X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dzięki, mam nadzieje, że moja obecność i przejmowanie się na wyrost nie uprzykrzy Wam życia :)


    Nie przejmuj się, nie jedna wtedy postawi Cię do pionu ;D
    Staramy się tu wspierać, pocieszać, i kopać w tyłek jeśli zachodzi taka potrzeba ;)

    Nati89, sylwiaśta159, Another, dżona, Z., przedszkolanka:), Little Frog lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie spinajmy sie :) Sylwiaśta hej :) nie nie uprzykrzy, ale musisz sobie przetłumaczyć, że na pewne sytuacje trzeba czasu. Kup sobie jak nie masz termometr do temperatury i zacznij mierzyć ja dziś rano już I badanie mam za sobą :D

    Lena87 lubi tę wiadomość

  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melula wrote:
    Ja też nie. Tym bardziej, że we czwartek jajnik prawy był, lewy słabo widoczny, bo mam go głęboko za macicą, ale prawy był zawsze widoczny, policystyczny ale był... cholercia! usg niby dobre, bo Pani dr znalazła mój lewy jajnik, a przez 4 lata nikt go nie widział, ale sama już nie wiem. chodzę na nfz do szpitala na monitoring...

    Ehh to wszystko jest bardzo zawikładne. Moze poszukaj specjalisty od usg, chyba że ta Pani doktor jest specjalistą od ultrasonografii. Nie wiem co Ci powiedzieć, nie znam się, ale może gdzieś się ukrył i coś go przysłoniło

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Malinowa Panienka Autorytet
    Postów: 2255 1502

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota wrote:
    A mi się wydaje, że za bardzo wszyscy odkładamy tę myśl o dziecku na "lepsze czasy". Bo trzeba mieszkanie, bo odłożyć pieniądze, bo trzeba móc żyć na tym samym poziomie. ja się z tym nawet zgadzam. Ale wtedy przypomina mi się moja babcia, która wychowała ośmioro dzieci na porządnych ludzi. Wszystkich wykształciła i choć się nie przelewało, to jakoś dali radę. Nigdy nie planowała ilości dzieci i nie zastanawiała się, czy ją stać na pierwsze, piąte czy ósme. Kochała wszystkie. Coś w tym jest, że chyba za mocno próbujemy zaplanować sobie życie. Może trzeba trochę na żywioł?
    a jednej strony tak a z drugiej dziecko kosztuje mega... same szczepienia dodatkowe to koszt 1000 zł, które trzeba wydać tak po prostu... ciąża to też wydatek niemały - lekarz usg itp. Już nie wspominam o edukacji... ja jestem jednak zdania i możecie mnie zbanować, zabić itp ;) ale ja też musiałam mieć poczucie stabilności i tego, że jak się okaże, że musimy wyłożyć x kasy bo coś to ją wyłożę i nie będę myślała co zjem później. Jestem mega pragmatykiem i czasem to dobrze a czasem źle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 12:08

    [*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

    Mutacja V Leiden hetero (acard 150mg.,heparyna 0,6ml.)
    MTHFR 1298A>C hetero
    Niedoczynność tarczycy Euthyrox N 150
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka dowiedziałaś się czegoś ciekawego ? ;)

    Melula a może warto pójść skonsultować się do innego ?

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Dzięki za odpowiedz :)

    cykle mam 29-32 dniowe, zadam głupie, ale podstawowe dla mnie pytanie, aż mi głupio, ale to mój pierwszy miesiąc z NPR, która temp. jest tą podstawową?


    Przede wszystki wyluzuj...:) nie przejmuj sie tym, zapomnij..po prostu kochajcie sie kiedy macie ochote..jestes młodziutka masz duzo wieksze szanse niż my starsze Panie:):):)
    wiec działajcie..a tym ze za pierwszym razem sie nie udało sie nie przejmuj, wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo zajść :)
    ale bedzie dobrze- nie paniku :)
    kochaj sie z Mężczyzna i czerpcie z tego przyjemność :)

    sylwiaśta159, Lena87 lubią tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 16:50

    Lena87 lubi tę wiadomość

  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Dzięki za odpowiedz :)

    cykle mam 29-32 dniowe, zadam głupie, ale podstawowe dla mnie pytanie, aż mi głupio, ale to mój pierwszy miesiąc z NPR, która temp. jest tą podstawową?
    Nie wygłupiaj się, tu nie ma wstydliwych pytań. Podstawowa to ta, która była spadkiem owulacyjnym, moim zdaniem u ciebie to 14dc, gdzie było 36.2 chyba, jak dobrze pamiętam...

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:01

  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    a jednej strony tak a z drugiej dziecko kosztuje mega... same szczepienia dodatkowe to koszt 1000 zł, które trzeba wydać tak po prostu... ciąża to też wydatek niemały - lekarz usg itp. Już nie wspominam o edukacji... ja jestem jednak zdania i możecie mnie zbanować, zabić itp ;) ale ja też musiałam mieć poczucie stabilności i tego, że jak się okaże, że musimy wyłożyć x kasy bo coś to ją wyłożę i nie będę myślała co zjem później. Jestem mega pragmatykiem i czasem to dobrze a czasem źle.

    Wiadomo, ze masz rację, ja też czekałam, aż u mnie się ustabilizuje. Teraz to 6 cykl, ale mam nadzieję, ze się uda za niedługo. Nie ma co ja jestem zdania, ze jak ja nie mam co zjeść to na co dziecko sprowadzać na ten świat, też jestem tego zdania, mówię o tym, ze najważniejsze żeby zapewnic dziecku podstawowe rzeczy, jedzenie opiekę, lekarz itp. A nie mówie też, ze trzeba zarabiać 5 tys zeby mieć dziecko. Coś pośrodku :)

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena87 wrote:
    Aszka dowiedziałaś się czegoś ciekawego ? ;)

    Melula a może warto pójść skonsultować się do innego ?
    ja chodzę na monitoring do różnych lekarzy. kto ma dyżur na usg ten ma monitoring...

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Hej dziewczyny, mam 21 lat i też staramy się z narzeczonym o pierwsze dziecko :)

    To nasz 1 cykl starań i już delikatna frustracja, gdy patrze na mój wykres, bo boję się, że nie mam owulacji ;(

    Pozdrawiam Was cieplutko :)

    Kochana też mam 21 lat i staramy się o dziecko, moje cykle tez sa podobne 29-32 dni, kiedy nie wychodzi to juz człowiek przypuszcza najgorsze ale nie martw się, to dopiero 1cs, u mnie też, dzis 31 dc, czekam na @ :)
    Miłego dnia dziewczynki!!! <3

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    a jednej strony tak a z drugiej dziecko kosztuje mega... same szczepienia dodatkowe to koszt 1000 zł, które trzeba wydać tak po prostu... ciąża to też wydatek niemały - lekarz usg itp. Już nie wspominam o edukacji... ja jestem jednak zdania i możecie mnie zbanować, zabić itp ;) ale ja też musiałam mieć poczucie stabilności i tego, że jak się okaże, że musimy wyłożyć x kasy bo coś to ją wyłożę i nie będę myślała co zjem później. Jestem mega pragmatykiem i czasem to dobrze a czasem źle.

    Ale ja też musiałam mieć. I mam. Tylko taka refleksja, ze może za bardzo się asekurujemy. To blokuje naturę. Tak twierdzi też mój doktor, że trzeba bardziej na luzie. Nie myśleć tylko o tym co będzie i jak. Będzie dobrze.

    Chciałabym umieć tak myśleć. I staram się :)
    Choć po takich akcjach jak wczorajsza mój optymizm chwieje się w posadach, ale wciąż staram się. Jak osioł. Albo jak Syzyf ;)

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melula wrote:
    ja chodzę na monitoring do różnych lekarzy. kto ma dyżur na usg ten ma monitoring...

    No to jednym słowem nasze organizmy nieźle kpią sobie z Nas ..

    Złotka ściskam i tulę, jak się czujesz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 12:15

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj z moim R troche sie pozabawialiśmy :) i było miłooooooooo :)
    i szczerze mówiąc zapomniałam zupełnie o brzydko mówiąc "produkcji"..poniosło nas tak po prostu!!!! :)
    ale to chyba po krewetkach i winku :):)

    aszka, Lena87, sylwiaśta159, przedszkolanka:), Little Frog, Marzena27, Ania07 lubią tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka napisałam, że pytanie może głupie ... będę miała tylko podręczny bagaż i wiem, że np. kosmetyki, jakiś żel muszę mieć w małych pojemniczkach i dodatkowo włożone w torebkę.
    Miłego dnia dziewczyny :) My właśnie do teściów się wybieramy.

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • Malinowa Panienka Autorytet
    Postów: 2255 1502

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota wrote:
    Ale ja też musiałam mieć. I mam. Tylko taka refleksja, ze może za bardzo się asekurujemy. To blokuje naturę. Tak twierdzi też mój doktor, że trzeba bardziej na luzie. Nie myśleć tylko o tym co będzie i jak. Będzie dobrze.

    Chciałabym umieć tak myśleć. I staram się :)
    Choć po takich akcjach jak wczorajsza mój optymizm chwieje się w posadach, ale wciąż staram się. Jak osioł. Albo jak Syzyf ;)
    Zobacz może być ok - jestem tego przykładem :D myśl, że musi być i już ;) albo idź do wróżki - jak wierzysz ;)

    [*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

    Mutacja V Leiden hetero (acard 150mg.,heparyna 0,6ml.)
    MTHFR 1298A>C hetero
    Niedoczynność tarczycy Euthyrox N 150
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę jeszcze Euthyrox 25 i wlasnie chciałam zapytać czy której z Was, która go bierze wydłużył cykl ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie przeczytałam kilka postów wstecz na temat ciązy. Faktycznie niby się człowiek asekuruje, ale np jak ja widzę jak ludzie robią krzywdę swoim dzieciom bo np. naprodukują po 5, 3 a poźniej te dzieci w szkole sa wyszydzane, wysmiewane itd bo nie mają pieniedzy na buty, na jedzenie, to serce sie kraje. Ja np też nazbierałam kase na prywatnego lekarza, bo jak widzę co się dzieje w Polsce to tragedia. W Warszawie praktycznie jak nie dasz kasy to jesteś traktowana gorzej jak pies. To co opowiadają moje koleżanki to nawet szkoda przytaczać bo po prostu takie zachowanie lekarzy do kobiet rodzacych sie nie miesci w głowie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karollina92 wrote:
    Ja biorę jeszcze Euthyrox 25 i wlasnie chciałam zapytać czy której z Was, która go bierze wydłużył cykl ?
    Ja brałam i na mnie to nie wpływało, jak miałam różnie to miałam roznie, czyli raz co 30 dni a raz co i 60.

‹‹ 1397 1398 1399 1400 1401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ