X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena a w sobote może bym już mogła?? :P

  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnusiaM, może poczekaj te 14-15 dni po przypuszczalnej owulacji :) Szkoda robić testu i później zastanawiać się czy był wiarygodny :)

    Lena87, Złota lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnusiaM wrote:
    Lena a w sobote może bym już mogła?? :P

    Możesz spróbować, ale nie licz na to że coś się pojawi :)
    Może to być zbyt szybko :)

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Może mądrale mi pomożecie napisać teorię osobowości Freuda albo Eriksona na 4 strony???????????? HELP!!!




    I tak Was kocham :P

    Macierzanka:), Ania07 lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Może mądrale mi pomożecie napisać teorię osobowości Freuda albo Eriksona na 4 strony???????????? HELP!!!




    I tak Was kocham :P
    W psychoanalizie, podstawą jest koncepcja struktury osobowości. Według Freuda, nasza osobowość składa się z trzech elementów: id, ego i superego. Każdy z nich ma własną dynamikę, mechanizmy i funkcje, jednak działają one tak blisko siebie, że trudno je rozdzielić. Upraszczając, oznacza to że na każde nasze zachowanie wpływ ma zarówno id jak i pozostałe elementy.

    Id to pierwotna energia, która zasila pozostałe systemy. Jego celem jest zachowanie optymalnego poziomu energii w organizmie. Jeśli więc jest jej zbyt dużo, id dąży go tego aby ją rozładować. Id bywa nazywane naturalnym popędem, albo też wewnętrznym dzieckiem, działa bowiem właśnie jak dziecko, które chce unikać przykrości i dążyć do przyjemności.

    Ego to element kontaktujący się ze światem zewnętrznym. To ego wie co trzeba zrobić aby osiągnąć zadowolenie i obniżyć poziom energii. Ego jest w stanie odróżnić to co jest rzeczywiste i istnieje w świecie zewnętrznym od tego co znajduje się jedynie w wyobraźni człowieka. Ego decyduje o działaniu i o tym na jakie bodźce nastąpi reakcja organizmu. Można je przyrównać do dorosłego, który wie co trzeba zrobić i w jaki sposób, aby osiągnąć dany cel.

    Superego nazywane jest sumieniem lub poziomem społecznym. Przechowuje ono wszystkie nakazy i zakazy społeczne, moralne, prawne. Superego hamuje nieakceptowane społecznie impulsy id i dąży do doskonałości w rozumieniu wpojonych człowiekowi wartości i zasad.

    Wszystkie trzy elementy osobowości współpracują ze sobą, tworząc jedną spójną strukturę, która powoduje że jesteśmy tacy jacy jesteśmy.

    Próbując bardziej zrozumieć mechanizm struktury osobowości w psychoanalizie posłużyć można się następującym przykładem. Kiedy jesteśmy głodni, id zaczyna domagać się usunięcia napięcia, czyli głodu. Ego wie, że aby zjeść, trzeba wyjść z domu i udać się do sklepu z jedzeniem bądź do restauracji. Superego zaś mówi nam, że nie można ukraść jedzenia, tylko należy za nie zapłacić. Takie są bowiem normy społeczne. W rzeczywistości, kiedy jesteśmy głodni, idziemy na zakupy a potem przygotowujemy posiłek, a cały proces z tym związany jest spójny i płynny, bo nasze elementy osobowości dobrze ze sobą współpracują.

    Psychoanaliza freudowska pozwoliła na pełniejsze wykorzystanie pojęcia "nieświadomości" w psychologii. Choć sama teoria o istnieniu nieświadomych dla człowieka procesów psychicznych i ich treści, była dziełem znacznie starszym niż teorie Freuda, to on doprowadził do tego, że procesy nieświadome stały się tematem badań. Na badaniu właśnie tych nieświadomych treści opiera się psychoanaliza w swojej formie terapeutycznej.

    Może strona jak poprzerabiasz Ci z tego wyjdzie ;)

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Może mądrale mi pomożecie napisać teorię osobowości Freuda albo Eriksona na 4 strony???????????? HELP!!!




    I tak Was kocham :P
    W matmie może bym Ci pomogła, ale jeżeli o to chodzi, to bym raczej pytała wujka google :D

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko a Wy znowu i po co jest to forum?? załóżcie sobie wątek odpowiedni do kłótni i tyle a tutaj jest wątek o czym innym a nie tylko swoje żale jedna do drugiej wylewać. Powoli nie chce się zaglądać na ten wątek już bo jedynie co można przeczytać to o tym co która której napisała nie tak albo która odchodzi bo jej nikt nie odpisał.

    Kaśka28 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, spokojnie...
    Niestety tak jest, że czasami nie umiemy odpowiedzieć na czyjeś pytanie, albo nie ma danej osoby, która trochę kuma.
    Niestety tak jest, że jest nas tutaj dużo i każda coś do kogoś pisze, wówczas przelatujące ciurkiem strony mijają a z nimi to, co pisałyśmy i klops - nikt "mnie" nie zauważył.
    Niestety tak jest, że możecie czuć się odrzucone, bo inni rozczulają się nad ciężarną.
    Niestety tak jest, że te starające się czują się mniej potrzebne, bo jest nowa "zasasolkowana".
    Tak jest po prostu. Nie można się obrażać, "fochować", wynosić się z forum. Miałyśmy się tu wspierać, razem dążyć do celu. A widzę, że przez nieporozumienia, czasami małe złośliwości zaraz wątek się rozpadnie!
    STOP!
    Przywołuję nas do porządku :)
    Cycki w górę, głowy w górę - banan na twarz. Żyjmy, póki nam się chce!

    Macierzanka:), Ania07 lubią tę wiadomość

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potforzasta jak tam dzień mija? :):) U mnei wiosna chyba zagościła na stałe :) Humorek dobry, za oknem słoneczko, baterie się ładują :):)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina:P wrote:
    Sie zakonczyl dla ciebie bo tak zakrecilas ze wyszlo wszystko na mnie !
    No ale coz taki masz charakter . Najleiej swoja dupe obmyc a czyjas wysmarowac bo kogos juz nie ma caly czas was czytalam


    Po co drążysz temat ?
    Z tego co zauważyłam to wszystko poszło na Mnie :) Więc nie wiem czym TY się przejmujesz ?

    Czy Ty naprawdę myślisz, że ludzie nie mają co robić tylko przejmować się takimi głupotami ?


    Uważasz się za dorosłą kobietę ale w zachowaniu wcale tego nie okazujesz :)

    Naprawdę skończ już bo robi się to nudne :) ..

    Tyle na ten temat :)

    Złota, Anhe, Macierzanka:), Ania07 lubią tę wiadomość

  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ma narcyzy żółciutkie w domku. Kupiłam sobie dwie doniczki. A od małżonka dostałam tulipany. I kupiłam zielony obrus. jest tak wiosennie w domu.Cudownie :)

    Lena87, Little Frog, Anhe lubią tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Złota, tylko właśnie muszę mieć z książek bo gościu ma jakiś wykrywacz czy z neta nie jest ściągane ;/ i tyle książek przejżałam i już nie mam siły....



    Mam pomysł, zakładam nowy - nie kłócący się wątek : Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia <3

    Kto chętny,mam nadzieję, że przyjdzie a o tym poprostu zapominamy(te bezsensowne kłótnie i w ogóle). Dobry pomysł?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota a to Mi w końcu storczyki zaczeły kwitnąć :D

  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Dzięki Złota, tylko właśnie muszę mieć z książek bo gościu ma jakiś wykrywacz czy z neta nie jest ściągane ;/ i tyle książek przejżałam i już nie mam siły....



    Mam pomysł, zakładam nowy - nie kłócący się wątek : Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia <3

    Kto chętny,mam nadzieję, że przyjdzie a o tym poprostu zapominamy(te bezsensowne kłótnie i w ogóle). Dobry pomysł?

    Może dajmy jeszcze ostatnią szansę wątkowi i nam samym? :)

    Z książek... A spróbuj wypożyczyć wstęp do psychoanalizy Freuda. tam jest rozdział o osobowości.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena87 wrote:
    Złota a to Mi w końcu storczyki zaczeły kwitnąć :D

    Mam jednego, też zaczął wypuszczać pączki.

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Malinowa Panienka Autorytet
    Postów: 2255 1502

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi Storczyki nie chcą kwitnąć :( zresztą ja nie widzę kwiatów :( zapominam podlewać itp... kiepska ze mnie ogrodniczka jest :(

    [*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

    Mutacja V Leiden hetero (acard 150mg.,heparyna 0,6ml.)
    MTHFR 1298A>C hetero
    Niedoczynność tarczycy Euthyrox N 150
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Założyłam nowy wątek , jakby ktoś był chętny :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little Frog wrote:
    Potforzasta jak tam dzień mija? :):) U mnei wiosna chyba zagościła na stałe :) Humorek dobry, za oknem słoneczko, baterie się ładują :):)
    Suuuper słoneczko świeci szkoda że mąż w pracy bo pojeździlibyśmy troszkę na motocyklu :D ale cóż innym razem.

    Little Frog lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    a mi Storczyki nie chcą kwitnąć :( zresztą ja nie widzę kwiatów :( zapominam podlewać itp... kiepska ze mnie ogrodniczka jest :(

    Może mają za ciemno? Mój się najlepiej czuje na parapecie okna. Okno na wschód.

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Suuuper słoneczko świeci szkoda że mąż w pracy bo pojeździlibyśmy troszkę na motocyklu :D ale cóż innym razem.

    Jeździsz na motocyklu ??:):)
    pisz tu szybko..skad jesteś, jaki motocykl itd!!!! :)

    potforzasta lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
‹‹ 1400 1401 1402 1403 1404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ