X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 31 maja 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noeli wrote:
    Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie odnośnie mierzenia temperatury.
    Mierzę temperaturę o stałej porze, dziś jednak przebudziłam się wcześniej i postanowiłam sobie ją zmierzyć. Wyszło mi 36,63 poszłam spać dalej i jak się obudziłam już o prawidłowej porze (było to ok 1.5h później), o tej co zwykle mierze, temperatura wskazała mi już niecałe 36,86. Którą temperaturę mam brać pod uwagę?

    Mówią, że powinno być min. 3 godz nieprzerywanego snu.
    Też tak mam czasem, wtedy zapisuje tą korzystniejszą dla mnie :p chociaz u mnie to nawet ta korzystniejsza jest niekorzystna :p :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2016, 10:45

    Shafuli lubi tę wiadomość

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 31 maja 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 82 a z jakiego miasta jesteś? może poszukaj wątków ze swojego miasta-czasem są-może dziewczyny polecą Ci jakiegoś konkretnego lekarza

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 31 maja 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    Kasia 82 a z jakiego miasta jesteś? może poszukaj wątków ze swojego miasta-czasem są-może dziewczyny polecą Ci jakiegoś konkretnego lekarza

    Jestem z Katowic, juz wlasnie napisalam o polecenie :)

  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 31 maja 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Kasiu

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 31 maja 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noeli wrote:
    powodzenia Lady in Red!

    Wzajemnie :)

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • rybka33 Ekspertka
    Postów: 205 208

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady i Noeli-powodzenia Wam życzę :)
    Ja gdzieś za tydzień będę miała 3 IUI,oczywiście jeśli pęcherzyki urosną po Lamettcie.
    Jeśli się nie uda to od września spróbujemy ivf płatne-niestety innej opcji nie ma.

    Lady In Red, Shafuli lubią tę wiadomość

    :(
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka33 wrote:
    Lady i Noeli-powodzenia Wam życzę :)
    Ja gdzieś za tydzień będę miała 3 IUI,oczywiście jeśli pęcherzyki urosną po Lamettcie.
    Jeśli się nie uda to od września spróbujemy ivf płatne-niestety innej opcji nie ma.
    .

    Ja tez planuje IUI max 3 razy. Jak nie wyjdzie, to IVF, jesli lekarze mi pozwolą (bo mam obciążenia zdrowotne). Rybka, powodzenia i siły.

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze nie planuje IUI ale pewnie wkrotce. powodzenia Lady i Rybka!!!

    Mam nadal pytanie odnosnie temperatury (sorry, ze tak tym przynudzam)ale musze zaczac brac leki od przyszlego cyklu i prawidlowe mierzenie temperatury ma tu duze znaczenie. Zwykle mierzę ok 6.30. Jednak ostatnio stale budze sie koło czwartej lub piatej i nie mogę już zasnąć lub sen jest przerywany, przewracam sie z boku na bok ale nie wstaje z lozka.
    dzis np o 5 rano mialam 36.9 a o 6.30 juz 37.25 (powtarzam - nie wstawalam z lozka). Ktora temperature brac zeby bylo miarodajnie? Pytam na przyszlosc bo nie wiem jak do tego podejsc skoro budze sie tak nieregularnie. Jak bede sprawdzac zaraz po pruebudzeniu to raz bedzie o 5 a raz o 6 godzine i tez nie bedzie miarodajnie... Co sadzicie?

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita, a jak ty sie wlasciwie czujesz w ciazy? mam nadzieje, ze wszystko dobrze i juz wkrtoce mozesz obwiescic calemu swiatu!!!

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noeli wrote:
    ja jeszcze nie planuje IUI ale pewnie wkrotce. powodzenia Lady i Rybka!!!

    Mam nadal pytanie odnosnie temperatury (sorry, ze tak tym przynudzam)ale musze zaczac brac leki od przyszlego cyklu i prawidlowe mierzenie temperatury ma tu duze znaczenie. Zwykle mierzę ok 6.30. Jednak ostatnio stale budze sie koło czwartej lub piatej i nie mogę już zasnąć lub sen jest przerywany, przewracam sie z boku na bok ale nie wstaje z lozka.
    dzis np o 5 rano mialam 36.9 a o 6.30 juz 37.25 (powtarzam - nie wstawalam z lozka). Ktora temperature brac zeby bylo miarodajnie? Pytam na przyszlosc bo nie wiem jak do tego podejsc skoro budze sie tak nieregularnie. Jak bede sprawdzac zaraz po pruebudzeniu to raz bedzie o 5 a raz o 6 godzine i tez nie bedzie miarodajnie... Co sadzicie?

    ja tez czasem miałam ten problem...a nie możesz po prostu nastawić budzika na ta piątą powiedzmy i mierzyc o tej? ew prowadz dwa wykresy ..;) choc to dosc kłopotliwe by było.....
    no jeszcze jest sposób że odejmuje się T jak budzisz sie pożniej....albo dodajesz jesli wczesniej...przykładowo mierzysz normalnie o 6.30 ale przebudziłaś się o 5.30 i masz 36,6.....dodajesz sobie o 0,1 stopnia do każdej godziny wiec wpisujesz 36,7 jako T niby z tej 6.30.....ale ja tak tylko raz robiłam w sumie....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noeli wrote:
    Allmita, a jak ty sie wlasciwie czujesz w ciazy? mam nadzieje, ze wszystko dobrze i juz wkrtoce mozesz obwiescic calemu swiatu!!!

    hehe ja juz w sumie obwieściłam połowie świata..;) znaczy mówie tym których spotkam- w sensie znajomi, bo rodzice to sie praktycznie od razu dowiedzieli...
    częśc rodziny tez juz wie bo tata chciał sie strasznie pochwalić...

    musze jeszcze powiedzuieć szefowej ale nie widziałam się z nia ostatnio na żywo- więc czekam az się zobaczymy..

    takze kurna musi byc dobrze..;) a czuje się ok....mdli mnie trochę-ale w sumie mnie to cieszy bo przynajmniej wiem że coś się dzieje...

    Shafuli lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noeli tak jak pisze Allmita nastaw budzik na 5 i mierz o jednej porze. Nie chodzi nawet o wstawanie, ale jak się obudzisz to tętno przyśpiesza i normalne, że temp. się podnosi. A odejmowanie i dodawanie się nie sprawdza, wiem z doświadczenia.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez z tym było kiepsko, więc tylko jeden cykl tak robiłam....

    u mnie było dziwne z tym mierzeniem tempki "po leżeniu"- bo czesto jak sie np przebudziłam przed czasem i dolegiwałam-nie mogłam spać itp-to tempke miałam niższą...ot takie dziwy...

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny! jasne ze budzik moge nastawic na 5 no ale jakos nie chcialam sie tak pozbawiac snu z powodu mierzenia temperatury - 5 rano to dla mnie srodek nocy ;-) No ale moze rzeczywiscie innego sposobu nie ma. Ja zazwyczaj spalam dobrze, po pozytytywnych testach owulacyjnych dochodzi niestety stres czy temperatura wzrosnie czy nie stad te bezsennosci i budzenie sie o roznych porach...

    najlepsze sposobe na ciaze to ponoc mniej sie stresowac i wyluzowac, tak mawiaja mi dokola...,-) tak wiec myslmy pozytywnie!

    Allmita, strasznie sie ciesze, ze u Ciebie tak fajnie! mam nadzieje, ze wkrotce sie spotkamy po drugiej stronie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 11:09

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście że sie spotkamy....ja Wam tu wszystkim cały czas kibicuje..:)

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzisiaj odebraliśmy wyniki nasienia ...

    kilka godzin siedzę w necie i szukam informacji czy jest ok :P
    28.06 mam wizytę u specjalisty w klinice w Katowicach u lekarza, który po 10 latach starań pomógł mojej koleżance zajść w ciąże. Ciężko było się do niego dostać bo albo nie przyjmował już nowych pacjentek bo miał ful albo mega odległe terminy. Nareszcie się udało i czekam na to z optymizmem.
    Może w końcu ktoś sensownie odpowie na moje pytania i wątpliwości. Dotychczasowi lekarze bez moich pytań nawet słowem się nie odezwali.

    Dzisiaj przyszła @ więc trochę dołujący dzień.
    Obiecałam sobie, że w tym cyklu nie będę mierzyć temperatury bo sezon wesel i urlop się zbliżają ale jak dzisiaj się obudziłam to już odruchowo sięgnęłam po termometr, chyba się od tego uzależniłam :))

    Allmita ciesze się, że wszystko jest dobrze:) Dzisiaj u kolejnej z naszych koleżanek się zazieleniło to daje wiarę na przyszłość :)))

    Noeli na nas wszystkie też przyjdzie czas :) wierze w to ogromnie ! :)

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, a co ten lekarz zrobił, że twoja przyjaciołka w końcu zaszła w ciążę? Zastosował coś nowego, czy odkrył przyczynę?

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Kasia, a co ten lekarz zrobił, że twoja przyjaciołka w końcu zaszła w ciążę? Zastosował coś nowego, czy odkrył przyczynę?

    Pierwszą ciąże na pewno z in vitro. Czasami samo ludzkie podejście wystarczy, mówiła że to lekarz z powołania, który wie co robi, zaangażowany z fachową wiedzą. Wspomniała że przez 10 lat starań do nikogo nie miała takiego zaufania. A ja tego właśnie potrzebuje, żeby porozmawiać o moich wątpliwościach itd.
    Ostatnim razem byłam u lekarza , który słowem się nie odezwał, a zapytany z łaską odpowiedział, właściwie to co mu zasugerowałam. Tak mnie zirytował, że postanowiłam poszukać kogoś konkretnego.

    Po wizycie dam znać czy warto było czekać :)

    Apropos jest tu ktoś kto się zna na interpretacji wyników męskiego nasienia?? :D :D :D


  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co chcesz widzieć Kasia?

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Co chcesz widzieć Kasia?

    A bo przeczeuje internet żeby zinterpretować wyniki, które wczoraj odebralismy i wszędzie coś innego norma swoją drogą a wyniki swoją. Do wizyty u lekarza jeszcze trochę zostało a chciałabym już wiedzieć czy wszystko ok.

    Nie wiem co jeszcze jest w tym badaniu najważniejsze ale jak już zdarzylam przeczytać to:
    - liczba plemników u nas 754mln (5dni abstynencji)
    - ruch ogólny 47%
    - plemniki żywe 76%
    - i to co mnie najbardziej martwi to formy prawidłowe zaledwie 7%

    Jak zinterpretować te wyniki jako dobre czy też nie? :p

‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ