jakby miało coś wyjść to i test by pokazał
    Zresztą ja też niczego się nie uczę, poprzednio było podobnie tydzień czasu brzuch mnie bolał trochę plamilam z robiłam parę testów i wszystkie negatywne dopiero 8dpo spodziewanym terminie miesiączki wyszedł mi mega bladzioch przy becie 47 ale teraz zdaje się nawet cienia nie ma choć robiłam to wcześnie rano i ciemno było poświęciłam latarka i COŚ widziałam ale już nie chce się wkrecac
    Co do moich @ też mam / miałam liche i krótkie często mówiłam o tym lekarzom ale żaden nie komentował

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ