X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    Badałam, fsh lh, estradiol, androstendion?(tak chyba sie to pisze)prolaktynę no i progesteron tyle, ze w innym terminie, bo te badania miałam w 3 dc, a wczesniej czyli przed meisiaczka badałam progesteron i był ponad 15, wiec badania robiłam w grudniu, a progesteron w listopadzie
    więc wydaje mi się, że powinno być OK. Nie ma co na zapas sobie głowy robić. A masz teraz cykle regularne, czy cos tam się podziało?

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • ewelina:P Autorytet
    Postów: 270 151

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce rozwalic watku ! wiec nie robcie ze mnie najgorszej co !!!
    Bo jak narazie widze ze jestem najgorsza jesli ktorejs niepasuje niech sobie idzie .
    Ja nie bede sie wkurzac bo ktoras zaraz znow skomentuje i nie bedzie pasowalo

    w57v9n73cf2tb9mu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może to jest tylko jeden cykl w którym nie masz owu, podobno moga byc nawet w roku 2-3 cykle bez owu
    ja po raz setny przypomne swoją historie
    2 tyg temu w poniedziałek miałam usg i lekarz stwierdził że owu nie bedzie bo nie ma dominujacego, tydz temy w poniedziałek test owu pozytywny, dzisiaj płyn przy macicy,
    ja dostałam femoston estradiol + progesteron na poprawienie pracy jajników chociaż poprzedni cykl miałam monitorowany pecherzyk był i pękł, skomplikowane to wszytsko

    a ktos się zna co to znaczy że jest płyn przy macicy a w prawym jajniky tworzy się ciałko żółte?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:21

  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    więc wydaje mi się, że powinno być OK. Nie ma co na zapas sobie głowy robić. A masz teraz cykle regularne, czy cos tam się podziało?
    No właśnie skróciły mi się, teraz pod rzad mialam 34 dni, tyle, ze nie za bardzo widziałam śluz płodny, wrecz taki dziwny żółtawy, ale jezeli bylaby infekcja to gin raczej by zauwazył, tak myślę. Znaczy się żółtawy jest przy podcieraniu, a w środku biały, ale płodnego w tym przynajmniej cyklu nei widziałam. Dzisiaj robilam progesteron, zeby spr czy owulacji na pewno nie bylo, bo nastepny cykl pewnie bedzie stymulowany

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a jaka tam pogoda u Was? :D
    Bo u mnie juz ciemno za oknem.
    I poskarżę się i ja.
    Tak mnie @ wkurzyła w tym cyklu, że to zalałam mocno! :D

    Jak to mówią zalałam robala!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:23

    Fidelissa, Z., Little Frog, santoocha, Bursztynka, dżona, Ania07 lubią tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdas ja ogolnie na twoim miejscu poszlabym do tego lekarza ktory ci robil to usg i napisal ze jajniki niewidoczne i bym mu chyba powiedziala do sluchu... ciesze sie ze sie wyjasnilo pozytywnie

    Macierzanko ja sie od komentarza powstrzymalam :)))

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnusiaM wrote:
    może to jest tylko jeden cykl w którym nie masz owu
    ja po raz setny przypomne swoją historie
    2 tyg temu w poniedziałek miałam usg i lekarz stwierdził że owu nie bedzie bo nie ma dominujacego, tydz temy w poniedziałek test owu pozytywny, dzisiaj płyn przy macicy,
    ja dostałam femoston estradiol + progesteron na poprawienie pracy jajników chociaż poprzedni cykl miałam monitorowany pecherzyk był i pękł, skomplikowane to wszytsko

    a ktos się zna co to znaczy że jest płyn przy macicy a w prawym jajniky tworzy się ciałko żółte?
    To chyba chodzi i ten płyn w tej zatoce tak? Co oznacza, ze owulacja była, z tego co mneij więcej wiem. U mnie własnie na usg tydzien temu pecherzyk mial 12 mm i mial urosnac do piatku ale zmalal i wlasnie sie zastanawiam co jest nie tak skoro niby badania byly w grudniu ok, tym bardziej fsh i lh miały stosunek 1, prolaktyna w normie testosteron w polowie, no nie wiem, ale cos musi by nie halo.

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki:)) jak sie czujecie?

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle byłam dzisiaj w szpitalu w laboratorium i niby progesteron 5 zl, ale było chyba 100 ludzi, a u mnie w laboratorium Fryda progesteron 26 zl, wiec nie wiem czy jest taka przetika, czy babka przez tel jak pytalam dzwoniac na szpital sie pomylila

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    To chyba chodzi i ten płyn w tej zatoce tak? Co oznacza, ze owulacja była, z tego co mneij więcej wiem. U mnie własnie na usg tydzien temu pecherzyk mial 12 mm i mial urosnac do piatku ale zmalal i wlasnie sie zastanawiam co jest nie tak skoro niby badania byly w grudniu ok, tym bardziej fsh i lh miały stosunek 1, prolaktyna w normie testosteron w polowie, no nie wiem, ale cos musi by nie halo.

    ale to może tylko jeden cykl bez owu :)
    w poprzednim miałaś i w nastepnym też będzie :)

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnusiaM, płyn w zatoce Douglasa oznacza, że odbyła się owulacja i pękł pęcherzyk, a ciałko żólte powataje z pękniętego pęcherzyka, który produkuje progetseron w celu utrzymania ciąży, dopóki nie wytworzy się łożysko ( o ile doszło do zapłodnienia).

    Z. GIT :D

    Nati, a cytologie kiedy ostatni raz miałaś? No infekcję raczej by zauważył. A hormony ja bym badałą tak po pół roku od ostatnich badań

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    W ogóle byłam dzisiaj w szpitalu w laboratorium i niby progesteron 5 zl, ale było chyba 100 ludzi, a u mnie w laboratorium Fryda progesteron 26 zl, wiec nie wiem czy jest taka przetika, czy babka przez tel jak pytalam dzwoniac na szpital sie pomylila

    ja w ośrodku płace za każdy hormon około 30zł

  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    Czesc dziewczynki:)) jak sie czujecie?
    Nie jest źle, mnie meczy spanie cały czas, ale dotleniłam się dzisiaj na dworze cieplutko slonecznie, musze porzadku w szafie porobic powyrzucac co nie co, i zakupic cos nowego :) A Ty jak tam? Jakieś objawy?

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    AnusiaM, płyn w zatoce Douglasa oznacza, że odbyła się owulacja i pękł pęcherzyk, a ciałko żólte powataje z pękniętego pęcherzyka, który produkuje progetseron w celu utrzymania ciąży, dopóki nie wytworzy się łożysko ( o ile doszło do zapłodnienia).

    Z. GIT :D

    Nati, a cytologie kiedy ostatni raz miałaś? No infekcję raczej by zauważył. A hormony ja bym badałą tak po pół roku od ostatnich badań
    Cytologia we wrzesniu była robiona ale u innego gin, pozniej go zmieniłam,

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    AnusiaM, płyn w zatoce Douglasa oznacza, że odbyła się owulacja i pękł pęcherzyk, a ciałko żólte powataje z pękniętego pęcherzyka, który produkuje progetseron w celu utrzymania ciąży, dopóki nie wytworzy się łożysko ( o ile doszło do zapłodnienia).

    może wszystko popsułam bo ibuprom wzięłam :(

  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnusiaM wrote:
    ja w ośrodku płace za każdy hormon około 30zł[/Q


    No włąsnie takze myslę, ze ta babka na spzitalu sie pomyliła, bo jak ostatnio robiłam te badania co wymieniłam to zapłaciłas 140 zl, wiec taka przebitka na jednym hormonie spora niby, zobacze nastepnym razem.

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głód :)) jem często..muszę sie hamować:)(

    Przykre te uwagi, Macierzanko faktycznie różnice wieku sa duże ....
    Ale to dziwne,ze od wczoraj jestem dla niektórych kimś innym,
    kto nic nie rozumie, co czuje Staraczka. I kimś kto ewentualnie moze sie przydać jeśli nie za dużo mówi o wózkach..,,

    Tak jakby mnie ktoś podmienił ?

    Macierzanka:), santoocha, sara_nar, Misty87, Ania07 lubią tę wiadomość

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    Czesc dziewczynki:)) jak sie czujecie?
    Ja się czuję wyśmienicie!
    Znów mam zielone piwko i mam wszystko tam gdzie ciemno
    a Ty?

    Fidelisie jeśli nie jesteś oryginałem, apeluję wtacaj do nas! HAHA!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:33

    Fidelissa, Bursztynka, dżona lubią tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    Cytologia we wrzesniu była robiona ale u innego gin, pozniej go zmieniłam,
    Nati a poza tym jak się cykle skracają to ponoć lepiej. Ja też poniżej 30 dni nigdy nie miałam, a teraz to mam tak max. 28

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanko, rzeczywiście się najebałaś :)
    Lecę na zakupy, na wizytę domową i do domku.
    Zajrzę później.

    Fidelissa, dżona lubią tę wiadomość

‹‹ 1408 1409 1410 1411 1412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ