X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 29 listopada 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina25 wrote:
    dziewczyny jestem 12 dni po owulce i juz bym chciala testa robic!!ale sie boje.. dzis malpa powinna przyjsc..jakos jej narazie nie czuje wiec jest nadzieja :-) trzymajcie kciuki :-)
    ja za Nas wszyskie trzymam i to mocno bo wkoncu musimy sie doczekac tego pierwszego upragnionego skarbu..

    Tój wykres wygląda obiecująco :) Czekaj spokojnie i trzymaj kciuki żeby @ nie przyszła :) Tez będe trzymać.

    Ja ostatmio miałam identyczny wykres, nawet miałam 16dpo wysokie temperatury no i niestety, w końcu przyszła.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 29 listopada 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    My tez staramy się o pierwszego maluszka. W maju odstawiłam tabsy, odczekaliśmy 3 miechy i zaczęlismy wlasciwie dopiero w pazdzierniku bo mąż był na delegacji ( dłuugiej ).
    Wcześniej nie chciałam, nie byłam pewna czy już- głupia:/. A teraz żaluje, że tak długo zwlekałam z tą decyzją, no ale przynajmniej juz wiem na 100% że chcę mieć Kostka albo Kaje :)

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • Niebieska Autorytet
    Postów: 748 1351

    Wysłany: 29 listopada 2013, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też żałuję, że zwlekałam z podjęciem decyzji o staraniach. Myślałam, że za pierwszym razem się uda. Większość moich przyjaciółek zaliczyła złoty strzał. Tylko ja się ostałam :P:P Teraz walę się młotkiem w łeb :P

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

    ckaiflw1up047qr9.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha widać więcej z nas ma podobnie, mój mnie przez 3 lata przed ślubem namawiał to strasznie chciałam czekać do ślubu. Plan był taki, że przed 30 będzie dzidziuś, a teraz 31 przeleciało i dupa, człowiek to jest taki głupi, że szkoda gadać i tyle.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja beta dzisiaj wyszła negatywna. Też teraz myślę, że jakby człowiek wiedział, że będą takie problemy, to by wcześniej się zaczął starać. Też myślałam, że zaczniemy działać i będzie od razu. A tu minął już prawie rok i nic. Przykre to jest, tym bardziej że wokół jak na złość same ciąże.

    Fasia lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, to i ja się dołączę: starania od marca 2013, dziś rozpoczęłam 7 cykl z ovu. W tym miesiącu dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy i zaczęłam brać lek. Mam głęboką nadzieję, że to była przyczyna dotychczasowych niepowodzeń i teraz będzie już tylko dobrze :)

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam niedoczynność, biorę leki i póki co nic nie wychodzi.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Niebieska Autorytet
    Postów: 748 1351

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekałam do ślubu, po ślubie 1,5 roku chciałam się jeszcze pobawić. A teraz mam 28 lat i nie zapowiada się, że szybko zaciążę :P No cóż, nie wszystko jest na zawołanie. Ale trzeba mieć nadzieję, że uda się najszybciej jak to możliwe :D Póki co, jeszcze w to wierzę :D

    Fasia lubi tę wiadomość

    ckaiflw1up047qr9.png
  • aaaaga Autorytet
    Postów: 2432 4868

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina 3mam mocno kciuki i niech będzie zielona kropka na wykresie :-)

    f2wlj44jgrn4a0f6.png


    Matko Boska Matemblewska módl się za nami !
    04.02.2014 - 7tc [*]
  • aaaaga Autorytet
    Postów: 2432 4868

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg obserwacji i wykresu na dniach będę miała owulację testy na razie negatywne ale grunt to pozytywne nastawienie bardzo bym chciała żeby się udało chociaż serduszkowanie bardzo mi się podoba i jeszcze bardziej buduje moje małżeństwo nawet mąż mi zwrócił na to uwagę że przestaliśmy się sprzeczać o głupoty a jak jest u was jak wasze chłopy podchodzą do starań

    f2wlj44jgrn4a0f6.png


    Matko Boska Matemblewska módl się za nami !
    04.02.2014 - 7tc [*]
  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Ja po pierwszym bromku, ciężka noc była :(

    A od jakiej dawka zaczęłaś? Ja przez pierwsze 2 dni brałam 1/4 tabletki przed snem a następnie 1/2 tabl. i czuję się bardzo dobrze :)

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to wielce zadowolony :D Chodzi jak kogucik i wiecznie się o mnie ociera :D Teraz jak jest przerwa na @ to mówi, że juz ledwo dycha hehehehe

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaaga wrote:
    Wg obserwacji i wykresu na dniach będę miała owulację testy na razie negatywne ale grunt to pozytywne nastawienie bardzo bym chciała żeby się udało chociaż serduszkowanie bardzo mi się podoba i jeszcze bardziej buduje moje małżeństwo nawet mąż mi zwrócił na to uwagę że przestaliśmy się sprzeczać o głupoty a jak jest u was jak wasze chłopy podchodzą do starań

    Mój też podchodzi do starań bardzo pozytywnie :D Najchętniej serduszkowalibyśmy codziennie, ale moja ginekolog mówi, że lepiej się powstrzymać i serduszkować co drugi dzień ;)

    aaaaga lubi tę wiadomość

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kfeva wrote:
    A od jakiej dawka zaczęłaś? Ja przez pierwsze 2 dni brałam 1/4 tabletki przed snem a następnie 1/2 tabl. i czuję się bardzo dobrze :)

    Ja przez pierwsze 3-4 dni mam brać brać po 1/2 tabletki. A potem od razu jazda po jednej. U mnie jest za duży wyciek z piersi żeby się bawić w ćwiartki.
    A już po 2 cyklach stymulowanych clostibegytem jestem i nic :( Koniecznie trza zbić ta głupia pindę prolaktynę

    Trochę chodzę jak po głupim jasiu, boli mnie łeb, zbiera na wymioty, jestem opóźniona i zamulona, ciągle bym spała. Na noc po proszku padłam jak trup.
    Ale sądzę, że się organizm przyzwyczai i nie będzie trzeba przeskakiwac na droższy dostinex ;)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Ja przez pierwsze 3-4 dni mam brać brać po 1/2 tabletki. A potem od razu jazda po jednej. U mnie jest za duży wyciek z piersi żeby się bawić w ćwiartki.
    A już po 2 cyklach stymulowanych clostibegytem jestem i nic :( Koniecznie trza zbić ta głupia pindę prolaktynę

    Trochę chodzę jak po głupim jasiu, boli mnie łeb, zbiera na wymioty, jestem opóźniona i zamulona, ciągle bym spała. Na noc po proszku padłam jak trup.
    Ale sądzę, że się organizm przyzwyczai i nie będzie trzeba przeskakiwac na droższy dostinex ;)

    Ja przez pierwsze dni też chodziłam trochę przymulona, ale i tak byłam zdziwiona, że czuję się tak dobrze ;) Bałam się strasznie tego Bromergonu, bo tyle się naczytałam o skutkach ubocznych.

    Jaki masz poziom prolaktyny? Ja mam niby w normie, ale mam wyciek z piersi (drobne kropelki przy ściśnięciu brodawki) :/ Na szczęście PRL nie blokuje mi owulacji, jest to dla mnie ogromna ulga :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2013, 12:55

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Mój to wielce zadowolony :D Chodzi jak kogucik i wiecznie się o mnie ociera :D Teraz jak jest przerwa na @ to mówi, że juz ledwo dycha hehehehe
    Moj na pocztku podchodzil uda sie to sie uda denerwowalo mnie to bo jak byly plodne dni to mu sie nie chcialo a teraz to wypytuje kiedy co i jak zeby mu wykres pokazac i pow co to znaczy w tamtym cyklu do mnie mowil ze tyle serc bylo a poszlo wszystko na marne bo cykl byl bez owulki :p Pwiedzialam mu ze trzeba serduszkowac a pozniej czekac czy trafilismy :D jak mu tlumaczylam ze trzeba trafic w owulacje to sie zdziwil bo myslal ze po kilku sercach sie uda a tu nici hehe :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2013, 13:11

    aaaaga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2013, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, ja badań nie robię, bo skoro raz udało się zajść w ciążę to drugi też się uda,nie wiem kiedy ale napewno,mam nadzieję, że poronienie z 1 ciąży się nie przytrafi

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 29 listopada 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kfeva wrote:
    Ja przez pierwsze dni też chodziłam trochę przymulona, ale i tak byłam zdziwiona, że czuję się tak dobrze ;) Bałam się strasznie tego Bromergonu, bo tyle się naczytałam o skutkach ubocznych.

    Jaki masz poziom prolaktyny? Ja mam niby w normie, ale mam wyciek z piersi (drobne kropelki przy ściśnięciu brodawki) :/ Na szczęście PRL nie blokuje mi owulacji, jest to dla mnie ogromna ulga :)
    Podstawowa w górnej granicy. W jednym laboratorium to jeszcze norma, w drugim już nie, to zależy :) Po obciążeniu za wysoka. Prawie 300.
    Robiłaś monitoring? Bo można mieć testy owulacyjne dodatnie, skoki temperatur, wykresy książkowe, a mimo wszystko ciałko żółte może obumierać i owu nie być.
    no ale skoro mówisz, że masz w normie to pewnie u Ciebie się tak nie dzieje ;)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Liath Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 29 listopada 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się dołączę do staraczek :) w tym miesiącu skończyłam 28 lat a z mężem już 4 lata staramy się o dzieciątko- niestety bez skutku. Leczymy się oboje- ja biorę codziennie bromergon, vigantoletten 1000 oraz glucophage xr500 (hiperprolaktynemia) a mąż ma oligoasthenoteratozoospermię- chyba najgorsze co może być dla faceta. Ale nie poddajemy się. To nasz pierwszy cykl z ovf i może ostatni ;)

    oar8dqk33oflkx9m.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 29 listopada 2013, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina23 wrote:
    Moj na pocztku podchodzil uda sie to sie uda denerwowalo mnie to bo jak byly plodne dni to mu sie nie chcialo a teraz to wypytuje kiedy co i jak zeby mu wykres pokazac i pow co to znaczy w tamtym cyklu do mnie mowil ze tyle serc bylo a poszlo wszystko na marne bo cykl byl bez owulki :p Pwiedzialam mu ze trzeba serduszkowac a pozniej czekac czy trafilismy :D jak mu tlumaczylam ze trzeba trafic w owulacje to sie zdziwil bo myslal ze po kilku sercach sie uda a tu nici hehe :)
    Oj tak, oni tacy są. Mój to myślał, że będzie na zasadzie "wsadził-wyjął". Zupełnie nie podzielał moich obaw. A teraz to deklaruje chęci, jest gotowy rano i wieczorem, ile trzeba. bo widzi że to nie taka łatwa sprawa :)

    aaaaga lubi tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ