X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje tsh z sierpnia 2013 to 3,183 i mój gin nie widzi tym problemu ;/

  • Driada0102 Autorytet
    Postów: 915 853

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysle ze sa tu osoby ktore pytaja szczerze i osoby ktore nie chca pytac i tego nie robią.

    Ania07 lubi tę wiadomość

    f2wli09kvv5ashuy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Dziewczyny, mi się na serio odechciało tu być :(

    To oczywiste, że czuje się zazdrość. Też tak miałam!
    Ale jeśli sąsiad kupi sobie auto, o którym Wy marzycie, karzecie mu wyprowadzić się z bloku, bo jest Wam przykro?

    Myślałam że jesteśmy tu naprawdę zżytymi koleżankami.
    Mówimy tu o tak intymnych sprawach, że jesteście mi bliższe niż niejedna koleżanka w moim życiu.

    I naprawdę my też możemy pomóc.

    Jeśli komuś to pomoże- była dyskusja o TSH.
    W styczniu miałam 0,77 i się nie udało. Dzisiejszy poziom 2,16 i jakoś się udało. Więc nie martwiłabym się aż tak o TSH.

    a bierzesz może Euthyrox ? jaką dawkę ? nie wydłuża Ci cykli ? :)

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha, cześć! Pełna zgoda i mnie się czasem nie odechcewa, ale spróbuje jeszcze zostać :)
    No każda z nas jest tu inna, rozbieżnośc wiekowa sięga tu między nami nawet 24 lat, więc nie dziwne że są zdania podzielone. Niektóre dla innych mogły by być mamami :)

    Sara, mnie sie bardzo podbają Twoje posty - wpadasz, zostawiasz wiadomość z mnóstwem informacji i spadasz :) zawsze je czytałam, ale nie zawsze "lubiłam" czy komentowałam, co bo nie do końca o to chodzi :) chyba, ze ktos o coś pyta.

    santoocha, sara_nar lubią tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytalam i powiem wam ze reszty watkow nie bede czytac tych nowopowstalych. Szkoda mi czasu...

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę Euthyrox i nie wpływa to u mnie na długość cyklu, ale ja mam w sobie już tyle leków co niezła apteczka :D więc one może jakoś wspólnie oddziałowują

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:03

    santoocha, dżona lubią tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karollina92 wrote:
    a bierzesz może Euthyrox ? jaką dawkę ? nie wydłuża Ci cykli ? :)
    Karollina, biorę Euthyrox od roku, teraz 100ug. A co do cykli, to w grudniu odstawiłam tabletki anty, i te 2 cykle które miałam były 28-dniowe. Tylko ten się jakoś wydłużył ;)
    Ale kiedyś w czasach liceum i studiów brałam euthyrox dobrych 6 lat ciągiem i zawsze miałam regularne cykle.

    karollina92, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    Ja też biorę Euthyrox i nie wpływa to u mnie na długość cyklu, ale ja mam w sobie już tyle leków co niezła apteczka :D więc one może jakoś wspólnie oddziałowują
    Żeby Ci tam reakcje chemiczne nie zaszły, bo zaczniesz dym uszami wypuszczać ;D

    Macierzanka:), Fidelissa, dżona lubią tę wiadomość

  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanko do Ciebie mam pytanie, powiedz mi jak ot jest z tymii hormonami? Badania robiłam w grudniu wszystko było ok, wszystkie w normie wrecz idealne, czy możliwe jest, ze do marca coś się popsuło ?

    Pozwoliłam do Ciebie skierować pytanie, bo wiem, ze posiadasz sporo wiedzy dot. badań :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:07

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Magdas Autorytet
    Postów: 1624 1678

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh wpadlam jeszcze na chwile szkoda ze tyle dziewczyn ucieka..a wszystko przez jedna wypowiedz...powiem wam tak wiem ze zazdrosc jest jak ktorej sie uda moim zdaniem to normalny ludzki odruch ale ja sie ciesze znkazdej zafasolkowanej i tak samo chcialabym aby dziewczyny ucirszyly sie kiedy mi sie uda poto jest ten watek .:) wiec prosze was nie klocic sie .

    Macierzanka:), santoocha, Little Frog, Fidelissa, Ania07 lubią tę wiadomość

    W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to,by nauczyć sie tańczyć w deszczu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    Macierzanko do Ciebie mam pytanie, powiedz mi jak ot jest z tymii hormonami? Badania robiłam w grudniu wszystko było ok, wszystkie w normie wrecz idealne, czy możliwe jest, ze do marca coś się popsuło ?

    chyba nic się nie pozmieniało, a bierzesz jakieś leki? bo może one mogły na coś wpłynać?
    ja robiła badania w sierpniu 2013 i wyszła mi wysokja prolaktyna to tylko ja jeszcze kilka razy później sprawdzałam czy spadła po bromergonie i czy progesteron jest wiecej jak 10 ( bo podobno to znaczy że owulacja była)

    a tak to gin nie karze powtarzac żadnych badań

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Karollina, biorę Euthyrox od roku, teraz 100ug. A co do cykli, to w grudniu odstawiłam tabletki anty, i te 2 cykle które miałam były 28-dniowe. Tylko ten się jakoś wydłużył ;)
    Ale kiedyś w czasach liceum i studiów brałam euthyrox dobrych 6 lat ciągiem i zawsze miałam regularne cykle.

    tak pytam bo też biorę dawkę 25, mam cykle mniej więcej 29-32 dni, ostatni był 30-dniowy, dziś mija 31 dc i czekam nadal, no ale jak wiadomo, każdy organizm jest inny :)

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja nie zazdroszczę :P tylko się cieszę :)

    karollina92 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Driada0102 Autorytet
    Postów: 915 853

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdas wrote:
    Eh wpadlam jeszcze na chwile szkoda ze tyle dziewczyn ucieka..a wszystko przez jedna wypowiedz...powiem wam tak wiem ze zazdrosc jest jak ktorej sie uda moim zdaniem to normalny ludzki odruch ale ja sie ciesze znkazdej zafasolkowanej i tak samo chcialabym aby dziewczyny ucirszyly sie kiedy mi sie uda poto jest ten watek .:) wiec prosze was nie klocic sie .
    Ja się zawsze bardzo cieszyłam jak się udało jakiejś dziewczynie i wierzyłam, że mi też się uda.
    Też mi jest przykro, że wyszła taka sytuacja ;(

    Fidelissa, Ania07 lubią tę wiadomość

    f2wli09kvv5ashuy.png
  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnusiaM wrote:
    chyba nic się nie pozmieniało, a bierzesz jakieś leki? bo może one mogły na coś wpłynać?
    ja robiła badania w sierpniu 2013 i wyszła mi wysokja prolaktyna to tylko ja jeszcze kilka razy później sprawdzałam czy spadła po bromergonie i czy progesteron jest wiecej jak 10 ( bo podobno to znaczy że owulacja była)

    a tak to gin nie karze powtarzac żadnych badań
    No właśnie nie biorę zadnych lekow, tylko mój gin sie zastanawial dwa cykel pod rzad ten i poprzedni co z moimi pecherzykami, bo badania idealne, a w tamtym cyklu pecherzyka nie bylo dominujacego a wtym cyklu mial 12 mm zamiast rosnac zmalal do 10 mm i tak sie zastanawiam co jest nei tak, dzisiaj powtorzyłam progesteron, jutro wynik

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:12

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha ja już puszczam dym :D
    raz od reakcji chemicznych, raz z nerwów haha, ale ja to tłumaczę hormonami.

    Oczywiście Nati, że mogło sie coś "popsuć" przez 3 msc, ale ja bym tego tak nie nazwała... raczej może się coś rozregulować. A co badałaś? Przypomnij mi. Nie pamiętam (proszę mnie nie ukamienować z tego powodu :P haha)

    Magdas, doczytałam :D
    I Twój przypadek jest powodem, dla którego ja osobiście totalnie nie ufam lekarzom! Przykro mi jeżeli jakis to czyta, a sam taki nie jest, ale w tej grupie zawodowej nie powinno być ludzi, którzy poszli na studia medyczne, 'bo mama kazała'. To jest powołanie, a niektórzy to chyba nie wiedzą do czego ulrasonograf służy! Cieszę się, że w końcu masz dobrego lekarza. Może i mnie się tym razem uda!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:13

    Z., Little Frog, santoocha, sara_nar, dżona lubią tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • ewelina:P Autorytet
    Postów: 270 151

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura wrote:
    A ja myślę z perspektywy obserwacji tegoż wątku Eweliny że:

    Ewelinie zależało rozwalić ten wątek i założyć nowy i żeby kolejny raz dziewczyny się jej kłaniały na kolejnym jej wątku, bo zauważyłam że o to jej chodziło!!!

    Jak widać jestem mądra heh

    Fidelissko, Santoocha i nasze inne mamusie żżyłam się z wami bardzo i nie opuszczajcie nas proszę, przyjdzcie do nas na nowy wątek do przedszkolanki.
    p.gifl.gife.gifa.gifs.gife.gif

    Teraz to juz przesadzilas !!!! Wcale mi nie zalezalo zeby rozwalic WATEK !
    I nie pisz glupot nie pasuje to idz z tad i tyle a nie bedziesz tu pisala takie rzeczy o mnie !!
    Zegnam !

    w57v9n73cf2tb9mu.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam taki długi tekścik do Was, ale nie wiem czy go wysłać... :D

    Z., Little Frog lubią tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    Santoocha ja już puszczam dym :D
    raz od reakcji chemicznych, raz z nerwów haha, ale ja to tłumaczę hormonami.

    Oczywiście Nati, że mogło sie coś "popsuć" przez 3 msc, ale ja bym tego tak nie nazwała... raczej może się coś rozregulować. A co badałaś? Przypomnij mi. Nie pamiętam (proszę mnie nie ukamienować z tego powodu :P haha)

    Magdas, doczytałam :D
    I Twój przypadek jest powodem, dla którego ja osobiście totalnie nie ufam lekarzom! Przykro mi jeżeli jakis to czyta, a sam taki nie jest, ale w tej grupie zawodowej nie powinno być ludzi, którzy poszli na studia medyczne, 'bo mama kazała'. To jest powołanie, a niektórzy to chyba nie wiedzą do czego ulrasonograf służy! Cieszę się, że w końcu masz dobrego lekarza. Może i mnie się tym razem uda!

    Badałam, fsh lh, estradiol, androstendion?(tak chyba sie to pisze)prolaktynę no i progesteron tyle, ze w innym terminie, bo te badania miałam w 3 dc, a wczesniej czyli przed meisiaczka badałam progesteron i był ponad 15, wiec badania robiłam w grudniu, a progesteron w listopadzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:16

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Karollina, biorę Euthyrox od roku, teraz 100ug. A co do cykli, to w grudniu odstawiłam tabletki anty, i te 2 cykle które miałam były 28-dniowe. Tylko ten się jakoś wydłużył ;)
    Ale kiedyś w czasach liceum i studiów brałam euthyrox dobrych 6 lat ciągiem i zawsze miałam regularne cykle.
    A jakie miałaś anty-TPO i anty-TG? Bo ja mam całą tarczycę OK, tylko to TSH podwyższone

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
‹‹ 1407 1408 1409 1410 1411 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ